تشریح رایزنی لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی
۹۰۰۱۱۷
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
۵۴۲۶
نائب رئیس مجلس گفت: رئیس مجلس درباره 2 نماینده بازداشت شده با رئیس قوه قضائیه صحبت کرده است و هیأت رئیسه مجلس نیز پیگیر موضوع است.

خبرگزاری فارس: مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازداشت شدن دو نماینده مجلس طی روزهای اخیر گفت: به هر حال قرار است هیأت رئیسه مجلس درباره اینها صحبت کند و البته رئیس مجلس در این باره صحبت‌هایی داشته است.

وی در ادامه افزود: به اعتقاد من اینکه یک نماینده را دستگیر کنند و نگه دارند و سپس او را متهم کنند درست نیست؛‌ اگر نماینده‌ای اتهام دارد و اگر دلایل محکمی مبنی بر او وجود دارد او را به دادگاه ببرند، نه اینکه هر کسی هر زمان که دلش خواست نماینده مجلس را بازداشت کند و در روز تعطیل به بازداشتگاه بفرستد. مگر قرار است نماینده مجلس فرار کند؟

پزشکیان با اشاره به اینکه این نوع برخورد منطقی نبوده و به معنای از بین بردن سرمایه‌ اجتماعی و بدبین کردن مجلس و دولت است، گفت:‌ رئیس مجلس به ما گفته است که با رئیس قوه قضائیه در این باره صحبت کرده اما اینکه چه جوابی به او داده‌‌اند من خبر ندارم.

وی در پاسخ به این سؤال که در صورت احراز تخلف 2 نماینده بازداشت شده مجلس چه تصمیمی برای ادامه روند کار آنها در مجلس و درباره کرسی نمایندگی‌شان گرفته می شود؟ گفت: باید بر اساس قانون برخورد کرد و قانون در این زمینه دست‌بسته نیست.

وی ادامه داد:‌ از نظر قانونی قوه قضائیه باید دست‌کم از مجلس و هیأت رئیسه آن اطلاع حاصل می‌کرد و با ما هماهنگی صورت می‌داد تا هر زمان که دادگاه بخواهد به این دو نماینده بگوییم به دادگاه بروند چرا که اینها که مجرمان فراری نیستند که به زندان بیندازندشان.

نائب رئیس مجلس گفت: اگر تخلف این دو نماینده اقتصادی است باید در دادگاه علنی بررسی شود و به مردم و افکار عمومی اطلاعات داده شود و البته آن دو نماینده هم باید از خود دفاع کنند نه اینکه آنها را متهم کنیم و بگوییم خوردند و بردند و نگذاریم از خود دفاع کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر دست هیأت رئیسه مجلس برای تصمیم‌گیری برای این دو نماینده باز است و روال قانونی در این زمینه چیست؟گفت:‌ ما نمی‌خواهیم قوه قضائیه به ما گزارش دهد و چنین ضرورتی هم وجود ندارد. اگر نماینده‌ای تخلف دارد آن را دادگاهی نکنند نه اینکه او را در زندان نگه دارند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که در صورت احراز تخلف دو نماینده بازداشت مجلس چه اتفاقی خواهد افتاد؟ گفت: باید محاکمه شوند و طبق قانون با آنها برخورد شود چیزی که قانون گفته باید اجرا شود. از این رو باید طبق شرع قانون عمل شود نه کمتر نه بیشتر.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/06/03
نماینده مجلس هم باید مثل مردم باشند یعنی هر قانونی برای مردم است برای نماینده هم همینطور باشد ، آنها فقط در مورد کارنمایندگی شان در مجلس مصونیت دارند نه در مورد هر جرمی
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/06/03
تخلف نکنن به این روز نیفتن ...
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/06/03
دولت بی حس وسکته زده و مجلس ماس مالی چه شود!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/06/03
اقای پزشکیان از شما بعیده واقعا.
خاوری رئیس بانک ملی نبود مگه؟؟ چرا فرار کرد؟
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/06/03
البته نمایندها رجال کشور و محترمند اما وقتی در کشور در نهادهای مختلف کسانی شرم آور دست درازی می کنند فساد نگران کننده می شود باید دادگاه انقلابی وارد شود تا کشور سامان یابد
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/06/03
آقای پزشکیان درمورددستگیری 2نماینده هیچ بی قانونی صورت نگرفته مگرشمابادیگران چه فرقی دارید؟!
یادتان هست زمانی هم میگفتند خاوری وآقاخانی دردسترس هستند؟! ولی فرداصبح اصلاایران نبودند!!!
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/06/03
یعنی خون اینها از مردم رنگین تر است که مردم با کمترین اتهام بازداشت بشوند و اینان نه و از کجا معلوم که خر نماینده است فرار نمی‌کند نکند اینها اولیای الهی هستند و ما خبر نداریم؟
پاسخ ها
ایران
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
سلام باید پیش از این شروع می کردند ایران کشور غنی ایست چرا ما یه این روز افتاده ایم لطفا چشم پوشی ممنوع وسرمایه دزدان به خزانه برگردد انشاءالله
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/06/03
نماینده ها در مجلس در باره دولت تحقیق وتفحس میکنند
پاسخ ها
عبدالله
United Arab Emirates
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
تفحص نه تفحس
United Kingdom
14:40 - 1398/06/03
نماینده ،رئبس مجلس ویاهر کسی دیگر در برابر قانون برابرند وهر کس که به شهدا واین ملت خیانت کند باید مجازات شود،خجالت نمی کشیدبا این مردمی که هر روز بااین گرانی وتورم کمر شکن دست وپنجه نرم می کنند بعد شما باآن حقوق های نجومی که دریافت می کنید به شهدا وخانواده شهدا واین ملت فهیم خیانت بکنید ملت از شما نمی گذرند
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/06/03
الان وقتیه که پرده ها بالا میره و اعمال نفوذ و دور زدن ها در مجلس و دولت خودشو نشون میده
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/06/03
آقای پزشکیان جواب شما فقط فقط با تحریم انتخابات میدیم
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/06/03
اگه قراره رای بدیم تا یکی مثل تو برن مجلس و جلوی اجرای عدالت بگیرن پس رای ندیم خیلی سنگین تریم
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/06/03
بیایم وایسیم تو صف کاذب و رای بدیم تا ازگلی مثل تو نماینده بشه
United Arab Emirates
15:15 - 1398/06/03
خجالتم که نمیکشه اون دونفرتخلف کردن.ازموقعیت سوءاستفاده کردن وازعوامل گرانی وبازارسیاه اتومبلیل هستن ایانبایدباانهابرخوردقانونی شود؟اتفاقاقانون بایدبه سختگیرانه ترین وجه بااون نماینده هابرخوردکنه وکوچکترین اغماضی درموردشون نکنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج