گلپایگانی: رهبری زیر خط متوسط زندگی می‌کند
۸۸۸۴۵۱
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
۱۶۷۲۹
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه کمیته امداد کارش کمک به نیازمندان است، ادامه داد: در این شرایط کشور ثروتمندان وظیفه دارند به نیازمندان کمک کنند. وی خاطرنشان کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که رهبر آن زیر خط متوسط زندگی می‌کند.

خبرگزاری ایلنا: حجت الاسلام و المسمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم تودیع و معارفه رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کمیته امداد از آثار جاویدان حضرت امام است و چه ابتکار جالبی با ایجاد چنین تشکیلاتی کردند که منشا خدمات به محرومان بوده است کارهای فرهنگی در حوادث و اتفاقاتی مانند زلزله و سیل و رسیدگی به محرومان از اقدامات کمیته امداد است. چه دانش آموزان بی بضاعتی که از طریق کمک‌های کمیته درسمی خواندندو چه عروس‌هایی که با کمک این کمیته به خانه بخت رفتند و همچنین دانشجویانی که با کمک این کمیته به مدارج بالای علمی رسیدند.

وی ادامه داد: اساس کمک به مستضعفان و دردمندان یک اصل اساسی در اسلام است در قرآن شریف هرجا اسم نماز آمده، اسم زکات هم آمده است.

حجت الاسلام و المسمین محمدی گلپایگانی با اشاره به داستان قارون در قرآن کریم ادامه داد: ثروت انباشته بدون حساب و کتاب عوارض دارد امروز هم افرادی مانند قارون هستند شنیدم در اطراف تهران شهرکی است که به صورت قلعه دیوار کشیده و ویلایی هوایی است که ۷۰۰ میلیارد قیمت دارد. این نمایش ثروت و قدرت است مگر قارون چه کرد. جامعه امروز ما اقلیتی قارون صفت دارد که سوار بر ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌ها رژه می روند، اما در مقابل افرادی هستند که در زیر پله زندگی می کنند. ما کشورهای قارونی در جهان داریم مانند آمریکا و انگلیس که با چپاول کشورهای سوم و غارت منابع و معادن این کشورها شهرهای خود را ساختند و فخر می فروشند و حقوق توحش می گیرند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد کارش کمک به نیازمندان است، ادامه داد: در این شرایط کشور ثروتمندان وظیفه دارند به نیازمندان کمک کنند.

ریس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که رهبر آن زیر خط متوسط زندگی می‌کند.

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج