رهبری‌فرد: پروین به دنبال تصاحب پرسپولیس است
۸۹۸۲۴۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
۶۳۳۱
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: پروین و دار و دسته اش به دنبال تصاحب پرسپولیس هستند.

خبرورزشی: حقیقت این است که بهروز رهبری‌فرد برای مدتی به یکباره غیبش زد! اصلاً معلوم نبود کجاست، چون جواب تلفن خبرنگاران را نمی‌داد.

او بالاخره دیروز تماس گرفت تا جویای یک خبر شود و به همین بهانه، با او مصاحبه انجام دادیم؛ بهروز هم مثل همیشه حرف‌های جنجالی به زبان آورد که می‌خوانید.

رهبری‌فرد: پروین به دنبال تصاحب پرسپولیس است

*چرا همراه با کاروان پیشکسوتان به ماهشهر نرفتی؟

دلیل نداشت آن‌ها را همراهی کنم. البته از علی پروین تعجب می‌کنم. نصف دوران زندگی من همراه با پروین بود. او همیشه به ما می‌گفت: «شما بازیکن پرسپولیس هستید، همه ایران شما را می‌شناسند.

خودتان را برای ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزار تومان خراب نکنید، به هر جشن و مراسمی نروید، بابت یک یا دو سکه طلا، وارد هر جمعی نشوید»، اما خودش خلاف این حرف‌ها را انجام می‌دهد. ۶، ۷ نفر را دور خودش جمع کرده، از این شهر به آن شهر می‌رود و شنیدم که بابت هر سفر، سکه هم می‌گیرد.

علی‌آقا آدمی بود که از سفر با هواپیما هم می‌ترسید، اما حالا به خاطر یکی، دو تا سکه، در این هوای گرم از تهران به بندر ماهشهر هم می‌رود!

*یعنی به تو تعارف هم نزدند که همراه‌شان باشی؟

نه ولی با مجتبی محرمی تماس گرفتند. مجتبی گفته بود هدیه‌ای هم می‌دهند که یک نفر جواب داد بله، سکه می‌دهند. مجتبی هم گفته بود بیایید خودم به همه شما سکه می‌دهم ولی در این گرما به ماهشهر نروید؛ برای نام پرسپولیس زشت است!

این حرف را کسی به زبان آورده که شاید به همان یک سکه هم احتیاج داشته باشد، اما روحش بزرگ بود و نمی‌خواهد خودش را خراب کند.

*بگذریم؛ شنیده‌ای که احتمال دارد مدیرعامل پرسپولیس را تغییر دهند؟

چرا از شنیدن این خبر، هول کرده‌اید! این همه مدیر بزرگ‎تر از ایرج عرب آمدند و رفتند، آب هم از آب تکان نخورد. مدیریت پرسپولیس مثل یک هدیه می‌ماند. هر وقت بخواهند یک مدیر را از جایی برکنار کنند به طوری که ناراحت نشود، به او صندلی مدیریت پرسپولیس را هدیه می‌دهند.

طرف یک‌سال و چند ماه اینجا می‌ماند و بعد با فحش و شعار‌های اعتراضی فرار می‌کند و می‌رود. این ماجرا برای ده‌ها مدیر قبل از عرب بوده و بعد از عرب نیز برای همه پیش می‌آید. به عقیده من، بعد از امیر عابدینی که بدون شک می‌توانستیم نام «مدیر» را کنار نامش بنویسیم، بقیه فقط آمدند و رفتند تا چند روزی، عکس و مصاحبه‌شان در روزنامه‌ها باشد.

این‌ها از رویانیان که بزرگ‌تر نیستند؛ به او گفتند این هدیه (مدیریت پرسپولیس) را بگیر و از ستاد سوخت برو! زشت است دست خالی از اینجا بروی! رویانیان وقتی مدیرعامل پرسپولیس شد، در عرض دو روز، به چنان محبوبیت و شهرتی رسید که در عرض ۶۰ سال نرسیده بود!

*ولی بحث ثبات مدیریتی هم در میان است!

کدام ثبات؟ پرسپولیس سه فصل قهرمان شد، هر بار یک نفر به عنوان مدیرعامل کنار جام ایستاد و عکس گرفت.

همین آقای عرب مگر قبل از حضور در پرسپولیس، مدیر باشگاه بوده؟ من حاضرم ۵ نفر از پیشکسوتان پرسپولیس را به دیدار ایشان ببرم، اگر این ۵ نفر را شناخت، به همه خبرنگاران خبرورزشی یک روز هم ناهار بدهم و هم شام! وقتی از ثبات حرف می‌زنید، باید به پیشینه طرف نیز نگاه کنید؛ عرب به زودی از پرسپولیس می‌رود، آب هم از آب تکان نمی‌خورد.

بود و نبود این مدل مدیران، هیچ تأثیری بر عملکرد پرسپولیس ندارد. قسم می‌خورم در یک جلسه با رویانیان، مجتبی محرمی هم حضور داشت.

رویانیان از من خواست پیشکسوتانی که در جلسه هستند را معرفی کنیم، در نهایت اسم آقامجتبی را آوردیم، رویانیان گفت: «ایشان هوادار پرسپولیس هستند؟» گفتم: «اگر قابل بدانید، کاپیتان تیم ملی و پرسپولیس بودند!» مدیرانی که به باشگاه می‌آیند، از طیف فوتبال نیستند که بابت اخراج یا استعفای آنها، نگران شویم.

تازه رویانیان که خودش می‌گفت اهل فوتبال نیست، آن مسائل را به وجود آورد، وای به حال بقیه. هوادار پرسپولیس باید یاد بگیرد که کمتر حرص بخورد.

*می‌گویند یکی از گزینه‌ها برای جانشینی ایرج عرب، محمدحسن انصاری‌فرد است. شما چه شناختی از مدل مدیریتی انصاری‌فرد داری؟

واقعاً؟! واقعاً تعجب‌برانگیز است. شاید باورتان نشود ولی نیمی از بدهی‌های کنونی پرسپولیس به دوران مدیریت او در باشگاه برمی‌گردد. ما که نفهمیدیم انصاری‌فرد واقعاً درس مدیریت خوانده یا به صورت خودجوش، مدیر بوده؟ شما هر شبکه تلویزیونی را ببینید، انصاری‌فرد مشغول صحبت است.

یک بار انصاری‌فرد چکی به من داد که متعلق به فردی به نام «تمدن یزدی» بود. دنبال چک را گرفتم و تا یزد رفتم، آن‌ها می‌گفتند چک را به صورت امانت به انصاری‌فرد دادند و حق نداشت این چک را خرج کند. به آن شکل مدیریت کرد که پرسپولیس به خاک سیاه نشست و هنوز هم بدهکار کلی بازیکن و مربی است.

آدم خجالت می‌کشد روی چنین افرادی نام «مدیر» را بگذارد. من هیچ عناد شخصی با انصاری‌فرد ندارم، اما از کسانی که با ایشان کار کرده‌اند بپرسید چطور مدیریت می‌کند. می‌دانید اصل بحث چیست؟

*خودت بگویی بهتر است!

علی پروین چند نفر را جمع کرده و یک تیم به نام پیشکسوتان درست کرده، حالا هم می‌خواهد باشگاه را در اختیار بگیرد. همین امروز (روز گذشته) مصاحبه کرده و از همه ایراد گرفته که چرا مدیریت پرسپولیس را به او و دار و دسته اش نمی‌دهند.

نام انصاری‌فرد هم از همان سمت دار و دسته پروین سر زبان‌ها افتاده، اما پروین؛ اگر می‌خواهد پرسپولیس رو به جلو برود، اجازه بدهد خودش با همین امثال عرب و طاهری و این آدم‌ها پیشرفت کند.

با حضور برخی پیشکسوتان، اتفاقاً پرسپولیس رو به عقب برمی‌گردد! بعضی از آن‌ها مدام پشت سر هم حرف می‌زنند، اما وقتی پای صد هزار تومان پول وسط باشد، با هم رفیق می‌شوند!

اتفاقاً شنیده‌ام تمرین پیشکسوتان به خاطر حضور یک طلبکار همراه با مأمور در محل تمرین، برای همیشه لغو شد. این آدم‌ها می‌توانند باشگاه بزرگ پرسپولیس را مدیریت کنند؟

*باز هم بگذریم! گابریل کالدرون را چطور می‌بینی؟

گابریل شبیه پسر عموی من است! حاضرم عکس پسرعمویم را برای خبرورزشی بفرستم تا شباهت‌شان را ببینید! در بحث فنی که نمی‌شود فعلاً در موردش قضاوت کرد. برانکو فوتبال ایران را می‌شناخت و از روز اول، از همه مربیان خارجی شاغل در ایران جلوتر بود، اما کار برای کالدرون سخت است.

نمی‌دانم او می‌خواهد هجومی بازی کند یا دفاعی ولی دعا می‌کنم در کارش موفق باشد، چون هم هواداران شاد می‌شوند و هم خودش فحش نمی‌خورد! بالاخره فوتبال ایران با همه جای دنیا فرق دارد، اینجا برای نتیجه گرفتن باید کار‌هایی بلد باشی که اصلاً ربطی به فوتبال ندارد!

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1398/05/28
به تو مربوط نیست تو در حدی نیستی که در مورد پروین حرف بزنی پس لال شو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
حدپروین چیه میشه بگی بهروزلااقل آدم سالمیه پروین چی پولشویی ورانت برنج وهزاران کثافتکاری دیگه
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1398/05/28
آقاجان به جای حرفای خاله زنکی دو تا حرف درست بزن که به درد تیم و جوونا بخوره.
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1398/05/28
اینم انگار سنتی وصنعتی روباهم مصرف میکنه باهمه مشکل داره بابا مشکل ازخودته
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/05/28
گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/05/28
میخوای خودت بشی مدیر عامل؟
آخه بچه، علی پروین به اندازه سن تو تجربه داره و برای پرسپولیس افتخار کسب کرده، حالا تو شدی منتقد علی پروین؟
چون برای رفتن به ماهشهر دعوتت نکردن ناراحتی؟
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1398/05/28
اقای رهبری فرد با این حرفا که میزنید بیش اندازه خودتونو پبش تماشاگران خراب نکنید شما میخاید بگید منم هستم نه شما کوچیکتر از علی اقاهستید شما ادمی بی خود هستید
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1398/05/28
اینم خودشو بزرگ پرسپولیس میدونه واقعاااکه.....
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/05/28
چرت نگو دیگه برو برس به کارت...حاشیه درست نکن دیگه...کمک نمیتونی بکنی لطفا حاشیه درست نکن...
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/05/28
علی پروین به فکر تصاحب ایرانه فوتبال که جای خودش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
خخخخ ساقی تو.عوض کن
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/05/28
بنظرم نظرنده سنگین تره
بمب حاشیه هستا خدایا
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/05/28
چقدر چرت و پرت میگه
مقداری شان و شخصیت برای خودت بگذار
خداوکیلی افسوس می خورم که چنین افرادی روزی پیراهن پرافتخار پرسپولیس رو تن کرده‌اند
مقداری شرم و حیا هم برای انسان لازمه
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1398/05/29
من نمیدونم علی پروین چرا اینقدر خودش رو به آب و آتیش میزنه بابا تو صاحب پرسپولیس نیستی حتی اسم اسطوره بودن هم برات زیاده تو فقط یه پیشکسوتی دلیل این همه ادعاتو درک نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1398/05/29
بابا تو آبروی عشقپولیس رو بردی
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1398/05/29
ساکت شو انگل
کی تورو آدم حساب میکنه؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1398/05/29
اقا بهروز شما که پرسپولیسی هستی بنظرت کی باید مدیرعامل بشه. مگه میشه همه پیشکسوتان را همزمان استخدام کرد تو باشگاه؟حداقل پروین کاری کرد که همه پیشکسوتان هفته ی یکبار دورهم جمع بشن بیاد قدیما یه بازی کنن بدناشون سالم بمونه و همدیگرو ببینن. اگه اینکارو نمیکرد پنج سالی یکبارهم ازنزدیک همدیگر را نمیدیدی.د.خواشا مثبت باش واینهمه برعلیه پروین نگو. احترام بزرگتر واجبه. منم فوتبالم شاید بهترازبعضی ازبازیکنان دوران شما بود اما چون تهران کسی رانداشتم و پارتی نداشتم نتونستم بیام پرسپولیس.کاش بیشترحمایت کنید تا منتقد باشید.دوستدارشما
Iran, Islamic Republic of
01:51 - 1398/05/29
آقای رهبری فر بس کن.از کی خط می گیری.یه روزی ازرفتارت شیمان می شی.احترام به بزرگتر ازخودت واجب است.
Iran, Islamic Republic of
03:37 - 1398/05/29
دمت گرم که حقیقتو گفتی
دست مریضاد
درود
Iran, Islamic Republic of
07:11 - 1398/05/29
خوب که چی ؟اصلا حقشه ..تو.یه بچه سال واسه کی شاخ شدی ؟تو که زمان بازیت هم هیچ پخی نبودی اصلا به توی بچه چه ارتباطی داره ؟پروین به اندازه دوبرابر سن تو واسه پرسپولیس زحمت کشیده..بچه پر رو
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/05/29
بهروز رهبری فرد خودش هم نمیداند چه میخواهد چرت وپرت زیاد میگوید
با این حرفها میخواهد جدیز گرفته شود
ولی ظرفیت بزرگ شدن ندارد وهیچوقت
توجهی به او نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/05/29
اگر پروین .رهبری فرد را به تیم پیشکسوتان دعوت میکرد .ایا چنین حرفایی میزد .
بیچاره فقط میخواد دیده شود وشروع میکند به وق وق کردن .تو کجا علی اقا کجا
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1398/05/30
اگه پروین آدم بدیه پس چرا خود تو سال 82 واسه اینکه پروین رو از پرسپولیس انداختن بیرون رفتی پاس و گفتی من عشق علی پروین هستم نباشه نیستم.... حتماً یادت رفت؟؟ من نمی گم پروین خوبه یا بده حرفم اینه آدم باید ثبات اخلاقی داشته باشه که متاسفانه نداری
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/08/01
بهروزکاستاکورتا
یه دونه ای به مولا
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1398/08/22
اتفاقا دردرهبریفر پوله.فقط براچندرغازحقوق که پروین بابت تیم پیشکسوتان بهش نداده داره این حرفارامیزنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج