کتاب‌های هری‌پاتر «ارواح واقعی» احضار می‌کنند!
۹۰۴۰۲۱
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
۲۹۳۵ 
مجموعه کتاب‌های هری پاتر به دلیل داشتن افسون‌های واقعی از کتابخانه مدرسه کاتولیک نشویل آمریکا حذف شد.

باشگاه خبرنگاران جوان: کتاب‌های هری پاتر «ارواح واقعی» احضار می‌کنندبه گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، مجموعه کتاب‌های هری پاتر که مدتهاست محبوب شده‌اند، از کتابخانه یک مدرسه کاتولیک در نشویل آمریکا حذف شد. این کار از ترس احضار «ارواح شیطانی» توسط دانش آموزان انجام شده است.

کتاب‌های هری پاتر «ارواح واقعی» احضار می‌کنند!

در اطلاعیه‌ای درباره این تصمیم نوشته شده است: گفته می‌شود این کتاب‌ها جادو‌های خوب و بد دارد که درست نیست. افسون‌ها و طلسم‌هایی که در این کتاب استفاده شده واقعی هستند و در واقع زمانی که توسط یک انسان خوانده شود، خطر احضار ارواح شیطانی وجود دارد.

دلیل دیگر ممنوعیت کتاب این است که علاوه بر عوامل جادویی، در داستان ماجراجویی هری پاتر و دوستانش عقاید ماکیاولیستی ترویج داده می‌شود.

مدیر این مدرسه درباره این اقدام گفته است هر کشیش دارای اقتدار متعارف برای تصمیم گیری در مورد مدرسه خود است. او اعلام کرد که کتاب‌ها از کتابخانه این مدرسه حذف شده، اما اعتقاد دارد که این کتاب در مدارس دیگر باقی خواهد ماند. این کشیش همچنین اظهار کرد که که کتاب‌های هری پاتر نباید بدون تصمیم والدین در اختیار کودکان دبستانی قرار بگیرد.

گفتنی است این اولین بار نیست که کتاب‌های هری پاتر با ممنوعیت مواجه می‌شوند. در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ انجمن کتابخانه آمریکا، نام این مجموعه کتاب رابه دلایل مذهبی در بین کتاب‌های ممنوعه قرار داد.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/06/13
کلیسای آمریکابه یمن هم فکرکند!به فلسطینی هافکرکند!خیلی دولت آمریکا،ظلم می کندوبرکات ازآمریکا خواهدرفت!شماکشیشان مقصرهستیدوسزاوارآتش جهنم هستیدوهمان پنتاگون هم جهنمی هستند!ایران راتحریم کردید!افول می کنید،فعلاشنگول هستید!صبرکنید!!!!!!اژدهای چین بلندمیشودوروسهاقدرتمندترخواهندشدوهندهم قدرتی خواهدشد!ژاپن و....!
پاسخ ها
saeid
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
حالت خرابه خدا وکیلی
meysam
United Arab Emirates
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
چی.هان.کجا....بگیربخواب داداشم
بدون نام
United Arab Emirates
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
یا ساقیت رو عوض کن و یا برگرد به مصرف سنتی
i
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
شما حتما باید یه سر به روانشناس بزنی
-
15:42 - 1398/06/13
هرکجای دنیا کتاب و نوشته رمالی و جادوگری و کیمیا و سیمیا و چیزهای مانند آنهاست باید سوزانده شود به فرمایش امیرالمومنین این چیزها واقعیت دارد اما مومن خودرا از آن دور نگهدارد !!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
به پا نخورنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کجا حضرت علی (ع) فرموده که این ها واقعیت دارند؟! ایشان فقط در مورد نظر بد فرموده اند که حقیقت دارد و ائمه بارها در پاسخ به افرادی که در مورد صحت انجام کارهای عجیب و غریب توسط ساحران را پرسیدند، فرمودند که ساحر چتین قدرتی ندارد و فقط می تواند بین زن و شوهر اختلاف بیندازد و مانند این چیزها که ظاهرا بیشتر جنبه روانی دارد. حد ساحر در اسلام برای رواج شرک است نه ترس از احضار روح شیطانی و مانند اینها.
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/06/13
من چند بار کتاب هری پاتر خوندم شیطان و ارواحی ظاهر نشده،شیطان اصلی ادما شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج