ایده جالب فیفا برای مقابله با فساد و پولشویی
۸۸۹۳۵۱
۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
۴۳۲۰
جانی اینفانتینو رئیس فیفا با ایجاد یک اتوماسیون مستقل در این نهاد، به نام "خانه پاک"، به خصوص قصد محافظت از باشگاه های پرورش دهنده بازیکن در سراسر دنیا را دارد.

ورزش سه: جانی اینفانتینو رئیس فیفا با ایجاد یک اتوماسیون مستقل در این نهاد، به نام "خانه پاک"، به خصوص قصد محافظت از باشگاه های پرورش دهنده بازیکن در سراسر دنیا را دارد.

فیفا در ادامه برنامه های خود برای مبارزه با فساد وپولشویی و محافظت از باشگاه هایی که به پرورش استعدادها در کشورهای مختلف دنیا مشغولند، قصد دارد با ایجاد یک بانک مستقل به نام خانه پاک، به کنترل پول های ردو بدل شده در راه جذب بازیکنان جوان بپردازد.

ایده جالب فیفا برای مقابله با فساد و پولشویی

فیفا نگران این است که باشگاه های پرورش دهنده بازیکن در دنیا به حق واقعی خود دست پیدا نکنند. قرار است این برنامه از نقل و انتقالات زمستانی آتی اجرایی شود.

این بانک تحت نظارت مستقیم خود فیفا خواهد بود به این ترتیب که برای هر بازیکن جوان یک پاسپورت الکترونیکی صادر خواهد شد و این پاسپورت در تاریخچه بازیکن باقی خواهد ماند تا تمام نقل و انتقالات بعدی او نیز تحت نظارت باشد. فیفا قصد دارد پول پرداختی به باشگاه های پروش دهنده بازیکن را چهار برابر کند تا بنیه اقتصادی این باشگاه ها بیش از پیش تقویت شوند.

فیفا پول های پرداختی و تمام کمیسیون های رد و بدل شده از جمله کمیسیون ایجنت ها را نیز بررسی خواهد کرد تا از هرگونه پولشویی جلوگیری شود. پیش بینی می شود که در اولین سال راه اندازی این سیستم، شاهد پرداخت 360 میلیون پول از 14 هزار نقل و انتقال باشیم.

ایده فیفا و شخص اینفانتینو این است که تمام پول های رد و بدل شده از نقل و انتقالات از طریق خانه پاک که امیلیو گارسیا و کیمبرلی موریس مسئول آن خواهند بود، رصد شوند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج