شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۵۴۳۴۰
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
۱۷۲۵۷
این که شما خانه مرتب یا نامرتبی دارید، علاوه بر علاقه شما به این کار، شخصیت تان را نیز فاش می‌کند. در واقع زمانی که شما وارد خانه فردی می‌شوید، از روی ظرف‌هایی که در سینک ظرفشویی هست، از روی کمد لباس‌ها یا حتی شلوغی و خلوتی دکوراسیون خانه، می‌توانید تا حدودی به شخصیت طرف مقابل تان پی ببرید.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: این که شما خانه مرتب یا نامرتبی دارید، علاوه بر علاقه شما به این کار، شخصیت تان را نیز فاش می‌کند. در واقع زمانی که شما وارد خانه فردی می‌شوید، از روی ظرف‌هایی که در سینک ظرفشویی هست، از روی کمد لباس‌ها یا حتی شلوغی و خلوتی دکوراسیون خانه، می‌توانید تا حدودی به شخصیت طرف مقابل تان پی ببرید. اگر دوست دارید که این مهارت را بیاموزید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

خانه مرتب، اما کمد بهم ریخته‌ای دارند

شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند

زمانی که شما وارد خانه این افراد می‌شوید، آن‌ها خانه به ظاهر جمع و جور و مرتبی دارند، اما زمانی که در کمد لباس یا حتی کابینت‌های آن‌ها را باز می‌کنید، تازه به عمق فاجعه پی می‌برید. در کشوی کابینت آشپزخانه آن‌ها قیچی شکسته افتاده یا این که قاشق و چنگال‌ها به صورت نامرتب و قاطی در کشور قرار گرفته است.

کمد لباس‌های آن‌ها نیز همچنین... کفش‌ها و کیف‌ها در پایین کمد پرت شده و لباس‌ها روی هم سوارند. این افراد اگرچه به ظاهر اهمیت زیادی می‌دهند، اما در باطن شخصیت نامنظمی دارند. آن‌ها برای این که دیگران را تحت تاثیر قرار دهند، تنها ظاهرشان را حفظ می‌کنند، اما در خلوت خود به گونه‌ای دیگرند.

این افراد حتی حوصله ندارند که چیز‌های قدیمی، کهنه یا از کار افتاده را دور بریزند، به جای آن ترجیح می‌دهند که تمام شان را در یک جا بچپانند. آن‌ها بیشتر از تمیزی، به جذابیت اهمیت می‌دهند. از این رو همیشه به ظاهر خود و خانه شان می‌رسند در حالی که در زیر آن ظواهر پر زرق و برق حقیقت دیگری نهفته است. در ارتباط با این افراد نیز باید احتیاط بیشتری به خرج داد، زیرا ممکن است که واقعیت را آنگونه که باید، نشان ندهند.


تعمیر خانه را مدام به تعویق می‌اندازند

شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند

برخی از افراد سال‌های زیادی در یک خانه زندگی می‌کنند که شرایط مناسبی ندارد. به عنوان مثال کاغذ دیواری‌های کهنه یا کابینت‌های شکسته‌ای دارند، اما حاضر نیستند برای درست کردن آن‌ها هزینه کنند. آن‌ها همیشه در این فکرند که شرایط شان موقتی ست و به زودی از آن خانه خارج می‌شوند، در حالی که شاید این زمان به چند سال هم بیانجامد.

در واقع این افراد حاضرند که با نام «شرایط موقتی» سال‌ها اوضاع نامطلوب را تحمل کنند. از نظر روانشناسان، این افراد در آینده زندگی می‌کنند، از این رو به زمان حال شان اهمیت چندانی نمی‌دهند. آن‌ها زمان حال را تنها اوضاع موقتی می‌دانند که حاضرند با تمام سختی هایش کنار بیایند.

البته نمی‌توان از این افراد انتظار زیادی داشت، زیرا آن‌ها برنامه خاصی برای زندگی شان ندارد. در حقیقت منتظر یک امداد غیبی از عالم خارج اند تا در زندگی آن‌ها تغییری ایجاد کند، در غیر این صورت همیشه به همان وضعیت نامطلوب خود ادامه می‌دهند.


میز کار آن‌ها همیشه بهم ریخته است

شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند

یکی از مکان‌هایی که با مشاهده آن خیلی ساده می‌توان شخصیت طرف مقابل را حدس زد، میز کار است. بعضی از افراد میز کارشان همیشه مرتب است. آن‌ها برگه هایشان را در پوشه‌ای گذاشته اند، کتاب هایشان را در قفسه‌ها قرار داده اند و حتی خودکارهایشان را هم روی میز رها نمی‌کنند. اما نقطه مقابل این افراد، آن‌هایی هستند که تمام وسایل شان، از کاغذ گرفته تا کتاب و لپ تاپ و حتی بشقاب میوه شان هم روی میزشان است.

اگر شما همیشه پشت میزتان در حال کار هستید و میزتان شلوغ است و از طرف دیگر، می‌توانید هر آنچه می‌خواهید را به راحتی پیدا کنید، نه تنها بد نیست، بلکه نشاندهنده این است که شما فرد خلاق و باهوشی هستید. اما اگر شما با میزتان کار زیادی ندارید و تنها هفته‌ای یک بار پشت آن می‌نشینید و آن را به همان حالت نامرتب رها می‌کنید، بدین معنی ست که شما فرد بی برنامه‌ای هستید. در واقع شما یک برنامه‌ای برای خود می‌چینید و آن را مدام تغییر می‌دهید. یا به بیان دیگر، ایده‌ای در سر دارید و برای آن هم یک قدم بر می‌دارید، اما در نهایت رهایش می‌کنید و به دنبال کار دیگری می‌روید.


سبد رخت چرک‌ها و سطل زباله شان همیشه پر است

شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند

کمتر کسی ست که از تمیزی بدش بیاید، اما هستند افرادی که زندگی کردن در چنین شرایطی برایشان عادی و راحت است. اگر به خانه این افراد بروید، می‌بینید که سطل زباله آن‌ها همیشه تا انتها پر است به طوری که بوی زباله همه جا را فرا گرفته، یا این که درون سینک ظرفشویی شان آنقدر ظرف است که دیگر هیچ ظرف تمیزی برای استفاده نمانده است. اگر چه انجام چنین کار‌هایی نیاز به حوصله دارد، اما چیزی نیست که بتوان آن را به تعویق انداخت. در واقع ما باید هر روز زمانی را صرف کار‌های ضروری زندگی مان کنیم.

اما چنین افرادی مدام برای خودشان بهانه می‌تراشند: «من خسته ام»، «من وقت ندارم» یا این که «فردا تمام شان را انجام می‌دهم.». این افراد از نظر روانشناسی بخش مهمی از زندگی شان را نادیده می‌گیرند. انجام کارهایی، چون لباس شستن، ظرف شستن و یا خارج کردن زباله‌ها از خانه، اولویتی درست مانند کار کردن یا رابطه عاطفی دارد. کسی که به این مسایل اهمیت نمی‌دهد، دیگر مسایل مهم زندگی اش را هم نادیده خواهد گرفت.


خانه آن‌ها شبیه خانه ارواح است

شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند

بعضی از افراد به ظاهر خانه خود اهمیت نمی‌دهند. در واقع زمانی که وارد خانه آن‌ها می‌شوید، احساس می‌کنید که هیچکس در آن خانه حضور ندارد. تنها یک مبل و یک تلویزیون و چند دست ظرف در خانه آن‌ها وجود دارد که تنها نیاز‌های اساسی شان را برطرف می‌کند. این خانه‌ها معمولا شبیه خانه‌های دانشجویی ست، اما افرادی که به طور دائمی در چنین خانه‌هایی زندگی می‌کنند، به راستی چه ویژگی‌های دارند؟

اگر یک فرد زمان زیادی را در خانه اش بگذراند، اما اهمیتی به وسایل مورد نیاز خانه اش ندهد، نشانه این است که فرد هنوز به بلوغ فکری نرسیده. در واقع این فرد منتظر شخصی دیگر ست که بیاید و دستی به سرو روی خانه اش بکشد. این افراد فکر می‌کنند که بالاخره مادرشان یا شریک زندگی شان از راه می‌رسند و خانه شان را از حالت مرده و بی روح خارج می‌کنند.


آن‌ها سرویس بهداشتی کثیفی دارند

شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند

حمام جایی ست که ما تمام مشکلات مان را فراموش می‌کنیم و در آن آرام می‌گیریم. یک حمام آب گرم می‌تواند حال ما را از این رو به آن کند. حال فکر کنید که چنین مکانی کثیف باشد. سرویس بهداشتی یکی دیگر از مکان‌های خانه است که می‌تواند شخصیت افراد را لو دهد. اگر فردی به چنین مکانی اهمیت ندهد، در واقع نه تنها به جسم خودش، بلکه به روح و روان و آرامش خودش هم اهمیت نمی‌دهد.

اگر سرویس بهداشتی شما بوی عود، مواد شوینده یا روغن‌های معطر دهد، اگر سینک دستشویی تان تمییز و براق باشد، نشاندهنده این است که شما برای خودتان ارزش قائل اید، اما اگر غیر این باشد، شما آرام بخش‌ترین مکان خانه تان را از خودتان دریغ کرده اید.


خانه آن‌ها پر از وسایل بدون استفاده است

شخصیتی‎شناسی افرادی که خانه بهم ریخته‎ای دارند

حتما دیده اید خانه‌هایی را که پر از وسایل بدون استفاده اند. مبل‌هایی که هیچ کس روی آن‌ها نمی‌نشیند، تابلو‌هایی که شکسته اند یا صندلی‌های کهنه‌ای که به بالکن منتقل شده اند و هیچ زیبایی ندارند. این رفتار در واقع نشاندهنده این است که صاحب این خانه علاقه‌ای به دور ریختن اشیا ندارد، در واقع او هر چه از گذشته داشته را برای خود نگه می‌دارد. روان شناسان می‌گویند که این افراد از ایجاد تغییرات فراری اند از این رو ترجیح می‌دهند که تا جای ممکن تغییراتی را حتی در دکوراسیون محل زندگی شان ایجاد نکنند؛ بنابراین اگر به فکر ریسک کردن هستید، دور این افراد را خط بکشید.

منبع: brightside

انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/02/02
البته مواظب باشید دچار وسواس نشید

آدمهای وسواسی اصلا آدمهای جالبی نیستند ،فقط خودشون رو قبول دارن اهل رفت و آمد هم نیستن مبادا خونه شون کثیف بشه .
United States
09:52 - 1398/02/02
چرت و پرت بود. شخصیت آدمارو از روی یه خصوصیت اخلاقی نمی شه حدس زد.
پاسخ ها
بهار
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
پس از رو چی میشه حدس زد تیزهوش؟
بدون نام
United States
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
از روی مجموعه ای از رفتار ها! مثل رفتار شما که مشخصه!
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/02/02
به نظرم درسته. کلا شلختگی نشانه خوبی نیست.
Netherlands
12:42 - 1398/02/02
جالب بود. در مورد من واقعیت داره. کمدام نامرتب، خونم تمییز :)))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
من هم خونه م تمیز اما کمدم نامرتب البته من تقصیری ندارم چون فقط یک تکه کوچک از یک کمد به من اختصاص داده شده که گذاشتن کلی لباس و کیف و کفش اصلا ممکن نیست من هر روز در حال مرتب کردنش هستم. اصلا جا ندارم چه کنم
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/02/02
!!اللهم صل علی محمد وآل محمد .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
انا لله و انا الیه راجعون
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/02/02
من همه رو باهم دارم! چقدر ضایع ام!
پاسخ ها
reza
Spain
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
من دقیقا برعکس هیچکدومو ندارم
دوس دارم شلخته باشم ولی نمیتونم و این موضو ازارم میده همیشه باید در حال مرتب کردن باشم
راز موفقیتت در این زمینه چیه به منم بگو
ستاره
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
وای بچمون وسواسیه
سوفی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
آخه کاربر احمق ۱۴:۴۹ !
چطوری میشه درعین حال هم خونت مثل خونه ی ارواح باشه همم اینکه خونت شلوغ و نا مرتب باشه ؟؟
یکم فکر کن بد بخت
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1398/02/02
اگه خيلي توو خونه ي مردم سرك مي كشيد و دقت مي كنين كه وضعيت خونه ي بقيه چطوريه ، نشون دهنده ي اينه كه شما آدم بسيار فضولي هستيد و در واقع كار خاصي به جز سرك كشيدن در زندگي بقيه و برچسب زدن روي ديگران نداريد
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/02/03
ما که اینجا Maid داریم...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
خودت يه پا maidي
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1398/02/03
وقتی ذاتا آدم بی نظمی باشی به هر جایی که نظم داره پا میزاری لذت میبری
ولی وقتی خودت منظم میشی به هر جایی که پا میزاری عذاب میکشی از بی نظمی
Iran, Islamic Republic of
06:10 - 1398/02/03
یه پسر دایی دارم تمام مواردو داره تنه لشیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
شما اونجور نباش پس
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/02/03
لازم نیست تو خونه ی مردم سرک بکشی ،همین که یه ساعت بری خونه کسی برای دیدن شون ،چشماتو که نمی بندی ،می بینی ،دستشویی هم شاید رفتی خب خیلی چیزا معلوم میشه !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
بهرحال يه جور فضولي و قضاوته! ممكنه طرف سرش شلوغ بوده يا موقتا افسرده و درگير باشه براي همين وضع خونه ش نابسامان باشه بهتره المي به مردم برچسب نزني
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/02/03
من میزم معمولا شلوغه . خلوت هم میکنم دوباره میشه همونی که بود ..
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1398/02/03
من تقریبا منظم هستم. کمدها لباس ها کابینت ها خوراکی ها حتی گوشی و توی لپ تاپم باید با نظم فولدربندی و مرتب باشه. هر چیزی در دسته خودش باید قرار بگیره. من کمال گرام
پاسخ ها
سوگند
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
بابا کمال گرا!!!
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1398/02/10
اتاق من بازار شام بهترشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر