آخرین جزئیات حوادث جوی در استان‌های شمالی
۸۴۴۳۰۰
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
۴۸۳۴ 
معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به آخرین وضعیت جوی در استان‌های شمالی، گفت: 22 شهر در مازندران و گلستان درگیر برف، کولاک و سیل شده است.

خبرگزاری فارس: معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به آخرین وضعیت جوی در استان‌های شمالی، گفت: 22 شهر در مازندران و گلستان درگیر برف، کولاک و سیل شده است.

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات در ارتباط با آخرین جزئیات حوادث جوی در استان‌های شمالی اظهار داشت: 12 شهرستان آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، جویبار، چالوس، ساری، سوادکوه، قائمشهر، گلوگاه، نکا و نوشهر در مازندران درگیر این حادثه شده است.

وی افزود: بیش از 5800 نفر در شهر، روستا و محور کوهستانی مازندران امدادرسانی شده و 27 نفر نیز مصدوم شده‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات ادامه داد: امدادرسانی در این استان ادامه دارد و 337 خودروی گرفتار در برف مسافران رهاسازی، 283 واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

فتحی گفت: 10 شهرستان آزادشهر، آق‌قلا، بندر گز، بندر ترکمن، علی‌آباد، کردکوی، کلاله، گرگان، گنبد کاووس و مینوشهر در استان گلستان نیز درگیر سیل، آب‌گرفتگی، برف و کولاک است که 4700 مسافر در 40 شهر، روستا و محور کوهستانی امدادرسانی شده‌اند.

وی بیان داشت: 353 خودروی گرفتار در برف رهاسازی، 70 واحد مسکونی از آب تخلیه و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: 5 شهرستان میامی، دامغان، سرخه، شاهرود و مهدی‌شهر نیز در سمنان به شدت درگیر برف و کولاک شده و 1300 مسافر در 12 محور امدادرسانی شده‌اند.

وقوع سیل، برف و کولاک در 27 استان

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل، برف و کولاک در 27 استان کشور، گفت: 55 نفر به دلیل حوادث جوی مصدوم و 2 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط با وقوع برف و کولاک در کشور اظهار داشت: 27 استان آذربایجان شرقی و غربی، همدان، هرمزگان، مرکزی، مازندران، لرستان، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، کرمان، کردستان، قم، قزوین، فارس، سیستان و بلوچستان، سمنان، زنجان، خوزستان، خراسان شمالی و جنوبی و رضوی، چهارمحال و بختیاری، تهران، ایلام، اصفهان و اردبیل متأثر از این حادثه شده است.

وی افزود: بیش از 20 هزار نفر در 262 شهر و روستا و محور کوهستانی طی سه روز گذشته به دلیل این حادثه امدادرسانی شده و 3500 نفر اسکان اضطراری یافته‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: بیش از 55 نفر به دلیل وقوع سیل، آب‌گرفتگی، برف و کولاک مصدوم شده و 2 نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یک نفر در منطقه مه‌ولات مفقود شده که تلاش برای جست‌وجو و نجات آن ادامه دارد.

سلیمی گفت: بیش از 1200 خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده و 453 واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

وی بیان داشت: تعداد زیادی پتو، چادر، موکت، نایلون و بسته‌های غذایی میان حادثه‌دیدگان توزیع شده و امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج