جوش و آکنه؛ چه کنیم که جوش نزنیم؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۷۰۰۹۶
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
۱۰۹۶۷
آکنه یا جوش به یک عارضه پوستی اطلاق می‌شود که از هر پنج نفر در جهان، حداقل چهار نفر در سنین ۱۱ تا ۳۰ سال به آن مبتلا می‌شوند. اگرچه زمان و مقدار دقیق بروز آکنه و جوش در هر فرد متفاوت است، اما هرکسی حداقل یک بار در زندگی‌اش این عارضه را تجربه می‌کند.

برترین‌ها: آکنه یا جوش به یک عارضه پوستی اطلاق می‌شود که از هر پنج نفر در جهان، حداقل چهار نفر در سنین ۱۱ تا ۳۰ سال به آن مبتلا می‌شوند. اگرچه زمان و مقدار دقیق بروز آکنه و جوش در هر فرد متفاوت است، اما هرکسی حداقل یک بار در زندگی‌اش این عارضه را تجربه می‌کند.

جوش و آکنه، مشکلی جدی به پوست صورت یا بدن فرد وارد نمی‌کند، اما ممکن است دچار کاهش اعتماد به نفس افراد شود؛ چرا که هرکسی از به هم ریختن صورت و ظاهرش غمگین می‌شود.

متاسفانه برخی از افراد به محض این که در صورت خود یک جوش می‌بینند، به سرعت سعی دارند از دست آن خلاص شوند؛ این در حالی است که اغلب مردم راه درست خلاص شدن از این عارضه را نمی‌دانند. اگر جوش از راه نادرستی از بین برود، ممکن است سبب به جا ماندن زخم‌ها و حفره‌هایی روی صورت و بدن شود. به همین منظور در این مقاله قصد داریم نحوه صحیح خلاص شدن از شر جوش و آکنه و روش‌های جلوگیری از بروز چنین عارضه‌های پوستی را به شما آموزش دهیم. لطفاً در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه از شر انواع جوش و آکنه خلاص شویم؟

چگونه می‌توانیم به درستی از شر جوش و آکنه خلاص شویم؟

اگرچه ترکاندن جوش راه بسیار ساده‌ای به نظر می‌آید، اما انجام دادنِ بیش از حد و یا نادرست آن، می‌تواند سبب پیدایش زخم یا انواع جای جوش شود. از این رو مقابله نادرست با جوش و آکنه می‌تواند مشکل را از وضعیت موقت به وضعیت دائمی تغییر دهد.

متخصصان پوست و مو دستور العمل‌های بسیار ساده، مؤثر و البته صحیحی برای خلاصی از شر جوش به ما ارائه می‌دهند. این دستورالعمل از بزرگتر شدن مشکل جلوگیری می‌کند. برای این کار، به یک الکل مالشی، سوزن و دو عدد دستمال کاغذی نیاز دارید.

اول از همه الکل را به سر سوزن بمالید تا کاملاً ضد عفونی شود. سپس با استفاده از سوزن، حفره کوچکی در جوش به وجود بیاورید. بعد از این کار، دستمال کاغذی‌ها را به دور دو انگشت سبابه‌تان بپیچید و از دو طرف به آرامی به جوش فشار بیاورید. حواستان باشد که این کار را آرام انجام دهید تا از ترکیدن جوش جلوگیری کنید.

جلوگیری از بروز جوش و آکنه

ترکاندن جوش ساده‌ترین راه برای خلاصی از دست آن است؛ خصوصاً اگر مهمانی یا مراسم خاصی پیش رو داشته باشید و به خاطر بروز ناگهانی این عارضه، اعصابتان خرد شده باشد. متاسفانه ترکاندن جوش در اکثر مواقع کار را بدتر می‌کند، اما خوشبختانه راه‌هایی برای جلوگیری از بروز این عارضه در آینده وجود دارد.

به طور مثال اگر پوست شما چرب است، پس قطعاً متوجه هستید که پوست شما خیلی بیشتر از دیگران مستعد جوش زدن است. پس باید از محصولاتی استفاده کنید که از چرب شدن بیش از حد پوستتان در طول روز جلوگیری کند.

بهترین روش برای جلوگیری از جوش و آکنه این است که پوست صورت یا هرجای بدنمان را تمیز نگه داریم. برای این کار می‌توانید صورت خودتان را دو بار در روز _ یک بار صبح اول وقت که از خواب بیدار می‌شوید و یک بار شب قبل از خواب _ با محصولاتی بشویید که مخصوص نوع پوست شما ساخته شده‌اند. پس از آن می‌توانید از مرطوب کننده‌های صورت استفاده کنید.

چگونه از شر انواع جوش و آکنه خلاص شویم؟

مثل محصول شستشوی پوست، مرطوب کننده نیز باید همگام با نوع پوست شما باشد. به طور مثال اگر پوست شما چرب است، می‌بایستی از استفاده مرطوب کننده‌هایی که برای پوست‌های خشک ساخته شده‌اند، اجتناب کنید.

اگر به دنبال راهی برای جلوگیری از بروز جوش و آکنه روی پوستتان هستید، استفاده از محصولات مختلف و مرطوب کننده‌ها، تنها راه نجات شما نیستند. در حقیقت، انجام تغییرات کوچکی در سبک زندگی شما می‌تواند بیش از هر محصول دیگری برای جلوگیری از بروز جوش و آکنه تأثیر داشته باشد، به علاوه سلامت پوستتان را نیز حفظ کرده و آن را طرز چشمگیری بهبود ببخشد.

در ادامه به چند نکته و پند سلامتی برای کسانی که می‌خواهند از بروز عارضه جوش و آکنه جلوگیری کنند و پوست تمیزتری داشته باشند، اشاره می‌کنیم.

۱ – از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید

تمام مواد غذایی که در طول روز می‌خورید، می‌توانند بر روی سلامت پوست شما تاثیرگذار باشند. برخی از غذا‌ها می‌توانند برای کاهش میزان بروز جوش و آکنه مؤثر باشند، در حالی که در سمت دیگر ماجرا، برخی مواد غذایی می‌توانند بر میزان بروز این عارضه بیفزایند.

به طور مثال خوردن شیر گاو، غذا‌های قندی، فست فود و غذا‌های آماده احتمال بروز عارضه جوش و آکنه را افزایش می‌دهند. در سمت دیگر ماجرا، غذا‌هایی مثل دانه گیاهان، چای سبز، گردو، ماهی و صدف خوراکی می‌توانند به طور قابل توجهی از میزان بروز این عارضه بکاهند.

۲ - در طول روز مقدار زیادی آب بخورید تا بدنتان خشک نشود

مطمئن شوید که آب به میزان کافی به سطح پوستتان می‌رسد و سلامت پوستتان به وسیله کم آبی تهدید نمی‌شود. این کار می‌تواند از احتمال بروز جوش و آکنه بکاهد.

چگونه از شر انواع جوش و آکنه خلاص شویم؟

۳ - تمرینات بدنی داشته باشید

این کار ممکن است سبب تعرق بیشتر شده و منجر به جوش زدن شود. اما حقیقت این است که اگر قبل و بعد، همچنین در حین ورزش کردن به مقدار کافی آب بنوشید و اجازه ندهید که قطره‌های عرق تا مدت زیادی بر روی پوستتان بمانند، ورزش کردن به طور چشمگیری می‌تواند به جلوگیری از بروز جوش و آکنه کمک کند.

۴ - صورتتان را بیش از حد لمس نکنید

اکثر مردم عادت دارند صورتشان را در طول روز بیش از حد لمس کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، باید بدانید که دست شما همواره حاوی باکتری، گرد و خاک و آلودگی‌های روزانه است؛ بنابراین با لمس زیاد صورت، این آلودگی‌ها به سطح پوست انتقال داده شده و سبب بروز جوش می‌شوند. پس قبل از این که بخواهید صورت خود را لمس کنید، بهتر است که دستان خود را با آب و صابون بشویید تا عاری از هر نوع باکتری شود.

۵ - اگر شب‌ها فقط از یک بالش استفاده می‌کنید، پس به احتمال زیاد بالش شما مملو از باکتری و گرد و خاک است

در این وضعیت بهترین کار این است که بالش خود را هرچند وقت یکبار بشویید و از پاکی آن اطمینان حاصل کنید. مطمئن باشید همین کار ساده تا حد زیادی می‌تواند به جلوگیری از بروز انواع جوش و آکنه کمک کند.

چگونه از شر انواع جوش و آکنه خلاص شویم؟

جوش زدن می‌تواند به نوبه‌ی خودش خطرناک باشد!

جوش و آکنه برای بسیاری از مردم یک امر شدیداً اعصاب خرد کن محسوب می‌شود. در حقیقت تمام مردم جهان در طول عمرشان، حداقل یک بار از این پدیده رنج می‌برند یا سبب دردسرشان می‌شود. این عارضه می‌تواند به بیماری‌های پوستی یا بروز مشکلات دیگری در سطح پوست صورت منجر شود.

از این رو اگرچه ترکاندن یک جوش راهکار بسیار ساده و سریعی به نظر می‌رسد، اما اگر به طور صحیحی انجام نشود، می‌تواند مشکل فعلی شما را بزرگتر کند و یا مشکل دیگری به مشکلاتتان اضافه کند. پس به جای استفاده از روش‌های غیر بهداشتی که ممکن است به افزایش تعداد جوش‌ها منجر شود، از همان روشی استفاده کنید که در این مقاله به شما یاد دادیم.

به علاوه پس از خلاص شدن از شر جوش ها، می‌توانید از روش‌های بالا که شامل ماده‌های شیمیایی و دارویی و یا تغییرات ریز و جزئی در سبک زندگی می‌شوند استفاده کرده، و از بروز احتمالیِ عارضه‌ی جوش و آکنه در آینده جلوگیری کنید.

منبع: lifehack

امیر ابوالمعصوم
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
08:49 - 1398/03/12
مورد 5 رو اخیرا تجربه کردم. اصلا فکر نمی کردم یه بالش بتونه انقد موثر باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
عه راس میگیااا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
منم رویه ی بالش و رویه ی رختخواب و حتی پتو رو میشورم
چون فهمیدم واقعا پوستم به باکتری های اینا حساسه
Iran (Islamic Republic of)
18:03 - 1398/03/14
عامل اصلیه جوش زدن خودارضاییه
پاسخ ها
QUYT
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
اره واقعا حرفت راست بود اونایی ک میگن صورتمون جوش میزنه شما برا ی هفته خودارضایی نکن مطمئن باش تاثیرشو میبینی بدرود موفق باشید
Iran (Islamic Republic of)
19:07 - 1398/07/07
فقط این ترکاندن جوشا خیلی چرت بوداااا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر