اتوئو: برایم فرقی نمی‌کند اینتر ببرد یا بارسلونا
۹۱۳۶۷۷
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
۲۹۷۸
مهاجم سابق تیم‌های فوتبال اینتر و بارسلونا در آستانه مصاف رو در روی این دو تیم در لیگ قهرمانان اروپا، چالش سختی را برای مردان کونته پیش‌بینی کرد.

خبرگزاری تسنیم: ساموئل اتوئو می‌گوید فردا شب (چهارشنبه) در مصاف تیم‌های فوتبال بارسلونا و اینتر در نوکمپ، پیروزی هیچکدام را بر دیگری ترجیح نمی‌دهد. اتوئو که با هر دو تیم سه‌گانه برده است (با بارسلونا در سال 2009 و با اینتر در سال 2010) درباره بازی این دو تیم در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به نشریه گاتزتا دلواسپورت گفت: من برای این بازی قلبم را به دو قسمت تقسیم کرده‌ام. کونته (سرمربی اینتر) می‌تواند برای بردن این بازی رؤیاپردازی کند. او کسی است که تا آخرین لحظه هرگز از رسیدن به پیروزی نهایی مأیوس نمی‌شود. کم هستند افرادی که چنین رویکردی دارند با این حال اگر مسی در میدان حاضر باشد، همه چیز عوض می‌شود.

اتوئو در پاسخ به این سؤال که بهترین تجربیات دوران بازیگری‌اش در اینتر رقم خورده یا بارسلونا گفت: در هیچکدام، چون بهترین خاطراتم در مایورکا بود. با این حال نیمی از بهترین افتخاراتم را از اینتر دارم و نیمی دیگر را از بارسلونا. حضور در بارسلونا مانند ویترینی بود که به من اجازه داد به میلیون‌ها کودک آفریقایی بگویم می‌توانند هر کاری که رؤیایش را دارند، عملی کنند. رفتنم به اینتر هم این فرصت را به من داد تا به بازیکنی تبدیل شوم که دو فصل پیاپی با دو باشگاه مختلف سه‌گانه ببرم.

مهاجم کامرونی سابق اینتر درباره تصمیمش برای پیوستن به این تیم بعد از ترک بارسلونا در سال 2009 با وجود هشدارهایی که به او در خصوص رفتارهای نژادپرستانه هواداران ایتالیایی داده شده بود، تأکید کرد: خوشحالم که به حرف آنهایی که مرا از رفتن به ایتالیا منع می‌کردند گوش نکردم. آنها به من می‌گفتند که به ایتالیا نرو چون آنجا آنهایی که سفیدپوست نباشند، به مشکل برمی‌خورند.

اتوئو درباره مشکلاتی که بارسلونا در این فصل با آن دست و پنجه نرم کرده است هم عنوان کرد: بله بارسلونا مشکلاتی داشته، چون مسی مقدس خیلی کم بازی کرده است. هر وقت او روی فرم باشد، بارسلونا روی فرم است. اگر او روی فرم نباشد، بارسلونا هم روی فرم نیست. من انتظار ندارم که مسی مقابل اینتر بازی کند اما اگر او بازی کند کار اینتر سخت می‌شود.

کاپیتان سابق تیم ملی کامرون سپس اظهارنظر جالبی هم درباره ژوزه مورینیو، مربی که با او در اینتر س‌ گانه برد و الان بیکار است انجام داد و گفت: دوست داشتم که روزی مورینیو را روی نیمکت بارسلونا یا تیم ملی کامرون ببینم اما الان هم که می‌بینم دارد استراحت می‌کند برایش خوشحالم، البته امیدوارم که استراحتش فقط تا پایان فصل ادامه داشته باشد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج