با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۵۱۷۲۶
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
۹۷۶۸
اینجا چند گل بهاری را نام می‌بریم و البته راه و روش مهمان‌نوازی از آن‌ها را. اما بعد می‌گوییم چطور می‌شود تراس‌های کوچک آپارتمان یا باغچه‌های کوچک خانه‌ها را پرگل و سبز کرد. برای داشتن یک باغچه دل‌انگیز حتما لازم نیست باغچه و بالکنی بزرگ داشته باشیم. از هر فضای کوچکی می‌توان برای ایجاد سبزی و شادابی نهایت استفاده را کرد.

روزنامه همشهری - شهرزاد آزرم: برای بهتر فهمیدن بهار و بیشتر لذت بردن از آن باید گل و گیاه را به خانه بیاوری. خرید گل یکی از راه‌های معمول است؛ گل‌های خوش آب و رنگ بهاری که گرچه عمر کوتاهی دارند، اما رنگ و رویشان حسابی حال اهل خانه را خوب می‌کند. اینجا چند گل بهاری را نام می‌بریم و البته راه و روش مهمان‌نوازی از آن‌ها را. اما بعد می‌گوییم چطور می‌شود تراس‌های کوچک آپارتمان یا باغچه‌های کوچک خانه‌ها را پرگل و سبز کرد.

برای داشتن یک باغچه دل‌انگیز حتما لازم نیست باغچه و بالکنی بزرگ داشته باشیم. از هر فضای کوچکی می‌توان برای ایجاد سبزی و شادابی نهایت استفاده را کرد، البته با هزینه‌های کم و استفاده از وسایلی که دم دست همه ما هست.

لاله‌های آرام...

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

لاله از گل‌های شاد بهاری است. شهر را هم با کاشت گل لاله از آمدن بهار خبر می‌کنند. اگر گلدانی از لاله دارید بهتر است آن را در مکان سردی که نور مستقیم ندارد، نگه دارید. اگر هم می‌خواهید گلدانتان سال بعد هم لاله بدهد نباید برگ‌های آن را ببرید و تا زمانی‌که برگ‌ها خودبه‌خود خشک شوند، به گلدان آب بدهید. بعد از زرد شدن برگ‌ها، دیگر به پیاز آب ندهید. اوایل تابستان هم دیگر برگ‌ها وقت خزان شدنشان است. پیاز‌ها را از خاک دربیاورید و بگذارید چندروزی در سایه خشک شوند. بعد می‌توانید آن‌ها در روزنامه‌ای بپیچید و تا اول پاییز که وقت کاشت پیاز‌ها می‌رسد، در جای خنک و خشک قرار دهید. اگر پیاز لاله دارید بهتر است از مخلوط خاک سبک شنی و کود پوسیده استفاده کنید.


آزالیای شاداب

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

آزالیای صورتی و دلربا هم از گل‌های پرطرفدار بهاری است که از اواخر زمستان سر و کله‌اش در گلفروشی‌ها پیدا می‌شود؛ البته گیاهی نیست که در خانه نگهداری شود و عاشق باغچه و بالکن است، اما اگر دوست دارید در خانه از آن نگهداری کنید باید فکر جایی باشید که هوا دائم در جریان باشد؛ حتی شب‌ها باید پنجره را باز بگذارید. برای غنچه‌دادنش باید محیط کمی سرد باشد و برای همین در پاییز و زمستان گل می‌دهد. بعد از گل دادن می‌توانید آن را از بالکن به اتاق خنک یا گلخانه منتقلش کنید و از اردیبهشت تا خرداد در سایه نگه‌اش دارید. برای آبیاری هم آب را در یک ظرف بریزید و بگذارید ۳ روز بماند و بعد که مواد و املاح آب ته‌نشین شد، از آن برای آبیاری آزالیا‌های خود استفاده کنید.


پامچال؛ لطیف و چشم‌نواز

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

گلدان‌های پامچال را در گوشه‌گوشه شهر دیده‌اید؛ رنگارنگ و لطیف و زیبا. خاک این گل همیشه باید مرطوب باشد پس به‌صورت منظم به آن آب بدهید؛ البته تا آنجا آب بدهید که آب از کف گلدان بیرون نزند. درواقع گلدان را غرقاب نکنید. نور غیرمستقیم در بهار و دمای خنک شرایط خوبی برای این گل مهیا می‌کند، اما نور زیاد و مستقیم خورشید، گلبرگ‌ها را می‌سوزاند و خزانشان می‌کند. سایه در جوار آفتاب بهترین جا برای پامچال است.


این سنبل رنگارنگ

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

سنبل باستانی گلی زیباست از خانواده سوسنی‌ها که پیازی است. از نیمه اسفند تا اواخر فروردین می‌توانند مهمان ما باشد، در رنگ‌های سفید، قرمز، آبی، بنفش، صورتی و زرد. سنبل به نور زیادی نیاز دارد، به‌ویژه در زمان گلدهی. پس بهترین جا برای سنبل پشت پنجره است. اما آبیاری زیادی نمی‌خواهد و هروقت سطح خاک خشک شد کمی آب پای گل بریزید و روی گل‌هایش آب اسپری کنید. وقتی هم گلدهی تمام شد پیازچه‌اش را در خاک باغچه یا گلدان بزرگ‌تر بکارید. پیاز این گل با خشک شدن برگ‌ها می‌گوید که حالا وقت بیرون آوردن پیاز‌ها از خاک است.


گل شب بو

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

گل شب بو در نزدیک بهار گل می‌کند و در فصل بهار همه جا فراوان یافت می‌شود. گل شب بو هم کم کم دارد جا در سفره هفت سین پیدا می‌کند و ایرانیان با ماهی شب عید گل شب‌بو را هم خریداری می‌کنند. بهترین محل برای نگهداری گل شب بو در داخل ایوان یا بالکن منزل و در پشت پنجره اتاق‌هاست. درصورت نگهداری شب بو در داخل آپارتمان، آن را شب‌ها بیرون بگذارید.

همیشه لازم نیست گل و گلدان را روی زمین بگذاریم یا باغچه وسیعی داشته باشیم. استفاده از فضای دیوار و سقف هم یک راه خوب و البته تزئینی برای قراردادن گلدان‌هاست. ساده‌ترین راه برای عمودی چیدن گلدان‌ها استفاده از نردبان‌های قدیمی است. اگر زیادی از رنگ و رو رفته است، رنگی به آن بزنید و بعد گلدان‌ها را روی نردبان بچینید.

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

چکمه‌های لاستیکی و دمپایی‌های پلاستیکی هم اگر رنگی باشند می‌توانند گلدان خوبی شوند. با بطری نوشابه در اندازه مناسب یک گلدان کوچک درست کنید و در کفش یا دمپایی بگذارید و از گلدان ابتکاری‌تان لذت ببرید.

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

دوچرخه قدیمی‌تان توی انباری خاک می‌خورد؟ دیگر به درد فرزندتان نمی‌خورد؟ با چند ترفند ساده مانند پیچیدن نوار‌های سبز که ظاهری قدیمی‌تر به آن بدهد، آن را به یک گلدان فانتزی تبدیل کنید. سبد‌های پشت زین و جلوی فرمان و خود زین می‌تواند فضای مناسبی برای گلدان‌ها باشد. اگر گل‌های رونده داشته باشند و بپیچند دور تایر‌ها که چه بهتر.

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

شیشه‌های رنگی با طرح‌های مختلف چندسالی است که به وفور در بازار پیدا می‌شوند. اگر شما هم وسوسه شده‌اید و چندتایی از آن‌ها خریده‌اید، بهترین استفاده قراردادن قلمه گل در آنهاست. این ظرف‌ها را می‌توان با ترفند‌های ساده‌ای از سقف آویزان کرد. چند آبگینه معلق یا قلمه‌های گل از جذاب‌ترین راه‌های زیباتر کردن خانه است؛ به‌ویژه وقت تابش آفتاب به شیشه‌ها.

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

بطری‌ها، سبدها، قوطی‌ها، قیف‌ها و هر ظرف و ظروفی را که قابلیت گلدان شدن دارند دور نریزید، چون با کمی خلاقیت می‌توانند گلدان زیبایی شوند. فقط بستگی دارد چه گلی در آن بکارید و ظرف را چطور و با چه چیزی از دیوار یا سقف آویزان کنید. ثابت کردن چندتا از این گلدان‌ها دور یک رینگ می‌تواند یک لوستر زیبا بسازد.

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

حتما تا به حال پیش آمده یک کیبورد خراب را دور بیندازید. تا به حال فکر کرده‌اید این سبزه‌های ریز و بانمک با ریختن کمی خاک و تخم لابه‌لای کلید‌ها می‌توانند چه فضای فانتزی‌ای به گوشه خانه شما بدهند؟

با این گل‌ها بهار را به خانه ببرید

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر