درباره‌ی ۱۰ مداح مشهور و تمامی حاشیه‌هایشان
۹۰۵۵۳۳
۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۳
۵۱۰۸۶
هم ماجرای شعر «صف اول» میثم مطیعی را ذکر کردیم و هم به حواشی قلیان کشیدن رضا هلالی یا تیراندازی از سوی ماشین محمود کریمی پرداختیم. حاشیه‌هایی که بیش از هر چیز دیگری به ما می‌گوید مداحان این روز‌ها واقعاً در حال تبدیل شدن به سلبریتی‌های مذهبی در جامعه ایرانند.

روزنامه هفت صبح - مصطفی آرانی: امروز و در میانه دهه سوگواری ماه محرم، نگاهی کردیم به ۱۰ چهره شاخص این روز‌ها در عالم مداحی کشور. از بزرگ مداحان فعلی یعنی منصور ارضی شروع کردیم و تلاش کردیم ضمن توجه به کار اصلی آنها، به حواشی آن‌ها چه در زندگی کاری و چه در زندگی شخصی هم توجه کنیم.

از این روست که مثلاً هم ماجرای شعر «صف اول» میثم مطیعی را ذکر کردیم و هم به حواشی قلیان کشیدن رضا هلالی یا تیراندازی از سوی ماشین محمود کریمی پرداختیم. حاشیه‌هایی که بیش از هر چیز دیگری به ما می‌گوید مداحان این روز‌ها واقعاً در حال تبدیل شدن به سلبریتی‌های مذهبی در جامعه ایرانند.

حاج منصور ارضی

درباره ۱۰ مشهور

بزرگ مداحان تهران است و در ۶۶ سالگی، هنوز هم مجالس او طرفداران پروپا قرصی دارد. منصور ارضی که هواداران و مذهبیون معمولاً او را «حاج منصور» صدا می‌کنند در دهه ۶۰، با کمیل خواندن در پادگان دوکوهه که مقر رزمندگان تهرانی بود، راه شهرت را آغاز کرد. نوحه مشهوری که او درباره شهر مدینه خواند و مطلعش این بود: «مدینه... شهر پیغمبر» باعث شد که نوحه‌هایش در میان مردم روی زبان بیفتد.

اما به غیر از اینها، هواداران منصور ارضی او را با مناجات‌خوانی و روضه‌خوانی در هیأت حسین جان مسجد ارک (مخصوصا شب سوم که شب متعلق به حضرت رقیه است و با توجه به اینکه یک دختر منصور ارضی به همین نام نیز در کودکی در گذشته است) می‌شناسند و کمیل خوانی شب‌های جمعه در حرم حضرت شاه عبدالعظیم و زیارت عاشورای صبح سه شنبه‌ها در حسینیه صنف لباس‌فروش‌ها در چهار راه مخبرالدوله.

منتقدان او اما، با شنیدن نامش بیش از هر چیز به یاد لعن و نفرین و احیاناً درشتی‌هایی می‌افتند که او پشت میکروفن همین مجالس نصیب بزرگان دین و سیاست کرده است. از مکارم شیرازی تا اکبر هاشمی و از قالیباف تا مشایی.

با این حال مدتی است که اظهارنظر‌های سیاسی او کمی کمرنگ‌تر شده است. درباره خانواده منصور ارضی نیز بد نیست گفته شود که ابوالفضل بختیاری، یکی دیگر از مداحان نسبتاً مشهور تهرانی داماد او است و محمد علی قلی‌ها که زمانی مدیرعامل متروی تهران در دوران شهرداری قالیباف بود هم، برادر یکی دیگر از داماد‌های اوست.


حاج محمود کریمی

درباره ۱۰ مشهور

متولد سال ۱۳۴۷ است و این روزها، دو هیأت در تهران دارد. یکی هیأتی به نام رأیت‌العباس که در امامزاده علی اکبر چیذر است و دیگری هیأتی به نام ثارالله در مسجد الهادی در محله مجیدیه شمالی. کریمی بیش از هر چیز با نوحه‌های خود مشهور است؛ نوحه‌هایی که در آن سبک‌های مختلف موسیقی و شعر‌هایی با زبان ساده که البته بیشتر آن را یک شاعر به نام محمد صمیمی می‌گوید و از این رو بود که نوحه‌هایی مثل «عشق یعنی» و «عمو عباس» اش در میان بخش بزرگی از مردم طرفدار پیدا کرد.

اما کریمی، از سال ۸۸ به این سو، حواشی بسیار زیادی داشته است. گویا خواندن در میتینگ پیروزی محمود احمدی‌نژاد در میدان، ولی عصر در روز‌های اول حوادث بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ برای او خیر نداشت. بعد از آن بود که حتی خبر از برخی تنش‌ها در هیأت سنتی او در چیذر رسید (آن هم هیأتی که او از سال ۱۳۸۲ در آن خوانده) که البته با صلح و سازش به پایان رسید.

اما کمی بعد، تصاویری از او با موتور‌های سنگین در جاده چالوس منتشر شد و کمی بعد هم خبر تیراندازی از سمت ماشین او به سمت ماشین یک شهروند در سال ۱۳۹۲ که به‌شدت روی اعتبار او اثرگذار بود.

با این حال کریمی از آن روز به بعد، تلاش کرده که کم‌حاشیه‌تر به مداحی خود بپردازد، اما پس از آن یک بیماری ناگهانی که باعث اختلال در پرده گوش و حتی سرایت عفونت به جمجمه او شد نیز برایش دردسر‌هایی درست کرد.

در روز‌های اخیر دستگیری حسن رعیت معروف به حسن میرکاظمی باعث شده که باز هم حاشیه‌هایی در فضای مجازی برای او ایجاد شود چرا که تصاویری از او در حال ورزش کردن با کریمی منتشر شده است. البته کریمی، شخصاً هم اهل ورزش است و به صورت حرفه‌ای جودو کار می‌کند.


سعید حدادیان

درباره ۱۰ مشهور

سعید حدادیان یکی از سیاسی‌ترین مداحان تهران سعید حدادیان است. حدادیان متولد سال ۱۳۴۴ است و کار خود را با شاگردی حاج منصور ارضی آغاز کرده، اما حالا خود هیأت مستقلی در حسینیه امام حسن مجتبی (ع) در خیابان آزادی تهران دارد. شغل اصلی حدادیان البته در دانشگاه است. او کارمند نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه تهران است.

حدادیان را یکی از سیاسی‌ترین مداحان تهران دانستیم چرا که در موضع‌گیری ابایی از بیان آشکار گرایش اصولگرایانه خود ندارد. البته نوعی از اصولگرایی که در سال ۱۳۸۴ حامی احمدی‌نژاد باشد و در دوره دوم ریاست جمهوری او به دلیل نزدیک شدن اسفندیار رحیم مشایی به او، حتی از پشت تریبون هیأت، سخنانی زشت نثار او کند. از حدادیان، بیش از هر چیز نوحه «یاد امام و شهدا» به صورت فراگیر پخش شده همانطور که از فرزندش محمدحسین حدادیان هم که مداح است، بیش از هر چیز نوحه «بوی سیب» در یاد‌ها باقی مانده است.


برادران طاهری

درباره ۱۰ مشهور

مرتضی، محسن و محمدرضا طاهری، سه برادری هستند که از یک خانواده مشغول به مداحی هستند. مرتضی متولد ۱۳۳۸ است و محسن حوالی سال ۴۰ به دنیا آمده و محمدرضا حدوداً ۷ سال بعد. پدر آن‌ها تقی طاهری هم مداح بوده و استاد اول آنها، اما مرتضی و محسن که تقریبا هم‌سن بودند کار خود را از پای منبر شیخ احمد کافی شروع کردند و مهدیه تهران را به عنوان نخستین پایگاه مداحی خود انتخاب کردند. این دو برادر بعد‌ها در مسیر حرفه‌ای هم با هم مشغول تجارت فرش شدند و حتی یک کارخانه فرش در کاشان تاسیس کردند (هر چند که محسن طاهری بعد‌ها به خاطر رکود در بازار فرش به سراغ بازار سنگ رفت) و همین موضوع باعث شد که آن‌ها بتوانند در برخی از کشور‌های خارجی مثل کشور‌های حاشیه خلیج هم ضمن تجارت به مداحی بپردازند.

اما داستان محمدرضا طاهری، کمی با دو برادرش تفاوت دارد. او هم مسیر شهرت را از مهدیه تهران آغاز کرده، ولی با مداحی‌های مشترکی که با حاج محمود کریمی برگزار می‌کرد. فرزند محمدرضا طاهری یعنی حسین طاهری نیز در حال حاضر در کنار پدر در همان هیأت مکتب الزهرا در حسینیه فاطمه زهرای پادگان ولیعصر سپاه پاسداران مداحی می‌کند.


عبدالرضا هلالی

درباره ۱۰ مشهور

عبدالرضا هلالی را می‌توان محبوب‌ترین مداح در میان جوانان حزب‌اللهی دانست؛ مداحی که بعد از دو سال امسال این اجازه را پیدا کرده که در ماه محرم به قول معروف منبر برود. این در حالی است که در هر دو محرم گذشته، او به خاطر یک پرونده قضایی که در تیرماه ۱۳۹۶ باز شد، نمی‌توانست هیأت خود معروف به هیأت‌الرضا را داشته باشد.

هلالی متولد سال ۱۳۶۰ است و از اواخر دهه ۷۰ در جنوب تهران کار خود را آغاز و هیأت‌الرضای خود را نیز که شعار آن «محفل بسیجیان و رهروان شهدا» بود از سال ۱۳۸۲ تاسیس کرد، اما سبک خاص و جوان پسند او در کنار برخی حواشی مثل همان ماجرای معروف ویدئوی قلیان کشیدنش، باعث شد که به طور مرتب از یک حسینیه به حسینیه دیگر کوچ کند.

البته سال گذشته که هلالی و اعضای هیاتش، هیأتی نداشتند به میدان حسن آباد تهران رفتند و در آنجا یک ایستگاه صلواتی برپا کردند و تمرکز خود را روی ساخت یک حسینیه بزرگ در منطقه هرندی تهران گذاشتند که امسال، عید غدیر افتتاح شد، ولی هلالی مخاطب بسیاری دارد و از این رو، هیأت خود را در خانه کشتی، در نزدیکی پارک شهر، برگزار می‌کند.


سید مجید بنی‌فاطمه

درباره ۱۰ مشهور

اگر این شب‌ها، سری به اتوبان اشرفی اصفهانی و حوالی باغ فیض بزنید، می‌توانید جمعیت بسیار زیادی که برای هیأت ریحانة‌الحسین با مداحی سید مجید بنی فاطمه به این منطقه آمدند را ببینید. بنی فاطمه متولد سال ۱۳۵۶ است و در مصاحبه‌ای گفته از کودکی مداحی را دوست داشته، اما به‌طور حرفه‌ای از سال ۱۳۷۱ مداحی را آغاز کرده است. با این‌حال، شهرت او مدیون آشنایی با سعید حدادیان از سال ۱۳۷۳ است.

بنی فاطمه در این سال‌ها با چند نکته در جامعه ما شناخته شده است. نخست یک نوحه مشهور به نام عمو عباس خواند که در ابتدای دهه ۹۰ به‌شدت فراگیر شد و مورد توجه مردم قرار گرفت، دوم برخی حواشی مربوط به حسینیه ریحانة‌الحسین و کمک شهرداری تهران به ساخت آن، سوم حضور بسیاری از چهره‌های شاخص ورزشی و سیاسی در این هیأت و دست آخر برخی از ویدئو‌هایی که با استفاده از تصاویر این هیأت ساخته می‌شد، اما موسیقی دیگری روی آن گذاشته می‌شد و در فضای مجازی به عنوان شوخی منتشر شده است.


جواد مقدم

درباره ۱۰ مشهور

هر چقدر عبدالرضا هلالی در زندگی شخصی خود حاشیه دارد، جواد مقدم در مداحی خود حاشیه دارد. او سال‌ها بود که به مازندران رفته بود و به دعوت مالک باشگاه خونه به خونه در این استان برنامه اجرا می‌کرد، اما امسال به تهران آمده و در ورزشگاه شیرودی مجلس رفته است.

پشت سر جواد مقدم می‌گویند که او پول زیادی برای مجالس خود می‌گیرد یا از سبک‌های نامناسب برای اشعار مذهبی استفاده می‌کند (کما اینکه همین ماجرای «داره می‌ریزه» هم از یکی از سرود‌های او برخاسته بود)، ولی به‌هرحال کسی نمی‌تواند منکر حجم بالای مخاطبان او شود.


میثم مطیعی

درباره ۱۰ مشهور

میثم مطیعی متولد سال ۱۳۶۳ است و اصلیتی سمنانی دارد. او در ابتدای دهه ۸۰ وارد دانشگاه امام صادق (ع) شد و در سال ۱۳۸۹، پایان‌نامه خود را دفاع می‌کند. او ۵ سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۴ دکترای خود را در زمینه علوم قرآنی می‌گیرد. اما آغاز جدی مسیر میثم مطیعی در مداحی، پس از آنی روی می‌دهد که او مداح مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور دانشجویان و رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) در بهمن ۱۳۸۹ می‌شود.

این روند ادامه پیدا می‌کند تا جایی که گفته می‌شود رهبر انقلاب در یک جلسه ضمن تقدیر از سبک مداحی او گفتند: «آن چیزی که ما از مداحی سراغ داریم، دقیقاً همین چیزی بود که ایشان امروز (اربعین ۱۳۹۰) اجرا کرد. این از معجزات انقلاب است که یک دانشجوی دکترا، مداح اهل بیت است.»

او در آذر سال ۱۳۹۳، معروف‌ترین نوحه خود یعنی شعر اربعینی «کنار قدم‌های جابر» را اجرا می‌کند که به سرعت در محافل مذهبی مورد استقبال قرار می‌گیرد. دو ویژگی مطیعی را از سایر مداحان متفاوت می‌کند: نخست تسلط او به زبان عربی و مقاتل (یعنی شرح تاریخی مصیبت‌هایی که به ائمه رفته است) و دوم شعر‌هایی که او درباره مسائل مختلف جهان اسلام به خصوص پس از تحولات کشور‌های عربی از سال ۱۳۸۹ به بعد اجرا کرده است. با این حال در سال‌های اخیر، چند شعر او با مضمون خطاب دادن مسئولان در صف اول نماز عید فطر، او را درگیر حواشی سیاسی جدی کرد.

مطیعی دو پایگاه اصلی برای مداحی دارد: یکی هیأتی به نام میثاق با شهدا که متعلق به دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) است و دیگری هیأتی به نام شهدای گمنام که در حسینیه قهرودی‌های میدان منیریه قرار گرفته است. او مؤسس و نخستین مدیرعامل موسسه فرهنگ پژوهشی مصابیح‌الهدی است که دفتر حفظ و نشر اندیشه و آثار آیت‌الله مجتبی تهرانی است که در دی ماه ۱۳۹۱، دار فانی را وداع گفت.


حسین فخری

درباره ۱۰ مشهور

شاید شما هم از دسته کسانی باشید که مداحی‌های سنگین و ریتمیک حاج حسین فخری مثل نوحه بوشهری معروف «بنشین تا به تو گویم زینب» از مداحان جنوب کشور را بیش از مداحی‌های مدرن تهرانی دوست دارید. حسین فخری متولد سال ۱۳۴۲ مداح مشهور خرمشهری با اصالت بهبهانی است.

او، فرزند حاج حسن فخری از مداحان قدیمی خرمشهر است. او در کنار آهنگران و کویتی‌پور، جزو مداحان شاخص در جنگ تحمیلی بود و نوحه «ممد نبودی ببینی» هم پس از آزادسازی خرمشهر با شعر جواد عزیزی و اولین بار توسط حسین فخری هم‌رزم محمد جهان آرا بر سر مزارش خوانده شد.


حاج حسین خلج

درباره ۱۰ مشهور

یکی از مداحان کلاسیک دیگر تهرانی که پیش از این در حوالی میدان خراسان هیأت داشت حاج حسن خلج است. خلج را به خاطر روضه‌هایش به خصوص روضه‌های او در خصوص حضرت زهرا در ایام فاطمیه می‌شناسند.

او البته به خاطر ظاهر کمی متفاوتش با مداحان دیگر (ریش بسیار کوتاه) نیز شناخته می‌شود. خلج چند سالی است که در ایام محرم، به کربلا می‌رود و در هیأتی به نام نور البکاء، عزاداری دهه محرم را با حضور ایرانیانی که به عتبات رفته‌اند و نیز برخی از افرادی که برای هیأت او در این ۱۰ روز به کربلا می‌روند برگزار می‌کنند.

انتشار یافته: 103
در انتظار بررسی:33
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1398/06/19
صدای میثم مطیعی فوق العاااادست
واقعا هم صداش هم شعراش هم شخصیتش عالیه
خدا حفظشون کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
بهتذرین مداح هستند در حال حاضر
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1398/06/19
میثم مطیعی عالیه؛
هم جوان هست هم خانواده دار و با شخصیت هم صداش و شعرهاش عالیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
مداح درست فقط یکی بود که اونم سلیم بود
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1398/06/19
چشمتون کووووور بشه هیچ موقع نمیتونین مداحهارو پیش مردم خراب کنید...هرسال پرطرفدارتر از پارسال...اینا همه از نفس حقشون و برکت آبرویی هست که آقا امام حسین بهشون داده...
پاسخ ها
amin
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
.حالت خوبه استاد چه ربطی داشت اخه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
اگر به من هم برای هر منبر پاکتهای میلیونی بدن برکت خودش خودبخود بوجود میاد. کاش همونطور که ادعا میکنن که همه چیزشون رو از اهل بیت دارن، پولشون رو هم به اهل بیت واگذار کنن نه اینکه نرخ مشخص کنن و بگن بابت هر شب کمتر از بیست میلیون نمی ارزه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
برکت چند میلیاردی منظورته؟؟؟
David
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
مستر
فعلا با توجه به منفی ها چشم خودت کور میشه .....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
از منفی ها مشخصه. خخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
از عقل چيزي به تو نرسيده
،
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
حرفتو قبول دارم ولى لطفاً بى احترامى نكن
،
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
البته خودم رأى منفي دادم بهت
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1398/06/19
نریمانی هم مداح معروف اصفهان هست که فوق العاده است سبک و صداش و شخصیتش
پاسخ ها
عقاید یک دلقک
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
موافقم
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
درسته ولی در حد و اندازه علیمی نیست
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1398/06/19
مطلب جالبی بود کاش سیدجواد بود تا اینا میرفتن دنبال گردوبازی
خدا رحمت کنه ذاکر اهل بیت رو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
هیچ وقت تو زندگی انقد جو زده نباش برات بهتره.سید جواد عزیز جای خود دیگر خادمان اهل بیت جای خود.گردو بازی؟جواب امام حسین رو چی میدی وقتی به نوکری کردن مداحانش میگی بازی؟؟
قدیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
سالهاست از رفتن سیدجواد میگذره هنوز هیچ حرف و حدیثی درباره اش نیست تو یکی ازین نوکرهای بالایی رو نام ببر پرونده اش پاک باشه کاربر بدون نام
Iran, Islamic Republic of
02:33 - 1398/06/19
فقط سبک و صدای مطیعی رو میپسندم
سلحشورم از قلم انداختین اونم خوب مداحی میکنه
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1398/06/19
به جای این مطالب ، یه مطلب راجب عاشورا و امام حسین میزاشتید تو این ایام
پاسخ ها
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
برترینها دین ندارن بابا
Iran, Islamic Republic of
03:10 - 1398/06/19
اقای نویسنده وقتی شماازلفظ خلیج بجای خلیج فارس استفاده میکنیدچه ایرادی به اعراب منطقه است .
پاسخ ها
یاسب
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
بله متاسفم برای نویسنده متن که ایرانیه وطن پرسته آیا؟؟!.!
Iran, Islamic Republic of
05:28 - 1398/06/19
عشقن تمام مداحان اهل بیت.خصوصا جواد مقدم عزیز
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/06/19
متاسفم
هیچ کدام را قبول ندارم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/06/19
یه مشت بچه پرورشگاهی......
پاسخ ها
پرستو
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
تو برو با همون تتلو حال کن
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/06/19
بابا هیچ کدام درحد مهدی اکبری نیستن
Russian Federation
10:13 - 1398/06/19
آفت دین و تشیع همین مداحا هستن
نمیدونم چه رازی داره که از همون دوران دبستان بچه هایی که مداحی میکردن از همه بی ادب تر و بیشرف تر بودن
طبق مشاهداتم از چندین شهر ایران متوجه شدم کسایی که همیشه توی هیات هستن هیچ ربطی به امام حسین ندارن و اکثرا افراد فاسد و شرور هستن و به کاسبی های حرام مشغول هستن ابرو برای امام حسین نذاشتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
بیشرف و فاسد و شرور که از القاب خودته و خودت هستی به بقیه نسبتشون نده
،
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
شما در مرتبه ى قضاوت نيستى
جناب روس
،
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
و لطفاً زيادى سطح شعورتو بِه ما نشون نزه
جناب روس
United States
10:24 - 1398/06/19
اینها مداح نیستند بلکه یک عده مفت خور و دعای گوی احمدی نژاد وغلام حلقه به گوش اصولگرایان هستند که تیرشان با انتخاب آقای روحانی به سنگ خورد و به کاسه لیسی روی آوردند.
پاسخ ها
،
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
أينا همه سطح شعورتونه
United States
10:51 - 1398/06/19
پس چرا از سید ذاکر چیزی ننوشتین
United States
11:53 - 1398/06/19
خب این مطلب رو نوشتن که چی بشه؟
میخوان مداحان رو خراب کنن ولی کور خوندن
اهل بیت مواظب یاران و دوستداران شون هستن
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/06/19
همه هفت تیر کشا و جوون کتک زنا
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1398/06/19
برترینها حس میکنم یک رسانه کاملا زردی
یک رسانه حامی دولت
یک رسانه ی شیفته ی غرب
خدا کنه حسم غلط باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
دقیقا درست فکر کردی
هلی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
همینن دقیقا
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
زدی تو خال
بدون نام
United States
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
با ماموریت برای تغییر سبک زندگی ایرانیان
United States
12:57 - 1398/06/19
اینها گرگ هایی هستند در لباس میش که بخاطر بقای خویش دست به هر کاری می زنند
پاسخ ها
کامی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
خفه شو بابا امریکایی
،
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
عزيزم شما اون عكس پرچمتو عِوَض كن بعداً بأهم صحبت مو كنيم
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/06/19
ممنون بابت این اطلاعات حالب و مفید
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/06/19
از نظر من خوزستانی نوحه خون یعنی فخری، کویتی پور و آهنگران ولی نمی دونم چرا اسم فرد بی حاشیه ای مثل فخری توی این لیست هست در صورتی که ایشون هیچ وقت اهل سیاست نبودند و هرگز خارج از خوزستان نوحه نخوندند. آهنگران و کویتی پور شاید یه وقتهایی یه حرفهای حاشیه دار زده باشند ولی ایشون نه. در ضمن من اصلا از سبک خوندن تهرانی ها خوشم نمیاد بخصوص این چند ساله اخیر با اون اوپس اوپس کردن. اگر چه برای ذاکر با اون صدای بم قوی احترام فوق العاده ای قائلم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
تنها کامنتی که خوشم اوند،براوو
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/06/19
مجید بنی فاطمه
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
سيد مجيد كه پدرش بر اثر سانحه در كارگري از دست داده بود مادر پيري داشت كه او را به كول ميگرفت و خرج داروهاي او را به زور كارگري در نوجواني تهبه ميكرد تا اين كه امام حسين به او نظر كرد،،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
اینا رو من می شناسم ریا کاربه تمام معنی
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/06/19
با اختلاف حمید علیمی بهترین مداحه فقط چون اصفهانه ومجالسش پخش تلویزیونی نداره اسمش نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
بله واقعا همینطوره بلاشک بهترین مداح ایران هستند چرا که مستقل وبه دور از جریانات سیاسی میخونه فقط و فقط برا اهل بیت (ع)میخونه این خیلی مهمه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
جواد مقدم محبوبترینه بلاشک دیگه این معلومه
-
17:22 - 1398/06/19
کاش میزان درامدشون از هر روضه رو هم میفرمودین
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1398/06/20
اینا همشون یه مشت عوضی هستن که برای پول روضه میخونن نه امام حسین !!
پاسخ ها
پرستو
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
نه اون ماکان بند و اربابتون حامد همایون و امثالهم خوبن که میلیون میلیون پول از جیب مردم میکشن بیرون و چرت و پرت تحویل میدن
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/06/20
روح سید جواد ذاکر شاد و کاش یادی هم از کویتی پور داشتیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/06/20
مداحی فقط ترکی صداهای افسانه ای سلیم و تمدن ذاکر و نسل بعدی جوادی عاملی و حسنی و رسولی و...اجرشون با آقا ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1398/06/20
یه مشت نون به نرخ روز خور
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1398/06/20
دستمزد و درآمدهاشونم می نوشتید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
چرا باید مجانی کار کنن ؟میدونی چقدر وقت شون صرف میشه
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/06/20
شغل: مداحی
مدرک: دوم دبستان
حقوق: هر مراسم 10 میلیون
و جوانان لیسانسه بیکار گریه میکنند پای روضه اینها!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
خیلی عقده داری .......چقدر قابل ترحمی برام
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
عرضه داری تو هم بخون مجالس زنانه کم نیست
مانب
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
تو یکی خفه بابا
mahsa
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
هر سه تاتون خفه شین
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1398/06/20
مداح فقط سلیم موذن زاده
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/06/20
یه مشت نون به نرخ روز خور مخصوصا مطیعی که اسمشم روشه
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/06/20
یه مشت نون به نرخ روز خور مخصوصا مطیعی که اسمشم روشه
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/06/20
یه مشت نون به نرخ روز خور مخصوصا مطیعی که اسمشم روشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
ای بابا چقدرم اصرار داری ایششش
اورلی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
چشمت کور بشه نون به نرخ روز هفت جدتن
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/06/20
بگید چقدر میگیرن واسه یک ساعت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خوشبختانه همشون شغلهای دیگه دارن که نخوان از مداحی کسب درآمد کنن
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/06/21
خدا لعنتت کنه برترینها ان شاالله خود اقا امام حسین ع جواب تک تکونورو بده
پاسخ ها
بدون نام
China
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
وحتما یکی هم هست جواب امسال شماها رو بده، کشور و مثل زندون کردین!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
پس بگو تابیاداون توهمی که نتونست خانواده اش روحفظ کنه
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1398/06/21
جواد مقدم و حاج حسین سیب سرخی عالین
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/06/22
مطلب در مورد مداحان و خبری از حمید علیمی نیست....
ذاکر و علیمی چیکارتون کردن که اینجوری نمیتونید ازشون اسم ببرین...؟؟؟ ..... حقتون همین بلبلان گرامیه....بشینید ازینا گوش کنید....
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1398/06/22
حاج مرتضی ما بچه بودیم یه وسپا داشت میومد مسجد ما روضه یا مولودی بود میخواند و ازمحمدطاهری دعوت کردم،اومد هئیت که میخواستن بچه ها( سال هشتاد) راه بندازن نحوه تقسیم کار ..گفت براشون، الان دست خط حسین سازور بود
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1398/06/22
کریمی ، ارضی ، حدادیان، بنی فاطمه و حسی فخری هر کدوم یک یا چند تا نوحه دارن که واقعا قشنگ خوندن
بعضا منی که اهل رفتن به عزاداری و گوش کردن به نوحه نیستم ، هم گوش میدم
البته رهبر و موذن زاده و چند نفر دیگر هم هستن
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1398/06/25
فقط سید جواد ذاکر
اسطوره مداحی هستش
عینی فرد، وحیدشکری، حمید علیمی، عطایی و برومند هم خوب هستند
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/10/18
سلطان عبدالرضا هلالى

درسته حاشيه دارد ولى من تحقيق كردم ديدم چرت و پرت بود
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/10/18
سلطان عبدالرضا هلالى

درسته حاشيه دارد ولى من تحقيق كردم ديدم چرت و پرت بود
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/10/18
سلطان عبدالرضا هلالى

درسته حاشيه دارد ولى من تحقيق كردم ديدم چرت و پرت بود
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/10/18
سلطان عبدالرضا هلالى

درسته حاشيه دارد ولى من تحقيق كردم ديدم چرت و پرت بود
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/12/02
ان شاء الله مداحان مخلص ما را خدا حفظ کند و موفق باشند
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1398/12/03
حاج حسین فخری رو نباید اینجا مینوشتین.
فخر خرمشهر فوق العاده است.
من جنوب هیچ وقت نرفتم ولی خرمشهر رو به خاطر ایشون دوست دارم.
تنها مداحی که پول نمیگیره ایشون هست.
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1399/02/06
سلام

اقا به نظرم جواد مقدم بهترین مداحه

چرا؟؟؟

صدای بسیار بسیار زیبا داره(ماشالا)
مداحیاش عالیه ینی هر کی گوش بده کیف میکنه چه شور چه تک چه چیزهای دیگه
شعرای مداحیاشم عالیه

بقیه هم خوبن ولی خب صدای جواد مقدم خیییلی بهتره
اصن جادوییه به ابلفضل
مگه میشه کسی از جواد مقدم بدش بیاد؟؟؟؟!
Iran, Islamic Republic of
03:10 - 1399/02/08
هیچ کدومشون به گردپای سیب سرخی نمی رسن
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1399/02/09
حاج سید مجید بنی فاطمه سلطان المادحین....
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1399/02/10
فقط حاج حسن خلج ازهمه فنی تر
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1399/02/11
با احترامی که واسه ی همه ی مداحان قاعلم ولی اینو بگم فکر نکنم کسی صدای جواد مقدم رو داشته باشه از هر لحاظ بگی بالاتر از همه هس!!! سبک و صدا نه اینکه فقط صدا باشه نه منظورم از صدا سوز صدا و لهن صداست که اقا جواد همه رو شامل هس هر کسی صداشو گوش کنه عاشقش میشه صدای خوب طرفداران زیادی رو به خود جلب میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج