جزئیات دریافت هزینه کفن‌ودفن تامین اجتماعی
۹۰۹۷۸۳
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
۱۰۸۹۱
یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به افرادی که تحت پوشش این بیمه هستند پرداخت کمک هزینه کفن و دفن است.

برنا: یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار دارند بر اساس بند ۱۸ ماده ۲ قانون تأمین اجتماعی کمک هزینه کفن و دفن است.

کمک هزینه کفن و دفن مبلغ مقطوعی است که به منظور جبران بخشی از هزینه‌های مربوط به کفن و دفن بیمه شده در مواردی که خانواده او این امر را به عهده می‌گیرند پرداخت می‌شود.

بر اساس قوانین تأمین اجتماعی، کمک هزینه کفن و دفن علاوه بر بازماندگان بیمه شدگان اجباری و اختیاری به بازماندگان بازنشستگان، ازکارافتادگان کلی و مقرری بگیران بیمه بیکاری متوفی نیز پرداخت می‌شود.

شرط اصلی پرداخت کمک هزینه کفن و دفن به بازماندگان، برقرار بودن ارتباط بیمه ای متوفی با سازمان در زمان فوت است اما اگر بیمه شده‌ای قبل از فوت به عللی مانند بیماری و بارداری به صورت موقت ارتباط کاری با کارفرما نداشته باشد، مشمول دریافت کمک هزینه کفن و دفن است.

پیش از این محمدحسن زدا قائم‌مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با انتشار فیلمی در صفحه اینستاگرام خود درباره هزینه کفن و دفن بیمه شدگان گفته بود: بعد از فوت کمک هزینه کفن و دفن به بازماندگان بیمه شده اصلی سازمان تأمین اجتماعی تعلق می‌گیرد که معادل یک ماه حداقل حقوق است.

قائم‌مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برای سال ۹۸ این مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که تقدیم بازماندگان بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی می‌کنیم.

میزان کمک هزینه کفن و دفن

مبلغ کمک هزینه کفن و دفن بابت فوت بیمه شدگان اجباری، اختیاری، مقرری بگیران بیمه بیکاری، همکاران سازمانی و مستمری بگیران اعم از بازنشستگان واز کار افتادگان کلی که تاریخ فوت آنان از ۸۶.۱۱.۲۰ به بعد باشد معادل حداقل دستمزد ماهیانه سال فوت است.

در خصوص مشمولینی که تاریخ فوت آنان قبل از ۸۶.۱۱.۲۰ باشد مبلغ کمک هزینه کفن ودفن با توجه به تاریخ فوت و جمعیت شهر محل دفن تعیین می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه کفن ودفن

-گواهی فوت بیمه شده یا مستمری بگیر

- اصل دفترچه درمانی متوفی

کمک هزینه کفن و دفن به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟

- بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد

- بیمه شدگان شاغل در کارگاه‌های دارای قرارداد واگذاری ۱%و ۷% وجوه مبنای کسر حق بیمه که پرداخت این تعهد به عهده کارفرماگذاشته شده است.

-مستمری بگیران بازنشسته واز کار افتادگان کلی که مشمول پرداخت حق سرانه درمان می‌باشند

-کارکنان شرکت‌ها و موسسات دولتی مشمول قانون تامین اجتماعی که تابع نظام هماهنگ پرداخت حقوق می‌باشند و موسسه آنان به استناد قانون «پرداخت پاداش خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری به کارکنان دولت» و اصلاحیه آن مکلف به پرداخت هزینه کفن ودفن کارکنان خود است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1398/06/31
در شهر ما حداقل قیمت قبر در آرامستان ۳ میلیون تومان است،
این کمک هزینه کفن و دفن هزینه یک وعده غذای ساده هم نمی‌شود
Iran, Islamic Republic of
05:34 - 1398/06/31
واقعا خسته نباشید!!!

ده برابر این پول فقط هزینه قبر میشه
Iran, Islamic Republic of
06:35 - 1398/06/31
''''' کمک هزینه کفن دفن ' به بیمه شدگان تامین اجتماعی'' آیا با کمک هزینه به کفن و دفن از طرف سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان ' ماجرا تمام میشود'' هزینه ایاب و ذهاب به بهشت زهرا چی میشود? هزینه مراسم شب هفتم و چهلم و سالگرد متوفی چی میشود'? هزینه سالن غذاخوری پانصد نفره را چه کسی پرداخت میکند ? هزینه مداحی ? لطفا بابت این امور هم کمک بفرمائید '
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1398/06/31
اقای حسن زاده چرا همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را از سال 86تا بحال باتوجه به موافقت نمایندگان مجلس هنوز اجرا نشده است باتوجه به اینکه چندین هزار میلیارد تومان دولت خدمتگذار به سازمان نامین اجتماعی بدهکار است
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/06/31
در قانون کاش پسش بینی میشد که این کمک هزینه فقط برای یکبار مُردن پرداخت نمی شد و بدفعات پرداخت میشد چون در شرایط کنونی بیمه شدگان با این در آمد چند بار می میرند و هر باز که زنده میشوند از بنیه آنان چیزی باقی نمی ماند
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1398/06/31
چقد زیاد خیلی فشار اوردین به خودتون یه وقت زخم بر نداریداااااا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج