افزایش خشونت در بین جوانان ایرانی با مصرف گُل
۸۵۷۴۱۴
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
۳۳۳۲
روزنامه آرمان در گزارشی درباره خطرات افزایش مصرف مخدر گل در ایران نوشت: متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد افزایش مصرف گل در میان جوانان هستیم که این خود می‌تواند با تبعات منفی بسیاری همراه باشد.

روزنامه آرمان در گزارشی درباره خطرات افزایش مصرف مخدر گل در ایران نوشت: متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد افزایش مصرف گل در میان جوانان هستیم که این خود می‌تواند با تبعات منفی بسیاری همراه باشد.

گفتنی است متاسفانه بسیاری از افراد بر این باور هستند که مصرف گل نمی‌تواند اعتیادآور باشد که این خود یکی از مهم ترین دلایل افزایش مصرف گل در میان جوانان می‌باشد چرا که با پرس و جو از جوانانی که مصرف کننده گل هستند به این مهم دست یافتیم که بیش از ۸۰ درصد آنها بر این باور هستند که مصرف گل به هیچ وجه اعتیادآور نیست و حتی آن در جمع‌های خانوادگی و یا در حضور والدین نیز به راحتی استفاده می‌کنند که این خود می‌تواند نشان از عدم ارائه اطلاعات کافی از سوی دولت و مسئولان در این زمینه به خانواده‌ها باشد.

افزايش خشونت با مصرف «گل» در دسترس

دسترسی آسان به گل می‌تواند در افزایش تمایل افراد به مصرف این ماده مخدر بسیار تاثیر گذار باشد چرا که بنا به اظهار نظر صاحبنظران این ماده مخدر رامی توان به راحتی حتی در باغچه خانه‌ها نیز کشت کرد، چرا که امروزه کشت گل به تنهایی جرم محسوب نمی‌شود از این رو شاهد افزایش کاشت گل در منازل و یا باغ‌های اطراف تهران هستیم و همچنین به دلیل افزایش فروش این ماده مخدر در پارک ها، اطراف مدارس و دانشگاه‌ها نیز افراد بسیاری تمایل به مصرف آن دارند، هرچند در این مجال باید سفارش اینترنتی خرید گل را نیز یادآور شد، چرا که در حال حاضر برخی از مصرف کنندگان به راحتی از طریق شبکه‌های اجتماعی گل را سفارش می‌دهند و آن را منزل محل کار یا مدرسه تحویل می‌گیرند.

یکی دیگر از دلایل گرایش هر چه بیشتر افراد به مصرف گل را می‌توان راحتی مصرف این ماده مخدر عنوان کرد، چرا که برای مصرف گل دیگر نیازی به پایپ و ادوات دیگر مخصوص استعمال مواد مخدر نیست و افراد به راحتی می‌تواند حتی در جمع نیز این ماده مخدر را استعمال کند که این مهم خود باعث شده تا فرد زیادی هر روزه در پارک‌ها و یا خیابان‌های سطح شهر اقدام به مصرف گل کنند.بدیهی است نقش افزایش تبلیغات مصرف گل در فضای مجازی را نمی‌توان در افزایش مصرف این ماده مخدر نادیده گرفت، چرا که با نگاهی گذرا در شبکه‌های اجتماعی می‌توان به این مهم دست یافت که امروزه در شبکه‌های مجازی به عناوین مختلف گل تبلیغ می‌شود از این رو تمایل افراد حتی برای یک بار امتحان آن نیز افزایش خواهد یافت.

پر واضح است که یکی دیگر از دلایل رواج مصرف گل را می‌توان در باورهای رایج درباره آن دانست، چرا که امروزه بسیاری از افراد بر این باور هستند که گل یک علف گیاهی است که از مضرات مواد شیمیایی برخوردار نیست و به راحتی و بدون هیچ نگرانی می‌توان آن را استفاده کرد به گونه‌ای که حتی برخی از افراد بر این باور هستند که مصرف گل از مصرف سیگار و قلیان نیز کم ضررتر می‌باشد.

متاسفانه بر اساس تحقیقات صورت گرفته می‌توان به این مهم دست یافت که میزان مصرف گل در میان زنان و دختران افزایش چشمگیری یافته است به گونه‌ای که برخی از این افراد به راحتی در پارک ها، سالن‌های زیبایی و یا باشگاه‌ها به صورت دست جمعه اقدام به مصرف گل می‌کنند که این خود می‌تواند زنگ خطری جدی برای نسل آینده باشد.آنچه مسلم است اعتیاد زنان ارتباط معناداری با مسائل روان‌شناختی آنها دارد بدین معنا که بالاتر بودن نرخ اختلالات روانی در زنان می‌تواند بر میزان مصرف مخدر در میان این دسته از افراد نیز تاثیرگذار باشد.

باید در نظر داشت که بسیاری از رفتارشناسان بر این باور هستند که نبود تفریحات مناسب برای زنان و دختران خود می‌تواند یکی از دلایل اصلی گرایش زنان به مصرف گل باشد، هر چند در این مجال باید یادآور شد به دلیل در دسترس نبودن آمار دقیق از اعتیاد در جامعه این مهم تنها در حد تحقیقات و گزارشات میدانی خبرنگار «آرمان» است.در خاتمه باید خاطر نشان کرد که افزایش مصرف گل در جامعه خود می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی مانند افزایش نزاع‌های خیابانی، عدم تمایل افراد به ادامه تحصیل و غیره شود، از این رو ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش میزان مصرف گل در جامعه امروزه به یک نیاز اساسی تبدیل شده است.

باید در نظر داشت که افزایش میل به بروز رفتارهای خشونت آمیز را می‌توان یکی دیگر از عوارض مصرف گل دانست چرا که بسیاری از پزشکان بر این باور هستند افرادی که گل مصرف می‌کنند به نسبت دیگران بیشتر رفتارهای خشونت آمیز از خود نشان می‌دهند به گونه‌ای که در سایه کوچک‌ترین اتفاقات رفتارهای خشونت آمیز بسیاری را از خود نشان می‌دهند که این خود می‌تواند برای سلامت آنها و اطرافیانشان تاثیرگذار باشد

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/02/09
بالاخره گل اعتیاد آوره یا نه؟
پاسخ ها
کاربر قدیمی
Colombia
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
برادر من ، گل اعتیاد نداره ولی اشتیاق کشیدنش زیاده و بدتر از آن دروازه ورود به اعتیاد گل و حشیش است. گل همان گل گیاه شاهدانه است که دهه ۵۰ و ۶۰ بهش گراس یا علف می گفتند و در مزارع کاسته میشد البته اونا وطنی بود ولی نژاد این چیزی که الان به آن گل میگویند اصلاح شده است و گلخانه ای و در نتیجه قویتر است. بزرگترین اثر منفی کشیدن گل ، تخریب سلولهای مغزی و از بین بردن حافظه است که اصطلاحا میگن طرف چت کرده. شاید بیش از ۷۰℅ کسانی که گل می کشند بعد از مدتی میروند دنبال چیز قوی تر و از ۳۰℅ مابقی هم عده ، شاید ۵ تا ۱۰ ℅ بی خیال این مطاع شوند ، آنها هم کسانی هستند یا بهشون نساخته و تو ذوقشون می خورد یا کسانی بوده اند ک ذغال خوب و رفیق ناباب و از همه مهمتر استعداد نداشتند. ۲۰ ℅ بقیه هم از مخ تعطیل میشن. در کل داداش من ، آب هم اگر بی حساب و کتاب مصرف کنی ، ضرر دارد و میشود اعتیاد.امیدوارم جواب سوالت را گرفته باشی
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/02/09
این که مصرف این ماده مخدر را یک کیاه خانگی عنوان میشه یعنی اینکه ربطی به سران ندارد
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/02/09
نفهمیدم گل اسم مواد مخدری است یا همان گل رز است منظور از گل یعنی چی لطفا اطلاع رسانی کنید
Netherlands
08:59 - 1398/02/09
خدا لعنت کند کسی که این گل را باب کرد
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/02/09
مدیران نادان====مرگ جوانان وطن
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/02/09
چشم و دل مسعولان نالایق دزد و غارتگر روشن .
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/02/09
مدیران نادان =============== دیوانگی ملت
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/02/09
علی برکت اله ریش یابی هم‌که معنی نداره توایران وبیشتربه خاطربیکاری وفقروحاشبنه نشینی ومقصراصلی دولت وافغانهاروراه داده بودجه ومنابع شغلامون اشغال کردن
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/02/09
خشونت در جوانان بیکاری نداشتن تفریح سالم فشار اقتصادی عاجز از ازدواج است وقتی اینها نباشد به چیزهای دیگر روی می اورد
پاسخ ها
کاربر قدیمی
Colombia
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
موافقم ، مولاعلی میگوید بزرگترین تفریح کار است.
برای جوان ، بیکاری سم است. خلاص
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/02/10
ممنون از کاربر قدیمی بابت مطالب مفیدشان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج