۲۲ پیش‌بینی انیمیشن سیمپسون‌ها که تبدیل به واقعیت شدند
۹۰۵۵۷۲
۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
۱۹۶۶۱۳
در این مقاله ۲۲ پیش‌بینی برتر انیمیشن The Simpsons را معرفی خواهیم کرد که از ابتدای پخش آن در سال ۱۹۸۹ تا به امروز در دنیای واقعی مشاهده شده‌اند. قطعا شگفت‌زده خواهید شد که این موارد چگونه برنامه‌ریزی شده است و شاید درباره اتفاقی بودن آن‌ها شک کنید! در ادامه با برترین‌ها همراه باشید.

برترین‌ها: مدتی است که انیمیشن سیمپسون‌ها (The Simpsons) با پیش‌بینی‌ها یا پیشگویی‌هایی که درباره آینده داشته‌اند، به شهرت زیادی دست پیدا کرده است. این پیش‌بینی‌های عجیب و غریب از حوزه سرگرمی فراتر رفته و شاهد پیش‌بینی در بخش‌های سیاسی و حوزه فناوری نیز بوده‌ایم. حدود ۱۷ سال پیش بود که در یکی از قسمت‌های آن، دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهور آمریکا نشان داده شد!

انتخاب شدن این سیاستمدار به عنوان رییس‌جمهور آمریکا در ۱۷ سال بعد، تنها یکی از پیش‌بینی‌های کارتون سیمپسون‌ها بود. چند سال قبل و بعد از انتخاب وی، چندین بار این انیمیشن محبوب بررسی و مشخص شد برخی از اتفاق‌های داستانی آن، در طول تاریخ جهان واقعی نیز اتفاق افتاده‌اند.

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

اولین قسمت از سریال سیمپسون‌ها در سال ۱۹۸۹ از شبکه فاکس به نمایش درامد و از آن زمان تا به امروز شاهد ساخت ۳۰ فصل، یک اقتباس سینمایی و ساخت ۶۶۲ قسمت از این اثر هنری بوده‌ایم. همچنین بد نیست بدانید که این انیمیشن سریالی بسیار محبوب برای فصل ۳۱ و ۳۲ام نیز تمدید شده و به نظر می‌رسد که هومر و خانواده‌اش قرار نیست مخاطبان را تنها بگذارند.

این پویانمایی حدود ۲۷ سال است که پخش می‌شود، پس غیرعادی نیست که بعضی از حوادث داخل آن، به طور اتفاقی در دنیای واقعی نیز عملی شوند. اما نکته جالب اینجاست که برخی از داستان‌های آن، به طور کامل به حوادث ویژه جهان واقعی شباهت دارند؛ تا این حد که می‌توان ادعا کرد در این انیمیشن، اتفاق افتادن بسیاری از حوادث مهم در آینده جهان پیش‌بینی شده است.

همان‌طور که متوجه شدید، تعداد این پیش‌بینی‌ها زیاد است، اما برخی از آن‌ها اهمیت بیشتری دارند و قصد داریم در این مقاله به مهم‌ترین آن‌ها بپردازیم. اگر از طرفداران پروپاقرص این مجموعه باشید، قطعا با بعضی از این پیش‌بینی‌ها آشنایی دارید. در این مقاله ۲۲ پیش‌بینی برتر انیمیشن The Simpsons را معرفی خواهیم کرد که از ابتدای پخش آن در سال ۱۹۸۹ تا به امروز در دنیای واقعی مشاهده شده‌اند. قطعا شگفت‌زده خواهید شد که این موارد چگونه برنامه‌ریزی شده است و شاید درباره اتفاقی بودن آن‌ها شک کنید! در ادامه با برترین‌ها همراه باشید.

فساد فیفا، پیش‌بینی پیروزی آلمان بر برزیل و مصدومیت نیمار - فصل ۲۵ قسمت ۱۶

در فصل بیست‌وپنجم و قسمت ۱۶ که در اواسط سال ۲۰۱۴ به نمایش درامد، لیزا طی یک سخنرانی احساسی قهرمان بودن پدرش را مطرح می‌کند که این سکانس زیبا مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها و مردم قرار گرفت. در پی این اتفاق از هومر خواسته می‌شود تا در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داوری کند.

از طرف دیگر فدراسیون جهانی فیفا که به نظر می‌رسد بسیار فاسد شده، به هومر پیشنهاد رشوه می‌دهد تا در نتایج بازی‌ها تغییراتی را ایجاد کند، اما این پیشنهاد را هومر قبول نمی‌کند. جالب اینکه در سال بعد یعنی سال ۲۰۱۵، رسوایی تاسف‌بار نهاد‌های خاصی در فیفا که درگیر رشوه، کلاهبرداری و پولشویی بوده‌اند، باعث یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌ها در زمینه ورزش شد.

البته باید اضافه کنیم که انیمیشن The Simpsons مصدومیت نیمار و پیروزی آلمان دربرابر برزیل را نیز درست پیش‌بینی کرده بود که در مسابقات جام جهانی شاهد هر دو اتفاق بودیم.

بحران بدهی یونان – فصل ۲۳ قسمت ۱۰

در قسمت دهم فصل بیست‌وسوم انیمیشن The Simpsons که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، از هومر دعوت شد تا در برنامه تلویزیونی Headbutt شرکت کند. اگر کمی دقت کنید، در طول این تصاویر این قسمت به‌صورت زیرنویس مشخص می‌شود که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته یونان را برای جبران بدهی‌های سنگین‌اش در eBay برای فروش قرار دهد.

این اتفاق یک پیش‌بینی عجیب و غریب از بدهی‌های سنگین یک کشور بود. در سال ۲۰۱۵ بود که بدهی کشور یونان به حقیقت پیوست و هنوز که هنوز است این کشور با مشکلات مالی شدیدی دست و پنجه نرم می‌کند.

برنده شدن آمریکا در رشته کرلینگ و کسب مدال طلا – فصل ۲۱ قسمت ۱۲

در قسمت دوازده از فصل بیست‌ویکم سریال The Simpsons، مارج و هومر تدارک یک برنامه شام مفصل را می‌دهند و خیلی اتفاقی و خنده‌دار وارد مسابقات المپیک زمستانی می‌شوند. در این قسمت شما میبینید که مارج و هومر یکی از دلایل اصلی قهرمانی آمریکا در رشته کرلینگ شدند که تا پیش از آن، این کشور موفق نشده بود به این مقام دست پیدا کند و در واقع یک اتفاق تاریخی در کارنامه ورزش این کشور بود.

درست در سال ۲۰۱۸ و در جریان المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ، آمریکا موفق شد با شکست سوئد برای اولین‌بار در دنیای واقعی قهرمان رشته کرلینگ شود تا این پیش‌بینی سیمپسون‌ها هم حدود ۸ سال بعد به واقعیت بپیوندد.

اختراع برنامه FaceTime – فصل ۶ قسمت ۱۹

شاید این مجموعه Star Trek (پیشتازان فضا) بود که بسیاری از فناوری‌های آینده را پیش‌بینی کرد و درست از آب درامد، اما سریال The Simpsons نیز از این موضوع عقب نماند و پیش‌بینی‌های جالبی در زمینه فناوری اطلاعات ارائه کرد. به‌طور مثال در قسمت نوزدهم فصل ششم که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد، به آینده سفر می‌کنیم که لیزا در جشن عروسی خود با مارج تماس تصویری برقرار می‌کند و مشاهده می‌کنید که یک مکالمه تصویری بین آن‌ها در این قسمت شکل گرفته است.

همچنین در این قسمت هیو پارکفیلد، نامزد لیزا می‌گوید که چگونه بریتانیا باعث نجات آمریکا در جنگ جهانی سوم شده بود که امیدواریم این پیش‌بینی هیچگاه عملی نشود! در مجموعه، در سال ۲۰۱۰ برنامه FaceTime (فیس‌تایم) رونمایی شد که در آن کاربران از قابلیت تماس تصویری بهره می‌بردند.

خرید فاکس قرن بیستم توسط والت دیزنی – فصل ۱۰ قسمت ۵

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در قسمت پنجم فصل دهم پویانمایی The Simpsons که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد، شخصیت ران هاوارد وظیفه کارگردانی یک فیلم را قبول کرد که هومر فیلمنامه این فیلم را برای کمپانی فاکس قرن بیستم نوشته بود. پس از این اتفاق، تصویر یک ماه بعد نشان داده شد که در آن فاکس قرن بیستم به‌عنوان یکی از بخش‌های والت دیزنی معرفی شده بود که در آن زمان همه فکر می‌کردند که یک شوخی با شرکت اصلی خانواده سیمپسون است، اما کمتر از ۲۰ سال بعد این اتفاق واقعا در جهان وقعی رخ داد و شرکت‌های دیزنی و فاکس قرن بیستم در اواخر سال ۲۰۱۷ به توافق رسیدند و در نهایت این قرارداد در سال ۲۰۱۸ با مبلغ ۷۱ میلیارد دلار نهایی شد تا بزرگ‌ترین ادغام تاریخ سینما و تلویزیون رخ دهد.

به اعتقاد بسیاری از طرفداران این پیش‌بینی شاید بزرگ‌ترین پیش‌بینی انیمیشن The Simpsons باشد که امروز به حقیقت پیوسته و حال می‌بینیم که سیمپسون‌ها به بخشی از دارایی‌های دیزنی تبدیل شده است.

پیش‌بینی دو اتفاق مهم از فصل هشتم سریال Game of Thrones

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

یکی از مهم‌ترین پیش‌بینی‌های سریال The Simpsons که امروز رنگ واقعیت به خود گرفته، پیش‌بینی فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) است. در اپیزود اول از فصل بیست‌ونهم سریال The Simpsons که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، به دوران قرون وسطی سفر می‌کنید که در آنجا شهر اسپرینگ‌فیلد که به اسپرینگ‌فیلدیا تغییر نام پیدا کرده، به یک شهر قدیمی تبدیل شده و در آنجا یک اژد‌ها را می‌بینیم که بیشتر تمرکز این قسمت روی نسخه یخی مادر مارج بود.

همچنان در طول این قسمت، شهر اسپرینگ‌فیلدیا مورد حمله یک اژد‌ها قرار می‌گیرد که خانواده سیمپسون‌ها نیز در حال تماشای این صحنه هستند. در ادامه این صحنه، اژد‌ها تمام شهر را به آتش می‌کشد؛ این سکانس در کمتر از دو سال بعد و در یک سریال محبوب دیگر به حقیقت پیوست!

اگر از طرفداران سریال تاج‌وتخت باشید، در جریان هستید که در قسمت پنجم و ما قبل پایانی فصل هشتم سریال Game of Thrones که The Bells (ناقوس‌ها) نام داشت، دنریس تارگرین پس از دیوانگی، شروع به آتش زدن منطقه پادشاهی می‌کند. این تنها اشاره به سریال بازی تاج و تخت نبود و در ادامه همین قسمت، این اژد‌ها شروع به آتش زدن مادر یخی مارج نیز می‌کند. آیا این صحنه شما را به یاد صحنه آتش زدن نایت کینگ توسط دنریس در قسمت سوم فصل پایانی این سریال که The Long Night (شب طولانی) نام داشت نیانداخت؟

جالب است که چنین شباهت‌هایی مانند نایت کینگ و مادر مارج که از آتش اژد‌ها حتی یک زخم هم روی آن‌ها نیفتاده بود، بسیار عجیب مسخره باشد و شاید هم دیوید بنیاف و دی. بی. وایس پس از تماشای قسمت The Serfsons از سریال The Simpsons برای خلق این صحنه‌ها ایده گرفته بودند، اما در هر حال سیمپسون‌ها یکی از دقیق‌ترین و بهترین پیش‌بینی‌ها را پیش از پایان سریال انجام داده بودند. درواقع این پیش‌بینی به تنهایی می‌تواند به‌عنوان یک پیش‌بینی قابل اعتماد از سریال The Simpsons نیز محسوب شود.

برنده جایزه نوبل- فصل ۲۲ قسمت ۱

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در سال ۲۰۱۶ بود که پروفسور بنت هولمستروم (Bengt Holmström) از دانشگاه MIT، جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که دقیقا ۶ سال قبل در قسمت اول فصل بیست و دوم انیمیشن سیمپسون‌ها، بر سر دریافت جایزه نوبل اقتصاد توسط این دانشمند شرط‌بندی شده بود. در این قسمت مشاهده می‌کنید که مارتین، لیزا، دیتابیس و مایل‌هاوس بر روی یک برگه کاغذ، اسامی افرادی که تصور می‌کردند جایزه نوبل به آن‌ها اهدا خواهد شد را نوشته بودند.

ساعت‌های هوشمند – فصل ۶ قسمت ۱۹

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در قسمت ۱۹ فصل ششم انیمیشن The Simpsons که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد، شاهد نمایش ساعت هوشمند بودیم که این پیش‌بینی حدود ۲۰ سال بعد و در سال ۲۰۱۴ به حقیقت پیوسته است. در این قسمت، زمانی‌که لیزا با یک فرد پیشگو ملاقات می‌کند، به او می‌گوید که احتمالا در آینده با شخصی به نام هیو آشنا می‌شود و با او نامزد می‌کند. در طی صحنه‌های بعدی مشاهده می‌کنیم که هیو با ساعت خود صحبت کرده تا به وسیله آن سفارش غذا دهد.

اگرچه تا به امروز ساعت هوشمند هنوز یک کالای خانگی و فراگیر نشده، اما بسیاری از افراد از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۴ از این نوع ساعت‌ها استفاده می‌کنند. فارغ از این موضوع باید بدانید که در سال ۱۹۹۵، شاهد به‌کارگیری اسمارت‌واچ در سریال سیمپسون‌ها بودیم و کمتر از ۲۰ سال بعد این پیش‌بینی نیز به حقیقت پیوست.

اجرای لیدی گاگا در سوپربول – فصل ۲۳ قسمت ۲۲

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در سال ۲۰۱۲ بود که لیدی گاگا، خواننده محبوب آمریکایی، در یکی از قسمت‌های سیمپسون‌ها نمایش زیبایی در سوپربول به اجرا گذاشت و این رویداد را در ارتفاع انجام داد. درست در ۵ سال بعد، این خواننده در استادیوم NRG هیوستون چنین اجرایی را در جهان واقعی به نمایش گذاشت. البته ناگفته نماند که طرفداران مجموعه سیمپسون‌ها این اتفاق را نوعی تقلید لیدی گاگا از این مجموعه می‌دانند تا یک پیش‌بینی.

تصحیح خودکار در سیمپسون‌ها – فصل ۶ قسمت ۸

کارنی و دالف، در قسمت هشتم از فصل ششم انیمیشن سیمپسون‌ها که در سال ۱۹۹۴ پخش شد، بر روی یک دستگاه اپل نیوتن عبارتی تحت عنوان «Beat Up Martin» (ضرب و شتم مارتین) را یادداشت کردند. این یادداشت به ظاهر ساده خیلی سریع تبدیل به عبارت «Eat Up Martha» (خوردن مارتا) شد. خب در آن زمان دستگاه هوشمندی وجود نداشت تا مثل گوشی‌های هوشمند امروزی، جملات و عبارات نوشته شده کاربران را بر اساس ذهن ماشینی دستگاه تصحیح کند. در آن زمان یعنی حدود ۲۳ سال قبل، شرکت اپل به تازگی دستگاه اپل نیوتن را معرفی کرده بود که امروزه این دستگاه با گوشی‌های قدرتمند این شرکت یعنی آیفون جایگزین شده است. شرکت اپل مدعی بود که این دستگاه دارای قابلیت تشخیص دست‌خط کاربران است، اما از طرفی این ویژگی به ظاهر جالب، کارکرد بسیار بدی در اپل نیوتن داشت.

در واقع در این قسمت سیمپسون‌ها سعی شده بود تا به صورت طنزآمیز و کنایه، مشکل این قابلیت دستگاه اپل نیوتون آشکار شود. نیتین گاناترا (Nitin Ganatra) یکی از مدیران سابق بخش مهندسی اپلیکیشن‌های آی او اس در شرکت اپل، به شرکت Fast Company اعلام کرده بود که این اتفاق در مجموعه کارتونی سیمپسون‌ها باعث شده بود تا اپل کیبورد آیفون‌های آن زمان را درست کند.

دستگاه‌های رای‌گیری معیوب – فصل ۲۰ قسمت ۴

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در سال ۲۰۰۸، در قسمت چهارم از فصل بیستم مجموعه سیمپسون‌ها، هامر به عنوان محبوب‌ترین شخصیت این انیمیشن، در تلاش بود تا در انتخابات ریاست جمهوی آمریکا به باراک اوباما رای بدهد، اما یک ماشین رای‌گیری معیوب سبب شد تا رای هامر جور دیگری ثبت شود! ۴ سال بعد از این اتفاق بود که مسئولان ستاد انتخاباتی ایالات متحده مجبور شدند یک دستگاه رای‌گیری در ایالت پنسیلوانیا را تعویض کنند؛ معیوب بودن این دستگاه باعث شده بود تا رای کسانی که باراک اوباما را انتخاب کرده بودند به نفع رقیب جمهوری‌خواه او یعنی میت رامنی (Mitt Romney) ثبت شود.

این اتفاق برای مخاطبان یاداور همان قسمتی بود که هومر وارد یک غرفه رای‌گیری الکترونیکی می‌شود و تلاش می‌کند تا به باراک اوباما رای دهد. در ادامه او هر بار که صفحه نمایش لمسی را فشار می‌دهد، رای برای جان مک‌کین ثبت می‌شود. اتفاقی که مشابه آن در سال ۲۰۱۲ رخ داد.

اختراع گیاه تامکو – فصل ۱۱ قسمت ۵

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در سال ۱۹۹۹ (۱۸ سال قبل) در قسمت پنجم از فصل یازدهم، هامر از انرژی هسته‌ای به طرز عجیبی استفاده کرد تا با ترکیب گوجه فرنگی و تنباکو، گیاهی جدید با نام تامکو (Tomacco) اختراع کند. یکی از طرفداران انیمیشن سیمپسون‌ها با نام راب باور (Rob Baur) از این قسمت مجموعه الهام گرفت و در تلاش بود تا گیاه هیبریدی خود را تولید کند. در نهایت راب در سال ۲۰۰۳، موفق شد تا یک ریشه تنباکو و یک ساقه گوجه فرنگی را با هم ترکیب کند و گیاه تامکو را به وجود بیاورد. این موضوع بیش از همه باعث حیرت نویسندگان مجموعه سیمپسون‌ها شد، به طوری که آن‌ها راب باور و خانوده‌اش را به دفتر خود دعوت کردند و طعم میوه تامکو واقعی را برای اولین مرتبه چشیدند.

شیوع بیماری ابولا – فصل ۹ قسمت ۳

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

یکی از اتفاقات که در انیمیشن سیمپسون‌ها بسیار دقیق و عجیب پیش‌بینی شد و هنوز که هنوز است افراد زیادی از آن متعجب هستند، شیوع بیماری وحشتناک ابولا پیش از وقوع آن بود. همان طور که می‌دانید این بیماری ویروسی در سال ۲۰۱۴ جان افراد زیادی را در سراسر دنیا گرفت. در یکی از صحنه‌های قسمت سوم از فصل نهم سیمپسون‌ها با نام «لیزا و ساکس»، مارج کتابی تحت عنوان «جورج کنجکاو و ویروس ابولا» را خواند.

در دهه ۱۹۹۰، این ویروس کشنده به هیچ عنوان شایع نبود، اما سال‌ها بعد به طرز عجیبی بر سر زبان‌ها افتاد و جان افراد زیادی به خاطر ابتلا به این ویروس به خطر افتاد. بیماری ابولا برای اولین بار در سال ۱۹۷۶ کشف شد و شیوع آن در حدود ۳ سال قبل، یکی از مرگبارترین اتفاقاتی است که توسط این ویروس از زمان اکتشاف آن رخ داده است. با این وجود فقط در سال ۱۹۹۵ و در جمهوری دموکراتیک کنگو، چیزی حدود ۲۵۴ نفر به خاطر ابتلا به بیماری ابولا جان خود را از دست دادند. در سال ۲۰۰۰ نیز ۲۲۴ نفر از مردم اوگاندا نیز به خاطر ابتلا به ابولا به کام مرگ کشیده شدند.

کشف اندازه جرم زیراتمی «هیگز» – فصل ۸ قسمت ۱

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

یکی از نکات جالب انیمیشن The Simpsons این است که این مجموعه با علم ریاضیات رابطه خوبی دارد و بار‌ها در قسمت‌های مختلف شاهد پرداختن به این موضوع بودیم. در سال ۱۹۹۸ و در یکی از قسمت‌های این مجموعه، هومر که همیشه سودای مخترع شدن را در سر دارد، در نهایت تبدیل به یک مخترع می‌شود و برای رسیدن به آن یک مسئله پیچیده را روی تخته سیاه می‌نویسد. درواقع چیزی که جالب است هومر معادله بوزون هیگز یا همان «ذره خدا» را نوشت که درواقع وجود آن را توانست اثبات کند.

در سال ۲۰۱۲ سرانجام ذره بوزون هیگز به طور رسمی کشف شد که سال‌ها قبل هومر سیمپسون آن را انجام داده بود! بر اساس گفته‌های آقای سیمون سینگ (Simon Singh)، نویسنده «سیمپسون‌ها و اسرار ریاضی آن‌ها»، هدف معادله نوشته شده بر روی تخته در آن صحنه، تخمین جرم زیراتمی هیگز است. پروفسور پیتر هیگز به همراه پنج فیزیک‌دان دیگر، برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ وجود چنین ذره‌ای را پیش‌بینی کرده بودند، اما تا پیش از سال ۲۰۱۲ وجود این مطلب به اثبات نرسیده بود.

ساخت برج شارد – فصل ۶ قسمت ۱۹

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در فصل ششم از این مجموعه که در سال ۱۹۹۵ پخش شد، در یکی از قسمت‌های آن با نام «عروسی لیزا» چندین پیش‌بینی غیر منتظره اتفاق افتاد. در جریان سفر لیزا به شهر لندن، درست در پشت محدوده تاور بریج لندن، یک آسمان‌خراش دیده می‌شود. علاوه بر اینکه این برج غول‌پیکر شباهت زیادی با برج شارد دارد، بلکه از نظر موقعیت مکانی نیز دقیقا در محل کنونی آن بنا شده است. ساخت این برج ۱۴ پس بعد از پخش قسمت ۱۹ فصل ششم و در سال ۲۰۰۹ آغاز شد.

کتابداران رباتیک – فصل ۶ قسمت ۱۹

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در ادامه همان قسمت مربوط به عروسی لیزا در فصل ششم، متوجه می‌شویم که در دنیای سیمپسون‌ها مسئولین کتابخانه به جای انسان‌ها با ربات‌ها جایگزین شده‌اند. پس از گذشت ۲۰ سال از این اتفاق، دانشجویان رشته رباتیک دانشگاه ابریستویت، نمونه اولیه ربات‌هایی که دارای قابلیت راه رفتن خود را ارائه کردند که در واقع این ربات‌ها برای مخصوص کار در کتابخانه‌ها طراحی شده بود. همچنین در ادامه این رویداد، دانشمندان سنگاپوری نیز توسعه و تست ربات‌های کتابدار خود را آغاز کردند.

رسوایی گوشت اسب – فصل ۵ قسمت ۱۹

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در سال ۱۹۹۴، در قسمت نوزدهم از فصل پنجم سریال سیمپسون‌ها، دوریس مشغول تدارک ناهار برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با استفاده از گوشت اسب است! درست ۹ سال پس از این اتفاق، سازمان ایمنی مواد غذایی در ایرلند متوجه شد در حدود یک سوم نمونه‌های گوشتی که از سوپرمارکت‌های سطح کشور جمع‌آوری شده بود، DNA اسب وجود دارد. در ۸۵ درصد آن‌ها نیز از گوشت خوک استفاده شده بود.

حمله ببر به زیگفرید و روی – فصل ۵ قسمت ۱۰

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

زیگفرید و روی (Siegfried & Roy) در یک دوره محبوبیت بسیار زیادی نزد طرفداران داشتند و مردم از تماشای نمایش‌های جذاب و جادویی آن‌ها لذت می‌بردند. در قسمت دهم از فصل پنجم سیمپسون‌ها، آقای برنز کازینوی خود را راه‌اندازی می‌کند که در جریان بازگشایی آن شاهد اجرای برنامه گانتر و ارنست از زیگفرید و روی هستیم. در طول برنامه ناگهان روی مورد حمله ببر سفید خودش قرار می‌گیرد.

در سال ۲۰۰۳، روی توسط ببرش که Montecore نام داشت، مورد حمله قرار گرفت و جراحات بدنی‌اش به‌حدی زیاد بود که او تا سال‌ها قدرت راه رفتن خود را از دست داده بود و حتی حرف بزند. اگرچه روی از این حمله جان سالم به در برده بود، اما او مطمئن بود که هیچ اتفاقی برای او رخ نمی‌دهد. درنهایت این ببر بر اثر بیماری در سال ۲۰۱۴ درگذشت.

نامه‌ای از گروه بیتلز – فصل ۲ قسمت ۱۸

در سال ۱۹۹۱ و در یکی از قسمت‌های دیگر انیمیشن سیمپسون‌ها، رینگو استار از گروه راک بیتلز، پاسخی را به نامه یکی از طرفداران خود داد که در واقع چندین دهه قبل نوشته شده بود. در سپتامبر سال ۲۰۱۳، دو طرفدار گروه موسیقی بیتلز، از پائول مک‌کارتنی (عضو دیگری از گروه افسانه‌ای بیتلز) پاسخی به یک نامه دریافت کردند. در کمال ناباوری و تعجب معلوم شد که این نامه، حدود ۵۰ سال قبل ارسال شده است! این نامه عجیب و غریب سال‌ها بعد از مفقود ماندن، داخل یک ماشین و به وسیله یک فرد تاریخ‌دان کشف شده بود.

سانسور میکل‌آنژ – فصل ۲ قسمت ۹

در قسمت نهم از فصل دوم انیمیشن سیمپسون‌ها در سال ۱۹۹۰ با نام «سوزش و خارش و مارژ»، تعدادی از اهالی اسپرینگ‌فیلد به وضعیت مجسمه میکل‌آنژ که در یکی از موزه‌های محلی واقع شده بود، معترض شدند. جریان از این قرار بود که آن‌ها برهنگی و بی‌شرمی این مجسمه مشهور را زشت و ناپسند تلقی می‌کردند. در ادامه این سانسور در سال ۲۰۱۶ تبدیل به واقعیت شد. معترضان روسی درخواست کرده بودند به یک کپی از مجسمه متعلق به رنسانس که در مرکز سنت پترزبورگ قرار داشت لباس بپوشانند.

ماهی سه چشم – فصل ۲ قسمت ۴

پیش‌بینی‌های انیمیشن سیمپسون‌ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

در سال ۱۹۹۰ و در یکی دیگر از قسمت‌های سریال سیمپسون‌ها، شخصیت بارت یک ماهی سه چشم با نام «بلینکی» را در رودخانه مجاور نیروگاه شکار می‌کند.

حدود یک دهه بعد، یک ماهی با سه چشم مجزا در دنیای واقعی و درون یک مخزن آب در کشور آرژانتین کشف شد. نکته جالب اینجاست که همانند محل شکار بلینکی در مجموعه سیمپسون‌ها، این ماهی در یک مخزن آبی که از زباله‌های نیروگاه اتمی در آن می‌ریخت، کشف شد.

جاسوسی NSA از مردم عادی – نسخه سینمایی

برخلاف بسیاری از پیش‌بینی‌های ذکرشده در این لیست، این پیش‌بینی در نسخه سینمایی انیمیشن The Simpsons انجام شده بود. پس از اینکه هومر درباره موضوع داستان آلودگی دریاچه توسط سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا یا EPA به دردسر افتاده بود، او به همراه خانواده‌اش در سال ۲۰۰۷ فرار کردند.

آن‌ها برای پیاده کردن نقشه فرار از یک اتوبوس استفاده کردند و سازمان آژانس امنیت ملی که به NSA معروف است، با شنود مکالمات و جاسوسی از راننده اتوبوس که یک ربات به نظر می‌رسید، توانستند تا مکان سیمپسون‌ها را شناسایی کنند. این اتفاق در سال ۲۰۱۳ به واقعیت تبدیل شد و آقای ادوارد اسنودن، کارمند سابق NSA، اسناد و اطلاعاتی را برای مردم فاش کرد که از آن می‌شد به این نکته پی برد که این آژانس دولتی چندین سال است که در حال جاسوسی از شهروندان بوده است. این موضوع واقعیتی بود که حتی پیش از اینکه انیمیشن The Simpsons آن را پیش‌بینی کند، اتفاق افتاده بود، اما تا سال ۲۰۱۳ این موضوع هرگز فاش نشد.

سیدهادی هادیان
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 124
در انتظار بررسی:26
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/06/22
هیچ کدوم اینها پیش بینی نبود تماما برنامه هایی بود که استکبار جهانی امریکا و اسرائیل سالیان دراز برنامه ریزی کرده بودند و چیزهایی که هنوز شما نمیدانید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
سخنی از مریدان عباسی رائفی پور
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
خدا به تو مقدار زیادی عقل و به من مقدار بیشتری پول بدهد الهی آمین توروخدا شما هم بگید آمین
بدون نام
Netherlands
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
سخنی ابلهانه از افراد شستشوی مغزی شده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
و چه چيزهايي كه شما و استاد متوهمتان استاد ارجمند رائفي پور ميدانيد و ما نميدانيم... اي دانايان بي انتها... اي خنثي كنندگان توطئه هاي استكبارات جهاني... اي مرگ بر هرچيز كه غير از شماست... اي فقط شما خوب و همه بد...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
امین
بدون نام
Turkey
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
زاررتتتتت
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
سخنی احمقانه از احمقی که یه کشور بزرگ رو تا مرز نابودی برده اند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
اینا راست میگن "ایرانی" عزیز!
بزار تا کشوری که ما نابود کردیم رو اینا آباد کنن!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
حرفت کاملا درسته و اونایی که به شکلای بی ادبانه مخالفتشونو ابراز کردن 1مشت بیسواد عقده ای احمقن که با 1قول شهربازی میشه گولشون زد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
اونایی که روشنفکرانه نظر ایشونو رد کردن میشه بفرمایید ویروس کرونا روهم که پیش گویی جهانی شد به حساب چی میذارید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
اگر جامعه ما کمی روح خودباوری داشت اینطوری به یک سخنران که معمولا بر پایه مطالعه و تحقیق صحبت میکنه به بهانه های واهی توهین نمیکرد خدا کنه این قشر احمق و کاسه لیس امریکا و اروپا گم شن ازین مملکت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
خخخخ چطور می تونن آنقدر پیش‌بینی هاشون دقیق باشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
تعطيلي واقعا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/06/22
رياست جمهوري ترامپ يادت رفت
پاسخ ها
بدون نام
Sweden
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
همون اول نوشته
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/06/22
اینها پیشگویی نیست واقعیت هایی است که ما از آنها خبر نداریم اما عده ای دیگر با برنامه ریزی های دقیق به آنها میرسند.
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
آیکیو جان
اگه اینطوری بود طوری برنامه ریزی میکردن که نقشه های پنهانشون اینطوری پیشاپیش لو نره . خخخخخخخخخخخخخخخ
قشششششنگ شستشوی مغزی شدیدها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
و فقط تو كارتون سيمپسون ها از واقعيتهايي كه ما از آنها خبر نداريم و البته كه شما خبر داريد اين رسوايي ها به بار مياد آره؟ جايي بهتر از سيمپسونها نبود؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
آره واقعیت اینه که اینا خیلی باهوشن و خیلی اتفاقی همه چی و پیش بینی میکنن...

آی کیوی واقعی خودتونید که باور میکنید اینا پیش گوییه!

نمردیم و دیدیم اعتقاد به رمالی و پیش گویی ماله آدمای جلوافتاده و باهوشه!

خدا شفا بده!

جهل چقدر زیاده!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
بورو بابا آیکیو نویسندش معلوم نیست از کودوم جهنم دره ای اومده اینارو میدونه
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/06/22
جالب بود آدم کنکاو میشه که دلیلش چی میتونه باشه
United Kingdom
16:47 - 1398/06/22
خالی بندیه.
من کل قسمت های سیمپسون و دیدم.
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/06/22
احتمالا سازنده هاش عضو ایلومیناتی هستن
پاسخ ها
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
دقیقا، دنیا دست ایلومیناتیها (سازمانهایی که در حکم دولت در سایه هستند و دنیا را از طریق عوامل خودشون توی دولتها و شرکتهای بزرگ کنترل میکنند) است. اکثر اینها یهودی هستند و سیاستهای دولت آمریکا توسط اونا دیکته میشه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اسکول
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
مت گرینگ کارگردان سیمپسون ها بی دینه نه یهودی
N.N.N
United Kingdom
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
دقیقا شما درست گفتی
بین این همه نظرات مغرضانه و خودپسندانه حرف شما دقیقا چیزی بود که میخواستم بشنوم.
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/06/22
اینها پیش بینی نمی کنند بلکه خواسته های خود را در جهان عملیاتی می کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
درست میگویی
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/06/22
به به حتما از طرف خداوند این پیام ها رسیده است
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1398/06/22
مثل ما فیلم میسازن! سرمایه داری راهیه برای تبلور بهترین چیزها ظاهرا
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1398/06/22
و البته رییس جمهور شدن ترامپ و اتفاقای دیگه واقعا این مجموعه انیمیشن عجیبه!
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1398/06/22
میگن سیمپسونز گفته سال ۲۰۲۵ امام زمان ظهور میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
خخخخخخخخخخ توهم انتها نداره واقعا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
تاریخ ظهور مشخص نیست و هیچ کس نمیدونه. ممکنه حضرت ولیعصر عج زودتر هم ظهور کنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
درسته.... منم دیدم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
پس حتماً 2025 اخرالزمان میشه
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1398/06/22
منتظر رئیس جمهور شدن ترامپ هم بودم چرا اونو ننوشتین؟،؟
پاسخ ها
بدون نام
Sweden
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
اصلا خوندی؟
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
دوست عزیز توی متن توضیحی راجع به دونالد ترامپ نبود، فقط توی لید مطلب اسم ترامپ ذکر شده بود. شما برو صد بار دیگه بخون و الکی روی اشتباهت پافشاری نکن. البته مطمئن نیستم بدونی لید چیه!! توی قسمت توضیحات اسامی باراک اوباما، میت رامنی و جان مک‌کین اومده بود.
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1398/06/23
با یکم فکر کردن میشه فهمید چه کلکی تو کاره
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
چه کلکی توکاره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
تو رائفی پور!
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1398/06/23
ریاست جمهوری ترامپ که اصلش بود نگفتین
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1398/06/23
قطعا بخشی اش توسط آمریکا با برنامه ریزی از قبل هم تو این کارتون نمایش داده شده هم در واقعیت انجام شده
اما بخشی اش هم تصادفی بوده
France
01:52 - 1398/06/23
ریاست جمهوری ترامپ توسط لیزا اعلام شده بود
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/06/23
این بخاطر این نیست که نویسندگان این سریالها پیشگو هستند بلکه برای اینکه تا حد بسیار زیادی به مسائل روز دنیا اشراف دارند و ذهن بسیار قدرتمندی برای داستان نویسی دارند
پاسخ ها
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
نویسنده و گروه نویسندگان این انیمیشن به مسائل روز دنیا از جمله ریاضیات، نجوم، سیاست و خیلی چیزای دیگه اشراف کامل دارن و راجع به اونا برنامه میسازن. تحقق این به ظاهر پیشگوییها به خاطر حمایتیه که از سوی تهیه‌کنندگان این کارتون میشه تا مردم تصور کنن نویسنده سیمپسونها قادر به پیشگوییه و ترغیب شن این کارتون و به تبع اون تبلیغات حاشیه‌ایشو ببینن. این نشون‌دهنده قدرت برنامه‌سازان تلویزیونیه که برای تبلیغ کارشون حاضرن برن فلان برج رو تو فلانجا بسازن که بگن ما ساخت اونو پیش‌بینی کردیم.
پیشگویی بالاتر و آینده‌نگرتر از ژول ورن نیومده که خیلی از اختراعات بشریت رو پیش‌بینی کرده اونم توی صد سال پیش. نویسنده سیمپسونها پیشگو نیست بلکه رانت اطلاعاتی خوبی داره و به بانک کاملی از اطلاعات دسترسی داره. هر کی غیر از این فکر نمیکنه ساده‌انگاره و چیزی از دنیای سیاست و تبلیغات نمیدونه.
یک شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
شاهرخ خان موافقم اول خیلی فکر کردم واقعیه اما دیدم که نه غیر از مصدومیت نیمار همه چیزش میشه دستکاری باشه که حتی نیمار هم کار خودشونه
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/06/23
واقعاً فکر میکنید همه این ها اتفاقیه؟!
هه...!
United States
11:52 - 1398/06/23
اینا که فک میکنن خیلی حالیشونه و با ژست پوارویی به ما میگن فک میکنین اینا همه عادیه اینا دقیقا یه مشت نوجوان احمق هستن که فک میکنن دکتر حسن عباسی بزرگترین دانشمند جهانه
پاسخ ها
امین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
به نظرم کمی ادب یاد بگیری بد نباشه!
هر وقت تونستی به نظر مخالف خودت احترام بزاری مردی !
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
عزیزم شاید یدونه پیش بینی اتفاقی باشه ام بیست تا پیش بینی نه
Sweden
23:53 - 1398/06/23
اینا که میگن پیشبینی ریاست جمهوری ترامپ معجزه و توطئه و این حرفهاست خیال میکنند ترامپ یهو از زیر بوته درومده و خبر ندارند که او سالهای سال در امور سیاسی فعال بوده و اظهار نظر میکرده. کافیه مصاحبه اوپرا وینفری با او را ببینید که ازش میپرسه اگه رییس جمهور شی چه کار میکنی و او درباره لزوم باجگیری از عربها میگه. مصاحبه مال زمان ریاست جمهوری جرج بوش اوّله. از همون سالها ایشون سوژه ای برای گمانه زنی ها بوده منتها در ایران خبری در موردش منتشر نمیشده.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
برخلاف كشورما كه مسوولينش فقط با آزمون و خطا پيش ميرن و جيزي به اسم "برنامه ريزي" اصولا براشون ناشناخته ست، اونطرفيا حتي يك قدم هم بدون حساب و كتاب برنميدارن و از الان بهتون قول ميدم ميدونن رييس جمهور سي سال بعدشون كي خواهد بود.
دایانا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
تو یکی از قسمت هاش مرگ ترامپ رو در سال پیش بینی کرده ۲۰۲۰
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/06/24
از نظر من اینا هیچکدوم پیش بینی نیستن در اصل کسایی که طرفدار این انیمیشنن از کارای اینا ایده میگیرن و تو دنیای واقعی عملیش میکنن مثه گیاه تامکو یا گوشیای اپل یا اجرای لیدی گاگا مردم خودشون این اتفاقات عملی میکنن و میشه پیش بینی!!
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1398/06/25
سیمپسونها از عوامل صهیونیسم بین الملل هستند. مرگ بر سیمپسونها. ننگ بر سیمپسونها
پاسخ ها
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
چی زدی داداش؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
سیمپسون ها ی کارتون دیدنی هست که زندگی ی خانواده ی قشرمتوسط جامعه با کارهای عجیب رو نشون میده
وهیچ ربطی به سیاست صهیونیستی نداره
اونا مثل ما نیستن که همه چی رو به سیاست ربط بدن
پیش بینی هاش هم اتفاقیه واز هوش بالای سازنده هاشه
مثل ریاست جمهوری ترامپ چون ترامپ تو اون سالها گوز گوز هاش شروع شده بود اونها هم حدس زدن ی روزی رییس جمهور آمریکا میشه
.
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اینو ب اونی میگم ک میگه اینا اتفاقیه هس و ربطی ب سیاست نداره
عزیز تو دیگع خیلی عقبی
سیاست دنیا رو اونا تعیین میکنن اونوقت تو میگی اینا مث ما نیستن
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1398/11/27
اونهایی که مسخره میکنند بهتره بدونند بحث این کارتون و پیشبینیهاش تو امریکا داغ تره و بی بی سی درموردش برنامه داشته مال ما نیست
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/12/05
چن سال پیش یه فیلم ساخته بودن که نشون میداد زمان به صورت خطی نیست و آدم میتونه هم به گذشته و هم آینده جهش کنه نمیدونم چرا همش فکر میکنم شاید واقعیت داره و ما هنوز درکش نمیکنیم چون بعد زمان رو نمیتوونیم ببینیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
و افرادي هستند كه ظاهرا ميتونن اين كار رو بكنن حتي در تعاليم مذهبي بجز اسلام هم هست. از نظر تئوري هم هنوز كسي نتونسته ثابت كنه چرا از جهار بعد طول،‌عرض، ارتفاع و زمان كه مختصات يك نقطه رو تعريف ميكنه بايد سه تاش خطي نباشه و فقط زمان خطي باشه.
United Arab Emirates
17:00 - 1398/12/08
اخبار کذبی که درباره پیش گویی های سیمپسون ها منتشر می شود. چندی پیش  به دنبال سفر دونالد ترامپ به عربستان سعودی، تصویری کارتونی از اتحاد آمریکا و عربستان سعودی منتشر شد که گفته شده بود سیمپسون ها 15 سال پیش آن را پیش گویی کرده بودند. اما پس از آن مشخص شد که این تصویر مربوط به یکی از قسمت های جدید کارتون سیمپسون هاست و این پیشگویی صحت ندارد.
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1398/12/08
دوستان یادشون رفته چقدر سند وجود داره که همین انگلیسی ها برای 100 سال بعد هم برنامه ریختن و در حال اجراست؟!!!! این که چیزی نیست اول کارتون بسازن و بعد واقعیت رو بیان باهاش همراه کنند بگن ببینین ما پیش بینی کرده بودیم!!!!
پاسخ ها
.
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
پس اون حمله ببره چی:|
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1398/12/08
آمادگی این رو هم داشته باشید یه روز بگن اسم فیلم از صهیونیزم یا صهیونیسم گرفته شده. وبه پیشگویها اضاف بشه
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1398/12/09
برنامه ریزی برای آینده و تحقق اهداف، اسمش پیشگویی نیست.
شبکه گسترده اطلاعاتی در سراسر دنیا و البته شبکه عملیاتی قوی، منجر شده تا چنین سناریوهایی باورپذیر باشند.
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/12/09
مسلماً پیش بینی یا اجرای نقشه یا هر چیز دیگه ای ممکنه باشه ولی خیلی ساده لوحانس اگه فکر کنیم اتفاقیه. روابط و دست های پشت پرده خیلی خیلی پیچیده تر و مخفی تر از اون هستن که من و شما بفهمیمشون.
اگه چیزی کشف میشه اونا خواستن که کشف بشه. یکی مثل رائفی پور اسکل نیست اونایی که بی هیچ فکر و تحقیقی ردش میکنن هستن ولی این آقا خودش هم میدونه اطلاعاتی را داره میده که دیگه سوختس یعنی زمانشون رد شده. شاید یکم نخ نما شده باشن ولی حداقل میفهمیم خبرایی هست.
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1398/12/09
ولی کرونا رو خوب پیش بینی کرده بود
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/12/09
تو یکی از قسمتا شم مر گ ترامپ رو پیش بینی کرده ترامپ تو یچی شبیه تابوت در سال ۲۰۲۰مرده الان ۲۰۲۰هستش ایشالا که همینجوری بشه وه که چقد دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1398/12/09
اقا چرا الکی ماورایی فکر می کنید
اینها از قبل برنامه داشتند که چی یه کارتونی بسازند و بعضی چیز هایی که توش بوده را به واقعیت تبدیل کنند که اولا طرفدار و مخاطب های اون کارتون و مجموعه و نویسنده رو زیاد کنند و دوم اینکه شاید بخواهند ایمان ادم ها رو به این کارتون که همه چیو داره درست پیش بینی می کنه زیاد کنند تا چیز هایی که خودشون می خوان به ما القا بشه سوما اصلا زیاد کار سختی نیست که با توجه به روند پیشرفت دنیا اینده رو پیش بینی کرد
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1398/12/09
تو کدوم قسمت هومر نماز میخونه .کدوم قسمت ترامپ رئس جمهور میشه
پاسخ ها
فاضل
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
اولا چقدر مهمه که قدرت های این چنینی البته در صورت وجود بخان یه کارتون سطح پایینی رو معروف کنن یا به تعداد مخاطباش اضافه کنن...به نظرم اینا از فالگیر های قدرتمندی استفاده کردن در ساختن فیلم
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1398/12/09
بابا اینا همش دروغه
مگه نعوذ بالله خدا هستن یا امام زمان یا فرستاده خدا .تمام جهان به مدت ۵۰۰توسط سازمان های فراماسونری برنامه ریزی شده هست
بعدشم ریاست جمهوری ترامپ هم یه چیز عجیبی نیست چون ترامپ در آمریکا یه فرد مشهور و سیاست مداری فعال هست ودر بعضی وقایع نیز افراد از طرح های اجرا شده در این کارتن تقلید کردن
این طرح کشور استکباری هست که میخوان به ما بگن دنیا طبق میل ما پیش میره و ما از آینده خبر داریم بعدش یه سری افراد ساده دل زود باور میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
آفرین دقیقااااااااااااا++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1398/12/10
یه سری نابغه هستن که فکر میکنن... اینکه باور کنن اینا واقعا پیش گوییه یه عده است خیلی عاقلانه تره تا اینکه فکر کنن تهیه کنندگان این انیمیشن با لابی ها در ارتباطن و اطلاعات برنامه ریزی شده رو در قالب انیمیشنی محبوب جا میدن و بعد ازش به عنوان پیش گویی یاد میکنن...!!! این نابغه ها خیلی باهوشن که فکر میکنن اعتقاد به پیش گویی یعنی سلامت عقلی!
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/12/10
اگه اینا پیشگو بودن پیش بینی میکردن ایران چطور تحریم دور میزنه یا در مقابلشون می ایسته!
چرا فقط مسائلی مربوط به خودشون یا موارد تحت سلطه خودشون هست پیش گویی!!! میکنن؟

مثلا چرا پیش گوییی نکردن که حزب الله تابوت مرده های سزباران اسرائیلی و بهشون میده... چرا در مورد چیزهایی در زیر سلطه و قدرتشون نیست نمیتونن پیشگویی کنن؟؟

یه سری آدمی که اسمشونم کسی نمیدونه یه سری ناشناس مجازی خود شاخ پندار دیگران و به سخره می گیرنن! آخه شما کی هستی بچه جان؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
تحلیل خیلی دقیق و جوابی بسیار دندان شکن اینو جاهای دیگه هم بنویس لطفا که گول نخورن خیلی خوشم اومد ایولا
Iran, Islamic Republic of
06:54 - 1398/12/10
هر اطفا قی هم که بخواهد بی افتد باز هم ایران سربلند می ماند و خواهد ماند . درود بر ایران و ایرانی
پاسخ ها
.
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
فازتو میخرم
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/12/10
به نظرم ایناهمش از پیش تیین شده اس چون اگه بخوایم به چشم پیشگویی نگاه کنیم کارگردان یا نویسنده سامپسون ها باید الان از خدا هم مشهورتر میشد
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/12/10
اتفاقات جهان را نمی توان با این گونه همزاد پنداری ها ربط داد ،بیشتر این اتفاقاد مشابه سازی شده اند شاید به خاطر متولیان این گونه فیلم ها
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1398/12/10
اینها پیشگویی نیست. آینده سازی هست.
مثلا من میخوام یک لیوان که تو دستمه بندازم ولی شما نمیدونی. میگم قراره این لیوان بیافته و چند دقیقه بعد واقعا بیافته. این یعنی آینده سازی
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1398/12/10
به نظرم عجیب اومده.
ی قسمتش هم بود ترامپ ترور میشه.
اگه واقعی شد یعنی.....چون این انیمیشن پایان جهان رو هم در حال پیش بینی کردن...
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/12/11
هر چیزی که تعریف میشه به سمت اون میل میشه خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1398/12/11
هر چیزی که تعریف میشه به سمت اون میل میشه
همه ی شما رو به خدا می سپارم اکه عقل کل ها این کارتون تو سال۲۰۱۷هم یه بار درست شده همه پیش گویی هاتون همین بود مال فصل نمیدونم چند همه مال فصل آخر یعنی۲۰۱۷ هست مال ترامپ هم مال سال۲۰۱۵هست که شه کارتون به نام ترامپ ساختن
Iran, Islamic Republic of
02:59 - 1398/12/11
نظرم تونامم هست
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/12/11
قطعا از اجنه ها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/12/11
به نظر من ممکنه این پیشگویی هامرتبط باشه با منطقه ۵۱ و مثلث برمودا که در سواحل امریکاست نظریه های در مورد مثلث برمودا وجود داره که امکان داره تمام کشتی ها وهواپیما های که در اون منطقه ناپدید شده به اینده یا گذشته سفر کرده باشن و شاید این اتفاقات مرتبط باشه با این موضوع
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1398/12/12
سفر در زمان یک واقعیته که شدیدا لاپوشانی میشه
پاسخ ها
پاواروتی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
داداش از هر چی میزنی یکمم ب من بده
بدون نام
Germany
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دقیقا.از طریق نیروهای غیبی
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/12/12
اگه جنمشو داشتن میومدن ایرانو پیش بینی میکردن. دروغه همش.
ایران رو باید پرستید ؛ ایران ، کشور غیرقابل پیش بینی.
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1398/12/13
پیشگویی این حرفها رو،بی خیال شید اینهمه میگن ماسک،لوازم ضدعفونی وتولید شده و داره توزیع میشه کو؟کجاس؟!
پیشگویی به این میگن(دست از ما بهترون)چرا؟چون آنها حق زندگی دارند.نه منو،شما که ماهئ۳-۴تومان باجآن کندن درمیاریم تازنده بمونیم.منی که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستم،بهم میگن حق پوشیدن لباس محافظ رو نداری،میگیم چرا؟!میگن اغتشاش میشه!
عدالت خدا کجاس؟
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/12/13
در یکی از قسمت ها یکی نماز میخواند در حالی این کارتون آمریکایی است
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1398/12/13
جهان رو حساب کتابه..
پاسخ ها
فوق لیسانس فلسفه
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
جهان از بی نظمی ادامه پیدا کرده اگه جهان روی حساب وکتاب بود ادامه پیدا نمی کرد
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1398/12/15
ایناهمش حقیقته ولی متاسفانه بعضی از مردم ما انقدر درگیر هستن که هیچوقت اینا رو نمیفهمن واقعا جای تاسف دارع:(
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/12/17
لطفا کسی چرت نگه......خیالبافی هم تعطیل کنید...
بلند شید ی فکری واسه جامعتون کنید....
40 سال پیش اینا تو ایران لژ داشتن ....واسه منطقه تصمیم میگرفتن......
من تو لژ اینا رفتم.....زیاد چرتو پرت نگین......
همه چیو رو کاغذ رسم میکنن انیمه میکنن فیلم میسازن
ذهن دنیا ک اماده شد بعد عملی میکنن...
لطفا این همه گه خوری اضافی نکنید...
..اهنگ صوراسرافیل پیشرو رو لطفا تفسیر کنید ...
اون از شماها خیلی جلوتره
Bulgaria
18:09 - 1398/12/20
تو یکی از قسمت ها نشون میده که یکی از سیمپسون ها داره به شیوه ی ایرانی ها و به سمت مکه نماز میخونه
با این چیز میخوان چیو بگن؟ لطفا کی تفسیر کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
این می خواست به شیعیان توهین کنه
چون هومر کار های عجیب میکنه و خیلی وقت ها گند می زنه
می خواست بگه شیعیان همه به همه چیز گند می زنن
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/12/23
یعنی اسکول ترین موجودات زنده روی کره زمین هستیم ، مخلوقات خدا دردنیا داره پرتو آبی میسازند. آینده میسازند ولی متاسفانه ما هنوز سعی میکنیم که ثابت کنیم خیلی احمق هستیم
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/12/24
یعنی اینقدر تو عمرم آدم ساده لوح ندیدم.باوا اینها بیشترشون اتفاقین.بیشترشونم از قسمت های جدید سیمپسون هاس اما بعضیا زر میزنن میگن این مال چند سال پیشه.خواهشا این چرت و پرت ها رو باور نکنید.
Germany
16:43 - 1399/01/20
خیلی احمقانه س که فکر کنیم اینها پیشگویی هست. اینها برنامه ریزی هایی است که ماسون ها سالها روش وقت میزارن و توی انیمیشن و فیلمهاشون نشون میدن.مثل خیلی از فیلمهایی که میسازن و چندین سال بعد به واقعیت تبدیل میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
جالبه اگه ی آخوند این پیش بینی هارو کرده بود میگفتن از طرف امام زمانه
ولی چون سیمپسون ها کرده میگن کار ماسون هاست
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1399/02/07
اخه یکم فکر کنید ترامپ که از توی هلو بیرون نیامده حتما قبلش توی سیاست بوده و حتی اگه یکم مستند نگاه کنید میفهمید ترامپ خیلی پول دار بود پس پیش بینی ای زیاد سخت نیست بعدش در باره کرونا به نظرم یه تصادف خیلی سادس همیشه که نباید همه چیز پیچیده و درهم باشه
United Kingdom
12:36 - 1399/02/17
مقاله بسیار زیبا و پر مفهوم و شفاف سازی بود.
تمام نظرات رو خوندم.
بجز دو نفر که نظرشون دقیقا درست بود مابقی نظرات ناشی از حماقت و کوراندیشی بود.
United Kingdom
12:41 - 1399/02/17
بنظر بنده که تحقیقات و مطالعات بسیار جامعی راجب فراماسونری داشتم
فکر میکنم این سری انیمیشن مطمئنا ساخته و پرداخته عوامل فراماسونری است.
و با خوندن این همه پیش بینی واقعا متعجب شدم.
Iran, Islamic Republic of
03:29 - 1399/06/13
سلام هرکسی اینجا یه نظر خودش رو داده با تاسف اینکه ۷۵ درصد شایدم بیشتر از شما این فصل هارو حتی ندونید چندتاست چه برسه به اینکه دیده باشین به هر حالی هر کدوم از این انتقاد ها قابل قبوله به شرطی که بشینید فکر نه اینکه ازشون رد بشین مثلا بیشتر این جمع مردمین که یه شبک خبر میبینن میگن دروغه و دنبال حقیقت نمیرن و البته خوب هم میکنن نمیرن چون نیازی نیست زندگی خودمون رو بلد نیستیم اداره کنیم آخه مگه وقت داریم این چیزا رسیدگی کنیم پس به فکرزندگی خودت باش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج