تلاش ۱۰ ساله برای درمان یائسگی زودرس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۹۰۱۱۵
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۲
۶۳۹۵
عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه رویان با بیان این که نارسایی زودرس تخمدان درمان قطعی نداشته است، درباره نقش سلول‌های بنیادی در پژوهش‌های یائسگی زودرس گفت: از حدود ۱۰ سال قبل محققان برای درمان این بیماری به سلول‌های بنیادی رو آوردند.

ایسنا: دکتر مهری مشایخی، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه رویان درباره نارسایی زودرس تخمدان گفت: نارسایی زودرس تخمدان به بیماری‌ گفته می‌شود که فرد طی آن زیر سن ۴۰ سال دچار اختلال قاعدگی (قطع قاعدگی یا قاعدگی نامنظم) بشود و این اختلال به مدت چهار ماه طول بکشد و هم‌چنین همراه با افزایش هورمون FSH باشد.

وی با بیان این که درمان این بیماری شامل درمان عوارض و علایم آن است، گفت: درمان‌ها در این بیماری، هورمون درمانی، مصرف کلسیم و ویتامین دی و هم چنین درمان ناباوری است که برای درمان ناباوری از گذشته تا کنون همه مراکز در دنیا از تخمک اهدایی استفاده می‌کنند.

مشایخی افزود: حدود ۱۰ سال قبل محققان برای درمان این بیماری به سلول‌های بنیادی رو آوردند. ایده استفاده از سلول‌های بنیادی از آنجا نشات گرفته که به دنبال شیمی درمانی یک خانم و قطع قاعدگی وی در جریان شیمی درمانی، بعد از پیوند مغز استخوان، قاعدگی ایشان که مدتها بود قطع شده بود بازگشت.

وی درباره استفاده از سلول‌های بنیادی در پژوهش‌های مرتبط با یائسگی زودرس گفت: در ابتدا محققان از سلول‌های بنیادی روی حیوانات (موش) استفاده کردند. در چند سال اخیر این مطالعات بر روی انسان‌ها انجام گرفته است. فرضیه این که چرا سلول‌های بنیادی در نارسایی زودرس تخمدان موثر است این است که در نارسایی زودرس تخمدان، اختلالاتی در محیط اطراف تخمک (مثل سلول‌های گرانولوزا) رخ می‌دهد. سلول‌های بنیادی می‌تواند این اختلالات را برطرف کند و محیط تخمک را بهبود داده و فعالیت تخمک و تخمدان از سر گرفته شود.

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه رویان درباره پژوهش‌های این مرکز در خصوص یائسگی زودرس گفت: در پژوهشگاه رویان نیز از حدود چهار سال قبل پژوهش‌هایی برای درمان این بیماری با استفاده از سلول‌های بنیادی انجام شده که در مراحل فاز اول کیلینکال ترایال بوده و فاز یک آن تمام شده است.

وی با بیان این که برخی محققان در شروع به ساخت تخمک مصنوعی اقدام کردند گفت: فعالیت‌های این محققان در حد مطالعات حیوانی است و نتایج آن هنوز عمومی نشده است. این فعالیت نیز در پژوهشگاه رویان شروع شده است.

مشایخی با اشاره به تشکیل کارگروهی در پژوهشگاه رویان برای یائسگی زودرس گفت: در رویان از حدود دو سال قبل کارگروه POT (نارسایی زودرس تخمدان) ایجاد شده و در این کارگروه جمعی از متخصصان مختلف مثل زنان، غدد، ژنتیک، ایمونولوژی، تغذیه، روانپزشک و سایر گروه‌هایی که با این بیماران در ارتباط هستند دور هم جمع شده‌اند و برای بهبود سبک زندگی این زنان و درمان آنها هر دو هفته یکبار جلساتی تشکیل می دهند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آف دکور _فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آف دکور _فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر