اهدای عضو به ۷بیمار زندگی دوباره بخشید
۸۵۵۸۳۱
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
۶۰۵۳ 
اهدای عضو از 2 بیمار مرگ مغزی در اصفهان به هفت بیمار نیازمند پیوند عضو، زندگی دوباره بخشید و نخستین عمل پیوند قلب استان امسال در بیمارستان شهید چمران انجام شد.

ایرنا: اهدای عضو از 2 بیمار مرگ مغزی در اصفهان به هفت بیمار نیازمند پیوند عضو، زندگی دوباره بخشید و نخستین عمل پیوند قلب استان امسال در بیمارستان شهید چمران انجام شد.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت: یکی از اهدا کنندگان، حسین جعفری 40 ساله است که بر اثر حادثه ترافیکی 29 فروردین در بیمارستان امین اصفهان بستری شد.

مریم خلیفه سلطانی افزود: این فرد پس از مرگ مغزی و اخذ رضایت از خانواده امروز تحت عمل جراحی قرار گرفت و قلب، 2 کلیه و کبد وی برای پیوند به بیماران برداشته شد.

وی با بیان اینکه 2 کلیه این فرد در بیمارستان های خورشید و الزهرا(س) اصفهان به بیماران پیوند زده و کبد وی برای پیوند به شیراز ارسال شد، ادامه داد: قلب وی در بیمارستان شهید چمران اصفهان به یک بیمار پیوند زده شد که نخستین پیوند قلب امسال در استان است.

خلیفه سلطانی خاطرنشان کرد: همچنین خیرالنسا بابامیری 55 ساله فروردین امسال به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستان الزهرا(س) بستری شد و پس از مرگ مغزی و اخذ رضایت از خانواده اس، 2 روز گذشته تحت عمل برداشت عضو قرار گرفت.

وی اضافه کرد: از این فرد 2 کلیه و کبد وی، برداشت و برای پیوند به بیماران به شیراز ارسال شد.

خلیفه سلطانی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون چهار مورد اهدای عضو از افراد مرگ مغزی در استان اصفهان انجام شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 49 مورد اهدای عضو از افراد مرگ مغزی در استان اصفهان صورت گرفت.

سال گذشته از افراد مرگ مغزی در استان اصفهان، 115 عضو به بیماران اهدا شد که از میان آنها 85 عضو شامل 68 کلیه، 16 کبد و یک قلب در اصفهان پیوند و بقیه به شیراز ارسال شد.

حدود 700 نفر در استان اصفهان در فهرست انتظار برای پیوند عضو قرار دارند.

اعضای قابل اهدای از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده (پانکراس) و کلیه هاست.
علاوه بر این برخی از بافت های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1398/02/05
اهدای عضو اهدای زندگی

دریافت سریع و آسان کارت اهدای عضو با ارسال کد ملی به شماره 3432 و یا با شماره گیری کد دستوری#3*3432*
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج