کدخدایی: شرایط نامزد‌ها را بررسی می‌کنیم
۸۸۰۸۷۶
۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
۶۵۷۴
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا شرایط حداقلی افراد را بررسی می‌کند، گفت: شورای نگهبان ابزار شایسته‌سنجی ندارد؛ فرد ممکن است بعد از انتخاب شدن مرتکب خطاهایی بشود که طبیعتاً این موارد برعهده ما نیست.

خبرگزاری فارس: عباسعلی کدخدایی ظهر امروز در جمع اساتید دانشگاه میبد با اشاره به وظایف این نهاد در امر انتخابات، افزود: شورای نگهبان در دو بخش نظارت بر صلاحیت نامزدها و نظارت بر فرآیند اجرای انتخابات (صحت‌وسقم انتخابات) نقش دارد که البته این نقش در سایر کشورهای جهان همانند فرانسه، ایالات‌متحده آمریکا، ژاپن و آلمان نیز توسط برخی ساختارها انجام می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه تفسیر قانون اساسی که در جهت صیانت از قانون است از جمله وظایف شورای نگهبان است، بیان کرد: اکثریت اظهارنظرها در مورد عملکرد شورای نگهبان مربوط به حوزه نظارتی شورای نگهبان در امر انتخابات است که البته این اظهارنظرها و حتی پیشنهاد‌ها مورد استقبال ماست.

وی با اشاره به پاسخگو بودن شورای نگهبان در قبال عملکرد خود، تصریح کرد: در دوره‌های مختلف و متعدد انتخابات مسائل زیادی مطرح می‌شود و خیلی نوبت به شورای نگهبان جهت ارائه توضیحات نمی‌رسد. نظارت بر صلاحیت افراد باید به‌ صورت محرمانه انجام شود و در صورت عدم احراز صلاحیت افراد، ما موارد را به خود فرد اعلام می‌کنیم.

عضو هیأت‌ علمی و استاد تمام دانشگاه تهران در پایان با بیان اینکه شورای نگهبان شرایط حداقلی افراد را بررسی می‌کند، گفت: شورای نگهبان ابزار شایسته‌سنجی ندارد. فرد ممکن است بعد از انتخاب شدن مرتکب خطاهایی بشود که طبیعتاً این موارد برعهده ما نیست و باید گروه‌ها، جناح‌ها و احزاب که فرد را به مردم معرفی کرده‌اند، پاسخگو باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1398/04/12
ملت دانا== نمایندگان دانا و مدیران دانا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج