در‌های مرموزی که برای همیشه باید بسته بمانند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۷۰۷۷۲
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
۸۹۳۲
در‌های قدیمی و باستانی‌ای وجود دارند که هرگز باز نشده‌اند و راز‌های درون این در‌ها برای همیشه مخفی خواهد ماند. این در‌ها به خودی خود رمزآلود هستند و از آنجایی که هرگز باز نشده‌اند سوال‌های بیشتری در خصوص دلیل وجود این در‌ها و باز نشدن آن‌ها وجود دارد.

برترین‌ها: انسان ذاتاً موجودی کنجکاو است و همین حس حقیقت‌جویی باعث شده تا در طول قرن‌ها پرده از اسرار زیادی بردارد، اما اسرار زیادی در دنیا وجود دارد که از قرار معلوم بهتر است برای همیشه سر به مهر باقی بمانند.

در این زمینه می‌توان به در‌های قدیمی و باستانی اشاره کرد که هرگز باز نشده‌اند و راز‌های درون این در‌ها برای همیشه مخفی خواهد ماند. این در‌ها به خودی خود رمزآلود هستند و از آنجایی که هرگز باز نشده اند سوال‌های بیشتری در خصوص دلیل وجود این در‌ها و باز نشدن آن‌ها وجود دارد.

از آنجایی که ما هم مثل شما کنجکاو شده‌ایم تا نگاهی به این در‌های مرموز داشته باشیم و ببینیم قضیه بسته‌ماندن این در‌ها از چه قرار است، در ادامه باهم نگاهی به در‌های مرموزی خواهیم داشت که برای همیشه باید بسته بمانند.

تالار مخفی تاج‌محل

در‌های مرموزی که برای همیشه باید بسته بمانند

تاج‌محل در فهرست عجایب هفتگانه جدید دنیا قرار دارد و سالانه توریست‌های زیادی از سرتاسر دنیا برای بازدید از این بنای قدیمی و باشکوه به هندوستان مسافرت می‌کنند. اما قسمت‌های زیادی از این بنا در معرض بازدید جهانگردان قرار ندارد و جا‌هایی را در تاج‌محل سراغ داریم که راز‌های زیادی در آن‌ها پنهان شده است.

ماجرای ساخت تاج‌محل به سال ۱۶۳۱ میلادی باز می‌گردد و در آن زمان شاه‌جهان، عبادتگاهی برای یادبود همسرش، ممتاز محل، بنا کرد. ظاهراً ممتاز محل در حین تولد چهارهمین فرزندشان از دنیا رفته بود و شاه‌جهان که ارادت خاصی به ممتاز محل داشت با ساخت این بنا می‌خواست یاد همسرش را برای همیشه جاودان کند. ساخت این بنای عظیم نزدیک به ۲۲ سال به طول انجامید و ۳۲ میلیون روپیه هزینه برداشت.

سالانه نزدیک به ۸ میلیون نفر از تاج‌محل بازدید می‌کنند، اما در زیر این بنا، یک طبقه دیگر وجود دارد که هیچ کسی اجازه بازدید آن را پیدا نکرده است. جالب است بدانید از طبقه‌ای بزرگ و وسیع صحبت می‌کنیم که گفته می‌شود دقیقاً ۱۰۸۹ اتاق در این طبقه قرار گرفته است. ظاهراً یک طبقه دیگر نیز در زیر تاج‌محل و این طبقه‌ای که به آن اشاره کردیم قرار دارد که این طبقه نیز دارای ۲۲ اتاق است. حتی در طبقه اول تاج‌محل که بازدید آن برای توریست‌ها آزاد است نیز در‌های زیادی را شاهد هستیم که هرگز باز نشده‌اند و کسی اجازه بازدید از آن‌ها را ندارد.

با این حساب این پرسش پیش می‌آید که چه رازی پشت این در‌های همیشه بسته قرار گرفته است؟ در این خصوص گمانه‌زنی‌های زیادی انجام شده و اظهار نظر‌های مختلفی را شاهد هستیم. بعضی از کارشناسان بر این باور هستند که فرآیند ساخت تاج‌محل به‌صورت تمام و کمال انجام نشده و اتاق‌هایی که از آن‌ها صحبت می‌کنیم به لحاظ معماری کامل نشده اند و زیبایی‌های اتاق‌ها و تالار‌های اصلی تاج‌محل را ندارند، به همین دلیل نیز شاه‌جهان که می‌خواست تاج‌محل عالی و بی‌نقص به نظر مخاطبان برسد دستور داد تا این در‌ها برای همیشه بسته باقی بمانند.

البته این فقط یک روی سکه ماجرای در‌های بسته تاج‌محل است و بعضی دیگر نیز بر این باور هستند که پشت این در‌های بسته، ممتاز محل، دفن شده است و به همین دلیل نیز کسی حق ورود به این مکان را ندارد. این‌گونه که پیداست شاه‌جهان به اندازه‌ای به همسرش علاقه داشت که حاضر نبود از او جدا شود و به همین دلیل نیز دستور می‌دهد تا جنازه ممتاز محل، مخفیانه مومیایی شود. همان‌گونه که در جریان هستید شاه‌جهان مسلمان بود و در آئین مسلمان‌ها مومیایی کار ناشایستی به‌حساب می‌آید و جنازه باید حتماً در خاک دفن شود.

در نتیجه شاه‌جهان که از یک طرف نمی‌توانست جنازه همسرش را در آغوش سرد خاک رها کند و از یک طرف دیگر نیز نگران بود که بدن مومیایی شده، ممتاز محل، توسط دیگران کشف شود و آبروی شاه‌جهان بر باد رود، دستور داد تا، جنازه مومیایی شده ممتاز محل را در تالار‌های همیشه سر به مهر تاج‌محل پنهان کنند.

معمای در‌های بسته تاج‌محل به همین‌جا ختم نمی‌شود و بعضی دیگر نیز معتقد هستند که پشت این در‌های بسته، ارواح و شیاطین وجود دارند. جالب اینجاست که به‌رغم اینکه شواهد از عشق بی‌پایان شاه‌جهان به ممتاز محل حکایت دارد، گفته می‌شود که شاه‌جهان حرمسرای بزرگی داشت و ارتش او نیز به تجاوز و وحشیگری معروف بوده اند.

در مجموع با توجه به بسته‌بودن همیشگی در‌های مخفی تاج‌محل، نمی‌توان مشخص کرد که واقعاً پشت این در‌ها چه رازی نهفته است.


معبد پادماناب هاسوامی (Padmanabhaswamy Temple)

در‌های مرموزی که برای همیشه باید بسته بمانند

در اینکه تاج‌محل معروف‌ترین معبد هندوستان به‌حساب می‌آید هیچ شکی نداریم، اما در کشور هفتاد و دو ملت تا دلتان بخواهد معبد وجود دارد و هر کدام از این معابد نیز راز‌های سر به مهری دارند. یکی دیگر از معابد بزرگ و جذاب هندی‌ها معبدی با نام پادمانا هاسوامی است، این معبد در سده ششم میلادی برای ویشنو (Vishnu)، دومین خدای هندو‌ها ساخته شده و سرشار از گنج‌های بی‌شمار از ارزشمند است. از سال ۱۷۲۹ تاکنون مدیریت این معبد در اختیار خانواده سلطنتی تراوانکوُر Travancore Royal Family) قرار دارد.

این خانواده با افتخار گنج‌های داخل این معبد را در اختیار داشت تا اینکه به دلیل عدم مدیریت در سال ۲۰۱۱ اختیار کنترل این معبد از خانواده سلطنتی گرفته شد. از آن زمان به بعد اختیار مدیریت معبد پادماناب هاسوامی در اختیار اعضای یک کمیته قرار گرفته است.

چیزی که در میان تمام دارایی‌های این معبد جالب به نظر می‌رسد وجود ۶ در است که هرگز باز نشده اند. باز کردن این در‌ها کار راحتی نیست و در‌واقع به گونه‌ای ساخته شده‌اند تا هرگز باز نشوند. به همین دلیل نیز با میله‌های فولادی محکم شده اند و خبری از لولا و دستگیره در آن‌ها نیست تا کسی هرگز نتواند آن‌ها را باز کند. ناگفته نماند که ۵ در از تعداد ۶ در درنهایت توسط کمیته‌ای که به آن اشاره کردیم با دردسر‌های زیاد باز شد. اما هنوز هم معبد پادماناب هاسوامی یک در سر به مهر دارد که با نام «تالار مرموز بی» (the mysterious Chamber B) شناخته می‌شود.

جالب اینجاست که در مستندات و مدارکی که در خصوص این معبد از دیرباز تاکنون وجود دارد، هیچ اشاره‌ای به این در نشده و عملاً با دری سر و کار داریم که افسانه‌های زیادی درخصوص آن وجود دارد. بعضی‌ها بر این باور هستند که این در راهی به اقیانوس دارد و باز کردن آن امواج دریا را به داخل معبد روانه می‌کند و سیل عظیمی به دنبال خواهد داشت.

بعضی دیگر نیز بر این باور هستند که خانواده سلطنتی این در را طلسم کرده اند و تنها افراد عالی‌رتبه قادر به شکستن طلسم این در هستند، در غیر این صورت اگر افراد عادی نسبت به باز کردن در اقدام کنند، با حادثه‌های ناخوشایندی روبرو خواهند شد.

ناگفته نماند که هیچ‌کدام از این موارد باعث نشد تا کمیته مدیریت این معبد نسبت به باز کردن در رمزآلودی که از آن صحبت می‌کنیم اقدام نکند. اما بسیاری از افرادی که برای باز کردن در تلاش کردند به نوعی غیرقابل توضیح دچار بیماری شدند. حتی فردی با نام ساندِر راجان (Sunder Rajan) که تلاش زیادی برای سلب مدیریت خانواده سلطنتی از این معبد داشت نیز مدتی بعد از پیدا شدن این در مخفی و عجیب، جان خودش را از دست داد.

با این حساب در حال حاضر نمی‌توان مشخص کرد که این بیماری‌ها بر حسب اتفاق رخ داده یا اینکه واقعاً چیزی شیطانی و اهریمنی در پشت در معبد پادماناب هاسوامی پنهان شده است.


راز‌های مخوفی که در زیر آرامگاه اولین امپراتور خاندان شین پنهان شده است

در‌های مرموزی که برای همیشه باید بسته بمانند

کشور چین اسرار زیادی را در قلب خود پنهان کرده و به‌رغم اینکه بسیاری از این راز‌ها برملا شده‌اند، هنوز هم هر از گاهی شاهد کشف‌های باستانی عجیب و غریبی هستیم. یکی از این موارد به حفاری پنج برادر در سال ۱۹۷۴ در چین باز می‌گردد. این برادر‌ها در حال کندن زمین برای حفر چاه بودند که به صورت کاملاً اتفاقی به یکی از بزرگترین کشف‌های باستانی دست پیدا کردند.

این کشف در نهایت به پیدا شدن یکی از رمزآلود‌ترین در‌های بسته دنیا مجهر شد. قضیه از این قرار بود که برادر‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم پس از حفر زمین به تکه سفال‌هایی برخوردند که بررسی این سفال‌ها باعث شد تا آرامگاه «چین شی هوانگ»، اولین پادشاه چین و کسی که چین را یکپارچه کرده بود، پیدا شود. جالب است بدانید این امپراتور نقش مهمی در فرهنگ چین دارد و حتی نام این کشور نیز از اسم او گرفته شده است.

آرامگاهی که از آن صحبت می‌کنیم از چیزی که فکرش را بکنید وسیع‌تر بود و تنها کشف قسمتی از آن سال‌ها به طول انجامید. یکی از جالب‌ترین کشف‌های این آرامگاه را می‌توان لشکری متشکل از ۷ هزار سپاهی و اسب نام برد که به‌صورت نمادین و با سفال در ابعاد بسیار بزرگ دور آرامگاه امپراتور چین درست شده بودند تا از مقبره وی محافظت کنند.

با این حساب ممکن است با خود فکر کرده باشید برادرانی که این آرامگاه را کشف کردند به مال و منال زیادی رسیدند، اما قضیه درست برعکس اتفاق افتاد و روزگار این برادر‌ها یکی پس از دیگری تیره و تار گردید. این برادر‌ها و خانواده‌هایشان با فقر و بدبختی روبرو شدند و بیماری‌های عجیب و غریبی به سراغشان آمد که حتی پولی برای درمان این بیماری‌ها نداشتند. اوضاع زندگی آن‌ها به اندازه‌ای دشوار شد که یکی از آن‌ها از شدت فقر و بدبختی خودش را دار زد و دیگر برادر‌ها نیز درنهایت در اوج فقر از دنیا رفتند.

این امر باعث شد بسیاری گمانه‌زنی کنند که کشف مقبره امپراتور چین از جانب این برادر‌ها باعث شد تا به نفرین ابدی گرفتار شوند و از آن لحظه به بعد روی خوش زندگی را نبینند. از این ماجرا که بگذریم به قضیه آرامگاه امپراتور چین شی هوانگ می‌رسیم که در اصلی مقبره او هنوز باز نشده و نیاز به چندین دهه حفاری باستان‌شناسی دارد. در این بین با توجه به فاجعه‌ای که برادران کاشف این مقبره با آن روبرو شدند، بسیاری بر این باور هستند که در اصلی آرامگاه چین شی هوانگ باید برای همیشه سر به مهر باقی بماند و در غیر این صورت افرادی که اقدام به باز کردن در این مقبره کنند دچار سرنوشت شومی خواهند شد.


تالار بزرگی که در زیر مجسمه ابوالهول قرار دارد

در‌های مرموزی که برای همیشه باید بسته بمانند

مصر به سرزمین افسانه‌ها مشهور است و تا دلتان بخواهد اماکن باستانی دارد، جالب اینجاست که به لحاظ باستان شناسی نیز تمدن مصر، مهم‌ترین تمدنی است که آثار زیادی از آن بر جای مانده و به همین دلیل نیز می‌توان قضاوت‌های زیادی در خصوص سبک زندگی مردمان مصر باستان داشت. در بین تمام آثار باستانی که در مصر وجود دارد، پیکر تراشیده‌شده ابوالهول، یکی از رازآلود‌ترین آثار باستانی این تمدن به حساب می‌آید. جالب است بدانید این مجسمه که ابعاد بسیار بزرگی دارد از سنگ آهکی یکپارچه تراشیده شده و به همین دلیل نیز به لحاظ هنری و مجسمه‌سازی ارزش بسیار زیادی دارد.

با این حساب کاملاً مشخص است این اثر باستانی باعظمت راز‌های زیادی را در خود پنهان کرده باشد. از طرف دیگر ابعاد اهرام مصر و مجسمه ابوالهول نیز به رازآلود بودن این آثار دامن زده و بسیاری بر این باور هستند که مصریان باستان توان ساخت چنین آثار بزرگی را نداشتند و ساخت چنین سازه‌های با عظمتی از دنیا‌های دیگری کمک گرفته‌اند.

بسیاری از مصر‌شناسان نیز باور دارند که کتابخانه‌ای بسیار بزرگ در زیر شن‌ها در مصر مخفی شده و راز عظمت این تمدن بشری در این کتابخانه قرار دارد. این کتابخانه که از آن با نام «تالار مدارک» (Hall Of Record) یاد می‌شود، احتمال می‌رود در زیر مجسمه ابوالهول قرار گرفت باشد.

دولت مصر تاکنون اجازه حفاری‌های بیشتر را در این منطقه صادر نکرده است و همین امر نیز به راز‌آلود بودن مجسمه ابوالهول دامن زده است. از طرف دیگر بسیاری نیز بر این باور هستند که راز‌های مجسمه ابوالهول و دری که به کتابخانه‌ای بزرگ راه دارد باید برای همیشه مخفی باقی بماند. عده‌ای دیگر نیز معتقد هستند راهرو‌هایی که در زیر مجسمه ابوالهول قرار دارد در‌واقع مسیری به نسل دیگری از موجودات بسیار هوشمند و پیشرفته است که به مردمان مصر باستان برای ساخت اهرام کمک کرده اند. بعضی‌ها این نسل پیشرفته را به موجودات فضایی نسبت می‌دهند و بعضی دیگر نیز بر این باور هستند که مردمان سرزمین آتلانتیس در این تالار‌ها رفت و آمد داشته‌اند.

به هر ترتیب با توجه به سابقه‌ای که از در‌های سر به مهر سراغ داریم شاید بهتر باشد دری که در زیر مجسمه ابوالهول قرار گرفته برای همیشه بسته باقی بماند و ارتباط میان انسان‌ها و موجودات فضایی یا هر تمدن غیرانسانی دیگری برقرار نشود.


اتاق ۸۷۳ هتل بنف

در‌های مرموزی که برای همیشه باید بسته بمانند

تا این قسمت برای شما از در‌های سر به مهری گفتیم که تاریخچه آن‌ها به سال‌ها قبل و دوران باستان باز می‌گردد، اما در این قسمت به در مرموز و وحشتناکی رسیدیم که در یک هتل بسیار زیبا و شیک قرار گرفته و داستان وحشتناک آن باعث شده تا مالکین این هتل ترجیح دهند این در تا ابد بسته بماند.

این در رمزآلود در طبقه هشتیم هتلی با نام بنف اسپرینگز (Banff Springs Hotel)، در آلبرتای کانادا واقع شده است. افرادی که در این هتل اقامت داشته‌اند مدعی هستند در میان ردیف در‌های اتاق‌های هتل خبری از شماره اتاق ۸۷۳ نیست و در قسمتی که باید این در قرار گرفته باشد، یک دیوار کشیده شده است. این کار به‌گونه‌ای انجام شده که ظاهراً در اتاق ۸۷۳ ناپدید شده باشد. اما جالب است بدانید هنوز هم پشت این دیوار در اتاق ۸۷۳ وجود دارد، اما مسئولین هتل ترجیح داده‌اند تا جلوی این در، یک دیوار بکشند. گفته می‌شود حتی اگر به دیواری که جلوی این در کشیده شده ضربه بزنید، صدایی مانند ضربه زدن به دیوار توخالی به گوش می‌رسد و این قضیه وجود یک در را در پشت این دیوار تأیید می‌کند.

قضیه اتاق ۸۷۳ هتل بنف اسپیرینگز از این قرار است که سال‌ها پیش زوجی به همراه دختر جوان‌شان در این اتاق اقامت می‌گزینند. از خانواده‌ای معمولی صحبت می‌کنیم که برای گذراندن تعطیلات این هتل را انتخاب کرده بودند. اما زندگی این خانواده معمولی پس از پا گذاشتن به اتاق ۸۷۳ در این هتل برای همیشه تغییر می‌کند. ماجرا از آنجایی شروع می‌شود که مرد این خانواده در نیمه‌های شب از خود بی‌خود می‌شود و همسر و فرزندش را می‌کشد، در نهایت نیز جان خودش را می‌گیرد تا این اتاق برای همیشه به یکی از مرگبارترین اتاق‌های دنیا تبدیل شود.

از آنجایی که هیچکدام از قربانیان این حادثه زنده نماندند، در نهایت مشخص نشد که دلیل دیوانه‌شدن مرد این خانواده و کشتن خانواده‌اش از چه قرار بوده است. مسئولین هتل نیز اتاق ۸۷۳ را کاملاً بازسازی می‌کنند و دوباره این اتاق را به مهمان‌های دیگر هتل می‌دهند، اما از قرار معلوم ماجرای این اتاق مرموز همچنان ادامه داشت.

مهمان‌های این اتاق در شب با جیغ‌های وحشتناکی از خواب بیدار می‌شدند و اثر دست‌های خونین روی دیوار‌های اتاق در شب‌ها شکل می‌گرفت. بعضی از این مهمان‌ها در حین خواب از روی تخت به بیرون پرت می‌شدند و بعضی دیگر نیز زخم‌هایی روی بدنشان ایجاد می‌شد. این موارد باعث شد تا مسئولین هتل عطای این اتاق را به لقایش بخشند و اتاق ۸۷۳ را برای همیشه قفل کنند.

در این قسمت به پایان فهرست در‌هایی رسیدیم که باید برای همیشه بسته بمانند، در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه‌های عجیب و غریب و ترسناکی دارید و مکان‌های وحشتناکی را می‌شناسید، در قسمت نظرات این تجربه‌های رمزآلود را با ما و سایر خواننده‌ها به اشتراک بگذارید.

منبع: slappedham

محمد کاملان
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Germany
09:27 - 1398/03/14
چرت و پرت بود تو این زمونه با این تکنولوژی و امکانات هیچ کدوم از دلایل منطقی نبودن
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1398/03/14
خیلی دوست دارم راجب مجسمه ابولهول و اهرام مصر بیشتر بدونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
خب دربارش ببشتر بخون.فعلا همینا دربارش کشف شده
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/03/14
پشت در مهر موم معبد پادماناب هاسوامی سلاح ویشنو مخفی شده
پاسخ ها
ش ر
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
حتما اطلاع میدم
خوب شد گفتی
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/03/14
مطالب جالبی بود ولی اینکه درها به سوی اقیانوس یا موجودات فرازمینی باز بشه....!!!
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1398/03/14
با خوندن مطلب دیووونه شدم الان احتمال داره خودکشی کنم...خخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
چقد تو نمکی
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/03/15
دوست دارم اون اتاق هتل رو ببینم و توش اقامت داشته باشم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
منم میام
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
ایشالا خدا قسمتت کنه
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
بیا
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/03/15
اونموقع که من هند بودم لیدرمون بهمون توضیح داد و گفت که ارجمندبانو توی تاج محل دفن شده و شاه جهان هم همونجا ولی پسر شاه جهان بدلیل خصومت جسد ها رو به جای دیگه منتقل میکنه.
Bulgaria
17:18 - 1398/03/15
اخری از روش فیلم درخشش رو ساختن
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1398/03/17
همه اینها یه معما و افسانه برای کسب درآمده
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/03/18
ممنون خیلی جالب بود
پدر بزرگ من در یکی از شهرستان های استان همدان باغ میوه داره
اونجا رسمه ک توی باغ خونه های محکمی میسازن ک محصولات باع رو تا زمان فروش اونجا نگه دارن
توی باغ پدربزرگ من دوتا خونه هست ک یکی ازاونها ک خیلی هم قدیمی هست همیشه قفله و کسی اونجا اقامت نداره و ب همه توصیه اکید میشه ک ب هیچ عنوان طرف اون خونه نرن
چون با خطر پرتاب سنگ مواجه میشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر