اکبری: بعضی‌ها واقعاً در حد استقلال نبودند
۸۸۷۹۲۸
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۱
۵۲۲۰
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: باید صبر کرد و ۴، ۵ بازی اول استقلال را دید. فقط امیدوارم پس از ۶ سال این دوره استقلال از اول فصل به قهرمانی حمله کند.

خبرورزشی: یدالله اکبری هافبک سال‌های نه چندان دور استقلال درباره اوضاع و احوال این روز‌های باشگاه محبوبش با ما همکلام شد.

* شما هم نگران بسته شدن پنجره نقل و انتقالات استقلال بودید؟

البته! نمی‌دانم چرا گره‌ای که با دست باز می‌شود را با دندان باز می‌کنیم. عادت کرده‌ایم همیشه کار را به روز‌های حساس و ثانیه‌های آخر بکشانیم.

* ولی بالاخره حل شد.

بله! ولی مردم جان به لب شدند. وقتی مدیران باشگاه این توانایی را داشتند که فیفا را مجاب کنند تا پول پروپییچ را بدهد چرا زودتر این کار را نکردند؟ کاری که فدراسیون در انجامش عاجز بود با توانایی مدیران استقلال انجام شد. هرچند این ۴۳۰ هزار دلار را می‌شد دو سال پیش با ۳۰ هزارتا جمع کرد ولی باز هم باید خدا را شکر کرد که پنجره بسته نشد.

* حالا وضعیت تیم را چطور می‌بینید؟

تیم خیلی خوب بدنسازی کرده و فکر می‌کنم در دیدار‌های تدارکاتی اش، هم خوب گل زده و هم کم گل خورده است. البته بازی تدارکاتی با بازی رسمی فرق دارد ولی مهم‌ترین چیز این است که استقلال تا پیش از شروع مسابقات لیگ با یکی دو تیم لیگ برتری بازی کند تا عیار بازیکنان و تاکتیک تیمی مشخص شود.

* می‌دانید چند بازیکن از استقلال جدا شده‌اند؟

البته این را بگویم که بعضی از بازیکنان واقعاً در حد استقلال نبودند و بهتر که رفتند، چون حالا لااقل می‌توانند در دیگر تیم‌ها بازی کنند. بازی در استقلال با دیگر تیم‌ها فرق دارد و به بزرگی بازیکن نیست. باید در جو تیم حل شوند. البته تعداد جداشده‌ها خیلی زیاد است ولی باز هم بازیکنان جدید باید در دل مسابقات خودشان را نشان بدهند.

* شما هم از سایپا به استقلال آمدید و این فصل و فصل قبل چند سایپایی به این تیم راه یافتند. دلیل خاصی دارد؟

سایپا یک باشگاه سازنده است. تهرانی هم هست و بازیکنانی که در این تیم رشد می‌کنند اغلب به تیم‌های استقلال و پرسپولیس نزدیک می‌شوند. طبیعی است تیم‌های همشهری به هم بازیکن بدهند. در تبریز هم بین تراکتور و ماشین همین وضعیت است یا در اصفهان بین سپاهان و ذوب‌آهن.

* چه پیش‌بینی برای استقلال می‌کنید؟

فعلاً هر حرفی بزنیم درست نیست. باید صبر کرد و ۴، ۵ بازی اول استقلال را دید. فقط امیدوارم پس از ۶ سال این دوره استقلال از اول فصل به قهرمانی حمله کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج