چرا کفاشیان و ترابیان محکوم شدند؟
۸۷۹۸۵۹
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۹
۱۰۵۲۰
محرومیت ۵ ساله دو مسئول سابق فدراسیون از فعالیت‌های فوتبالی در پرونده حق پخش چهار دیدار تیم‌ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از اقدامات قابل تحسین کمیته اخلاق بود اما سوال این است که این دو مسئول باسابقه فوتبالی بر اساس چه اتفاق و به چه دلیلی محروم شده‌اند؟

خبرگزاری ایسنا: محرومیت ۵ ساله دو مسئول سابق فدراسیون از فعالیت‌های فوتبالی در پرونده حق پخش چهار دیدار تیم‌ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از اقدامات قابل تحسین کمیته اخلاق بود اما سوال این است که این دو مسئول باسابقه فوتبالی بر اساس چه اتفاق و به چه دلیلی محروم شده‌اند؟

 ماجرای واگذاری حق پخش چهار دیدار تیم‌ملی فوتبال مقابل گوام، هند، عمان و ترکمنستان در تابستان سال ۹۴ که منجر به محرومیت پنج ساله علی کفاشیان، رئیس وقت فدراسیون و عباس ترابیان، مسئول کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال از سوی کمیته اخلاق شد، جار و جنجال زیادی در روزهای اخیر به وجود آورده است و این موضوع اختلاف بین کمیته اخلاق و مدیران فدراسیون فوتبال در موضوع برخورد با ناهنجاری‌های موجود در فوتبال را نیز آشکارتر کرده است.

چرا کفاشیان و ترابیان محکوم شدند؟

ماجرا از جایی شروع شد که شرکت MP&SILVA به عنوان شرکت طرف قرارداد فدراسیون فوتبال برای پخش دیدارهای تیم ملی برابر گوام، عمان، هند و ترکمنستان مدعی شد، برای هر یک از این بازی‌ها مبلغ ۷۹ هزار دلار (جمعاً مبلغ ۳۱۶ هزار دلار) به فدراسیون فوتبال پول داده اما اسنادی درباره این ادعا در فدراسیون فوتبال وجود نداشت.

همین ادعا باعث شد که پای کفاشیان و ترابیان، به عنوان مدیران آن زمان فدراسیون فوتبال درباره این اتفاق به کمیته اخلاق باز شود.

در تابستان ۹۴، قراردادی بین شرکت MP&SILVA و فدراسیون فوتبال به ارزش ۳۱۶ هزار دلار امضا شد اما در اتفاقی عجیب این قرارداد هیچ‌گاه در سیستم اداری و مالی فدراسیون ثبت نشد.

هم‌چنین در اتفاق عجیبی دیگری عباس ترابیان به عنوان مسئول کمیته بازاریابی فدراسیون از طریق ایمیل شخصی‌اش شروع به انجام مکاتبه با شرکت مذکور کرده بود. در همین راستا با پیگیری‌های کمیته اخلاق مشخص شده که پول این قرارداد به حسابی که از طریق ایمیل شخصی ترابیان ارسال شده، واریز شده است.

عباس ترابیان در توضیح این واریز پول، ادعا کرده که ایمیلش هک شده و شخص هک کننده با ارائه فاکتور جعلی فدراسیون فوتبال به شرکت MP&SILVA، پول را دریافت کرده است! البته پس از بررسی کارشناسان، روشن می‌شود که ایمیل عباس ترابیان اصلاً هک نشده است.

همچنین باوجود ادعای ترابیان مبنی بر هک شدن ایمیلش، او هیچ‌گاه بابت این اتفاق و هدر رفت پول بیت‌المال به مسوولان فدراسیون گزارشی ارائه نکرده بود و شکایتی نیز مطرح نکرده تا افراد مجرم در هک ایمیل و احتمالاً بالا کشیدن پول فوتبال، شناسایی شوند.

سوال این است که اینکه چرا قراردادی به این مهمی و با این مبلغ قابل توجه در سیستم اداری فدراسیون فوتبال ثبت نشده است؟ چرا علی کفاشیان و عباس ترابیان از طریق ایمیل شخصی‌شان با شرکت MP&SILVA مکاتبات مالی و اداری فدراسیون فوتبال را انجام دادند؟ و در نهایت، مهم‌ترین سوال اینکه چرا علی کفاشیان و عباس ترابیان برای اثبات ادعایشان از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا اقدام قضایی نکردند؟

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیز بر اساس مستندات محرز و مثبت موجود در پرونده اقدام به صدور حکم کرده است. اقدامی که با اعلام فرصت تجدیدنظرخواهی فدراسیون فوتبال احتمال عدم اجرای بسیار زیاد است. موضوعی که نگرانی‌های زیادی را در بین دلسوزان فوتبال ایجاد کرده است.

امید است که کمیته استیناف نیز فارغ از فشارهای احتمالی نسبت به اجرای عدالت در این پرونده اصرار داشته باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:49 - 1398/04/09
عجب این هم از دلسوزان فوتبالی ما خدا شکر که پول بیت المال هرکجا باشه میزنه بیرون حالا خدا داند چقد برای قرادادها کمیسون میگرفتن بماند
Iran, Islamic Republic of
04:38 - 1398/04/09
کفاشیان بااین لبخنددائمی رولبانش دهن خیلی هاراسرویس کرد.هرسوالی ازش میکردن میخندیدو جواب های بی ربطی میداد.همه را الت دست خود کرده بود.باسیاست اقای تاج راهم جانشین خودکرد.این طورمواقع هم جانشین عزیزپشتیبان محکمی برای خوددارد.اب هم از اب تکون نمی خورد.بعدازپنج سال تازه الان میگن چی شده این قرارداد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کفاشیان یک پدیده ای بود براخودش
Czech Republic
05:16 - 1398/04/09
دراین سحرلعنت میفرستم برکسانیکه اینها وکلا باند تاج رابرفوتبال این کشورتحمیل کردند.کفاشبان دوومیدانی کارسرازفوتبال درآورد.اونوقت یک مشت آدم مفت خور مثل ترابیان نبی تاج و.....براین فوتبال حاکمیت پیدا کردند.چه حقها که ناحق شد.بازده کارهم شده فتاحی وبهاروند وطالقانی که ازاداره یک نانوایی هم عاجزند.خداازت نگذره وزیر ورزش دولت اسبق
Iran, Islamic Republic of
05:21 - 1398/04/09
در زمانهای قدیم شایعه کردند پیغمبر میاد
از طرف پرسیدن پیغمبر شما دهن هم داره ؟
گفت اره دهن داره مثل همه ادما
اهالی روستا گفتند پس برای خوردن اومده
حالا مملکت ما عین این مثل شده کسی بخاطر حضرت ابوالفضل موش نمیگیره
Czech Republic
05:21 - 1398/04/09
لعنت خدا برکسی که کفاشیان رابرفوتبال این مملکت تحمیل کرد.یک دوومیدانی کاررییس فدراسیون فوتبال!؟اونوقت تاج ونبی وترابیان مثل خوره افتادندبه جان فوتبال.تا توانستندحق وناحق کردند.کی راپرورش دادند؟فتاحی وبهاروندوطالقانی که شاهکارشان فینال حذفی بود.خدا ازتون نکذره
Iran, Islamic Republic of
05:48 - 1398/04/09
یه مشت دزد دارن بربیشترارکان کشور سلطنت میکنن
Iran, Islamic Republic of
07:02 - 1398/04/09
خوب ۵ سال محروم شدند.
بعدش ۳۶۰ هزار دلار چی می شه مگر نباید اون پول به فدراسیون برگردد.
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1398/04/09
هر دم از باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد.
بابا کی میخواهید با فساد در ورزش بجنگید!!!
داوری افتضاح
فدراسیون افتضاح
زمینهای فوتبال افتضاح
فیلم برداری افتضاح
گزارشگر افتضاح
منابع مالی افتضاح
آقایون به چی این فوتبال دل خوش کنیم؟!!!
پاسخ ها
پرویز
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
یادتون نره که یکنفر که درمقابل این دزد ها ایستاده وآنهارا افشا میکرد (عادل فردوسی پور)هم توسط عامل همین دزد ها حذف شد.
لنگ پاره
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
فراموش نکنیم همون برنامه نود هم جولانگاه فاسدانی چون هدایتی،بابک زنجانی،رویانیان و سایر شرکا هم بود و چهره شدند.
از یاد نبریم هنوز هستند که راست راست میگردند. امثال عابدینی،خیابانی و غیره
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1398/04/09
مهم اینه که به کلیه کثافت کاریهاشون رسیدگی کنن و پولها رو از حلقومشون بکشن بیرون چون محکومیت خشک و خالی عین بهشته براشون
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1398/04/09
همین....پوله چی شد...یادتونه بنز پسر کفاشیان که چند سال پیش خبرساز شده بود...
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/04/09
محرومیت برای کفاشیان وهمکار ودوستانشان بسیار ناچیز هست با توجه به رانت خواری ها واختلاص های کفاشیان وباند کفاشیان وپسرش حداقل پنجاه سال زندان وحبس ابد باید برایشان بریده میشد
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1398/04/09
دیگه فساد نهادینه شده و ان هم بر می گردد به عدم نظارت و برخورد جدی با خلافکاران به هر حال به احتمال زیاد در اینده نزدیک گند تاج و باند مافیایی وی و افرادی مث قلعه نوعی فتح الله زاده رویاییان و .... درخواهد امد
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/04/09
چون آدم های کثیف هستند و رییس آنها هم تاج است که باید برکنار شود و کسی جرات این کار را ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج