عصبانیت پمپئو از تحریم بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها
۹۰۱۸۶۱
۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۳
۱۲۶۳۵ 
وزیر خارجه آمریکا با عصبانیت از ابتکار وزارت خارجه ایران برای تحریم طراحان تروریسم اقتصادی از جمله «بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها»، مدعی شد که نهاد تحریمی تنها «یک اندیشکده» است.

ایرنا: وزیر خارجه آمریکا با عصبانیت از ابتکار وزارت خارجه ایران برای تحریم طراحان تروریسم اقتصادی از جمله «بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها»، مدعی شد که نهاد تحریمی تنها «یک اندیشکده» است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری به تحریم بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها، مدیر آن و گروهی از کسانی که با این بنیاد همکاری می‌کنند، واکنش نشان داد.

پمپئو نوشت: تلاش‌های مستمر ایران برای ترساندن بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها (FDD) که فقط یک اندیشکده آمریکایی است، باید توسط همه مردم آزادی‌خواه جهان محکوم شود. ایالات متحده این تهدیدها را ندیده نمی‌گیرد، و حکومت ایران و دستگاه‌هایش را پاسخگو خواهد کرد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز پنجشنبه گفت: طبق قانون بزودی اولین گروه از افرادی را که با بنیاد به اصطلاح دفاع از دموکراسی‌ها همکاری دارند را برای افزوده شدن به فهرست تحریم به نهادهای ذیربط از جمله قوه قضائیه معرفی خواهد کرد.

عصبانیت پمپئو از تحریم بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها

موسوی افزود: از نظر ایران این بنیاد به هیچ وجه یک اندیشکده محسوب نمی شود بلکه سازمانی است که در پوشش اندیشکده بصورت روزمره در حال طراحی و تشویق " تروریسم اقتصادی" و اعمال خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران است. این بنیاد بازوی طراحی و عملیاتی دولت آمریکا محسوب شده و آمریکا بیشتر اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران را بر مبنای طراحی های این بنیاد انجام می دهد.

وی گفت: فهرست اول افراد تحریمی شامل ملیت های مختلف است که در اقدامات این بنیاد علیه مردم ایران نقش موثری به عهده دارند.

وزارت امور خارجه دوم شهریور ماه با صدور اطلاعیه ای، بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و مدیر آن را در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: « 2- با عنایت به اینکه موسسه آمریکایی با نام متقلبانه «بنیاد دفاع از دمکراسی ها» - و به ویژه مارک دوبوویتس مدیر این بنیاد - آگاهانه و عامدانه از طریق اقداماتی از قبیل تولید و انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابیگری و کارزار تبلیغاتی منفی به نحوی موثر در طراحی، اعمال و تشدید اثرات تروریسم اقتصادی علیه کشورمان مشارکت داشته و دارند؛

و به شکلی جدی و فعال در جهت آسیب وارد کردن به امنیت و منافع حیاتی مردم ایران تلاش کرده و می کنند، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در اجرای تکالیف مقرر در تبصره یک ماده ۴ و تبصره یک ماده ۵ از «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» مصوب ۱۳۹۶/۵/۲۲، به دنبال هماهنگی های صورت گرفته با مراجع ذیربط، بدینوسیله این بنیاد و "مارک دوبوویتس" مدیر آن را در فهرست تحریمی موضوع قانون مذکور قرار می دهد و لذا نامبردگان مشمول آثار قانونی مواد ۶ تا ۸ قانون موصوف خواهند بود.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:07 - 1398/06/08
دلتون خوش باشه که اره ماهم تحریم کردیم خخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Austria
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
همین که اعصاب این چاقالو را بهم ریخته یعنی کار اثر گذاری بوده
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/06/08
میگن بعد تحریم ایران این بنیاد در حال فروپاشیه و کسی حاضر نیست باهاش همکاری بکنه
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/06/08
بسیار کار سنجیده وپخته وکارشناسانه ای هست؛ خوب جیغشون رو درآورده!
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/06/08
یعنی پمپئو نمیدونه تحریم از سوی ایران برای هیچ نهاد بین المللی ارزشی نداره بس کنید مردم رو چی فرض کردین
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/06/08
شما هم دموکراسی را تحریم کنید ،حتی اسمش هم خطرناکه!!!
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1398/06/09
خوب این تحریم چطوری اجرایی میشه مثلا دیکه نمیتونن به ایران پناهنده بشن یا اموالشان در ایران بلوکه میشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج