اسکان ۱۹۰۰ نفر از سیل‌زدگان گنبدکاووس
۸۴۵۳۸۵
۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
۵۵۱۵ 
رییس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس از اسکان موقت بیش از 1900 نفر از سیلزدگان این شهرستان در چندین نقطه شهری و روستایی خبر داد.

ایرنا: علی اصغر نودهی اظهار داشت: از لحظه ابتدایی ورود سیلاب به گنبدکاووس، نیروهای هلال احمر به طور جدی وارد عمل شدند و تاکنون 702 نفر در شهر و 1200 نفر نیز در روستاهای این شهرستان اسکان موقت داده شده اند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبدکاووس افزود: شهروندان سیلزده گنبدی در چهار نقطه شامل سوله های انبار غله و سالن های ورزشی نقی پناهی،حجاب و شهدای چای بویین اسکان یافته اند.

وی با اشاره به اسکان موقت سیلزدگان 14 روستای بخش مرکزی گنبد همچون بی بی شیروان، قوچ مراد و ایمر حاجی اللهیار، گفت: عشایر حادثه دیده از سیل نیز در دو منطقه آی تمر با برپاکردن 100 چادر و ماسان کوب با 20 چادر اسکان موقت داده شده و خدمات امدادی به آنها در حال ارائه است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به و امداد رسانی سیلزدگان به طور مستمر در حال انجام است و روزانه هفت هزار غذای گرم بین این افراد توزیع می شود، خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی وسعت حادثه، نیاز به کمک های مردمی در زمینه اقلام خوراکی، پوشاک، موکت و حتی لوازم خانگی برای اهدا به سیلزدگان وجود دارد.

نودهی به آبگرفتگی منازل تعداد کثیری از شهروندان گنبد در حاشیه گرگانرود و نیز برخی روستاهای شهرستان اشاره کرد و گفت: آب باعث خرابی وسایل زندگی سیلزدگان شده و آنان در زمینه تامین وسایل برقی خانگی نیز نیازمند امداد خیرین هستند.

رییس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: از لحظه وقوع حادثه، تمام دستگاه های دولتی و نظامی در زمینه کنترل وضعیت و رسیدگی به سیلزدگان، در حال فعالیت هستند، از جمله همکاری نیروهای ارتش در زمینه تخلیه آب و انتقال آسیب دیدگان و سپاه نیز در زمینه پاکسازی آثار سیل و تامین غذا و سایر دستگاه ها و ارگان ها در زمینه های مرتبط از جمله تامین جا برای اسکان موقت سیلزدگان، با هلال احمر همکاری دارند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج