لغو تحریم‌های هوآوی صوری است
۸۸۰۳۸۸
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
۵۳۴۸
لغو تحریم های شرکت هوآوی توسط دولت آمریکا یک پدیده صوری است و تنها به این شرکت امکان می دهد کالاهایی را خریداری کند که به شکلی گسترده در دسترس هستند.

خبرگزاری مهر: روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا تصمیم گرفت به هوآوی اجازه دهد فناوری ها و کالاهای امریکایی مورد نیاز در صنعت مخابرات را خریداری کند. اما این تصمیم تنها خرید کالاها و محصولاتی را برای هوآوی ممکن می کند که به طور گسترده و عمومی در جهان در دسترس هستند و کماکان مانع خریداری تجهیزات و کالاهای حساس توسط هوآوی می شود.

به گفته لری کادلو رنیس شورای ملی اقتصادی امریکا هوآوی با تصمیم تازه ترامپ تنها به برخی کالاها دسترسی می یابد که به طور عمومی در دسترس هستند. از جمله این کالاها می توان به برخی ریزتراشه های آمریکایی اشاره کرد که در دیگر کشورهای جهان عرضه شده اند و این به معنای رفع تحریم کامل هوآوی نیست. زیرا نگرانی های امنیت ملی آمریکا پابرجا مانده است.

دولت و سناتورهای آمریکایی مدعی هستند هوآوی رابطه نزدیکی با دولت چین و نهادهای اطلاعاتی این کشور دارد. اما این ادعا به طور مکرر توسط هوآوی تکذیب شده و شرکت های امنیتی مستقل جهان هم آن را رد کرده اند.

هوآوی بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی جهان و دومین سازنده گوشی های هوشمند در دنیا برای مقابله با تصمیمات کاخ سفید به طرح شکایت از دولت ایالات متحده در دادگاه های این کشور روی اورده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج