گوترش، رقبا در لیبی را به خویشتنداری فرا خواند
۸۴۷۸۹۳
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
۲۷۹۸ 
 دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه درباره احتمال بروز درگیری میان گروه های رقیب در لیبی هشدار داد و طرف ها را به خویشتنداری فرا خواند.

ایرنا: به نقل از خبرگزاری رویترز، اندکی پس از درگیری میان ارتش ملی لیبی تحت رهبری خلیفه حفتر و نیروهای حامی نخست وزیر این کشور فائز السراج، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل روز جمعه وارد طرابلس شد تا طرف های درگیر در لیبی را به حاضر شدن پای میز مذاکره و مشارکت در گفت وگوهای صلح ترغیب کند.

لیبی از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی در سال 2011 تاکنون دستخوش چند دستگی است، و دو دولت، یکی در طرابلس که از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده، و دیگر تحت رهبری خلیفه حفتر ژنرال سابق ارتش لیبی بر این کشور حکومت می کنند.

گوترش در پیامی که بر روی توییتر منتشر کرد، گفت: درباره تحرکات نظامی که در لیبی رخ می دهد و احتمال بروز درگیری دوباره، بشدت نگرانم.

گوترش، رقبا در لیبی را به خویشتنداری فرا خواند

دبیرکل سازمان ملل افزود: هیچ راه حل نظامی برای این وضع وجود ندارد. تنها گفت وگو میان گروه های لیبیایی می تواند مشکلات این کشور را حل کند. از همه طرف ها می خواهم همزمان با ملاقات من با رهبران لیبیایی در این کشور، آرام باشند و خویشتنداری پیشه کنند.

گوترش پس از ورود به پایتخت لیبی گفت که به حمایت از یک روند سیاسی تحت رهبری گروه های لیبیایی که به صلح، ثبات، دموکراسی و رفاه منجر خواهد شد، پایبند است.

بروز درگیری در میان گروه های رقیب در لیبی، شکستی برای کشورهای غربی و سازمان ملل است که مدتها است در تلاشند تا میان سراج و حفتر میانجیگری کنند. این دو رهبر لیبیایی ماه میلادی گذشته برای بررسی طرح تقسیم قدرت در ابوظبی دیدار کردند. کنفرانس ملی ای نیز قرار است با هدف رسیدن به توافقی در زمینه طرح برگزاری انتخابات، در ماه جاری میلادی برگزار شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج