بیرانوند در مسیر ناکجاآباد
۸۸۹۷۵۵
۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
۷۷۶۹
علیرضا بیرانوند را نه به دلیل گل خورده مقابل سایپا بلکه به خاطر رفتاری که این روزها نشان می‌دهد، مورد نقد قرار می‌دهیم.

ایران ورزشی: علیرضا بیرانوند را نه به دلیل گل خورده مقابل سایپا بلکه به خاطر رفتاری که این روزها نشان می‌دهد، مورد نقد قرار می‌دهیم. دروازه‌بانی که از نظر فنی یکی از بهترین دروازه‌بان‌های فوتبال آسیاست و این را بارها و در تورنمنت‌های مختلف نشان داده و به اثباتش رسانده.

بیرانوند گل عجیبی مقابل سایپا دریافت کرد که نشانه‌هایی از نبود انگیزه برای بازی در لیگ ایران است. بعد از درخشش در جام جهانی 2018، جام ملت‌های آسیا در سال 2019 و همچنین لیگ قهرمانان آسیا، دیگر هدف بزرگی وجود ندارد که بیرانوند برای رسیدن به آن به آب و آتش بزند و از دروازه با دل و جان محافظت کند. این همان موضوعی است که مقابل سایپا دیدیم و شاید با ادامه حضور او در پرسپولیس، در لیگ نوزدهم هم ببینیم.

اما نقد رفتار بیرانوند را با یک مثال آغاز می‌کنیم. مثالی که نشان می‌دهد او راه‌های جدایی به بهترین شکل ممکن را هنوز یاد نگرفته و آموزش ندیده. علیرضا منصوریان در جدیدترین صحبت‌های خود خاطره‌ای از اردوی نفت‌تهران و پیشنهاد پرسپولیس به علیرضا بیرانوند نقل می‌کند.

خاطره‌ای که حالا هم در پرسپولیس و رفتار این دروازه‌بان باتجربه می‌بینیم. منصوریان می‌گوید: «یک زمانی علیرضا قصد داشت در نیم‌فصل به پرسپولیس برود. ما همراه تیم نفت قصد داشتیم به اردوی آنتالیا برویم. یادم است آن زمان عزیزی در باشگاه پرسپولیس به بیرانوند وعده داده بود که اگر می‌خواهی از نفت خارج شوی برو بی‌انضباطی و دعوا بکن تا منصوریان تو را بیرون کند.

من هم چون این روش را قبلا تجربه کرده بودم به محمد خرمگاه و سرپرست نفت گفتم که آماده باشید این مشکلات را از سوی علیرضا بیرانوند ببینید. ما به فرودگاه رفتیم و زمانی که قصد داشتیم پاسپورت را برای خروج تحویل بدهیم علیرضا به من گفت که اگر همین حالا دو سوم قراردادم را ندهند به آنتالیا نمی‌آیم. من هم به او گفتم که میل خودت است، دوست داشتی بیا و دوست نداشتی نیا. تیم رفت و دیدیم با ما آمد. به آنتالیا رسیدیم و دیدیم که بیرانوند دوباره ناهنجاری را شروع کرده است. مثلاً در تمرین یک جور خاص توپ را دفع می‌کرد و این رفتارهایش همه را آزار می‌داد.

به همین دلیل شب جلسه‌ای با حضور مدیران و این بازیکن ترتیب دادیم. فکر می‌کنم آن فرد خاص در پرسپولیس به بیرانوند گفته بود که در جلسه علیرضا منصوریان را عصبانی کن. یک لحظه دیدم که بیرانوند آمد در جلسه و با لهجه شیرین لری به من گفت که علی آقا اصلاً دوست ندارم با شما کار کنم. یک دفعه شروع کرد به داد و بیداد کردن که ایشان دیکتاتور است و من فقط او را نگاه کردم.

در این گیر و دار باز هم همان فرد خاص یک پیغام دیگر داد و گفت ما فلان قدر پول می‌دهیم و حالا هم به دنبال جذب گلر دیگری هستیم و اینگونه بیرانوند را به هم ریختند. خلاصه فردا صبح سر میز صبحانه آمد و ما آنقدر ناراحت بودیم که اصلا علی را به داخل تیم راه ندادیم. شب آمد، همدیگر را بغل کردیم و بیرانوند در نفت ماند.»

این رفتارها را می‌توان مورد نقد قرار داد. رفتارهایی که در فوتبال حرفه‌ای به هیچ‌وجه قابل قبول نیست. علیرضا بیرانوند حالا هم قصد جدایی از پرسپولیس و یا دریافت مبلغی بالاتر از قرارداد فعلی‌اش را دارد. رسیدن به چنین هدفی، راهکارهای خاص خودش را دارد که علیرضا البته از هیچ‌یک از آنها پیروی نمی‌کند. او با پرسپولیس تا سال 1400 قرارداد بسته و البته بند جدایی نیز در آن گنجانده. ‌بندی 700 هزار دلاری برای دریافت رضایتنامه و انتقال به باشگاهی در فوتبال اروپا.

بیرانوند را برخی تیم‌های ایتالیایی می‌خواهند، البته با رقمی 150 هزار یورویی برای دریافت رضایتنامه. رقمی که به هیچ عنوان مورد قبول پرسپولیس نیست و این باشگاه علاقه‌ای برای جدایی دروازه‌بانش، تنها با دریافت پولی در حدود 2 میلیارد تومان ندارد. بیرانوند اما در این بین پا به مسیری گذاشته که به هیچ‌وجه با قوانین و رفتار حاکم بر فوتبال حرفه‌ای همخوانی ندارد. او می‌خواهد با شلوغ‌کاری و نمایش بی‌انگیزگی راهی برای جدایی یا افزایش مبلغ قرارداد پیدا کند که نمونه‌اش را طی روزهای گذشته دیده‌ایم. از گلی که بیرانوند مقابل سایپا دریافت کرد تا غیبت او در برخی تمرینات آماده‌سازی.

این مسیر، بهترین مسیر برای جدایی نیست. علیرضا بیرانوند بهتر است مقابل مدیران باشگاه بنشیند و از راهکارهایی استفاده کند که نه قدیمی هستند و نه ناهنجاری محسوب می‌شوند. از همان راه‌هایی که جدایی را به بهترین حالت ممکن نشان می‌دهند؛ دریافت رضایتنامه، بدون جنجال و با پرداخت مبلغی که در قرارداد نوشته شده و به ثبت رسیده. این بهترین راه‌حل موجود برای دروازه‌بانی است که علاقه‌ای به حضور در لیگ ندارد و می‌خواهد توانایی‌هایش را در فوتبال اروپا به نمایش بگذارد.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/05/05
بهتر است بیرانوند همینطوری ادامه دهد
نیمکت نشین میشود
دیگر کیروش هم نیست ت"ا ذخیره نفت" را به اردو و تمام میشود
United Kingdom
09:37 - 1398/05/05
بهترین راه نیمکت نشین کردن چنین بازیکنان بی جنبه می باشد در بازی با سایپا دو گل مفت خورد که البته از قصد هم بود بازیکن حرفه ای متاسفانه در فوتبال ایران وجود ندارد طارمی و ....... را می شود نام برد بچه شهرستانی هاییکه به پایتخت می ایند و سریع جوگیر شده و اینده خود را تباه می کنند
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1398/05/05
مکتب پیروزی همینه
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/05/05
نباید ب یک بچه شهرستانی اینقدر بها داد خودشو گم میکنه یادش رفته از کجا اومده توعم داره همش میگه این تیم خارجی منو میخواداون تیم میخوادچرا پس نمیره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
خودت بچه کجایی؟ با کمال!!!!!!!!!!

توهین کردن کار مرد نیست....
خوبه درک داشته باشی بکسی توهین
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/05/05
آقای فست فودی اگه راست می گی اسم اون مقام پرسپولیس رو بگو
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/05/05
وقتی یک آدم دوزاری و بی سواد به پول و شهرت برسه همینه ...
از کارتن خوابی نیشه شخصیتش را دور کرد...
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1398/05/05
بیرو بیشعور ما اینقدر دوستت داشتیم تو میخوای کاری کنی که از پرسپولیس جدا شی واقعا که برات متاسفیم فقط به فکر پول هستی
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/05/05
خدا وکیلی این تیم لنگ چه کارااکه نکرده
پاسخ ها
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
و مکتب کیسه چیه عزیزم خخخ
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1398/05/05
واقعا که بی عقلی بیرو . مجبور بودی پنج سال قرارداد ببندی؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
به کییسه کش ربطی نداره سریع بل نگیرید اگه بخواد بره حقشه جو درست نکنید هیچ اتفاقی نیوفتاده علی بی رو کارش درسته شما آخه طاقت هیچ کدومش ندارید اینجا بمونه سرورتونه ایتالیا باشه دیگه بد تر اون موقع دیگه نمیدونید آب رو کجا بریزید
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/05/05
بهتر است بیرانوند همینطوری ادامه دهد
نیمکت نشین میشود
دیگر کیروش هم نیست تا "ذخیره نفت" را به اردو دعوت کند
و بیرانوند هم به کلی تمام میشود
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/05/05
نویسنده: یک لنگی سیاستمدارخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1398/05/05
اصلا هم دروازبان خوبی نیست لطفا جوگیرترش نکنید . همین شما رسانه ها بودین و هستین که اسطوره الکی میسازین . الکی بزرگش نکنین .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج