جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟
۸۷۸۷۸۶
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
۷۶۸۹
چه شکارچی ارواح باشید، یا طرفدار فیلم‌های ترسناک، یا حتی یک آدم عادی که سعی می‌کند از داستان‌های ارواح دور بماند، چیز‌های زیادی در این مطلب هست که از خواندنش لذت ببرید.
برترین‌ها: چه شکارچی ارواح باشید، یا طرفدار فیلم‌های ترسناک، یا حتی یک آدم عادی که سعی می‌کند از داستان‌های ارواح دور بماند، چیز‌های زیادی در این مطلب هست که از خواندنش لذت ببرید. البته همین که گورستان‌ها «شهر مرده‌ها» هستند به خودی خود ترسناک است چه برسد به اینکه جسد‌های مومیایی شده و یا یک ماجرای ترسناک داشته باشند.
 
دخمه کاپوچین، رم
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

کلیسای «سانتا ماریا دی کاپوچینی» راز ترسناکی را در دل خود پنهان کرده است. زیر محوطه اصلی آن، دخمه کاپوچین قرار دارد که ۳۷۰۰۰ راهب در آن دفن شده اند. بخش ترسناک ماجرا این است که اسکلت‌ها و جمجمه‌های زیادی به دیوار‌های این گوردخمه چسبیده اند و آن را بیشتر شبیه پناهگاه یک دیوانه کرده اند تا یک عبادتگاه. حتی برای ساخت لوستر هم از استخوان‌ استفاده شده است.

قبرستان استال، کانزاس
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

همه مردم کانزاس با این قبرستان ترسناک آشنا هستند و معتقدند که دروازه جهنم است. گفته می‌شود که نتیجه آمیزش شیطان با یک زن (انسان)، پسری بوده که همراه با مادرش در این قبرستان دفن شده اند. مردم محلی می‌گویند شب‌ها نوری در این قبرستان می‌بینند که توضیحی برایش ندارند و فرقه‌های شیطانی از این قبرستان برای مراسم مذهبی خود استفاده می‌کنند. کلیسای این گورستان ویران شده اما می‌گویند اگر به یکی از سنگ‌های آن ضربه بزنید، شیطان خودش پاسخ خواهد داد.

لا نوریا، شیلی
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

در دهه ۱۸۰۰ قوانین کار مثل امروز از کارگران حمایت نمی‌کرد. این در مورد شهر ارواح لا نوریا در شمال شیلی هم صدق می‌کند. لانوریا که قبلا معدن بوده، محل دفن بسیاری از قربانیان حوادث کاری و شرایط بد زندگی از جمله بسیاری از کودکان است. بسیاری از قبر‌ها کَنده شده و تابوت‌ آن‌ها باز شده است. برخی می‌گویند کار دزدانی است که به دنبال گنج می‌گردند و برخی می‌گویند کار ارواح است.
 
باتوجه به اینکه نزدیکترین سکونتگاه انسانی یک پمپ بنزین در فاصله ۳۲ کیلومتری است، این منطقه شب‌ها واقعا ترسناک می‌شود. برخی می‌گویند صدا‌های عجیبی می‌شنوند، یا در خیابان‌ها ارواح سرگردان می‌بینند و صدای جیغ می‌شنوند.

قبرستان گلاسنوین، دوبلین
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟
 
این قبرستان محل دفن وطن‌پرستان ایرلندی معروفی مثل چارلز استوارت پارنل، دانیل اوکنل و مایکل کالینز است. گورستان دوبلین برای دفن اجساد کاتولیک ساخته شده بود. اما جسد دزدی در آن آنقدر زیاد شد که در امتداد حصار بلند اطراف گورستان برج‌های دیده‌بانی ساخته شده و نگهبانان با سگ‌های شکاری در آن گشت می‌زدند اما هیچ چیزی پیدا نکردند. همچنین اجساد از خاک بیرون آمده و رو به آسمان می‌خوابیدند.

قبرستان پرلاشز، پاریس
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

قبرستان پرلاشز در پاریس، محل دفن شخصیت‌های مشهوری مثل جیم موریسون و اسکار وایلد است. قربانیان هولوکاست جزء ارواح تسخیرشده‌ای هستند که در این قبرستان سرگردانند و بین سنگ قبر‌ها راه می‌روند تا استراحتگاه ابدی خود را پیدا کنند.

کلیسای استخوان، پرتغال
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

شهر دانشجویی اوورا در پرتغال کلیسایی پر از بقایای انسان دارد که از نظر تعداد اجساد (حدود ۵۰۰۰ جسد) بزرگتر از دخمه کاپوچین است. استخوان‌های این کلیسا از گورستان‌های مختلف این منطقه جمع آوری شده اند. یک راهب قرن شانزدهمی این کلیسا را ساخت تا کاتولیک‌ها را به تفکر درباره زندگی به عنوان یک مرحله فانی وادارد. در این کلیسا، دو جسد با طناب از سقف آویزان شده اند.

رود گنگ، واراناسی
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

مقدس‌ترین رودخانه در مذهب هندو، رود گنگ است که از کوه هیمالیا سرچشمه گرفته و بعد از   ۲۵۲۵ کیلومتر به خلیج بنگال می‌ریزد. اگر یک هندو در ساحل رود گنگ سوزانده و خاکسترش در آب‌های مقدس این رود ریخته شود، فورا رستگار می‌شود. با وجود تعداد اجساد این رودخانه، برخی افراد در ساحل آن خودشان را می‌شویند و سگ‌ها و مگس‌ها به سراغشان می‌آیند. باتوجه به تعداد ارواح در این منطقه، عجیب نیست که در کنار این رود احساس ترس کنید.

قبرستان یهودی قدیمی، پراگ
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟
 
یکی از ترسناک‌ترین و قدیمی‌ترین گورستان‌های اروپا، قبرستان یهودی در پراگ است. طبق قوانین مذهبی، یهودیان مجاز به تخریب قبر‌های یهودی و بردن سنگ قبر‌ها نیستند؛ بنابراین وقتی گورستان یهودی پر شد، راه حل هوشمندانه‌ای پیدا کردند. روی قبر‌ها خاک ریختند و و جسد‌های جدید را در این لایه دفن کردند. در کل، این قبرستان ۱۲ لایه قبر با سنگ قبر دارد. یعنی ۱۲ هزار سنگ قبر قابل مشاهده است، اما ۱۰۰ هزار نفر در آن دفن شده اند.

گوردخمه پاریس

جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

گوردخمه پاریس که به عنوان بزرگترین گور جهان شناخته می‌شود، ۱۵۰ سال است که جاذبه گردشگری است. این گوردخمه زیر خیابان‌های پاریس کشیده شده و بقایای شش میلیون نفر در آن وجود دارد. استخوان‌ها و جمجمه‌ها در راهرو‌های طولانی این گوردخمه به شکلی هنری روی هم انبار شده اند و بیشتر آن‌ها به روی عموم بسته هستند. در این زیرزمین پدیده‌های ماورالطبیعه زیادی مشاهده شده اند از جمله ارواح سرگردان و سایه ارواح که به دور استخوان‌ها می‌گردند.

قبرستان سنت لوئیس، نیواورلئان

جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

وقتی از نیواورلئان صحبت می‌شود، احتمالا یاد جادوگری می‌افتید. وودو (یک آیین تخیلی و عجیب دینی که بر پایهٔ نیاپرستی، جادوگری و خرافات استوار است) که حاصل زندگی بردگان آفریقایی در این منطقه است تاریخ نیواورلئان را شکل داده و گفته می‌شود هنوز نفوذ زیادی دارد. مثلا نگاهی به قبرستان سنت لوئیس بیندازید تا مقبره ملکه مشهور جادوگری «ماری لاوائو» را ببینید که می‌گویند درخواست بازدیدکنندگان را اجابت می‌کند.

قبرستان چاوچیلا - پرو

جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

هنگام بازدید از این قبرستان یک وحشت باستانی را تجربه خواهید کرد. ۷۰۰ سال از این قبرستان استفاده می‌شده که در قرن نهم میلادی به اوج خود رسیده است. روش‌های مردم نازکا برای نگهداری مردگان آنقدر ماهرانه بود که در برخی مواد هنوز مو و پوست به اسکلت چسبیده است. شاید گرمای خشک صحرای سچورا هم در حفظ اجساد از فروپاشی تاثیر داشته است. بازدید از این گورستان تجربه عجیب و غریب است، چون سارقان و باستان شناسان بسیاری از قبر‌ها را باز کرده اند می‌توانید جسد‌ها را ببینید که پوشیده در پارچه ته گودال‌ها قرار دارند.

دره پادشاهان، مصر
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

آرامگاه برخی از مشهورترین حاکمان مصری، دره پادشاهان در نزدیکی رود نیل قرار دارد و گفته می‌شود یک طلسم باستانی از آن حفاظت می‌کند: هرکس این مقبره‌ها را خراب کند می‌میرد. مدفن حاکمان بزرگی مثل توتعنخامون و رامسس دوم، طلسم فرعون‌ها جان بسیاری از محققان را گرفته است. بسیاری از آن‌ها در اثر بیماری مردند.

گورستان هایگیت لندن
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟
 
این گورستان در سال‌های۱۹۶۰ شاهد اتفاقات عجیبی بوده که تا امروز پاسخی برایش پیدا نشده است. مردم محلی ادعا می‌کردند پشت میله‌های قبرستان خون‌آشامی می‌بینند. علاوه بر این حیوانات زیادی در این قبرستان مرده پیدا شدند در حالی که خون جسدشان کاملا تخلیه شده بود.

گورستان بوناونچر (Bonaventure)، جورجیا
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

بسیاری از جانبازان جنگ داخلی ایالت جورجیا در این گورستان دفن شده اند. آنچه این گورستان را ترسناک می‌کند، ارواح آن نیست، بلکه مجسمه‌هایش است! به طور مثال در اطراف مجسمه دختر بچه‌ای به نام گریسی واتسون هدایای کوچکی قرار دارد که می‌گویند اگر یکی از آن‌ها کم شود، مجسمه گریسی واقعا اشک می‌ریزد! 

مومیایی‌های غار تیمباک، فیلیپین

جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

تا قبل از ورود اسپانیایی‌ها، جزیره‌نشین‌های فیلیپین جسد‌های خود را مومیایی می‌کردند. فرآیند خشک‌کردنمومیایی‌های فیلپین منحصر به فرد بود: ابتدا به فرد در حال مرگ یک نوشیدنی بسیار شور می‌دادند تا فرآیند خشک کردن آغاز شود. سپس وقتی مُرد، دود تنباکو در دهانش می‌دمیدند تا از داخل خشک شود و در کنارش آتش روشن می‌کردند تا از بیرون هم خشک شود. سپس لایه اپیدرم پوست را کَنده و گیاهانی روی بدنش می‌مالیدند. بعد از چندین ماه (یا حتی چندین سال) مومیایی کردن، جسد را داخل یک تابوت چوبی در غار قرار می‌دادند. مومیایی‌های آتشین غار تیمباک، گنجینه فرهنگی ملی فیلیپین به شمار می‌روند. دولت محل مومیایی‌ها را مخفی نگه داشته، بنابراین فقط می‌توانید در این گورستان این غار پرسه بزنید.


گورستان خیابان هاوارد، سیلم
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

هرکسی که با تاریخ آمریکا آشنا باشد، ماجرای محاکمه جادوگران را در سیلم، ماساچوست در قرن هفدهم می‌‌داند. گیلز کوری یکی از افراد متهم به جادوگری بود که زیر شکنجه مُرد. کلانتر آن زمان به مدت دو روز روی سینه‌ کوری سنگ چید تا او را از پا درآورد. از آن زمان تا کنون همه کلانتران این منطقه در اثر حمله قلبی می‌میرند یا کارشان را به دلیل مشکلات قلبی ترک می‌کنند. روح کوری در قبرستان خیابان هاوارد سرگردان است.

استودان سدلک، کوتنا هورا
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

استودان سدلک در جمهوری چک واقع شده و بزرگترین استودان کلیساست که بیش از ۴۰هزار جسد را در خود جای داده است. راهب بزرگ این کلیسا در سال ۱۲۷۸ به اورشلیم رفت و با خود خاک مقدسی آورد و در این محوطه پاشید، به همین دلیل کاتولیک‌های سراسر اروپا زمین‌های اطراف کلیسا را مقدس می‌دانند و آرزو دارند در آن دفن شوند. بعد از اینکه تعداد جسدها و استخوان‌ها زیاد شد، کلیسا در سال ۱۸۷۰ نجاری به نام فرانتیسک رینت را استخدام کرد تا استخوان‌ها را مرتب کند. او به طرز هنرمندانه‌ای اسکلت‌ها را چید و حتی یک لوستر بزرگ و یک تاج خانوادگی با استخوان ساخت.‌ می‌گویند ارواح زیادی در این کلیسا وجود دارند، اما با کسی کاری ندارند و فقط سرگردانند.

گورستان ارواح بچلر، شیکاگو
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

شکارچیان ارواح به این قبرستان متروکه و ترسناک در شیکاگو علاقه زیادی دارند. اتفاقات ماوراءالطبیعه زیادی در این گورستان افتاده است، از ماشین‌های ارواح گرفته تا کشاورز پیری که ناگهان اسبش رم می‌کند؛ سپس یک نفر او و اسبش را به درون دریاچه می‌کشد و غرق می‌شوند. افسران پلیس شواهدی از مراسم جادوی سیاه در این قبرستان یافتند. این قبرستان رسما بسته شده، اما بازدیدکنندگان کنجکاو و سارقان از حصارهای آن عبور می‌کنند.

رستوران نیولاکی (کافه قبرستان)، احمدآباد
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

بیشتر مردم از شام خوردن با دوستان و خانواده‌شان لذت می‌برند؛ البته اگر زنده باشند! در احمدآباد هند یک رستوران عجیب در قبرستان مسلمانان ساخته شده است. صاحب رستوران تصمیم گرفته به قبر‌ها دست نزند و فقط دور آن‌ها نرده بکشد. پیشخدمت‌ها روز خود را با تمیز کردن قبر‌ها و گذاشتن دسته گل تازه روی آن‌ها شروع می‌کنند. این رستوران عجیب و ترسناک تنها جای جهان است که در آن می‌توانید با مرده‌ها شام بخورید.

گورستان رکولتا (Recoleta)، بوئنوس آیرس

 جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

گورستان رکولتا فضایی بزرگ و ظاهرا بی‌پایان دارد و یک نمونه عالی از هنر تدفین است. این گورستان یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری پایتخت آرژانتین و محل دفن افراد مشهوری مثل چند رئیس‌جمهور و اِوا پرون است. یکی از ترسناک‌ترین مقبره‌های این گورستان، متعلق به «Liliana Crociati de Szaszak» است که در ماه عسلش مُرد. او را در فضایی شبیه به اتاق خوابش دفن کرده اند و مجسمه‌اش هم با لباس عروس جلوی در ایستاده است. 

تابوت‌های معلق ساگادا، فیلیپین
 
جرئت می‌کنید وارد این قبرستان‌ها شوید؟

فیلیپین مجموعه‌ای از هزاران جزیره است، به همین دلیل آداب تدفین در آن بسیار متنوع است. به طور مثال قبیله ایگوروت تابوت‌های خود را از کوه‌ها آویزان می‌کنند. آن‌ها به منظور جلوگیری از خورده شدن اجساد توسط حیوانات یا بریده شدن سر آن‌ها توسط قبایل دیگر، این کار را می‌کنند. مردم این قبیله استخوان‌های اجساد را می‌شکنند تا آن‌ها را در تابوت‌های حدودا۹۰ سانتیمتری جا دهند. وقتی جسد را به سمت کوه می‌برند، اعضای خانواده و عزاداران سعی می‌کنند آن را لمس کنند چون فکر می‌کنند با این کار استعدادها و مهارت‌های مرحوم به آن‌ها منتقل می‌شود. امروزه فقط برخی از کهنسالان به این سنت پایبند هستند. 
 
منبع: list25
الهام مظفری
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/04/10
بابا چرا جرئت نکنیم آدمه دیگه اونم یه زمانی مثل ما بود مرده بردن دفن کردن اونجا حالا واسه خودتون شایعه درست کردین روح روح
پاسخ ها
X
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
شاید راس بگن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
والا ادم زنده ترسنا ک تره ک
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/04/10
آخه این مطالب چیه میزارین؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
خیلیم خوبه
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/04/10
جالبه پول داشته باشی بری همه جای دنیا رو سیر کنی مخصوصا این جور جاها اونم با این شرایطی که آقایون درست کردن تا سر کوچه هم نمیشه رفت
پاسخ ها
ساناز
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
اقا مهدی گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/04/10
هیچ چیز اندازه مرده بی آزار نیست چرا جرات نکنیم ترسناک ماییم کسی ک باید بترسه اونان
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/04/10
الان ارواح خبیثِ پیداشون میشه...
یووووهووووهاهاهاها
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1398/04/10
چ باحال عاشق اسکلتم ای کاش بتونم یکی از اینجاها برم
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1398/04/10
تو سریال اصیل ها این قبرستان تو نیواورلینز بود من نمیدونستم واقعیه ولی
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1398/04/11
بسیار جالب و هیجان انگیز ، ممنون از نویسنده محترم
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1398/04/11
دزد جماعت از هیچی نمیترسه و هدفش خیلی براش مهمه
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1398/04/11
٢ تا نكته ، اولي اينكه توي پرلاشز شخصيت هاي بنام ايرانيم دفن شدن مثل صادق هدايت و غلام حسين ساعدي ، دوم اينكه ديدن اين مقبره ها ، بدونِ خوندن چنين مطالبي مطلقا ترسناك نيست ، اين داستانايي از اين دست هستن كه اون مكانو ترسناك مي كنن
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1398/04/12
چقدر آمریکاییا خرافاتی هستن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج