دومین واکنش آنکارا به برکناری ۳ شهردار
۸۹۸۵۷۴
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
۱۰۱۲۰
وزیر کشور ترکیه به تشریح دلیل آنکارا در خصوص برکناری ۳ شهردار در این کشور پرداخت.

خبرگزاری مهر: به نقل از آناتولی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه امروز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران درباره عزل ۳ شهردار مرتبط با گروه تروریستی پ‌ک‌ک در شهرهای وان، ماردین و دیاربکر گفت: اجازه سوءاستفاده از آرای مردم را نخواهیم داد.

وزیر کشور ترکیه در ادامه با تاکید بر اینکه وظیفه نظام حقوقی و قانون اساسی مراقبت از آرای مردم است، گفت: کسانی که می‌پندارند در مقابل تروریسم نرمش نشان خواهیم داد، اشتباه می‌کنند. انتظار اینکه دولت، قوانین، حقوق و قانون اساسی در قبال تبدیل شهرداری‌های منتخب مردم به مراکز تروریستی، سکوت اختیار کنند نیز نادرست است. کسانی که می‌خواهند کانالی میان تروریسم و دموکراسی ایجاد کنند، از اختیارات خود تجاوز کرده اند.

دومین واکنش آنکارا به برکناری ۳ شهردار

این درحالیست که فواد اوکتای معاون رئیس جمهوری ترکیه نیز دیروز در پیامی توئیتری در حمایت از برکناری شهرداران شهرهای دیاربکر، ماردین و وان به دلیل ارتباط با پ‌ک‌ک اعلام کرد: در چارچوب مبارزه در راه دموکراسی، دخالت در امور شهرداری‌های حامی تروریسم اجتناب ناپذیر است. استفاده از امکانات شهرداری برای حمایت از گروه تروریستی که دستش آلوده به خون است از طریق تحقیقات اداری و قضایی اثبات و اقدام لازم انجام شده است.

گفتنی است وزارت کشور ترکیه صبح دیروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که عدنان سلجوق میزراکلی شهردار دیاربکر، احمد ترک شهردار شهر ماردین و بدعا اوزگوکچه شهردار وان به دلیل ارتباط با گروه تروریستی و اقدام برای تشکیل و هدایت گروه تروریستی برکنار شده‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج