واکنش کفاشیان و ترابیان به محرومیت ۵ساله خود
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۸۰۱۸۶
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
۶۶۹۰
علی کفاشیان و عباس ترابیان به گزارش چرایی محکومیت پنج‌ساله خود از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واکنش نشان دادند.

خبرگزاری ایسنا: علی کفاشیان و عباس ترابیان به گزارش چرایی محکومیت پنج‌ساله خود از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واکنش نشان دادند.

علی کفاشیان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان، رئیس سابق کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال درباره گزارش منتشر شده در پرونده شرکت MP&SILVA مبنی بر وضعیت نامشخص مبلغ ۳۱۶ هزار دلار برای حق پخش چهار بازی تیم ملی ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی، توضیحاتی را ارائه کردند.

در متنی که از سوی این دو در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است:

۱ – در مورد ادعای آمده مبنی‌بر عدم ثبت قرارداد با شرکت ام پی سیلوا در هیچ کجای فدراسیون فوتبال! به استحضار مردم می‌رساند که اولاً قرارداد قبلی با شرکت ام پی سیلوا به مبلغ ۴۰ هزار دلار برای ارسال سیگنال هر مسابقه در اوایل ۲۰۱۴ به امضا رسیده بود که اجرا گردید و قرارداد موردنظر فعلی به عنوان قرارداد دوم در مرحله نخست در کمیته بازاریابی با حضور اعضا مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت و بعد از امضا نیز طبق روال گذشته، قرارداد مذکور جهت ثبت و وصول وجوه مربوط به آن، به امور مالی ارجاع شده بود.

از طرف دیگر ادعای پرداخت ۳۱۶ هزار دلار به حساب فدراسیون فوتبال صحت ندارد و کل طلب فدراسیون فوتبال فقط ۷۹ هزار دلار بوده. زیرا بعد از عدم پرداخت ۷۹ هزار دلار توسط شرکت طرف قرارداد در مقابل پخش بازی اول، سیگنال سه بازی بعدی ارسال نگردید و قرارداد خود به خود کنسل شد.

۲ – در مورد استفاده از ایمیل شخصی عباس ترابیان، لازم به توضیح است که در سال ۱۳۹۴ هنوز سیستم متمرکز (اتوماسیون) متعلق به فدراسیون جهت مکاتبات ایمیل در هیچ یک از فدراسیون‌های ورزشی راه‌اندازی نشده بود و طبق روال کنترل‌شده‌ای، مکاتبات ایمیلی و مخصوصاً ارسال صورت‌حسابی جهت وصول با روش خاص انجام می‌پذیرفت. پذیرش صورت را که مبلغ و زمان وصول را بخش مالی یادآوری نموده و صورتحساب (INVOICE) مربوط توسط بخش روابط بین‌الملل تایپ و بعد از تأیید رئیس فدراسیون و مهر شدن آن توسط دفتر ایشان به روابط بین‌الملل و از آن طریق به ایمیل عباس ترابیان ارسال و نهایتاً توسط وی صورتحساب برای طرف قرارداد ارسال می‌گردید.

۳ – در این مطلب ادعا شده که ام پی سیلوا مبلغ مذکور (۷۹ هزار دلار) را به حساب شرکت معرفی شده توسط ایمیل عباس ترابیان پرداخت نموده است. در این مورد نظر شما را به نکات ذیل جلب می‌نماید:

الف: شرکت ام پی سیلوا طبق نظریه و گزارش کتبی معاون وقت دبیرکل فدراسیون که مأمور رسیدگی به این پرونده شده بود، جعل اسناد نموده و از روی صورتحساب ارسالی مورخ سوم نوامبر ۲۰۱۵ سندسازی نموده و یک سوئیفت جعلی نیز ارسال نموده است و طبق نظر کارشناس بین‌الملل بانک ملی ایران، سوئیفت موردنظر نیز جعلی بوده است.

ب: رئیس وقت بخش IT فدراسیون فوتبال نیز با در اختیار گرفتن ایمیل عباس ترابیان کتباً جعلی بودن سند مربوطه را تأیید نموده و آن را صرفاً یک فتوشاپ تشخیص داده است.

ج: کارشناس پلیس فتا نیز با بررسی ایمیل عباس ترابیان جعلی بودن سند ام پی سیلوا را تأیید نموده است.
ه: طی حکمی هوشنگ مقدس از سوی رئیس فدراسیون مأمور گردید تا در دوبی موضوع پرداخت را بررسی کند و ایشان به آقای کفاشیان اظهار داشت که اصولاً چنین پولی به آن شرکت مورد ادعای ام پی سیلوا واریز نگردیده است.

۴ – پیرامون موضوع هک شدن ایمیل ترابیان و ادعای عدم گزارش ایشان به فدراسیون، باید به اطلاع برساند که درست بعد از اتفاق مذکور، در آغاز بنا بر ظواهر امر تصور می‌شد که ایمیل هک شده باشد، لیکن خیلی زود با حضور یکی از کارشناسان روابط بین‌الملل فدراسیون موضوع هک رد شد و جهل به فتوشاپ قوت گرفت و سریعاً طی نامه‌ای از سوی رئیس فدراسیون به مدیر شرکت ام پی سیلوا در لندن مراتب اعتراض و درخواست رسیدگی به موضوع جهل مطرح شده و طی نامه‌ای به فیفا و AFC از ایشان نیز خواسته شد که موضوع این تقلب را در دستور کار خود قرار دهند. ظمنا دبیرکل وقت فدراسیون نیز طی نامه‌ای رسمی از ام پی سیلوا خواست که مبلغ پرداختی مورد ادعای آن‌ها به شرکت مجهول از طریق بانک عمل‌کننده به حساب ام پی سیلوا بازگردانیده شود که متأسفانه موافقت نکردند چرا که خود واقف بر اصل مطلب بودند!!

در ادامه رئیس فدراسیون فوتبال از آقای مقدس در دوبی خواست که توسط وکیل، مورد را پیگیری نمایند که البته با توجه به هزینه اعلام‌شده توسط وکیل موردنظر که بیش از مبلغ ۷۹ هزار دلار بود، علی کفاشیان با رئیس وقت فدراسیون فوتبال امارات نیز تماس و از ایشان خواست که در این باب ورود و کمک کند. لیکن بنا بر مشکلاتی که ام پی سیلوا با آنها دست به گریبان بود، به ایشان نیز جواب داده نشد.

علی کفاشیان – عباس ترابیان

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1398/04/09
کی بودکی بود من نبودم.ااینطور که پیداست حضرات طلبکارهم هستند.پس این گزارش دروغ بود؟ادعای حثیت کنید.
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1398/04/09
اگر مدارک درستی داشتی به دادگاه ارایه میدادی تا محکوم نشوید پس اینها همه حرفهای بی اساس شماست و همه کذب و دروغ .کلا دروغ گویی تو خون مسولین ما هستش
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1398/04/09
ما هم گوشمان دراز و حرفهای شما همش با سند
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/04/09
بابا اين کفاشیان خیلی رو دارد باید محاکمه شود
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1398/04/09
اخه پسرکفاشیان وترابیان بنزسوارنشن
پسرامیرجعفری بنز سوارشه!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1398/04/09
ماست مالی نکنین دیگه این گند کاری هاتونو.دادگاه که این دلایل رو قبول نکرده چرا فکر میکنید مردم باید این اراجیف شما رو باور کنن.
Thailand
02:37 - 1398/04/10
باید سر کفاشیان و ترابیان رو با گیوتین زد...
شرم باد بر دو تاشون.
انتشار بده...
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1398/04/10
چند سال پیش آقای دادکان درباره چطور انتخاب شدن کفاشیان در ریاست فدراسیون خیلی چیزها گفت .همه چیز رو در آینده میدید .کسی که فوتبال ایران رو به عقب برگردوند حالا دستش رو شده .جالب اینجاست مثل بقیه مسئولین فقط تکذیب بلدن
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1398/04/10
جناب کفاشیان و ترابی عزیز . فقط الله و اعلم که چه ها که نکردید با این فوتبال . من خودم بشخصه حتی به قرارداد کیروش هم مشکوک هستم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2