جهانگیری: دولت در مبارزه با فساد تعارف ندارد
۸۶۳۰۱۳
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
۱۹۵۸
جهانگیری گفت: دولت در موضوع فساد و رانت ناشی از توزیع کالاهایی که با ارز 4200 تومانی وارد شده اما در بازار به قیمت های آزاد فروخته می شود با هیچکس تعارف ندارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک مرکزی باید در زمینه پرونده های واردات و توزیع کاغذ به عنوان مدعی همه ابزارهای لازم را برای مسدود کردن منافذ فساد بکار گیرند.

خبرگزاری ایرنا: اسحاق جهانگیری امروز- دوشنبه- در جلسه بررسی وضعیت واردات کاغذ و مشکلات دست اندرکاران مطبوعات و کتاب کشور، با اشاره به نگرانی ها و دغدغه های دست اندرکاران این حوزه، تصریح کرد: از نظر دولت کتاب و مطبوعات جزو کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز جامعه است و باید تمام تدابیر لازم برای تداوم حیات و رشد این محصولات بکار گرفته شود.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت نسبت به افزایش قیمت ملزومات مورد نیاز این صنعت نظیر کاغذ و زینک و پیامدهای آن برای صنعت چاپ و نشر کشور واقف است، افزود: نخواهیم گذاشت در حرکت رو به رشد تولید محصولات فرهنگی نظیر کتاب و مطبوعات خللی حاصل شود.

جهانگیری یادآور شد: سال گذشته با وجود مشکلات اقتصادی، کاغذ به عنوان کالای اساسی در فهرست اقلام ضروری و مورد نیاز مردم قرار گرفت و ارز لازم برای واردات آن از سوی بانک مرکزی تامین شد و این روند امسال نیز ادامه خواهد یافت.

معاون اول رییس جمهوری ضمن تاکید بر ضرورت حل مشکلات پیش روی مطبوعات و حوزه نشر و کتاب در زمینه کاغذ،‌ بیان کرد: به منظور حل مشکل کاغذ باید علاوه بر نظارت جدی و دقیق بر جریان واردات و توزیع کاغذ، تلاش شود تا ظرف چند ماه ظرفیت تولید کارخانه های داخلی به منظور مرتفع کردن نیازهای کشور در این زمینه افزایش پیدا کند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: دولت در موضوع فساد و رانت ناشی از توزیع کالاهایی که با ارز 4200 تومانی وارد شده اما در بازار به قیمت های آزاد فروخته می شود با هیچکس تعارف ندارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک مرکزی باید در زمینه پرونده های واردات و توزیع کاغذ به عنوان مدعی همه ابزارهای لازم را برای مسدود کردن منافذ فساد بکار گیرند و با متخلفان از طریق تعزیرات و محاکم قضایی برخورد شود و دستگاه قضایی نیز باید با سوء استفاده کنندگان ارز اختصاص یافته برای کالاهای اساسی از جمله کاغذ بدون مماشات برخورد کند.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ وجهه و سلامت دستگاه های دولتی نظیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نظارت بر کل فرایند واردات و توزیع به منظور جلوگیری از ایجاد هر نوع فسادی را ضروری خواند و گفت: باید با همه کسانی که در شرایط سخت و دشوار کنونی از دولت برای واردات کالاهای اساسی ارز گرفته اما از آن سوء استفاده کرده اند، برخورد جدی شود زیرا این کار بازی با حیثیت و آبروی نظام و دولت است.

معاون اول رییس جمهوری با قدردانی از زحمات مدیران مسئول روزنامه ها و ناشران کتاب که در این شرایط دشوار، صنعت چاپ و نشر را سرپا نگه داشته اند، از آنها خواست در شرایط جنگ اقتصادی و عملیات روانی و رسانه ای دشمنان، با قدرت در دفاع از نظام و کشور به کار خود ادامه دهند.

جهانگیری از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خواست تا برای نظارت دقیق تر بر جریان واردات و توزیع کاغذ از توانمندی و ظرفیت نمایندگان مطبوعات و ناشران و تشکل های مرتبط با آنها استفاده کند.

در این جلسه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس کل بانک مرکزی و جمعی از مدیران مسئول مطبوعات و نمایندگان اتحادیه های مرتبط با ناشران کشور حضور داشتند، دیدگاه های مختلف در زمینه مشکلات صنعت چاپ و نشر و راه های برون رفت از تنگناهای موجود مطرح شد.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با بیان اینکه ناشران و مطبوعات کشور در شرایط سختی قرار دارند، گزارشی از میزان واردات کاغذ در 14 ماه گذشته ارایه کرد و از برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم برای از بین بردن روزنه های فساد دراین بخش خبر داد.

عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی نیز با ارایه آماری از میزان ارز اختصاص یافته به کاغذ در سال 1397، بر تلاش بانک مرکزی به منظور رفع مشکل ارزی و واردات ملزومات مورد نیاز دست اندرکاران چاپ و نشر تاکید کرد.

در این جلسه مقرر شد ارز مورد نیاز واردات کاغذ همچون سایر کالاهای اساسی کماکان اختصاص یابد. همچنین مقرر شد کاغذهای وارداتی انبار شده در گمرکات کشور ظرف دو هفته به بازارهای مصرف عرضه شود.

در این جلسه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف شد تا با تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع تولید کاغذ داخل کشور، ظرفیت تولید این کارخانه ها را در چند ماه آینده به حداکثر برساند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/02/23
ای جانم کی با فساد میخواد مبارزه کند؟
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/02/23
باورش خیلی سخته....(!!!!!!!!!!)
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/02/23
جناب جهانگیری . شما دیگه این حرفو نزن خواهشا . ولی بازم ممنونم که خندوندی مارو .
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/02/23
ولی فاسد در مبارزه با فساد تعارف دارد!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1398/02/23
نتیجه ای از مبارزه با فساد دیده نشده
همه ی پرونده ها همچنان باز و هیچ پرونده ای به نحوی که رضایت افکار عمومی را داشته باشد بسته نشده
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1398/02/23
اگه تعارف نداره پس چرا استاندار اونجا اومد اینجا رفت سر کار دولتی دیگه ای
بابا انقدر مردم و سر کار نذارید
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
دروغ نگو بیخبر از هم چیز
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/02/23
خسته نباشی خیلی زحمت میکشید شما باید الگویی باشید برای دیگر کشورها
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1398/02/23
آفرین تو اگر نبودی الان همه مسیولین دزد می شدند.
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/02/23
من درست ملتفت نشدم با فساد تعارف ندارد ..یا با مبارزه با فساد؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1398/02/23
مشکل این ملت خود شما هستین شما نباشید دیگر مشکلی نیست
وزیر ورزش را نگاه کن میلیارد میلیارد به لنگی ها پول میدهد ولی هنوز حق رحمه مدال آوران کشتی را نداده است
پس بهتر است بروید
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1398/02/23
تعارف ندارد این است وضع کشور مردم اگرتعارف داشت چی می شود
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1398/02/23
خطر خودتی و دست نشاده ها
Oman
23:22 - 1398/02/23
آره جون خودت کاملا مشخصه که چقدر جدی هست
ازترس دارند فرار میکنند میرن کانادا
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/02/24
اگه میشه با اختلاس هم تعارف.نکنید تورو خدا مردم گناه دارن اگر جلوی این اختلاسها را بگیرید مردم راحت زندگی میکنن
Iran, Islamic Republic of
03:11 - 1398/02/24
جهانگیری باز هم دروغ و باز هم چاخان برو بمیر ول کن این پستو این پست برات خیلی خیلی ترلیون بار خیلی بزرگ است پدر مملکتو درآوردی بسه دکتر قلابی
Iran, Islamic Republic of
04:24 - 1398/02/24
جهان‌بینی‌جان‌همه‌بدبختی‌مردم‌‌از‌دلار۴۲۰۰تومانی‌شماست‌‌‌بیشتر‌مردم‌شب‌گرسنه‌می‌خوابند‌وشما‌با‌ارض
دولتی‌غذای‌سگ‌وگربه‌وارد‌می‌کنند
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1398/02/25
آره بی تعارف همه بیائید سر سفره مال خودمونه !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج