پرچم سفید کمیته انضباطی در برابر آژیر قرمز
۸۵۷۳۲۳
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳
۷۸۴۷
مجروحین بازی‌های پرسپولیس و سپاهان در این چند سال در حال تبدیل شدن به یک رکورد ناراحت‌کننده و نگران‌کننده است.

وب‌سایت نود: کمیته انضباطی این فصل یکی از مهربان‌ترین کمیته‌های انضباطی در سال‌های اخیر بوده است. کمیته‌ای که واکنش خاصی به اتفاقات فوتبالی نداشته و مماشات و کوتاه‌آمدن را در دستور کار خود قرارداده. رئیس این کمیته هم فقط در چند مورد که یکی از آنها مربوط به وریا غفوری بود خود را نشان داد و دست به میکروفن شد و در بقیه موارد حرفهای خاصی برای گفتن نداشت.

نتیجه این مماشات و کوتاه‌آمدن و سکوت‌ها را می‌توان در هفته‌های پایانی لیگ به خوبی دید. هفته‌هایی که هیچ کدام از بازیکنان و مربیان و مدیران و هواداران از هیچ حرکت و حاشیه‌ای ابایی نداشته و با فراغ بال هر کار بخواهند انجام می‌دهند و هر چه بخواهند می‌گویند بدون این که خطری آنها را تهدید کند. یکی متهم به تبانی می‌شود، یکی متهم می‌کند، یکی کتک می‌زند و دیگری می‌میرد و در قبال تمام این اتفاقات واکنش کمیته انضباطی هیچ و نگاه بوده است.

پرسپولیس و سایپا

جنجال‌های این بازی تا مدت‌ها ادامه داشت اما گویا این زمان برای رسیدن به گوش رئیس کمیته انضباطی کافی نبود. بعد از چند روز خبری منتشر شد مبنی بر این که حسن‌زاده آرای متخلفان این بازی را صادر کرده است. البته در این خبر، خبری از هیچ حکمی نبود و همه چیز با خوبی و خوشی به پایان رسید.

علی دایی که گفته می‌شد خبرنگار را کتک زده، شجاع خلیل‌زاده که در راهرو درگیری فیزیکی پیدا کرد، رادوشوویچ و درگیری‌هایش و صادق بارانی که نقش اول جنجال‌ها بود در کمال مساوات و عدالت بخشیده شدند. البته شجاع خلیل‌زاده در طول لیگ چند بار دیگر هم طعم این مهربانی‌ها را چشید و با وجود نامهربانی‌هایی که انجام داد جز مهربانی چیزی از کمیته انضباطی ندید.

گادوین منشا و موهایش

یکی از هواداران بعد از بازی استقلال و فولاد با کشیدن موهای منشا او را عصبانی کرد. البته او فکرش را نمی‌کرد که میزان عصبانیت بازیکن استقلال بعد از کشیده شدن موهایش تا این حد شدید بوده و به مشت و لگد ختم شود. با این حال کمیته انضباطی شدت ضربات منشا را برای محرومیت کافی ندانست.

اشکان دژاگه

سوژه اصلی بعد از باخت تراکتورسازی مقابل پیکان، حمله یک هوادار به مسعود شجاعی بود اما اشکان دژاگه به تنهایی این سوژه را در اولویت دوم قرار داد و خودش به نقش اول ماجرا تبدیل شد. دژاگه در حمایت از همبازی‌اش برخورد بسیار بدی با تماشاگر تبریزی داشت که پیش‌بینی می‌شد با واکنشی شدید از سوی کمیته انضباطی مواجه شود. یک جلسه محرومیت تعلیقی برای خالی نبودن عریضه نهایت واکنش به این حرکت خشن بود. 

پرسپولیس و سپاهان

یک لشگر از مقصران دیگر. اگر همه مقصران این حادثه در وضعیت بحرانی بازی و درگیری‌ها وارد شدند بیرانوند از همان ابتدای بازی که هیچ حساسیتی ایجاد نشده بود شروع کننده حاشیه‌ها بود. او توپ را به توپ‌جمع کن پشت دروازه کوبید. البته او که پیش‌بینی می‌کرد این حرکتش با کارتی رنگی از سوی داور مواجه شود سریع از توپ جمع کن عذرخواهی کرد.

البته نه خبری از کارت بود و نه هیچ واکنشی تا بیرانوند در ادامه بازی به واکنش‌های جنجالی‌اش ادامه دهد و در دقیقه 90 با یک حرکت زشت بازیکن سپاهان را بعد از یک درگیری خطاب قرار دهد. قلعه‌نویی و سیدجلال حسینی و برانکو و بیش از نیمی از بازیکنان حاضر در زمین هم دیگر بازیگران این نمایش جنجالی بودند. بازیکنانی که نمایش‌شان گویا خیلی مورد توجه کمیته انضباطی قرار نگرفته و آنها فقط صحبت‌های سیاوش یزدانی را که دقایقی بعد از بازی انجام شده شنیده‌اند و مثل همیشه دیر رسیده‌اند.

علاوه بر تمام این حاشیه‌ها، بازیهای زیادی با جنجال و التهاب سکوها و هواداران به پایان رسیده و هیچ اتفاقی در قبال آنها انجام نشده است. عجیب‌ترین آن‌ها در بازی تراکتورسازی و پیکان اتفاق افتاد و حمله بخشی از طرفداران به مسئولان امنیتی هم کمیته انضباطی را برای واکنش قانع نکرد. سکوتی که کمیته انضباطی از اول فصل شروع کرده و خواه و ناخواه مجبور است تا پایان فصل ادامه بدهد تا از سوی هیچ تیم و هیچ شخصی محکوم به تبعیض نشود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1398/02/08
آن حرکت زشت بیرانوند محرومیت دائم دارد .
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1398/02/08
بجای این تیم ها اگر استقلال وبجای ان بازیکنان اگه غفوری بود شیر شمال(حسن زاده)اقتدارش رو نشون میداد.ننگ به این کمیته بی انضباط.
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1398/02/08
تو از جای دیگه میسوزی استقلالی حالا چرا انقدر نفرت پراکنی میکنی البته حق داری منم اگه تیمم هفت سال زیر بود زورم میگرفت
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/02/08
اوه اوه بد جور سوزش داری ..با یه کپسول اتش نشانی ام خاموش نمیشه...
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1398/02/08
اطلاعیه مدیرعامل سپاهان قبل از شروع مسابقه حرکتهای تحریک آمیز سرمربی سپاهان و همچنین حرکت استنلی که زد زیر توپ نمیگی ۱۰دقیقه وقت تلف شده، که داور ۳دقیقه گرفت اگر داور در وقت اول به بازیکن سپاهان اخطار میداد بازی اینجوری نمیشد
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1398/02/08
لطفا یک طرفه به قضاوت نروید هرچند مثل نظرات قبلی نمی گذارید
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1398/02/08
خدا لعنت کنه فدراسیون لنگی را
اصلا لیگ برگزار کردن نداره ، جام را بدن به لنگ و خلاص
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1398/02/08
بازی پرسپولیس با استقلال اهواز در اهواز را یادتان رفت که پرتاب سنگ در حین بازی یک جناح زمین را برای یک تیم خالی کرد و یا بازی پرسپولیس و سپاهان در اصفهان که به اتوبوس پرسپولیس حمله شد و. . . .
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1398/02/09
آره تو تبریز هیچ اتفاقی نیفتاده بود
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1398/02/09
وحشی های سپاهانی چی آزادی رو کلی خسارت وارد کردن
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1398/02/09
وحشی های سپاهانی چی آزادی رو کلی خسارت وارد کردن
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1398/02/09
وقتی وزیر لنگیست اینچیزاعادیست، بدترازکاربیرانوندهم مگه هست خیلی ناز و مافیانه درخواب ناز تشریف دارند و نهایتش بعدازبازی حساس باتراکتور نهایتش بهش بگن بدبدبد
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1398/02/09
آره دیگه سوراخ لایه اوزون رو هم بندازین گردن پرسپولیس خیالتون راحت شه عوامل بخش ورزشی برترین ها
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1398/02/09
ابر و ماه و خورشید و فلک و داور و کمیته انضباطی و وزارت ورزش و تبانی همه در کارند تا که لنگ مقام بیاورد و همه به نوایی برسند
البته میگن پر طرف دارترین تیم ایران هستن.
"" واکثرهم لا یعقلون ""
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1398/02/09
آقای حسن زاده
شما که بچه ناف تهرانی
صحنه های توهین بیرانوند و پرخشگریهای برانکو را میبینید یا فقط منتظر وریا غفوری هستید ؟؟؟؟؟
-
10:46 - 1398/02/09
لطفا استقلال هم جریمه کنید چون شفر برکنار کردن تا کمی حاشیه اش بیشتر بشه
Germany
21:24 - 1398/02/09
دیگه همه میدونن کسی با لنگ حکومتی کاری نداره. بازی کنان هم فهمیدن که حتی سر داور هم تو هر بازی داد و بیداد میکنن.
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/02/10
چه عجب ؟؟؟!!!!!ازفرهیختگان همچین مطالبی بعیدبود هرچند این مطلب رو کانال نود هم کارکرده بود...ازنود هم بعیدبود .. هرچند شجاع وبیرانوند وبرانکو ازطرف کمیته عنضباطی خودمختاراعلام شدن ورفتارشان درون زمین به کسی مربوط نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج