عاملان ترور امام جماعت مهاباد محاکمه می‌شوند
۸۷۳۶۲۹
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
۴۶۹۱
عاملان ترور «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین شهرستان مهاباد، ۲۶ خرداد امسال در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه می شوند.

خبرگزاری ایرنا: عاملان ترور «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین شهرستان مهاباد، ۲۶ خرداد امسال در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه می شوند.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع متهمان این پرونده  افزود: در ارتباط با پرونده ترور امام جماعت مسجد خلفای راشدین شهرستان مهاباد که هفتم مهر سال ۸۷ ترور شد، هفت نفر دستگیر و برای آنها به اتهام محاربه کیفرخواست صادر شد و پرونده آنها در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

این وکیل دادگستری افزود: شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، هر هفت متهم را به اتهام محاربه از طریق وابستگی به جریان‌های سلفی به اعدام محکوم کرد اما حکم صادره در دیوان عالی کشور نقض شد.

علیزاده طباطبایی ادامه داد: پرونده مزبور پس از نقض آرای صادره در دیوان عالی کشور، به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به عنوان شعبه هم عرض ارجاع شد تا اتهام متهمان به صورت مجدد رسیدگی شود.

وکیل مدافع متهمان پرونده ترور «ملأ تینا» افزود: با توجه به اینکه در این حادثه یک سرباز نیز جان خود را از دست داده بود، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برای سه نفر از متهمان، قرار عدم صلاحیت رسیدگی صادر کرد و رسیدگی به پرونده را در صلاحیت دادگاه کیفری آذربایجان غربی دانست.

علیزاده طباطبایی گفت: پرونده این افراد در دادگاه کیفری یک استان بررسی شد و دادگاه پس از محاکمه، یکی از متهمان را به اتهام قتل عمد سرباز نیروی انتظامی به قصاص و ۲ نفر دیگر را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

وی اضافه کرد: پرونده چهار متهم دیگر بیش از ۲ سال است که منتظر تعیین وقت و رسیدگی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب است و نهایتاً هفته گذشته شعبه مزبور طی تماس تلفنی، ۲۶ خرداد را برای رسیدگی به پرونده تعیین کرده است.

ماموستا «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین مهاباد هفتم مهر سال ۱۳۸۷ توسط گروه‌های سلفی و وهابیون منطقه به شهادت رسید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/03/22
چرازمان احمدی نژاداینجورنبودولی زمان زوحانی ۱۰۰درصدرشدداشته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج