رهایی از قصاص برای مرد همسرکش
۸۶۷۷۵۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰
۱۰۰۱۴
قضات دادگاه کیفری مرد میانسالی را که به اتهام قتل همسر سابقش به قصاص محکوم شده بود به علت پیگیری نکردن پرونده از سوی خانواده مقتول به پرداخت دیه محکوم کرد.

ایران نوشت: قضات دادگاه کیفری مرد میانسالی را که به اتهام قتل همسر سابقش به قصاص محکوم شده بود به علت پیگیری نکردن پرونده از سوی خانواده مقتول به پرداخت دیه محکوم کرد.

این مرد هفت سال پیش پس از جدایی از همسرش متوجه رابطه‌های پنهانی وی شده و او را با چاقو به‌ قتل رسانده بود. بعد از دستگیری متهم محاکمه شد اما دختر ومادر زن مقتول از حق قصاص خود گذشت کردند. مادر مقتول گفت: من به‌خاطر نوه‌ام از حق قصاص داماد سابقم گذشت می‌کنم نمی‌خواهم نوه‌ام وقتی بزرگ شد از من کینه‌ای به دل داشته باشد. اما پدر مقتول خواستار قصاص متهم شد. بدین ترتیب متهم پس از اعتراف به‌جنایتی که مرتکب شده بود به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد.

اما هفت سال از زمان صدور حکم سپری شد و پدرمقتول که باید مبلغ تفاضل دیه را پرداخت می‌کرد تا مرد زندانی اعدام شود نتوانست این پول را فراهم کند و پرونده را نیز پیگیری نکردند. سرانجام چند روز قبل مرد زندانی که از بلاتکلیفی 7 ساله در زندان خسته شده بود با درخواست اعمال ماده 429 قانون مجازات اسلامی از قضات دادگاه خواست او را از این وضعیت بلاتکلیفی نجات دهند.

بدین ترتیب قضات شعبه دهم دادگاه کیفری متهم را به پرداخت دیه محکوم وصبح دیروز از نظر جنبه عمومی واعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامی یعنی از جنبه عمومی جرم وی را محاکمه کردند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1398/03/05
این دیگه چه قانونی است؟ سر جون از دست رفته باید تفاضل دیه پرداخت کنه یعنی چی
United States
09:06 - 1398/03/05
نوه ات از تو کینه داشته باشد ولی از پدرش که مادرش را کشته نداشته باشد در ضمن مرد حق نداشت زن را که از او جدا شده بود بکشد هر چند زن به بیراهه می رفت چون از او جدا شده بود
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1398/03/05
جنایت کارها همیشه راهی براشون هست که از مجاذات رهایی پیدا کنند وهمیشه خون یک انسان پایمال میشه تفاضل دیه را باید خود دولت بده تا این قاتلها وجانیها براحتی دست به قتل وجنایت نزنتد
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/03/05
خوب از بیت المال بدید چه طور افغانی ها میتونن از بیت المال استفاده کنن ایرانی ها نه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج