در ملاقات با زنی که دوستش دارید، خود را وابسته نشان ندهید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۱۳۶۵۹
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
۱۰۵۶۵
دوست دارید بدانید در دیدار با دختر مورد علاقه‌تان چگونه خود را وابسته و نیازمند جلوه ندهید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه وابسته و نیازمند نباشید و در عوض کاری کنید که دختر مورد علاقه‌تان به شما بیشتر و بیشتر علاقه‌مند شود.

برترین‌ها: دوست دارید بدانید در دیدار با دختر مورد علاقه‌تان چگونه خود را وابسته و نیازمند جلوه ندهید؟ اول باید ببینیم تعریف «وابسته و نیازمند» بودن یا به زبان عامیانه‌تر «آویزان بودن» چیست.

چگونه در ملاقات با زنی که دوستش دارید خود را وابسته نشان ندهید

این تعریف در حوزه‌ی روابط زن و مرد کمی حساس‌تر می‌شود. در یک رابطه، وابسته و نیازمند بودن یعنی اینکه شما مدام احساس تردید داشته باشید و نگران این باشید که مبادا طرف مقابل‌تان به شما علاقه‌مند نباشد یا ترک‌تان کند. بر اساس این طرز فکر و حس تردید، ممکن است دست به کار‌هایی بزنید که بعد‌ها تاسف به جا بگذارد.

مثلا با کسی بمانید و رابطه‌تان را ادامه دهید که احترامی برای‌تان قائل نیست و شما صرفا به این علت با او مانده‌اید که خیلی زیباست یا شما از تنها ماندن می‌ترسید.

اما بدترین قسمت ماجرا این است که نیازمند و وابسته یا همان آویزان بودن باعث می‌شود حتی یک سری از چیز‌های خوب نیز تخریب شوند. زیرا زنی که شما بیش از حد به او وابسته‌اید، جور دیگری به شما نگاه می‌کند. خیلی زود به جایی می‌رسید که زن مورد علاقه‌تان دیگر شما را به عنوان یک مرد مستقل و با اعتماد بنفس نمی‌بیند و دیگر آن کسی نیستید که زمانی می‌خواست.

این اتفاق در بیشتر مواقع زن را وادار به ترک رابطه می‌کند.

این ماجرا‌ها برای‌تان آشناست؟ پس وقت آن است که این سیکل معیوب را بشکنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه وابسته و نیازمند نباشید و در عوض کاری کنید که دختر مورد علاقه‌تان به شما بیشتر و بیشتر علاقه‌مند شود.

پیش از هر چیز باید بدانید نشانه‌های «وابسته و نیازمند» بودن چیست

«آویزان» بودن در یک رابطه باعث می‌شود این ویژگی‌تان را به روش‌های گوناگونی بروز دهید. دانستن تمام این راه و روش‌ها قدم بسیار مهمی به سمت تغییر است.

مدام از او می‌پرسید چه می‌کند و کجاست و ...

این طبیعی است که برای تعیین زمانی برای ملاقات از دختر مورد علاقه‌تان در مورد برنامه‌هایش بپرسید یا بعد از چند روز بی‌خبری، چنین سوال‌هایی از او بکنید، اما آیا واقعا لازم است هر ساعت بدانید کجاست و چه می‌کند؟ شاید تصور کنید این نشاندهنده‌ی علاقه و توجه شماست، اما طرف مقابل‌تان چنین فکری نمی‌کند، در عوض فکر می‌کند شما مدام در حال کنترل او هستید.

زیاد از او تعریف و تمجید می‌کنید

اگر زیاد از زن مورد علاقه‌تان تعریف کنید، نیازمند جلوه خواهید کرد. اگر آنقدر از محاسنش بگویید و هر لحظه او را در تحسین‌های‌تان غرق کنید تا حدی که تکراری شود باید از خودتان بپرسید: «آیا واقعا دارید سعی می‌کنید کاری کنید که بیشتر دوست‌تان داشته باشد؟!».

مثل حسود‌ها رفتار می‌کنید

اگر دختر مورد علاقه‌تان بگوید قرار است با کسی جایی برود، شاید شما عصبی و پریشان شوید. یا اگر حرف خوبی در مورد مرد دیگری بزند ممکن است شما برآشفته شوید و اعتراض کنید. خیلی وقت‌ها چنین واکنش‌هایی نشاندهنده‌ی ضعف اعتماد بنفس و حس شک و تردید است.

مسائل شخصی‌تان را بیش از حد با او درمیان می‌گذارید

چگونه در ملاقات با زنی که دوستش دارید خود را وابسته نشان ندهید

شاید تنها دو سه بار با او بیرون رفته باشید و دیدار کرده باشید، اما طی همین مدت، شخصی‌ترین مسائل‌تان را با او مطرح کرده باشید. چند لحظه چشمان‌تان را ببندید و سعی کنید به یاد بیاورید وقتی در مورد مسائل خصوصی‌تان حرف می‌زدید واکنش او چه بوده است.

آیا سوال‌هایی از شما می‌پرسید که تشویق‌تان کند به حرف‌های‌تان ادامه دهید یا اینکه تا حدودی متعجب و شگفت زده از رفتار شما بود؟ بیش از اندازه در مورد مسائل شخصی حرف زدن یک نوع تحسین و تعریف بیش از اندازه است و راهی است که خیلی از افراد سعی می‌کنند دیگران را وادار به دوست داشتن خود کنند. البته این رفتار یکی از بارزترین نشانه‌های «آویزان» بودن است.

مدام با او تماس می‌گیرید یا به او پیام می‌دهید

روزی چند بار به دختر مورد علاقه‌تان پیام می‌دهید یا با او تماس می‌گیرید؟ او چند بار جواب‌تان را می‌دهد؟ هر بار به این امید که گوشی را بردارد تماس می‌گیرید، اما به نتیجه نمی‌رسید؟ انرژی و وقت‌تان را صرف کاری می‌کنید که دختر مورد علاقه‌تان را از شما دور خواهد کرد.

کاری می‌کنید که به او احساس گناه و تقصیر بدهید

فرض کنید او نمی‌تواند با شما به نمایشگاه نقاشی بیاید، چون قرار است دوستش را به فرودگاه برساند. با وقار و خوشرویی می‌پذیرید یا اینکه اندوهگین و معترض به او می‌گویید که فرصتی به این خوبی را از شما می‌گیرد و حس بدی به شما می‌دهد و توجهی به خواسته‌ها و احساسات شما ندارد؟ احساس گناه دادن به طرف مقابل هرگز در بلند مدت جواب نمی‌دهد.

نظرات دیگران را به نفع خودتان جمع می‌کنید

آیا از آن دسته مرد‌هایی هستید که عقاید و نظرات دیگران را جمع می‌کنید و سپس به زن مورد علاقه‌تان می‌گویید که همه طرف شما هستند؟ اگر زیاد از این جمله استفاده می‌کنید که «من از همه سوال کردم و همه مثل من فکر می‌کردند»، پس سعی دارید طرف مقابل‌تان را وادار کنید کاری کند که شما می‌خواهید و این به شما احساس امنیت می‌دهد.

قهر می‌کنید

شاید از آن آدم‌هایی هستید که با هر چیز ناخوشایندی فورا قهر می‌کنند. به علامت قهر، جواب پیام‌ها را ندادن یا روبرگرداندن شاید یکی دو بار جواب بدهد و طرف مقابل‌تان را وادار به واکنشی کند که احتمالا می‌خواهید، اما راه حلی بسیار فوری، سطحی و بی‌ارزش است.

حالا که متوجه شدید نشانه‌های وابسته بودن در یک رابطه چیست می‌توانید تکنیک‌هایی را برای تغییر رفتار و طرز فکرتان به کار ببرید که خیلی از آن‌ها واقعا ساده‌اند:

بیشتر به او گوش بدهید

آدمی که زیاد از حد وابسته و آویزان است معمولا بیشتر به خودش توجه دارد. ممکن است شما به دنبال کسی باشید که بیقراری درون‌تان را آرام کند، چون احساس تنهایی یا تردید می‌کنید. در عوض سعی کنید بیشتر روی شناخت طرف مقابل‌تان و گوش دادن به او تمرکز کنید.

در ملاقات با زنی که دوستش دارید، خود را وابسته نشان ندهید

وقتی تمام فکرتان مشغول تردید‌هایی است که دارید نمی‌توانید به خوبی متوجه شوید با چه کسی دیدار می‌کنید و اگر هم طرف مقابل‌تان توجهی که به دنبالش هستید را به شما بدهد، فقط تائیدی بر احساس ضعف شما در این رابطه خواهد بود.

چگونه باید این اتفاق را متوقف کنید؟ با تمرین ِ «گوش دادن» شروع کنید. اگر با توجه بیشتری به حرف‌های دختر مورد علاقه‌تان گوش دهید، ماجرا‌هایی که بین شما دو نفر روی می‌دهد به سرعت تغییر خواهد کرد.

با این کار نه تنها تمرکز از روی «احساس نیاز شما» برداشته می‌شود بلکه شما نیز به شناخت بهتری از طرف مقابل‌تان دست پیدا می‌کنید و می‌توانید بررسی کنید آیا او واقعا کسی هست که به دنبالش هستید.

برای اینکه به زن مورد علاقه‌تان واقعا گوش بدهید نکات زیر را به یاد داشته باشید:. از او زیاد سوال بپرسید. اگر از شما سوالی کرد فقط بر اساس همان چیزی که پرسیده جواب بدهید، نه چیزی که منتظرید از او بشنوید یا فراتر از سوال او. کلامش را قطع نکنید. طولانی حرف نزنید و داستان تعریف نکنید. زیاد از خودتان نگویید

اگر سعی کنید بیشتر گوش دهید تا اینکه حرف بزنید، می‌توانید دختر مورد علاقه‌تان را بهتر بشناسید و به عنوان یک انسان واقعی ببینید نه به عنوان کسی که می‌خواهید از او برای جواب دادن به احساس نیاز و وابستگی‌تان استفاده کنید.

مدیتیشن کنید

چگونه در ملاقات با زنی که دوستش دارید خود را وابسته نشان ندهید

مدیتیشن یک نوع سرمایه گذاری است، پس باید کمی صبر کنید تا نتیجه‌اش را ببینید. تنها ۵ تا ۱۰ دقیقه در روز کافیست تا مدیتیشن را تمرین کنید و تفاوت را ببینید. روش‌هایی که مدیتیشن به شما کمک می‌کند به مرور زمان کمتر احساس ضعف و نیازمند بودن بکنید به شما می‌گوییم:کمتر واکنش نشان خواهید داد.

مطالعه‌ای جدید دریافته که تنها ۲۰ دقیقه مدیتیشن می‌تواند واکنش‌های هیجانی‌تان را تنظیم کند تا به محرک‌های منفی کمتر واکنش نشان بدهید. یعنی بهتر می‌توانید خونسردی‌تان را حفظ کنید و کم کم احساس تردیدتان برطرف خواهد شد.. خودتان را بهتر خواهید شناخت.

مدیتیشن می‌تواند به شما احساس شناخت نسبت به خودتان بدهد که قبلا نداشتید. مدیتیشن می‌تواند کمک‌تان کند متوجه جزئیات ریز در هیجانات خود شوید، بنابراین می‌توانید قبل از اینکه احساس نیاز و ضعف‌تان تبدیل به رفتاری بد شود و رابطه‌تان را خراب کند، آن را مهار نمایید.. وقتی با دختر مورد علاقه‌تان هستید بیشتر در لحظه حضور دارید و لذت می‌برید.

مدیتیشن به طور منظم می‌تواند مانع شود که درگیر احساسات و افکار خودتان شوید و زمانی که در کنار دختر مورد علاقه‌تان هستید، از بودن با او بیشتر لذت ببرید.

علت وابستگی و احساس نیازتان را بررسی کنید

آیا گاهی تعجب می‌کنید که این همه احساس وابستگی و ضعف و نیاز از کجا ناشی می‌شود؟ روانشناسان می‌گویند دوران کودکی شما می‌تواند علت این ویژگی‌تان در روابط باشد.

نحوه‌ی پاسخ والدین شما به نیازهای‌تان در دوران کودکی تاثیر زیادی در شیوه‌ی وابستگی‌تان در دوران بزرگسالی دارد:
اگر نیازهای‌تان به عنوان یک کودک به خوبی برآورده می‌شده است پس به طور کلی آدمی هستید که در روابط می‌توانید به طرف مقابل‌تان اعتماد کنید.

اگر پدر و مادرتان در پاسخ به نیاز‌های شما به عنوان یک کودک، واکنش منفی نشان می‌دادند پس حالا به عنوان یک بزرگسال از نزدیک شدن به دیگران و صمیمی شدن با آن‌ها می‌ترسید و اجتناب می‌کنید.

اگر پدر و مادر شما پاسخ‌های غیرقابل پیش بینی به نیاز‌های شما به عنوان یک کودک می‌دادند پس حالا به عنوان یک بزرگسال در روابط تان احساس تردید دارید و نیازمندانه رفتار می‌کنید، یعنی در واقع دچار نوعی اضطراب در روابط هستید.

روابط اجتماعی‌تان را گسترش دهید

چگونه در ملاقات با زنی که دوستش دارید خود را وابسته نشان ندهید

اجازه ندهید زنی که با او آشنا شده‌اید و مورد علاقه‌ی شماست تنها سرگرمی‌تان باشد. البته این روز‌ها با توجه به مشغله‌های زیادی که وجود دارد به سختی می‌توان فرصتی برای دیدار با دوستان و روابط اجتماعی بیشتر پیدا کرد. اما اگر سعی کنید روابط تان تنها محدود به زن مورد علاقه‌تان نشود، کمتر هم احساس وابستگی و نیازمند بودن خواهید کرد، زیرا در شرایطی قرار نمی‌گیرید که فکر کنید اعتماد بنفس و انگیزه‌های شما فقط در یک نفر خلاصه شده است.

شما می‌توانید برای روز‌های آزادتان برنامه ریزی کنید تا علاوه بر دیدار با فرد مورد علاقه‌تان با دوستان و آشنایان نیز دیدار‌هایی داشته باشید.

باشگاه بروید و تمرینات بدنسازی را جدی دنبال کنید

بعد از پایان تمرینات، تنها کسی که به او فکر می‌کنید خودتان هستید، زیرا سعی دارید بدن‌تان را بعد از تمرینات سنگین، ریکاوری کنید. وقتی به خانه می‌رسید تنها چیزی که می‌خواهید یک دوش آب گرم و سپس استراحت کردن است. اگر ذهن‌تان درگیر تمرینات سخت و پیشرفت در روند بدنسازی‌تان باشد، دیگر نگران پیام دادن به فرد مورد علاقه‌تان و اینکه چه زمانی جواب بدهد و چه بگوید و ... نخواهید بود.

منبع: emlovz

هدی بانکی
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/07/10
بله وابسته نشون ندین من یکی حالم بهم میخوره باور کنین خیلی وقتا تظاهر میکنم ک دارم ب حرفاش گوش میدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
ما مردا هم حالمون از اخلاقای شما بهم میخوره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
12/48 بیخود حالت بهم میخوره چندش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
مرد اویزون فقط ادمو قرصی میکته. ول کن بره. حیف اعصابت. مذکرای مونث صفت هم لطفن خفه شن
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
به نظرم کارت اصلا خوب نیست
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1398/07/10
توصیه هاتون کلا خوب بود بخصوص مدیتیشن و ورزش
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/07/10
ممنون از مطالبتون
من مورد آخر ورزش رو تست کردم چندین بار، واقعا کار سازه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
مزخرفه
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/07/10
واقعاشرم آورهست برترینها،شماعلناداریدفرهنگ دوست دخترودوست پسرراترویج میدهید/
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
جناب حق گو اگه دوست دارید حق را از جانب یک متولد سال 60 بشنوید
امروز مثل زمان ما نیست که بر حسب موقعیت جی پی اس مادر رادار رو روشن کنه و دختر های محله رو ردیابی کنه و با تهیه شیرینی و گل شانس پسر رو برای همشون امتحان کنه و علاقه هم نمه نمه بوجود بیاد

امروزه روانشناسان میگویند لااقل باید 500 ساعت گفتگوی پیش از ازدواج کرد
حتی من یادمه 20 سال پیش کارشناس برنامه هزار راه نرفته آن زمان ، اگر سن شما قد بدهد در برنامه تلویزیونی گفت ، بعدها اختلافات از ریختن ریش آقا در دستشویی آغاز میشود باید ریزترین مسائل را مطرح کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
اشتباه فکر می کنی این یک راهکار بود برای جوانهای ساده البته من خودم از راهنمای زه این طریق متشکرم دوست شما
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/07/10
من جدیدا از کسی ام خوشم بیاد کلا وابسته که نمیشم هیچ،چند وقت بعدش شدیدا از چشمم می افته
نمیدونم این چه مرضی یه
پاسخ ها
ساراازاصفهان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
مرض هوسرانی
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
درست میشه کم کم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
چون از یه دختر شاید خیلی توقع داری
بدون نام
Netherlands
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
مرض نیست اتفاقا خیلیم خوبه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
مرضی به نام هوس مرد های ایرانی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
با هر ننه قمری دوست نشو
باران
United Kingdom
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
احتمالا چون فقط از اخلاقش خوشت اومده
بعدا که با اخلاقش آشنا میشی از چشمت میفته
کاش شما آقایون فقط ظاهر رو نبینید
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
فکر کنم خود شیفته ای
حق گو
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
این مرض خودبزرگ بینی هست حتماروخودت کارکن داداش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اون ولت مي كنه ميره تو اينجوري واس خودت توجيه مي كني
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1398/07/10
آقا رضا :شما فرار رو به جلو می کنید ،یعنی ناخودآگاه از ترس رها شدن ،جلو جلو طرف رو رها می کنید .
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1398/07/11
سلام منم در زندگیم دچار بحران شدیدی شدم همسرم اصلا دوستم نداری و به تظاهر نشون میده که دوستت دارم ولی نه اخلاق شش و نه رفتارش و نه گفتارش اینو میگه بیشتر پرخاش می‌کنه ناسزا میگه دعوا می‌کنه من میتونم و این خیلی عذابم میده دو تا بچه دارم به خاطر اونها دارم تحمل میکنم اما خیلی عذاب میکشم نمی‌دونم چکار کنم دیگه طاقت ندارم افسردگی بدی گرفتم زندگیم برای دیگرانه تا من با همه خوبه میگه می‌خنده اما به من که می سه میپره فحش میده تند حرف میزنم داد میزنم و خیلی چیزهای دیگه
پاسخ ها
ساراازاصفهان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
روش زندگیتو عوض کن کادو بخر ظرف بشور اگه بچه کوچیک دارین بچه رو سرگرم کن تا مادرش استراحت کنه بعد ی مدتی خانمت اخلاقش عوض میشه گناه داره
essi
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
سارا خانوم شما خانوم هستی و جانبدارانه نظرتو میگید ،،، شما از کجا میدونی درون زندگی این دونفر چه میگذره و قضاوت میکنی
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/07/11
وای دقیقا مثل دوست پسرِ من. عصبیم میکرد. اصلا تحملشو ندارم دیگه
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/07/11
داری تمرین دختر بازی و زن بارگی یاد میدی؟!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو