ناسا منعطف‌ترین ربات دنیا را می‌سازد
۸۶۲۷۹۱
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
۲۵۷۹
ناسا از طراحی نمونه ای بسیار منعطف از یک ربات خبر داده که دارای بازوهای عریض و ظاهری شبیه به بیگانگان فضایی است و می تواند وظایف مختلفی را انجام دهد.

خبرگزاری فارس: ناسا از طراحی نمونه ای بسیار منعطف از یک ربات خبر داده که دارای بازوهای عریض و ظاهری شبیه به بیگانگان فضایی است و می تواند وظایف مختلفی را انجام دهد.

قرار است از این ربات در آینده برای اکتشافات فضایی و ساخت و ساز در فضا استفاده شود.

ناسا منعطف‌ترین ربات دنیا را می‌سازد

این ربات نرم و منعطف با استفاده از چاپگرهای سه بعدی قابل تولید است و از کیسه های هوا برای حرکت دادن بازوهای خود استفاده می کند. از سوی دیگر مجموعه لوله هایی وظیفه انتقال جریان هوا از این کیسه را به بازوها بر عهده دارند. میزان فشار هوا در این لوله ها تنظیم می شود تا بازوهای ربات یادشده عملکردی به دقت عضلات بدن انسان داشته باشند.

ربات یادشده توانایی حرکت سریع را دارد، می تواند از پله ها و موانع مختلف بالا و پایین برود و اشکال مختلفی به خود بگیرد. قرار است این ربات در آینده توانایی های بیشتری کسب کند تا بتواند در سطح سیارات دیگری مانند ماه و مریخ بدون مشکل حرکت کند. همچنین ممکن است تعدادی از این ربات ها به یکدیگر بپیوندند تا سطوح بزرگتری مانند یک پناهگاه موقت را برای فضانوردان آینده به وجود آورند.

ناسا منعطف‌ترین ربات دنیا را می‌سازد

ربات مذکور هنوز برای استفاده در فضا آماده نیست و ناسا قصد دارد قابلیت های مختلف آن و به خصوص استحکام ربات یادشده را افزایش دهد. در همین حال دانشگاه ام آی تی و ارتش آمریکا هم در حال کار بر روی طرح های مشابهی هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج