حداکثر شهریه مدارس غیردولتی تهران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۷۹۱۷
۳۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۲
۴۴۴۹
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده آموزش و پرورش از تعدیل شهریه های مدارس غیردولتی در سال تحصیلی آینده خبر داد.
خبرگزاری مهر: رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده آموزش و پرورش از تعدیل شهریه های مدارس غیردولتی در سال تحصیلی آینده خبر داد.

مرضیه گرد درباره هزینه های غیرمعمول که توسط مدیران مدارس غیردولتی به ویژه در شهر تهران گرفته می شود، گفت: یکی از دلایل دریافت شهریه های بالا نبود قوانین حمایتی از مدیران این مدارس بوده است که آنها مجبور می شده اند برای تامین بخشی از هزینه های خود در قالب کمکهای مردمی از والدین وجه مالی دریافت کنند.

وی در پاسخ به سئوال دیگر مبنی بر افزایش 20 تا 25 درصدی شهریه مدار غیردولتی در طول 4 سال گذشته افزود: برای سال تحصیلی قرار بود که بر مبنای الگوی تعیین شهریه برخی از مدارس پول دریافت کنند در حال حاضر از بازرسان خواسته ایم گزارش کیفی و مالی از روند اجرای این طرح را به ما ارائه دهند تا  در صورت امکان بتوان این طرح را اجرایی کرد.

وی با اشاره به بررسی دوباره فرمول تعیین شهریه مدارس غیردولتی تاکید کرد: اگر قرار باشد سالانه 5 درصد شهریه های مدارس غیردولتی افزایش پیدا کند،شاهد نرخ های غیرمنطقی در حوزه این گونه مدارس هستیم.

مدارس غیر دولتی تهران متفاوت از سایر استانهاست


گرد درباره تفاوت شهریه مدارس تهران با مدارس غیردولتی شهرستانها توضیح داد: تهران سهم بیشتری در حوزه مدارس غیردولتی دارد و شرایط این استان متفاوت از سایر استانها است.

وی با بیان اینکه مدارس غیردولتی تهران قابل مقایسه با شهرستانها در بخشهای مختلف همچون شهریه، موقعیت فیزیکی و نوع برنامه ها نیست تصریح کرد: بسیاری از موسسان مدارس غیردولتی در تهران استیجاری بوده و با توجه به بالا رفتن قیمت اجاره ها به طرز عجیبی شهریه ها، همچنین هزینه های مدیر مدرسه افزایش یافته است در واقع مدیر مدرسه ناچار به افزایش شهریه برای تامین هزینه های خود در قالب کمک ها مردمی بوده است.

ساماندهی شهریه مدارس با اجرای طرح رتبه بندی

گرد توضیحات خود را اینگونه تکمیل کرد: طرح رتبه‌بندی مدارس به رغم  اینکه آغاز شده بود و تحولی را ایجاد می‌کرد، اما ادامه پیدا نکرد و همین امر باعث شده تا عدد و رقمی که شورای نظارت مصوب و اعلام می‌کند، با شهریه‌ دریافتی مدارس از اولیا متفاوت باشد.

به گفته وی، اگر طرح رتبه‌بندی اجرا شود و بر اساس برنامه، شهریه اخذ شود و همچنین حمایت‌های لازم از موسسان صورت بگیرد، قطعا می‌توان شهریه‌های مدارس غیردولتی را ساماندهی کرد.

12 میلیون تومان، بالاترین شهریه مدارس غیردولتی تهران


وی با بیان اینکه بالاترین شهریه در یکی از مدارس منطقه یک تهران 12 میلیون تومان است، گفت: قطعا اگر روند تعیین شهریه و حمایت از موسسان این گونه مدارس منطقی بود مدیر هیچگاه مجبور به دریافت کمک های مردمی نمی شد چرا که 7 آیتم برای تعیین نرخ شهریه در نظر گرفته شده است.

فرمول تعیین شهریه مدارس غیردولتی بدرستی اجرا نشده است

وی در توضیح این آیتم ها در تعیین نرخ شهریه گفت: تورم، فوق برنامه از جمله آیتم های اصلی برای تعیین نرخ شهریه است در ابتدا باید مدیر مدرسه مفهوم فوق برنامه را برای افزایش کیفیت آموزشی و تقویتی دانش آموز به والدین اعلام کند اگر آنها  علاقه مند به استفاده از این برنامه باشند می توانند پول آن را پرداخت کنند اما متاسفانه امروز شاهدیم که بسیاری از این برنامه های ویژه تبدیل به عرف شده در شرایطی که خانواده ها تمایل به استفاده از این برنامه ها ندارند اما مجبور به پرداخت این هزینه ها به مدیران شده اند.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش معتقد است فرمول تعیین شهریه به ویژه در تهران به صورت واقعی اجرا نشده است و بایدهر چه سریعتر موسسان، مدیران و کارشناسان تا قبل از اسفندماه نتایج ارزیابی ها و بررسی های خود را به ما اعلام کرده تا برای سال تحصیلی آینده تعدیل در شهریه های مدارس غیردولتی داشته باشیم ضمن آنکه مدیران باید با حضور در کمیته تشکیل شده از نحوه فعالیت خود دفاع کنند از سوی دیگر نیز ما باید قوانین حمایتی برای مدیران داشته باشیم.

وی درباره قوانین حمایتی آموزش و پرورش توضیح داد: یکی از برنامه ها که مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش نیز هست، ساماندهی نیروی انسانی، تبادل نیروی انسانی بین مدارس غیردولتی، مدارس آموزش از راه دور و مناطق آموزش و پرورش است که می تواند بسیار تاثیرگذار برای موسسان این گونه مدارس باشد. همچنین درصدد خرید صندلیهای خالی مدارس غیردولتی هستیم تا دیگر شاهد کلاسهای پرجمعیت در مدارس دولتی نبوده و تعدادی از این دانش آموزان را به سمت مدارس غیر دولتی هدایت کنیم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر