فرکی: به شیطنت‌ها اهمیت نمی‌دهم
۸۸۵۸۷۱
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
۲۶۰۰
سرمربی پیکان گفت: باشگاه پیکان دنبال اسراف و بریز و بپاش بیهوده نیست. با توجه به سیاست فعلی و بودجه تعیین شده کار می‌کنیم و با در نظر گرفتن شرایط خرید‌های خوبی داشته‌ایم.

خبرورزشی: پیکان در فصل نقل و انتقالات تغییرات زیادی داشته و حسین فرکی تلاش می‌کند زودتر از آنچه لازم است، تیمش را به هماهنگی برساند. با سرمربی قهرمان لیگ سیزدهم و چهاردهم درباره تیمش و... گفت‌وگویی انجام دادیم که می‌خوانید:

*مسلماً در بازی‌های تدارکاتی برد و باخت در اولویت نیست. خواسته‌های شما در بازی تدارکاتی برابر سپاهان برآورده شد؟

از نظر من بازی خوبی بود. ما حدود ۱۴ بازیکن فصل قبل را برای فصل جدید دیگر در اختیار نداریم. نفرات جدیدی جذب شده‌اند که باید با هم هماهنگ شوند، با برنامه‌های تیم جدید خود اخت بگیرند و بتوانند به بهترین شکل اجرا کنند. برای رسیدن به سطح ایده‌آل باید چند هفته کنار هم تمرین و بازی کنند تا شناخت‌شان از یکدیگر هم بالا برود. برابر سپاهان که حریفی قدرتمند است، مشغول ارزیابی سطح آمادگی جسمانی بازیکنان‌مان هم بودیم و در یک ربع پایانی بازی بازیکنان جوان و امید‌ها را هم به زمین فرستادیم تا نفرات حاضر در زمین دچار آسیب نشوند.

*اشاره کردید ۱۴ خروجی داشتید، شما آن‌ها را نخواستید؟

در پایان لیگ هجدهم فقط ۳ بازیکن با باشگاه قرارداد داشتند. به جز واسعی، مارکو و انصاری سایر نفرات بازیکن آزاد شده بودند. برخی داوطلبانه به عنوان بازیکن آزاد تشخیص دادند به تیم‌های دیگری بپیوندند، با برخی به توافق نرسیدیم، چند بازیکن هم در برنامه ما قرار نگرفتند.

*به عنوان مثال امیر روستایی که به پرسپولیس پیوست را شما می‌خواستید؟

امیر آینده‌دار است و باشگاه و بنده دوست داشتیم روستایی در پیکان بماند، اما از نظر مالی و مدت زمان قرارداد توافق حاصل نشد.

*درباره بستن پیکان و تصمیمات شما نقد‌هایی صورت گرفته. آیا به عنوان یک مربی بابت تیم‌تان نگرانی دارید؟

نگرانی جزئی از زندگی انسان‌هاست و در فوتبال که یک رشته غیرقابل پیش‌بینی محسوب می‌شود، همواره نگرانی وجود داشته و دارد. به نظر شما اکنون کدام مربی در میان تمام تیم‌های لیگ برتری دغدغه یا نگرانی ندارد؟ کدام شغل یا جایگاه را سراغ دارید که در آن نگرانی وجود نداشته باشد؟ در کار ما حاشیه‌هایی وجود دارد به خصوص زمانی که فصل نقل و انتقالات باشد و بنده اهمیتی به شیطنت‌ها نمی‌دهم. من در چارچوب شغلی و اخلاقی‌ام کارم را انجام می‌دهم و مبارزه می‌کنم. در فوتبال هیچ بازیکن و مربی‌ای حاشیه امنیت ندارند و بیشتر از همه سرمربی تیم تحت فشار است، ولی تجربه سال‌های سال کار در فوتبال مسلماً کمکم می‌کند.

*از خریدهای‌تان رضایت دارید؟

باشگاه پیکان دنبال اسراف و بریز و بپاش بیهوده نیست. با توجه به سیاست فعلی و بودجه تعیین شده کار می‌کنیم و با در نظر گرفتن شرایط خرید‌های خوبی داشته‌ایم. تا اینجای کار مدیریت باشگاه پرتلاش بوده و باید به آن‌ها خسته‌نباشید گفت. امیدوارم بتوانیم به هماهنگی و بلوغ تاکتیکی برسیم و نفرات جدید هم نشان می‌دهند شایسته حضور در تیم قدیمی پیکان هستند.

*با به تعویق افتادن لیگ موافق هستید؟

نظر من چیزی را تغییر نمی‌دهد، ولی چون تمرینات‌مان ۱۰ روز دیرتر از آنچه در برنامه‌ام بود، شروع شد، از اینکه لیگ دیرتر از ۱۰ مرداد آغاز شود، ناراحت نمی‌شوم و این فرصت را داریم که میان بازیکنان هماهنگی بیشتری به وجود آوریم و یکی، دو بازی تدارکاتی بیشتری انجام دهیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج