فدراسیون جهانی رکورد جدید ماراتون را قبول ندارد!
۹۱۷۸۱۲
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
۳۷۷۵
فدراسیون جهانی دوومیدانی رکورد شکنی دونده کنیایی را به صورت رسمی مورد قبول ندارد.

خبرگزاری میزان: الیئود کیپچوگ به نخستین انسانی تبدیل شد که توانست ماراتون رو زیر ۲ ساعت به اتمام برساند.

این کنیایی ۳۴ ساله بعد از اینکه مسابقه ماراتون وین را تمام کرد، گفت: «من خوشبخت‎ترین انسان کره‌زمین هستم. من اولین انسانی هستم که توانسته این مسافت را در کمتر از ۲ ساعت به پایان برساند. حالا به تمام مردم دنیا می‌گویم که هیچ محدودیتی برای انسان وجود ندارد.»

فدراسیون جهانی رکورد جدید ماراتون را قبول ندارد!

این رکورد شکنی در حالی رخ داد که فدراسیون جهانی دوومیدانی آن ا به صورت رسمی مورد قبول نمی‎داند؛ زیرا رقابتی که کیپچوگ در آن شرکت کرد، رقابتی یک نفره بود و تنها خودش در آن بدون رقیب دوید. در واقع این مسابقه فقط برای رکوردشکنی این دونده فراهم شد.

فدراسیون جهانی رکورد جدید ماراتون را قبول ندارد!

نکته جالب توجه اینکه در طول مسیر ۲۵۰ هزار نفر دویدن این ورزشکار کنیایی را مشاهده کردند.مقابل این دونده ۳۴ ساله اتومبیلی حرکت می‌کرد که روی آن لیزری قرار داشت تا این ورزشکار بتواند گام‌هایش را براساس آن لیزر و نوری که زیر پایش قرار می‌گیرد، تنظیم کند.

فدراسیون جهانی رکورد جدید ماراتون را قبول ندارد!

یکی دیگر از نکات مثبت این رکورد شکنی، سرعت این دونده بوده است. او با سرعت ۱۳ مایل در ساعت یعنی چیزی بیش از ۲۰ کیلومتر مسیر را طی کرده است.

این ورزشکار مطرح کنیایی، با کفش‌های مخصوص و جدید کمپانی نایکی این مسیر را دوید. در واقع این رکوردشکنی در راستای پروژه Nike's Breaking ۲ توسط کمپانی نایکی صورت گرفت.

این کمپانی برای شکستن رکورد زیر ۲ ساعت در سال ۲۰۱۶ تیمی از ۳ دونده نخبه را دور هم جمع کرد و سرانجام تصمیم گرفت سرمایه‌گذاری اصلی را بر روی این کنیایی صورت بدهد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج