والیبال ایران با قدرت از سدِ هند هم گذشت
۹۰۸۷۹۵
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
۸۹۰۰
تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا براحتی از سد هند گذشت. تیم ملی روز گذشته به مصاف چین رفت و موفق شد با نتیجه قاطع ۳ بر صفر حریفش را شکست بدهد.

خبرگزاری ایسنا: تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران، پس از ۲۰ دقیقه تاخیر در برگزاری مسابقه، ساعت ۱۸:۵۰ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف تیم ملی هند رفت.

ایران با ترکیب فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی و محمدرضا حضرت پور(لیبرو) بازی را آغاز کرد.

تیم ملی روز گذشته به مصاف چین رفت و موفق شد با نتیجه قاطع ۳ بر صفر حریفش را شکست بدهد.

والیبال ایران با قدرت از سد هند هم گذشت

*ست اول: ۲۵ – ۱۶ ایران

ایران در ابتدای مسابقه دو امتیاز پیش افتاد، اما هندی ها در امتیاز ۳ بازی را به تساوی کشاندند. با اشتباه پاسور هند و دفاع موسوی، ایران توانست با چهار امتیاز اختلاف و ۸ – ۴ وقت استراحت فنی اول را کسب کند.

با عملکرد خوب بازیکنان ایران در سرویس و تک دفاع قائمی اختلاف به ۶ امتیاز افزایش یافت تا هندی ها در امتیاز ۱۳ – ۷ تقاضای وقت استراحت کنند. در نهایت ایران توانست با عملکرد خوب خود در دریافت و حمله، ۱۶ – ۱۰ وقت استراحت فنی دوم را نیز کسب کند.

در حالی که بازیکنان هند سرویسهای خود را یکی پس از دیگری به اوت می‌زدند، روی سرویس موسوی دریافت هند دچار مشکل شد تا با آبشار شفیعی ایران اختلاف را به ۷ امتیاز افزایش داده و هندی ها در امتیاز ۲۰ – ۱۳ تقاضای وقت استراحت کنند. ایران با برتری کامل نسبت به حریف، ۲۵ – ۱۶ پیروز ست نخست بازی شد.

والیبال ایران با قدرت از سد هند هم گذشت

*ست دوم: ۲۵ – ۲۱ ایران

در شروع این ست هندی ها سرویس های خوبی زده و ۳ – ۱ از ایران پیش افتادند، اما با به کارگیری سرعت در خط حمله ایران، موسوی بازی را در امتیاز ۳ به تساوی کشید. در ادامه حمله ایران با پاس های سرعتی جواد کریمی توانست دفاع هند را از کار انداخته و ۸ – ۵ وقت استراحت فنی اول را از آن خود کند.

با آبشار یلی اختلاف به ۴ امتیاز افزایش یافت تا دراگان میهایلوویچ در امتیاز ۱۱ – ۷ برای هند تقاضای وقت استراحت کند. هندی ها که در دریافت سرویس ها و دفاع حملات پر سرعت بازیکنان ایران حرفی برای گفتن نداشتند، ۱۶ – ۱۰ وقت استراحت فنی دوم را نیز واگذار کردند.

پس از شروع بازی اختلاف به ۷ امتیاز افزایش یافت تا هند در امتیاز ۱۸ – ۱۱ وقت استراحت بگیرد. هندی ها ۳ امتیاز متوالی را کسب کردند تا کولاکوویچ در امتیاز ۱۹ – ۱۴ برای این ست ایران وقت استراحت بگیرد.

هندی ها در اواخر این ست ۳ امتیاز متوالی را با سرویس های "شارما پانکاج" کسب کردند تا ایران در امتیاز ۲۳ – ۲۱ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین ایران دو امتیاز کسب کرد تا این ست ۲۵ – ۲۱ تمام شود.

والیبال ایران با قدرت از سد هند هم گذشت

*ست سوم: ۲۵ – ۲۱ ایران

دو تیم به صورت پایا پای پیش میرفتند تا اینکه ایران ۵ – ۳ پیش افتاد تا میهایلوویچ تقاضای وقت استراحت کند. ایران توانست ۸ – ۳ وقت استراحت فنی اول را کسب کند. با شروع مجدد بازی اشتباهات متعدد بازیکنان ایران و سرویسهای خوب "شارما پانکاج"، هند نتیجه را در امتیاز ۱۱ به تساوی کشید.

در ادامه اما با سرویس‌های پر قدرت قائمی ایران ۱۴ – ۱۱ پیش افتاد تا هند وقت استراحت بگیرد، نهایتا ایران ۱۶ – ۱۲ وقت استراحت فنی دوم را کسب کرد.

هند در حالی با اشتباه حضرتپور اختلاف را به دو امتیاز کاهش داد که ایران ۱۹ – ۱۷ پیش بود. در ادامه ایران با عملکرد خوب در حمله ۲۲ – ۱۸ پیشی گرفت. ایران با حفظ اختلاف چهار امتیازی ۲۵ – ۲۱ پیروز ست سوم شد تا در مجموع سه بر صفر برنده این دیدار شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1398/06/27
خداروشکر
آفرین بر والیبالیست های ایران
یه برد قدرتمند
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/06/27
حالا خوبه کولاکوویچ از بازیکنان ذخیره استفاده کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
آره
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1398/06/27
آفرین بر والیبالیست های برترین کشور یعنی ایران♡♡♡♡
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
عالی بود
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1398/06/27
تو والیبال ست نداریم میگن دست ....دست اول.....دست دوم....دست سوم .....چقدر باید یادت بدم برترین ها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
دقیقا به جای لوازم التحریر هم باید بگن نوشت افزار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج