ده‌ها کشته در خشونت‌های قومی بورکینافاسو
۸۴۷۹۱۴
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
۲۵۹۰ 
دولت بورکینافاسو اعلام کرد که در درگیری های انتقام جویانه میان جوامع مختلف در شمال این کشور ظزف روزهای اخیر بیش از 60 غیرنظامی کشته شده اند.

ایرنا: دولت بورکینافاسو اعلام کرد که در درگیری های انتقام جویانه میان جوامع مختلف در شمال این کشور ظزف روزهای اخیر 62 غیرنظامی کشته شده اند.

بورکینافاسو و کشور همسایه اش مالی اخیراً صحنه تشدید درگیری های قومی بوده اند. حضور شبه نظامیان افراطی که تلاش می کنند دایره نفوذ خود را به منطقه ساحل آفریقا گسترش دهند بر شدت این درگیری ها افزوده است.

حملات گروه های افراط گرا در ماههای اخیر افزایش یافته و باعث بروز دوباره تنش های دیرینه میان جوامع مختلف شده است. برخی گروه ها در این منطقه به همدستی با شبه نظامیان افراط گرا متهم هستند.

ده‌ها کشته در خشونت‌های قومی بورکینافاسو

جدیدترین موج خشونت، یکشنبه شب در شهر 'آربیندا' در استان 'سوم' بورکینافاسو رخ داد که در جریان آن یک رهبر مذهبی و شش نفر از اعضای خانواده اش به دست افراد مسلح ناشناس کشته شدند.

وخامت اوضاع در نتیجه تشدید درگیری ها در ماه دسامبر (آذر/دی) است که دولت بورکینافاسو در چندین استان شمالی هم مرز با مالی وضع فوق العاده اعلام کند. این وضع پس از حمله شبه نظامیان به غیرنظامیان در استان سوم به مدت شش ماه دیگر تمدید شد.

در بورکینافاسو که پیشتر به ثبات در دل منطقه ای پرتنش مشهور بود، از تاریخ نوامبر 2018 تا 23 مارس 2019، 499 غیرنظامی کشته شده اند. رقمی که در مقایسه با همین دوره در سال گذشته 7 هزار درصد افزایش یافته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1398/01/15
خانواده مسلمان بودن یا غیر مسلمان ؟ مذهبی چیه !
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1398/01/15
قوم گرایان معمولا خودشون و به کشتن میدن تو قرن بیست و یکم و با دهکده جهانی دیگه قوم گرایی چه معنایی داره اینهمه کشته ان شاءالله عبرت بشه برای خودشون و بقیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج