جزئیاتی از سری ششم سریال پایتخت؛ یک پایتخت بهبودیافته!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۹۰۲۵۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
۹۹۶۳
گروه سازنده این سریال می‌خواهد این فصل جدید از پایتخت را برای نوروز ۹۹ آماده کند تا به این واسطه لبخند را به لب مخاطبان شبکه یک بیاورند.

روزنامه جام‌جم - فاطمه عودباشی: اواخر اسفندماه پارسال بود که خبر فوت خشایار الوند، یار ثابت پایتختی‌ها سرفصل خبر‌های خبرگزاری‌ها و مطبوعات شد. او در حالی که داشت فیلمنامه فیلم تلویزیونی پایتخت را برای شب سال نو می‌نوشت در اثر ایست قلبی جامعه هنری را به سوگ نشاند. بعد از فوت او دیگر پایتختی‌ها به قول معروف دل و دماغ ساخت پایتخت را نداشتند و از سوی دیگر فیلمنامه هم نصف و نیمه مانده و همین باعث شد تا بی‌خیال ساخت تله‌فیلم برای شب سال نو شوند. تا این‌که چند روز پیش الهام غفوری، تهیه‌کننده سریال پایتخت در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه و این خبر خوش را داد که پایتختی‌ها دوباره عزم‌شان را جزم کردند تا فصل ششم از پایتخت را بسازند.

یک پایتخت بهبود یافته!

گروه سازنده این سریال می‌خواهد این فصل جدید از پایتخت را برای نوروز ۹۹ آماده کند تا به این واسطه لبخند را به لب مخاطبان شبکه یک بیاورند. سیروس مقدم هم مثل همیشه سکانداری این سریال را به‌عهده دارد و تلاش می‌کند مردم با تماشای فصل ششم این سریال حسابی غافلگیر شوند. در واقع او در هر قسمت از این مجموعه نه‌تن‌ها به مفاهیمی همچون خانواده و حمایت از همدیگر تاکید داشته، بلکه تلاش کرده فضا‌های بکر و جذاب ایران را به تصویر بکشد و هر بار مردم را با یک قصه شیرین و جذاب نه‌تنها سرگرم کند، بلکه می‌خواهد آن‌ها با تماشای این مجموعه به مفاهیم این سریال هم فکر کنند.

در واقع مجموعه پایتخت به زیبایی در پنج فصل تلاش کرده نشان دهد که چطور می‌توان با همبستگی بین افراد خانواده مشکلات را پشت سر گذاشت. این خبر خوش که چند روز پیش الهام غفوری در تلویزیون اعلام کرد، بهانه‌ای شد تا ما با او و آرش عباسی، یکی از نویسندگان سریال تماس بگیریم و جزئیات این فصل از پایتخت را جویا شویم.

تئاتر پایتختی‌ها

محسن تنابنده از ابتدا قصه مجموعه پایتخت را طراحی کرده و از آنجا که خودش در همه فصل‌ها بازی می‌کرد، به همین دلیل نویسندگانی را برای نگارش به کار اضافه می‌کرد تا در نگارش کمک‌حالش باشند. در این باره می‌توان به حسن وارسته و زنده‌یاد خشایار الوند اشاره کرد. بعد از فوت الوند و شروع فصل ششم پایتخت، این بار تنابنده به سراغ آرش عباسی رفته است.

عباسی درباره این همکاری و این‌که چطور شد به گروه پایتختی‌ها ملحق شده به جام‌جم توضیح داد: «قبل از پایتخت ۶ قرار بود با همدیگر همکاری کنیم و حتی می‌خواستم از پایتخت ۵ به گروه در زمینه نگارش کمک کنم، اما از آنجا که نگارش این سریال با کار دیگری همزمان شد، نتوانستم همکاری کنم. همچنین از قبل با آقای تنابنده صحبت کرده بودم که تئاتر پایتخت هم کار کنیم، ولی مشغله هر دوی ما باعث شد این همکاری شکل نگیرد. تا این‌که شرایط فراهم شد.»

یک پایتخت بهبود یافته!

وی ادامه داد: «البته محسن تنابنده این روز‌ها هم در تئاتر مولن روژ هم بازی می‌کند که من نویسندگی آن را به عهده دارم. تجربه همکاری با محسن تنابنده بسیار بی‌نظیر است، چون او ذهنی بسیار پویا و فعال دارد.» این نویسنده عنوان کرد: «نگارش فصل ششم سریال پایتخت را با آقای تنابنده شروع کردیم. تا به امروز هم دو قسمت از سریال نوشته شده است و بقیه نگارش هم ادامه دارد. تلاش می‌کنیم قبل از شروع ضبط، نگارش را تمام کنیم.» غفوری هم در پاسخ به این‌که آیا از خط قصه فیلم تلویزیونی پایتخت که قرار بود برای نوروز ۹۸ ساخته شود و خشایار الوند آن را نوشته بود، استفاده می‌کنید؟ تصریح کرد: «نه، خط قصه به گونه دیگری رقم خورده که در حال حاضر نمی‌توانم توضیح زیادی درباره قصه فصل ۶ بدهم، اما حتما سعی می‌کنیم مخاطبان را راضی نگه داریم که از تماشای سریال لذت ببرند. قصه ناتمام آن فیلم تلویزیونی هم فعلا کنار گذاشته شده، شاید روزی دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.»

چه خبر از ناهار بابا پنجعلی؟!

«ناهار نخردمه!» این دیالوگ آشنای بابا پنجعلی است که با شیرینی خاصی خطاب به پسرش نقی معمولی می‌گفت. وقتی رسانه‌ها در ابتدا چهره گریم شده علیرضا خمسه را در قالب نقش بابا پنجعلی دیدند، تصور نمی‌کردند که این بابای نقی بتواند تا این اندازه دل مردم را ببرد و همه در کوچه و خیابان به تقلید از بابا پنجعلی این دیالوگ را به همدیگر بگویند و بعد با صدای بلند بخندند.

اما علیرضا خمسه نشان داد بازیگر با توانمندی‌هایش و گذاشتن انرژی برای نقش‌اش تا چه میزان می‌تواند مردم را همراه خودش کند. او در پنج فصل با وجود این‌که نقش‌اش کوتاه بود، اما توانست خنده را به لب مخاطبان بیاورد. حالا در فصل جدید خبری از بابا پنجعلی نیست. غفوری درباره حذف شخصیت بابا پنجعلی افزود: «قرار نیست در پایتخت ۶ به دلیل پخش در ایام نوروز با فوت بابا پنجعلی مواجه شویم و آغاز سریال مدتی است که از فوت بابا پنجعلی گذشته است.»
وی ادامه داد: «نقش برای آقای خمسه داشت تکراری می‌شد و نمی‌توانستیم شرایط جدیدی برای نقش به وجود آوریم و این خسته‌کننده بودن برای آقای بازیگر و محسن تنابنده باعث شد تا تصمیم به حذف این شخصیت بگیریم. از سوی دیگر این تصمیم از سال گذشته گرفته شد و در فصل جدید دیگر بابا پنجعلی را نخواهیم داشت.»

بهبود از دنیای مردگان می‌آید!

بهبود همان مهران احمدی است که در فصل دوم وسوم سریال پایتخت بازی کرده بود. البته در فصل‌های بعدی پایتخت شخصیت بهبود حذف و اعلام شد او نیست و بعد گفته شد بهبود مرده است. اکنون قرار است شخصیت بهبود در فصل ششم سریال پایتخت وارد.

تهیه‌کننده مجموعه‌های پایتخت در این باره گفت: «راستش من می‌خواستم بازگشت بهبود به پایتخت ۶ یک غافلگیری باشد، اما آنقدر این خبر گسترش یافت که تصمیم گرفتم خودم درباره آن صحبت کنم، اما اجازه بدهید ماجرا‌های مربوط به این شخصیت را در پایتخت ۶ ببینید.»

مهران احمدی هم چند روز پیش با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرامش، به بازگشت خود به جمع پایتختی‌ها واکنش نشان داد. غفوری در پاسخ به این پرسش که بهبود مرده بود، چطور او را می‌خواهید در قصه زنده کنید، توضیح داد: «به هر حال اتفاقاتی در قصه می‌افتد که بهبود را می‌بینید!»

یک پایتخت بهبود یافته!

مهران احمدی بهمن سال ۹۱ که به جمع پایتختی‌ها ملحق شده بود، در پاسخ به سؤال جام‌جم که این سریال چه ویژگی‌هایی داشت که شما را برای بازی ترغیب کرد، توضیحش این بود: «بزرگ‌ترین ویژگی این سریال کارگردانی سیروس مقدم است. مجموعه تلویزیونی «ثریا» یکی از بهترین کار‌هایی است که من تا به حال بازی کرده ام. وقتی با مقدم کار می‌کنم، حس خوبی دارم. از سوی دیگر استاندارد‌هایی که مقدم در کارهایش لحاظ می‌کند، برایم جذابیت دارد. زمانی که سری اول پایتخت پخش شد، با احمد مهرانفر تماس گرفتم و به خاطر بازی خوبش تبریک گفتم. من یک دختر دارم که واقعا این سریال را دوست داشت و علاقه‌مند بود من هم در این سریال بازی کنم تا این‌که شرایط بازی در سری دوم این سریال برایم پیش آمد. شخصیتی که در این سریال دارم، متفاوت با دیگر نقش‌هایی است که تا به حال بازی کرده‌ام.

در این سریال نقش بهبود را بازی می‌کنم که داماد خانواده و جنگلبان است. اجرای این شخصیت کار سختی است؛ چراکه هم باید با لحن مازندرانی حرف بزنم و هم این‌که یکی از چشمان بهبود چپ است. قبول کنید حفظ این دو ویژگی کار دشواری است.»

سفر پایتختی‌ها از مازندران

ممکن است این سؤال شکل بگیرد که این بار پایتختی‌ها را قرار است در کجا ببینیم. در این پنج فصل پایتختی‌ها از شمال تا جنوب ایران رفتند، حتی سری هم به کشور همجوار یعنی ترکیه زدند. در این چند فصل بینندگان با فضا‌های بکر ایران آشنا شدند و نسبت به مناطقی همچون شیرگاه شناخت خوبی پیدا کردند که محل اولیه زندگی خانواده نقی معمولی است. تا قبل از آن مخاطبان شاید نام این منطقه را هم نشنیده بودند، اما در حال حاضر شناخت کافی هم دارند.

به گفته غفوری، تهیه‌کننده پایتخت، قرار است این بار قصه از مازندران شروع شود و پایتختی‌ها از مازندران به جا‌های دیگر سفر می‌کنند که حتما تماشای آن برای مخاطبان جذاب خواهد بود. «البته باید قصه جلوتر برود تا من بیشتر جزئیات آن را بیان کنم.»

پایتختی‌ها آذرماه جلو دوربین

یک پایتخت بهبود یافته!

در حال حاضر قصه فصل ششم سریال پایتخت نوشته می‌شود و الهام غفوری و سیروس مقدم هم مشغول آماده‌سازی زیرساخت‌های این فصل از سریال پایتخت هستند. تهیه‌کننده سریال اعلام کرد قرار است تصویربرداری سریال از اوایل یا اواسط آذرماه شروع شود و پایتختی‌ها جلوی دوربین بروند.

البته غفوری معتقد است باید پیش تولید دو ماه قبل از کلید خوردن شروع شود. به همین دلیل مهرماه پیش‌تولید آغاز می‌شود و گروه مکان‌های فیلمبرداری متفاوت و متناسب با قصه را مورد بررسی قرار می‌دهند تا محل استقرار گروه مشخص شود؛ بنابراین تیم نویسندگان فرصت دارند در این مدت فیلمنامه را بنویسند.

انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/05/06
تا گندشو در نیارن ول نمیکنند. بابا بسه دیگه یه سریال الکی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
پايتخت فوق العادست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
چرا وقتی یه سریال این همه طرفدار داره الحق هم سریال خیلی باحالیه فکرمیکنی باید تموم بشه پس چی جاش بزارن توی تمام دنیا سریالی که موفقه فصل های بعدیش هم ادامه پیدامیکنه
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/05/06
رحمت بیچاره میخواست با فهیمه ازدواج کنه
چرا الان باید بهبود بیاد؟ :':-(
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/05/06
سرمایه گذار کیه ایندفعه ؟ اطلس مال یا موج ؟ باز یه تبلیغ روی تریلی را میشه تحمل کرد ولی اضافه کردن ژانگولر بازی های الکی برای رضایت مندی سرمایه گذار خیلی تو مخه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
موج؟؟؟؟؟؟؟؟؟
داداش داری اشتباه میزنی....
اولا که اون که تو میگه سازمان اوج هست
دوما به برکت همین ژانگولر بازیاست که تو الان داری راحت اینجا زرمفت میزنی....سختته نبین مفت خور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
آقای با تربیت ، من نوشتم اوج. ولی تصحیح خودکار گوگل کس ، برد تبدلش کرد من به نظرت احترام میگذارم که فکر می کنی راحتی من ( البته راحت نیستم ) به خاطر این قضیه هست چون تربیتم جوریه که به دیگران احترام می‌زارم حتی اگر نظرشون مزخرف بدونم د ،
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/05/06
اونوریا گات دارن و ده ها سریال شاهکار دیگه مام اینور پایتخت و ستایش و کوفت و زهرمار داریم
من برم خودمو با سیم مودم حلق آویز کنم :-|
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
برو نیازی بهت نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
اتفاقا پایتخت تاحدودی شبیه به سریال فرندزه
یه سری شخصیت ثابت که گاهی بهشون اضافه میشه
بدون نقش منفی
اشتباهات خنده دار و سو تفاهم
کمدی بر اساس تکه کلام ها
و۰۰۰
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
حالا یجوری حرف میزنه انگار کارگردان گیم آف ترونزه دیگه مفتی سریال دانلود کردن ک پز دادن نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
گات مضخرف ترین و بدرد نخور ترین سریاله آمریکاییه. بهترین سریالای تاریخ استرنجر ثینگز و بریکینگ بدن
سحر
Turkey
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
گار خیلیییی خوبی می کنی جامعه به امثال تو احتیاج نداره
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/05/06
دستشون درد نکنه.همشون موفق باشند.
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/05/06
انگار گیم اف ترونزه که دارن این همه فصل ازش میسازن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
این از گات خدااایییی بهتره
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/05/07
من عاشق پايتخت هستم . بي صبرانه منتظرم نوروز هستيم:))))
United States
23:17 - 1398/05/07
قسمت اخرش خیلی گند بود. خواهشا دست اوج ندین که موضوع رو به گند بکشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
اتفاقا فصل۵ ازبقیع فصل ها بهتر بود یعنی شاهکار بود
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/05/08
فقط این ناخدای قشم که تو سری 5 شده بود مرد سوریه ای خنده دار و عجیب بود امیدوارم تو سری جدید دیگه اینطوری نشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
مادر ارسطو که تو فصل های قبل خدمتکار خونه بود
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/05/14
فقط این دفعه نرید تو فلسطین و یمن یا هر جایی که جنگ هست
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1398/12/14
لطفا به نظر همدیگه احترام بزاریم چه در مقایسه با سریال های خارجی خوب یا بد باشه درمقابل سریال های ایرانی مانند لیسانسه ها فوق لیسانسه ها سریال بسیار خوبی است قابل دیدنه
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1399/01/08
سریال خییییییلییییی خوب و عالیه ولی بهبود نباید برمیگشت رحمت خیلی گناه داره اگه اینجوری بشه من دیگه نمبینمش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر