آملی‌لاریجانی به یزدی: جز توهین کاری هم می‌کنید؟
۸۹۷۷۷۷
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
۳۶۴۳۱
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیر پاسخ داد.

خبرگزاری تسنیم: آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.

آملی‌لاریجانی به یزدی: جز توهین کاری هم می‌کنید؟

متن نامه به شرح زیر است:

بسم ا... الرحمن الرحیم

حضرت آیت ا... آقای حاج شیخ محمد یزدی

چندی است که نمایشی در کشور بر اساس سناریوهای از پیش طراحی شده، علیه اینجانب براه افتاده است.

بنا نداشتم با توجه به گرفتاری های مختلف مردم و کشور ، نسبت به این حرکات ، پاسخی دهم. ولکن اکنون احساس می کنم بازی های صدا و سیما و برخی نهاد های دیگر به نقطه ای رسیده است که سکوت در مقابل آن جایز نیست و البته در موقع مناسب به تفصیل در مورد ابعاد آن صحبت خواهم کرد. متاسفانه اخیراً جنابعالی مطالبی مطرح کرده اید که علاوه بر خلاف واقع بودن و موهن بودن، ریشه در همان امور دارد. قبلاً هم مکرر در جلسات شورای نگهبان یا مجالس دیگر، مطالبی از این دست بیان کرده اید که بنا به مصالحی در مقابل آن سکوت کرده ام. اما اکنون می بینم این سکوت ها نه فقط اسباب تنبه حضرتعالی نشده، بلکه پیش تر هم رفته اید و مطالب خلاف واقع و توهین ها ی دیگری هم بر آن افزوده‌اید.

مطالبی از جلسه روز یکشنبه شما با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه ، پخش شده است که در وهله اول باور نمی کردم شما چنین سخنانی گفته باشید و لذا از طرق مختلف پی گیری کردم تا صحت انتساب مطالب برایم محرز گردد. همه بر اصل صدور این مطالب از جنابعالی تاکید کردند، منتها امر غریب تر آنکه گفتند مطالب موهن بسیار دیگری هم بوده که بعد از چند بار ویرایش ، حاصلش همان شده که منتشر شده است. جناب آقای یزدی، چرا به این وضعیت افتاده اید ؟ در یک پاراگراف که از شما نقل کرده اند ، خوبست که چند تا خلاف واقع گفته باشید و چند تا توهین؟ !

گفته‌اید: "فلانی می‌گوید اگر این کار را نکنید نجف می روم ! خوب بروید . آیا با رفتن شما قم به هم می خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی موّثر نبود ، چه رسد که نجف بروید . رئیس دفتری که 10 سال ، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می شود، بعد اعتراض می کنید که چرا گرفتید ؟! به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساختید! آیا ارث پدرت بود، از کجا آوردی ساختی ؟"

اولاً بنده هیچگاه نگفته ام که اگر فلانی را دستگیر کنید نجف می روم . این دروغی است که عده ای شایع کرده اند و دفتر بنده هم رسماً آنرا تکذیب کرده است ، حال شما چه انگیزه ای دارید که این دروغ را تکرار می کنید؟

بنده هیچ گاه از هیچ فرد متخلف یا فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد . اگر معاون اجرایی حوزه ریاست مرتکب جرم یا فسادی شده ، تعقیب و رسیدگی عادلانه به جرم او، طبق قاعده و وظیفه دستگاه قضایی است و مسلم است که بنده هم قائل به استثناء در این جهت نیستم.

ثانیاً به نحو توهین آمیزی گفته اید : " شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود چه رسد که نجف بروید".

جناب یزدی ، بنده طلبه ای بیش نیستم و هیچگاه ادعا نکرده ام که وجودم چه در قم و چه در هر جای دیگری ،" خیلی موثر "است. گرچه شخصیت هایی همچون مقام معظم رهبری و برخی مراجع بزرگوار ، بارها و بارها در مورد این فقیرکلماتی بکار برده اند که از نقل آنها استحیا می کنم ، چون خود را لایق آنها نمی دانم . تاثیر بنده همین است که هست: سالیانی برای عده ای در حوزه و دانشگاه تدریس کرده ام ، آثاری را هم پدید آورده ام . میزان تاثیر آن هم در حد خود ، یک امر واقعی است ، نه با خواست بنده بیشتر می شود و نه با توهین و تحقیر شما کمتر. اما شما در عرصه تحقیق و پژوهش های علمی چه کرده اید؟

آیا جز با صدای بلند و داد و قال ، به مسئولین و بزرگان توهین کردن و افترا زدن و تحقیر کردن ، کار دیگری هم کرده اید ؟ شما با آیت ا... شبیری حفظه الله ، چه کرده اید : با مرجعی که آیتی است در علم و تقوی و اخلاق و متانت و مروت و انصاف و بزرگواری. آخر چرا به خودتان اجازه می دهید به همه توهین کنید . هیچ بررسی کرده اید که علماء و فضلاء در قم ، به آثار شما و به گفته های شما چگونه نگاه می کنند؟ ! چقدر آنها را جدی می گیرند؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل " کتاب القضاء " مرحوم سید صاحب عروه ، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شودو معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام. متاسفانه ظاهراً حتی توجه نکرده اید که " کتاب القضاء"سید (برخلاف جلد اول عروه) کتاب استدلالی است ، چقدر آنرا تخریب کرده اید . ایکاش شما صرفاً آنرا ترجمه می کردید که اقلاً خواننده بداند با سخنان چه کسی روبروست.

از کسی که در جلسه شما حضور داشته نقل شده است که جنابعالی برخوردتان در شورای نگهبان با بنده را هم مطرح کرده ، گفته اید آنجا هم حق با شما بوده است و شما را مجبور کرده اند که از من عذرخواهی کنید : من بنا نداشتم راجع به وضعیت شما در شورای نگهبان چیزی در علن بگویم،اما سخنان شما مرا ملزم می کند . آقای یزدی بخدا سوگند در همین مورد هم خلاف می گویید. در شورای نگهبان ، سخنان غیر دقیق ، غیر مستدل و حتی نامربوط شما برای اعضاء روشن است . اگر سکوت می کنند و چیزی نمی گویند ، حرمت پیرمردی شما را پاس می دارند.

شما در آن جلسه کذایی شورا ، بدون اینکه بدانید مساله چیست ، به خیال آنکه هنوز بحث در مساله قبلی است که راجع به آن رای گیری شده و به تصور اینکه بنده بعد از رای گیری مجدداً بر حرف خودم اصرار می کنم ، مثل همیشه شروع کردید به داد و قال کردن و توهین کردن و همه هاج و واج مانده بودند که شما چه می گویید . آیت ا... مدرسی وآقای دکتر کدخدایی به شما تذکر دادند که آقا آن مساله گذشته است و فعلاً بحث بر سر چیز دیگری است . این را هم ظاهراً متوجه نشدید و به توهین کردن های خودتان ادامه دادید و خطاب به آقای جنتی گفتید که رئیس باید جلسه را اداره کند و آیین نامه جلسات رعایت شود .

جناب یزدی ، بنده که طبق نوبت و درمساله جدید بحث می کردم . شما در چه عوالمی بودید؟!

البته اینگونه مشکلات از ناحیه جنابعالی در شورای نگهبان کم نیست . ما از شما فهم کلمات محقق نائینی و محقق عراقی و محقق اصفهانی را نمی خواهیم که انتظارش بی مورد است! اما دقت در همین عبارت های فارسی قوانین مصوب مجلس و دقت در بررسی خلاف قانون و یا خلاف شرع بودن آنها انتظار به حقی است که متاسفانه گاه این هم مفقود است . چه کنیم ، أشکو بثّی و حزنی الی الله .

ثالثاً گفته اید " رئیس دفتری که 10 سال ، جای مهمی را اداره کرده و دستگیر می شود ، بعد اعتراض می کند که چرا گرفتید".

در همین یک جمله دو خلاف واقع گفته اید : اولاً شخصی که دستگیر شده رئیس دفتر اینجانب نبوده ، رئیس دفتر بنده ، آقای خلفی بود که در سلامت نفس و تقوا و فضل ، در میان خاص و عام در قوه قضاییه مشهور بوده و هست . آن آقا که اشاره کرده اید مسئول یکی از ده ها زیرمجموعه حوزه ریاست ، بعنوان معاونت اجرایی حوزه ریاست بود. وی در واقع یکی از معاونت های آقای خلفی بود و نه رئیس دفتر بنده .

ثانیاً اینجانب هیچگاه اعتراض نکرده ام که چرا گرفته اید ، دستگاه قضایی خود باید بگوید .سخن بر سر فضا سازی های رسانه ای است . همه این فضا سازی ها نشان از آن دارد که یک پروژه بزرگتری در پس این القائات نهفته است و آن تخریب اینجانب و شاید هم تخریب های دیگر. مساله همین است. و الا بنده سینه ام خزانه الاسرار اتهامات مجموعه ای از معاونان ، قائم مقامان و آقازاده های مسئولان و شخصیت هاست و ظاهراً امروز هم هزینه ایستادگی در رسیدگی به آنها را می پردازم .

اما نکته این است که آیا کسانی که امروز برای شفافیت و مبارزه با فساد سینه چاک می کنند و ماه ها برای دستگیری فردی که نه معاون بنده بوده و نه رئیس دفتر بنده ، بلکه مدیر یکی از اجزاء حوزه ریاست تحت اشراف شخصیتی سالم ، فاضل و شریف چون آقای خلفی بوده ، فضا سازی کرده اند ، آیا همین کار را برای آقای شریفی قائم مقام شهردار اسبق تهران و آقای سیف معاون اقتصادی اطلاعات سپاه و ... کرده اند و فساد آنها را به آقای قالیباف و آقای طائب و دیگران سرایت داده اند؟!وا اسفا از این ظلم و بی عدالتی و بی مروتی .

برای اینکه بنده را تخریب کنند ، اول در فضای مجازی تا توانستند شأن آن متهم را بالا بردند: نه فقط در رسانه های ضد انقلاب ، بلکه در همین رسانه های رسمی داخلی از صدا و سیما گرفته تا خبرگزاری های رسمی . خبرگزاری مهر در این رابطه نوشته بود: "یک مقام ارشد قضایی بازداشت شد" .آخر چرا این دروغ های شاخدار را می پراکنید ؟ اصلاً این آقا مقام قضایی بود تا ارشد باشد ؟ ! در همین رسانه ملی ، برخی خبرنگاران در این باره طوری سخن گفتند که گویی نقش بی بدیلی در مدیریت دستگاه قضایی داشته است.

و همه اینها دروغی بود فوق دروغ . مدیریت دستگاه قضایی در دست مسئولان عالی قضایی بود: یکی نیست از این خبر گزاری ها و صدا و سیما بپرسد این آقا در تصمیمات کدام مسئول قضایی موثر بوده است ؟

آقای محسنی ، آقای خلفی ، آقای منتظری، آقای کریمی ، آقای ذوالقدر ، آقای امینی ، آقای تویسرکانی و .... اصلاً این مقامات دستگاه قضایی به وی اعتنایی می کردند ؟ مدیریت کلی اینجانب بر دستگاه قضایی از ناحیه همین مدیران ارشد و روسای دادگستری ها بوده است. بگویید در کدام مورد بنده توصیه خاصی نسبت به این فرد کرده ام . پس پرده همه این قضایا جز همان پروژه برخی نهاد ها با کمک برخی دیگر نیست که انشاء ا... شرح مفصل آن را در مقام دیگری بیان خواهم کرد.

رابعاً گفته اید " به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساختند ! آیا ارث پدرت بود ، از کجا آوردی ساختی"

واقعاً اینگونه ادبیات تا بحال در حوزه های علمیه در این سطوح سابقه داشته است؟

بنده در همین ساختمان جامعه مدرسین برای نمایندگان طلاب و فضلاء به طور مبسوط مسأله ساختمان مدرسه علمیه ولی عصر را توضیح داده ام و شما حتماً اجمال آن را شنیده اید . یکبار هم که در منزل خودتان حضوری توضیح داده بودم ، ولی گویی بنای شما بر این است که بر مطالب خلاف واقع تان اصرار بورزید و با اینکه برای شما مساله را توضیح داده ام و حجت را تمام کرده ام ، باز همان خلاف واقع ها را تکرار می کنید. خلاصه آنچه را گفته ام ، برای آگاهی عموم عرض می کنم:

1- استناد دادن ساختمان مدرسه به این جانب خلاف واقع است . مدرسه علمیه ولی عصر وقف است . واقف آن هم مرحوم والد ما ، آیت ا... العظمی میرزا هاشم آملی قد سره بود (که انشاء ا... نمی فرمایید مگر ارث پدرش بود!) متولی این وقف هم امروز ، بنده نیستم . فقط بجهت اینکه امور مدرسه زمین نماند، وکالتی به بنده داده اند. زمانی که مدیر مدرسه وضعیت نابسامان ساختمان قبلی مدرسه را مطرح کردند ، بنده به جهت اشتغال در قوه قضاییه به ایشان گفتم که اینجانب در ساخت مدرسه هیچ دخالتی نمی کنم و این از باب مصالح مختلفی بود که بنای بر رعایت آنها داشتم از جمله همین حرف و حدیث ها که جنابعالی گاه و بی گاه بیان  می کنید . ایشان بعد از مدتی گفت یکی از آشنایان ما که مساجد و ساختمان های مشابهی ساخته است ، حاضر است ساختمان مدرسه را بعهده بگیرد و بانیانی هم برای اینکار بیابد . بنده هم گفتم به شرط آنکه هیچ ارتباطی به اینجانب پیدا نکند ، مانعی ندارد.

حالا جناب آقای یزدی بفرمایید استناد ساخت این مدرسه به بنده چیست ؟ می فرمایید " از کجا آوردی ساختی " آقای عزیز اول استناد ساخت مدرسه به بنده را ثابت کن ، بعد بپرس از کجا آوردی.

ثانیاً مساجد و مدارس علمیه همیشه بانیانی دارد که مساعدت می کنند، چه اتفاق خاصی در این مورد افتاده است که آنهمه مدارس علمیه از پاسخگویی به این سوال مستثنی هستند و این مدرسه باید پاسخگو باشد .

2- با لحنی بی ادبانه گفته اید " آیا ارث پدرت بود"، می گویم نخیر ارث پدرم نبود ! مگر اینهمه مدارس دیگر در قم و سطح کشور ساخته می شود ارث پدرشان است؟ مگر همین ساختمان هایی که حضرتعالی از آنها استفاده می کنید ، از ارث پدرتان ساخته شده است ؟ آخر این چه فهمی است و چه استدلالی ؟!

3- گفته اید " به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساخته اند" . آخر چرا خلاف می گویید: شما یکبار هم که داخل آنرا ملاحظه نکرده اید، چرا نشر اکاذیب می کنید . اگر مقصودتان ظاهر آن است، همین ساختمان هایی که شما از آن استفاده می کردید هم همینطور بود : ساختمان مرکز تحقیقات دبیرخانه خبرگان که با لطایف الحیل از دست مسئولین آن وقت درآوردید و به عنوان نائب رئیس مجلس خبرگان محل کار خود قرار دادید ، در همین قد و قواره و وزن بود ، نفرمودید کاخ ساخته اند ، بلکه با اشتیاق تمام به آن ساختمان نقل مکان فرمود.

4- مدتی در قم غائله برپا کرده بودند خصوصاً برخی از نمایندگان قم که این ساختمان برخلاف قوانین و ضوابط و با دخالت رئیس قوه ساخته شده است ، که البته همه اش کذب بود . اینجانب کمترین توصیه ای برای نحوه ساخت آن نداشتم ، و بعد از تحقیق کاملی که شرحش را در همان جلسه پیش گفته ، ارائه کرده ام، روشن شد ساختمان مدرسه بر اساس قوانین و ضوابط جاری ساخته شده و هیچ تخلفی صورت نگرفته . شهردار سابق هم به تفصیل این نکته را تبیین کرده است و اینکه پروانه ساختمان و مجوزهای صادره بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری بوده است .

نکته آخری که بدان اشاره می کنم اینکه جنابعالی در سخنانی در هفته پیشتر هم باز به رئیس سابق قوه قضاییه و نحوه کارش پرداخته بودید ، گویی روزتان به شب نمی رسد اگر تعریضی ، توهینی و افترایی نداشته باشید . گفته بودید با آمدن آقای رئیسی قوه قضائیه بحمد الله از رکود خارج شد و دیگر مردم امیدوارند که پروند ها پنج سال طول نکشد.

اینکه رئیس جدید قوه قضاییه بتواند گامی برای ارتقاء دستگاه قضایی بردارد ، خواست همه ما است .

قوه قضاییه ملک شخصی کسی نیست . رکن نظام است و همه باید به ایشان کمک کنند تا بتواند پیشرفتی برای دستگاه قضایی به ارمغان بیاورد . این روشن است . اما تعریض شما به اینکه قوه قضاییه در رکود بود ، کذب است .

دستگاهی که در سال 97 قریب هفده میلیون پرونده رسیدگی کرده ، در رکود بوده ؟

طبق آمار مرکز آمار و فناوری اطلاعات ، در طول سالهای متمادی حضور بنده در دستگاه قضایی ، هرسال میزان خروجی پرونده ها یا بیش از ورودی بوده و یا چیزی در حدود آن . با این حساب دستگاه قضایی در رکود بوده است؟ آقای یزدی شما و انصافتان :از خلاف گفتن هاتان برگردید.

در طول این ده سال قریب شش هزار قاضی جذب دستگاه قضایی شده و در نتیجه عدد قضات به بیش از یازده هزار نفر رسیده ، در حالی که کل آنها قبلاً قریب هفت هزار نفر بودند . این رکود است !

در طول این ده سال تشکیلات دستگاه قضایی تحولات بسیاری پیدا کرده ، از جمله تاسیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات که موجب تحولات قابل توجهی شده است ، همینطور تحولات اساسی در سازمان ثبت که رئیس سابق آن آقای تویسرکانی با شجاعت به پیش برده بود . همینطور در معاونت منابع انسانی و معاونت راهبردی و دیوانعالی کشور . تحولات اساسی در ساختار نظارتی قوه قضاییه و تحولات بسیار دیگر که اینجا مجال ذکرش نیست .

به اعتراف رئیس دادگستری وقت تهران که اکنون سخنگوی قوه است ، در طول این ده سال ، بیش از صد سال عدلیه ، امکانات برای دادگاه ها و دادسرا ها فراهم گردیده است . اینهم رکود است ؟!

جناب آقای یزدی ، با شعار دستگاه قضایی از رکود خارج نمی شود و با تبلیغات سوء ، تحولات چشمگیر سابق، رکود محسوب نمی شود . باید دید شاخص ها چگونه تغییر کرده اند . حضرتعالی چه تحقیق مستقلی انجام داده اید که محرز شده است در ظرف همین چهار پنج ماه اکنون نرخ رشد تعداد پرونده های رسیدگی شده ، بیشتر شده و یا نرخ رشد تعداد قاضی جذب شده ، بیشتر شده و ...

همین دادگاه های مفاسد اقتصادی که برگزاری آنها موجب خوشحالی مردم و تقدیر آنها شده است ، کارهای اصلی اش که همان تحقیقات و رسیدگی های دادسرایی آنها است ، عمدتاً در زمان این حقیر انجام شده است.

پس برگردید از آن قضاوتهای ناصواب و ناعادلانه تان .

جناب آقای یزدی مشکل اصلی جنابعالی این است که فکر می کنید قیم حوزه های علمیه هستید و می خواهید به همه امر و نهی کنید . متاسفانه شما خودتان را در جایگاهی می بینید که نه تنها مرجع تعیین کنید ، بلکه به مراجع بزرگواری که شاید شاگرد آنها هم محسوب نمی شوید ، امرو نهی کنید و این با رویه های حسنه ای که در حوزه علمیه برقرار بود ، هیچ تناسبی ندارد . فاعتبرو یا اولی الابصار. والحمد ولله رب العالمین .

انتشار یافته: 92
در انتظار بررسی:0
-
16:35 - 1398/05/27
چقدر زیاد بود
نخوندم خخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
با این یه نخود مغزت هنر کردی تا همینجام اومدی!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
کاربر 11/36 مغز شما چند مثاله
آیا خودت حرفی برای گفتن داری یا فقط به دیگران توهین میکنی!
-
16:45 - 1398/05/27
سریال جدید شروع شد خدا به خیر کنه
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/05/27
افرین جواب قانع کننده ای بود
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/05/27
همین کم داشتیم مراجع هم به جان هم بیفتند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
مراجع؟؟
-
17:05 - 1398/05/27
یک لیوان اب سرد لازم است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
یک لیوان آب سرد لازم است يا یک تشت آب سرد ؟
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/05/27
فقط میشه گفت متاسفم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
برای خودمون یا برای آنها؟!!
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/05/27
چه خبره اینجا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
چه خبره چه خبرررررتووونهههه
Germany
17:27 - 1398/05/27
اوه اوه خودیا به جون هم افتادن
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/05/27
معلوم نیست چه خبره خدا بخیر بگذرونه
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/05/27
فقط با الماس میشه الماس رو برش داد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
الماس ؟! 
يه جورشم هست كه ميگه : ديگ به ديگ ميگه روت سياه !
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/05/27
اصلا این وصله ها به این برادرها نمیچسبه خدایا توبه
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1398/05/27
سلام همه این نامه نگاری ها سر گرمی برای این ملت مظلوم و گرفتار است و بس ... فکر بدبختی خودمون باشیم .....
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1398/05/27
آقای یزدی دستی را بکش چهل روز بیشتر است که سمت گرفته اید ! اگر مدرک دارید به مراجع قضایی تحویل دهید تا بررسی شود واللا تهمت به هر شخصیتی روا نیست ، سپاس .
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/05/27
در ابن مطلب متوجه شدم. که اختلاس ها تا کجا ریشه کرده گر چه معلوم بو ولی هویدا شد. یا حسبن. یا مهدی. فقط مگر شما بیایید. تمام
United Arab Emirates
18:24 - 1398/05/27
کاش دعواهیتان را بین خودتان حل کنید مردم خیلی خسته ان بیش از این آزارشان ندهید
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1398/05/27
آقايانِ علما و مراجعِ عاليقدر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فرهنگِ بگم بگم عجب چيزيست ! سرگرم كنندست !
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/05/27
عجب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
خدایا تو شاهد باش به داد این مردم برس
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/05/27
بسم الله. شما دوتا دیگه دعوا نکنید که ازتون انتظار ندارم
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1398/05/27
نشستی توهین ، تهمت و جفاها رو نسبت به مرحوم
آیت ا... هاشمی رفسنجانی رو نگاه کردی و امروز نوبت
به خودت رسید ، مگه نشنیدی آسیاب نوبت به نوبت؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
هاشمی پدرخوانده هر چی بهش گفت خوبشه
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
هاشمی قابل دفاع نیست
United Arab Emirates
19:22 - 1398/05/27
توپ درزمین آقای یزدی است.منتظریم
پاسخ ها
محمد برجسته
United States
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
شما خودتو ناراحت نکن آنها باهم می خورند
سر من وتو بی کلا ست وای براین ملت بدبخت
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1398/05/27
واقعا تفرقه تو هر جا و هر سطحی کار بَدیه،کاش همه با هم خوب باشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
بلاخره باید معلوم شود،کی چی کار کرده.والاکه همه لاپوشونی میکند و ه
ر کی هرچی خواست میکنه
بدون نام
-
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
خوب بودن اینها چه نفعی برای ما داره جز اینکه جیب ملت رو خالی کنن
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1398/05/27
شما که باهم دوست بوديد؟
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/05/27
اوه خدا پدرم درومد تا خوندم
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/05/27
این موضوع حوزه ساختن با بودجه دولتی دیگر چیست؟ یعنی مراجع تقلید میتوانند از بیت المال مدرسه دینی بسازند؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
نگرفتی ، دوباره بخون
United Arab Emirates
20:36 - 1398/05/27
سلام، اولا آقای یزدی گفته بودن من روی حرف مقام معظم رهبری حرف نمیزنم خواستم بگم شما نمیتوانید روی حرف رهبر عزیزمان حرف بزنید ولی جناب یزدی تهمت زدن به کسی که با حکم مستقیم ایشان رییس یکی از بزرگترین ارکان نظام شده چه معنایی میتواند داشته باشد و اینکه شما که خودتان تهمت میزنید چه انتظاری از مردم دارید و در آخر اینکه کاش آقای یزدی نگاهی به جایگاه مردمی خودشان میکرد بعد افاضات میفرمود....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
حالا یه ساعت تو داستان نوشتی؟
bsaa
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
مثل قاشق نشسته نیا وسط
الهه
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
یزدی درست گفت.
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/05/27
اقای لاریجانی ،شهردارقم هم تخلف کرده چون ساختمان عقب نشینی داشته عقب نشینی نکرده درضمن چن مترپایین ترهم مدرسه دیگه ساخته میشه کاخ
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1398/05/27
یزدی حرف حق زده مرگ بر رانتی ها
پاسخ ها
الهه
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
احسنت
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/05/27
اگر مردم اولویت باشند سوال اینه کجای دعوای اینا مردم قرار دارند ؟
پاسخ ها
حسن
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
اینا از اول فقط فکر خودشون هستند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
اینا چرا به جون هم افتادن ما که نفهمیدیم
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/05/27
دست پا نزنیدکه زمین همه را می بلعد وتکبر نکنید که روزی به زمین میخورید قضاوت اول با خدا بعد با ملت
پاسخ ها
احمد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
به دنیایی که مر دانش عصاازکورمیدزدند
من از خوش باوری آنجا محبت جستجو کردم
ماراباش که دلخوش به کیا بودیم........ ...
عادل خان
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
موندم چی بگم؟
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1398/05/27
میگم پشت صفحه هم می نوشتی خدا صبرت بده اینهمه دلت پررربوده
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1398/05/27
عجب بالا و پایین داره این دنیا
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1398/05/27
با سلام . خیلی جای تاسف است . در شرایط فعلی از این آقایون بعید است اینچنین بی پرده و در انظار عموم و رسانه ها در تقابل با یکدیگر قرار بگیرند . ایکاش مشکلات و نقطه نظرات خود را ابتدا بین خود حل میکردند و یا از علمای اعلام حوزه و مراجع عظما پادرمیانی میکردن که این وضعیت پیش نیاید . واقعا متاسف شدم.
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1398/05/27
افتادن به جون هم....
به داد مردم برسید
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1398/05/27
البته ازقدیم گفته اندحرف حق تلخ است.اینکه جناب لاریجانی میفرماید۶۰۰۰قاضی درطی ده سال ریاستش جذب شده اندنشان ازبالارفتن جرم وجنایت درجامعه استبالاخره آفتاب پشت ابرنمیماند وهمه چیزنمایان میشود.قاضی القضات،خداونداست وبس،الله اعلم
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1398/05/27
واقعا جای تعجب داره ماتوفقروفلاکت داریم دست وپا میزنیم بعدش.......
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/05/27
بیچاره مردم.!۱۱۱
پاسخ ها
عبدالرحمن
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
خلایق هر چه لایق
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/05/28
چقد خوبه دستگاه قضا همینطور به صورت جدی پیگیر مفاسد اقتصادی باشه
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/05/28
اینا همش سناریو از قبل تحلیل شدست باید دید کارگردانش کیه.
-
01:10 - 1398/05/28
نه انصافا الانه قوه قضاییه به ریاست ایت اله رییسی همفاطعیت داردهم ازش حساب میبرند اختلاس گران میلرزند.
-
01:18 - 1398/05/28
جالبه..!
بجاش که میرسه چقدر قشنگ میریزن رو دایره بخش کوچکی از اعمالشون…
-
01:24 - 1398/05/28
امیدوارم یزدی حرفای اصلی رو بزنه...
Germany
06:16 - 1398/05/28
با اینکه اختلاف دیدگاه دارم با آقای یزدی اما بعید میدونم دروغی گفته باشن. ...
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/05/28
اون قسمت جلسات شورای نگهبان از همه جالب تر بود ! استدعا دارم آقای کد خدایی سخنگو بیاد روشنگری کنه که آیا مراجع عظام دروغ می گویند یا واقعا چنین اتفاقاتی داره در شورای نگهبان می افته !
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1398/05/28
تا نباشد چيزكي يزدي نگويد چيزها
United Arab Emirates
08:17 - 1398/05/28
جناب خوش سخن میفرمایید در مورد آقازاده ها مخزن الاسرار هستید چه کسی گفته مخزن باشین چرا به مردم عادی رحم نمیکنین آقازاده ها باید بخورن و پول بیت المال را بالا بکشن اونوقت شما مخزن میشوید تو اون دنیا میخوایین جواب خدا رو چی بدین مگه مملکت ارث باباته که اونا پولهارو بالا میکشنن اونوقت شما واسه آقازاده ها و مسئولین مخزن میشین
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1398/05/28
چه خبرتونه؟هااااااا؟چه خبرتونه؟
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/05/28
هرچه بگندد نمکش می زنن وای به روزی که...
مثلا از خودش دفاع کرد اینا که عذر بدتر از گناه بود
شما در منسب ریاست قوه قضاییه زیر دستتان نه یک سال بلکه اند سال تخلف کرده یا متوجه نشده اید یا سیبلتان چرب که درهر صورت فاجعه است و شریک جرم
حالا برایشان درخواست عادلانه دادرسی دارید و لطف می کنید و می گویید استثنا قایل نمی شوید
خیلی خوبه با همین فرمون بریم حسابمان با....
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/05/28
یزدی حرف حق زده و حرفش حقه
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1398/05/28
کوتاه کوتاه جواب همو بدید راحت تر بشه خوند.
90 قسمتیش کنید بهتره. هر شب هم پخش بشه بهتر از هفته ای یک قسمته.
الان مخم هنگ کرده. نفهمیدم به همه مسائل پاسخ داده شد یا نه.
یه بار دیگه باید برم هر دو تا خبر رو بخونم با هم مقایسه کنم بعد امتیاز دو طرف رو مشخص کنم.
-
13:08 - 1398/05/28
به نظرم آقای یزدی چیز بیهوده ای نگفتن.... بزرگتر هستن و احترامش هم واجب
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/05/28
سلام راست و دروغش که معلوم نیست،انشالله باز دچار رکود نشیم...
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/05/28
مطمئنم هیشکی متنو کامل نخونده خخخ
Canada
14:35 - 1398/05/28
والله از نظر من ، هردوی این بزرگواران درست می‌فرمایند. فرمایشاتشان در مورد همدیگر کاملاً با شواهد و قراین همخوانی دارد. در نتیجه میتوان گفت، حق با هردو بزرگوار است.
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/05/29
واقعا با شنیدن این اخبار از همه چی ناامید میشیم.
مشکلات مردم کجا و دغدغه مسولین کجا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج