پورمحمدی: حجم بالای پرونده‌ها زیبنده نیست
۸۶۹۶۶۹
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
۷۳۴۳
مشاور رییس قوه قضاییه گفت: یکی از اولویت های اساسی دستگاه قضائی مبارزه با فساد است و طبق قانون جایگاه اصلی مبارزه با فساد قوه قضاییه است و انتظار عمومی نیز این است که سیستم قضایی با جدیت با مفاسد بجنگد.

خبرگزاری ایسنا: مشاور رییس قوه قضاییه گفت: یکی از اولویت های اساسی دستگاه قضائی مبارزه با فساد است و طبق قانون جایگاه اصلی مبارزه با فساد قوه قضاییه است و انتظار عمومی نیز این است که سیستم قضایی با جدیت با مفاسد بجنگد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در جلسه شورای قضایی استان کرمان گفت: یکی از مسائل مهم در قوه قضاییه موضوع کاهش و ساماندهی پرونده ها در سیستم قضایی است، زیرا معتقدیم این حجم بالای پرونده زیبنده نیست و باید در این رابطه چاره اندیشی شود.

وزیر سابق دادگستری کشور با تاکید بر اینکه اگر قضاء در جامعه اثر بخش باشد جلوی ناهنجاری ها گرفته خواهد شد عنوان کرد: حکم خوب، اتقان احکام، رسیدگی سریع و مجازات مناسب بهترین و اصلی ترین نوع پیشگیری از وقوع جرم است و بازدارنده خواهد بود.

پورمحمدی به وظایف سایر دستگاه ها در امر پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: پیشگیری های مقدماتی و ابتدایی بیشتر وظیفه دستگاه های دولتی، اجرایی و عمومی است که بایستی مسائل مختلف از جمله مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را به گونه ای ساماندهی کنند که جلوی آسیب ها و جرم زایی گرفته شود.

مشاور رییس قوه قضاییه تاکید کرد: یکی از اولویت های اساسی دستگاه قضایی مبارزه با فساد است و طبق قانون جایگاه اصلی مبارزه با فساد قوه قضاییه است و انتظار عمومی نیز این است که سیستم قضایی با جدیت با مفاسد بجنگد که در این راستادستگاه‌های نظارتی قوه قضاییه از جمله سازمان بازرسی کل کشور و همچنین نظام دادرسی کشور(دادسراها و دادگاه ها)نقش برجسته ای در مبارزه با فساد در جامعه دارند .

پورمحمدی به موضوع سلامت قوه قضاییه نیز اشاره کرد و افزود: در وضعیت فعلی که قوه قضائیه به دنبال تحول است، دستگاه قضایی از نظرات، ایده ها و طرح‌های واقعی که قابلیت اجرایی و عملیاتی داشته باشند، استقبال می کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1398/03/10
مشکل از دستگاه قضایی هست
اگه ساز و کاری اتخاذ میکردید و با مجرمین با قاطعیت برخورد میکردید و جریمه های سنگین در نظر میگرفتید اینهمه شاهد فساد و تجمیع پرونده نداشتیم
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/03/10
فقط دروغ ، اتفاقا برعکس شده ، جدیدا یاد گرفتن جرم محرزم منع تعقیب صادر میکنن چون اعتراض به منع تعقیبم مثل تجدید نظر خواهی پولی شده و از اول که پاتو میزاری واسه شکایت فقط میچاپن
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1398/03/10
منتظر شما بودند صندلی خلخالی خالیه بجنب
پاسخ ها
ش
Netherlands
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
حجم پرونده های بزرگ اختلاس چی.؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج