چگونه نازی‌ها در طول جنگ، دوپینگ می‌کردند؟
۸۹۱۹۷۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۰
۸۹۷۸
این روزها مصرف داروهای انرژی زا موضوعی عجیب نیست اما جالب است بدانید سالها پیش و در طول جنگ جهانی نیز عده زیادی از سربازان اقدام به مصرف نوع خاصی از دارو می کردند.

انتخاب: این روزها مصرف داروهای انرژی زا موضوعی عجیب نیست اما جالب است بدانید سالها پیش و در طول جنگ جهانی نیز عده زیادی از سربازان اقدام به مصرف نوع خاصی از دارو می کردند.

نازی ها یک کوکتل دارویی آزمایشی تهیه کردند که به گفته پزشکان نازی ، افرادی که از آن مصرف می کردند قادر به راهپیمایی بدون استراحت تا 55 مایل (88.5 کیلومتر) بودند.

در زمان اوج قدرت هیتلر، آزمایش های عجیب و غریب متعددی انجام شد اما استفاده از داروهای انرژی زا از عجیب ترین تلاش ها محسوب می شود. در سال 1944 ، نازی ها نوعی داروی تقویت کننده آزمایشگاهی مبتنی بر متامفتامین به نام D-IX ایجاد کردند. هر قرص از این داروی تقویت کننده عملکرد حاوی 5 میلی گرم اکسی کدون ، 5 میلی گرم کوکائین و 3 میلی گرم متامفتامین است.

چگونه نازی‌ها در طول جنگ، دوپینگ می‌کردند؟

آزمایش این دارو ابتدا روی زندانیان اردوگاه کار اجباری نجام شد. این آزمایشات نشان داد که پس از مصرف، یک فرد مجهز به تجهیزات سنگین می تواند هر روز تا 90 کیلومتر بدون استراحت حرکت کند. جنگ جهانی دوم پس از اختراع این قرص به زودی پایان یافت ، به همین دلیل هرگز به تولید انبوه نرسید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/05/11
روحش شاد هایل هیتلر آریایی اصل نژاد برتر
پاسخ ها
کیوان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
هایل هیتلر اصل نژاد آریایی برتر ؟؟؟؟؟!!!!!!!! اونوقت کی گفته که اریایی نژاده برتره ؟؟؟بقیه یعنی آدم نیستن و یا از نسل موجودات دیگه هستن ؟؟ اصلا کی گفته که هیتلر و یا ایران از یک‌نژادن ، کدوم واژه و یا حرف آلمانی و یا فارسی دری الان به هم شباهت دارن ؟؟ میشه لطف کنی بفرمایی مهندس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
کربر ۱۷۱۹ فکنم افغانی هستیکه اینقدر بهت برخورهااا
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1398/05/12
هایل هیتلر روحش شاد تنها مردی ک مقابل افراد یهود لجن جنگید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج