سه بلوک یک نیروگاه هسته‌ای روسیه از کار افتاد
۸۸۶۶۹۰
۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
۹۵۹۶
رسانه های روسیه در خبری فوری از توقف فعالیت سه بلوک نیروگاه هسته ای کالینین در استان تیور در شمال غرب استان مسکو خبر داده و دلیل آن را اتصال برق در ترانسفورماتور اعلام کرده اند.

ایرنا: رسانه های روسیه در خبری فوری از توقف فعالیت سه بلوک نیروگاه هسته ای کالینین در استان تیور در شمال غرب استان مسکو خبر داده و دلیل آن را اتصال برق در ترانسفورماتور اعلام کرده اند.

این سه بلوک اوایل بامداد امروز فعالیت خود (تولید برق هسته‌ای) را متوقف کرده است.

خبرگزاری ریانووستی روسیه در گزارشی آورده است که به راکتور هسته‌ای سه بلوک و دستگاه‌ها و سیستم‌های این نیروگاه آسیبی نرسیده است.

سه بلوک یک نیروگاه هسته‌ای روسیه از کار افتاد

سازمان نظارت فنی (روس تخ نادزور) نیز اعلام کرد که تحقیقات درباره حادثه در نیروگاه هسته‌ای کالینین آغاز شده است.

در همین حال یوگنی گرابچاک مدیر اداره کنترل عملیاتی وزارت انرژی روسیه نیز اعلام کرد که نیروگاه هسته‌ای کالینین که سه بلوک آن از مدار برق روسیه خارج شده است پس از دو روز فعالیت عادی خود را از سر خواهد گرفت.

گرابچاک به شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ گفت: به احتمال زیاد در طول دو روز نیروگاه کالینین به ظرفیت عادی خود برای تولید برق بازخواهد گشت.

نیروگاه هسته‌ای کالینین همانند بیش از ۱۰ نیروگاه هسته‌ای دیگر روسیه در زمان شوروی سابق ساخته شده و در ماه ژانویه سال ۱۹۷۴ احداث آن آغاز و در ماه می ۱۹۸۴ به بهره برداری رسید.

این نیروگاه که دارای چهار بلوک هسته‌ای است در مجموع چهار هزار مگاوات برق تولید می‌کند و در ۳۶۰ کیلومتری شمال غرب مسکو واقع شده است.

نیروگاه کالینین در سال ۲۰۱۸ با تولید ۳۵ میلیارد و ۱۸۷ میلیون کیلوات ساعت نیروی برق در روسیه رکورددار زد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج