۱۰ تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۱۸۷۵۹
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
۷۹۳۵
وقتی درباره‌ی فرمت سریال‌های پرطرفدار تلویزیونی بحث می‌شود، هیچ‌چیز نمی‌تواند به‌پای سریال‌هایی که درباره‌ی دکتر‌ها و موقعیت کاری آن‌ها ساخته شده برسد.

بلاگ نماوا - فرناز آشفته‌فرد: وقتی درباره‌ی فرمت سریال‌های پرطرفدار تلویزیونی بحث می‌شود، هیچ‌چیز نمی‌تواند به‌پای سریال‌هایی که درباره‌ی دکتر‌ها و موقعیت کاری آن‌ها ساخته شده برسد. دلیل آن مشخص است.

تخصص پزشکی و ماجرا‌های واقعی آن، خوراک داستان‌نویسی است. دکتر‌ها هرروز با مرگ و زندگی انسان‌ها سروکار دارند و چنین فیلم‌هایی، دنیایی واقعی را برای بیننده مجسم می‌کنند. در این مقاله به معرفی ۱۰ تا از بهترین سریال‌های پزشکی می‌پردازیم.

۱۰. Dr. Kildare/ Ben Casey (به‌صورت مشترک)

دکتر کیلدر سریال پزشکی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

این دو سریال جزو اولین سریال‌های محبوب بودند که پزشکان نقش قهرمان داستان را داشتند. تا دهه ۶۰ میلادی، بیشتر امتیاز‌های برنامه‌های تلویزیون به فیلم‌های وسترن تعلق داشت. هم‌زمان، پخش «دکتر کیلدر» با بازی ریچارد چمبرلین Richard Chamberlain شروع شد.

تقریباً هم‌زمان با پخش این سریال، یک سریال پزشکی دیگر به نام «بن کیسی» از شبکه‌ی دیگری به روی آنتن رفت. این سریال «ضد کلیدر» بود. کیسی با بازی وینس ادواردز Vince Edwards داستان زندگی یک جراح ماهر، اما گستاخ است. این شخصیت به نظر آشنا می‌آید؟ شخصیت دکتر هاوس Dr. House شبیه به کیسی است.


۹. Nurse Jackie

پرستار جکی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

ادی فالکو Edie Falco درست پس از پایان «سوپرانوز» The Sopranos، نقش این پرستار را که مشکلات شخصی متعدد دارد را در «پرستار جکی» پذیرفت.

این سریال که یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی بود، داستان جکی پیتون Jackie Peyton پرستار پرکاری را به تصویر کشیده که روزهایش را با مصرف مواد مخدر می‌گذراند و داستان هر قسمت کمی درام، کمدی یا ترکیبی از هر دو است. پخش این سریال در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید.


۸. Nip/Tuck

جراحی پلاستیک سریال پزشکی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

یک سریال پزشکی دیگر که به‌اندازه‌ی تیغ جراحی پزشکان تیز و بُران است. در «جراحی پلاستیک» ماجراجویی‌های موذیانه و گاهی شیطنت‌های جنسی دو جراح پلاستیک را می‌بینیم.

پس از تماشای این سریال نمی‌دانیم که با اثری هجوآمیز روبرو بودیم یا داستانی؛ شاید بتوان گفت که این سریال ترکیبی از هر دو این‌ها است. در این سریال بازیگران مطرح زیادی را می‌بینیم که در کنار دو شریک تجاری و جراح موفق داستان، ماجرا‌های جالبی را شکل داده‌اند.


۷. Scrubs

اسکرابز

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

همه می‌دانند که در بیمارستان‌ها اتفاقات خنده‌داری نیز رخ می‌دهد و «اسکرابز» این را کاملاً ثابت کرد. کمتر سریال پزشکی ساخته شده که کاملاً حال‌وهوای طنز داشته باشد («مش» MASH نمونه‌ی یک سریال داستانی با رگه‌هایی از طنز بود).

داستان این سریال طنز در بیمارستانی می‌گذرد که اصلاً دوست ندارید پایتان را آنجا بگذارید. زک برف Zach Braff در نقش جان دوریان John Dorian بازی می‌کند و تجربیات عجیب او با شروع کارش در بیمارستانی عجیب را دنبال می‌کنیم.


۶. St. Elsewhere

سنت السور سریال پزشکی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

هیچ شکی نیست که «سنت السور» یکی از سریال‌های پزشکی پرطرفدار بوده است. بیش از هر چیز، این سریال بازیگران بسیار معروفی دارد؛ از دنزل واشینگتن Denzel Washington و مارک هارمون Mark Harmon گرفته تا هاوی ماندل Howie Mandel و دیوید مورس David Morse.

پخش این مجموعه از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۸ ادامه داشت و پایان شگفت‌انگیزش همه مخاطبانش را بهت‌زده کرد. این سریال هم خنده‌دار، هم غمگین، هم درام و در کل یک مجموعه‌ی تمام‌عیار بود.


۵. General Hospital

یمارستان عمومی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

«بیمارستان عمومی» یکی از طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی به شمار می‌آید. پخش آن از سال ۱۹۶۳ تابه‌حال ادامه داشته است. مثل بسیاری از سریال‌های خانوادگی دیگر، این سریال هم داستان‌های قتل، ازدواج، عشق پنهانی و به‌طورکلی کمی از همه‌چیز را به نمایش گذاشته است.

نکته جالب این مجموعه، حضور بازیگران درجه‌یک متعدد در آن است. الیزابت تیلور آن‌قدر به «بیمارستان عمومی» علاقه‌مند بود که به پیشنهاد خودش به‌عنوان بازیگر مهمان برای حضور در این سریال قرارداد امضا کرد.


۴. Grey’s Anatomy

آناتومی گری سریال پزشکی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

اولین قسمت «آناتومی گری» در سال ۲۰۰۵ پخش شد و هیچ‌چیز جلودار آن نبود. امتیازبندی و جوایز متعددی به این سریال تعلق گرفته است. پاتریک دمپسی Patrick Dempsey هوش از سر طرفدارانش می‌پراند، اما زنان پزشک قوی، باهوش و جذاب در مرکز توجه این مجموعه بودند. این سریال خانوادگی نیز مدت‌زمان زیادی است که از شبکه ای‌بی‌سی ABC در حال پخش است. با وجود عوض شدن بازیگران «آناتومی گری»، این مجموعه هنوز هم پرطرفدار است.


۳. MASH

مش

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

یک سریال به‌تمام‌معنا کلاسیک. این مجموعه بر اساس فیلمی با همین نام اثر رابرت آلتمن Robert Altman ساخته شده و هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که مضمون جنگی این فیلم که درباره‌ی جنگ ویتنام است در این سریال، به چنین محبوبیتی برسد.

داستان سریال «مش» در کشور کره می‌گذرد. آلن آلدا Alan Alda ستاره‌ی فیلم با بازی در نقش جراحی خبره که با شوخی‌هایش سعی داشت فضای غرق در خون اتاق عمل را تلطیف کند، به ستاره‌ی محبوب‌تری تبدیل شد.


۲. House

دکتر هاوس سریال پزشکی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

بسیاری از منتقدان معتقدند که «دکتر هاوس» بهترین مجموعه‌ی پزشکی است که تابه‌حال ساخته شده است. تفسیر سریال ساده است؛ شرلوک هولمز در نقش یک پزشک که پرونده‌های عجیبی را حل‌وفصل می‌کند.

تا اینجا همه‌چیز خوب به نظر می‌رسد، اما جوری که هیو لوری Hugh Laurie این شخصیت را بازی کرده، همه‌چیز را تحت تأثیر خود قرار داده است.

تابه‌حال چند پزشک نابغه‌ی گستاخ، عبوس و معتاد به قهرمان و ستاره‌ی سریال‌های تلویزیونی تبدیل شده‌اند؟ «دکتر هاوس» اصلاً دوست‌داشتنی نبود، اما داستان و بازی‌های آن به‌شدت عالی هستند.


۱. E.R

بخش فوریت‌های پزشکی

۱۰تا از بهترین سریال‌های پزشکی که تاکنون ساخته شده‌اند

سریال «بخش فوریت‌های پزشکی» به مدت ۱۵ سال در حال پخش بود و داستانش ترکیبی از درام، طنز و تشویش است که در بخش اورژانس یک شهر بزرگ روایت می‌شود. جرج کلونی، ستاره‌ی سریال، به محبوبیت بسیار بیشتری دست پیدا کرد. جولیانا مارگولیس Julianna Margulies نیز با این سریال معرفی شد (بازیگر «همسر خوب» The Good Wife).

مایکل کرایتون Michael Crichton برنده‌ی جوایز متعدد نویسندگی، فیلم‌نامه را با مضمونی درباره‌ی به دست آوردن و از دست دادن عشق و زندگی نوشته است. تماشای این سریال هنرمندانه را هرگز نباید از دست داد.
bestmedicaldegrees.com است.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/07/28
پرستاران کو؟؟
از همش معروف تر و طولانی تر بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
پزشک دهکده ــــ پرستار دهکده
بدون نام
Netherlands
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
پرستاران سریال خوبی بود ولی در حد بهترین سریالها نبود.
تو این مطلب بهترینها رو نوشتن
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/07/28
اناتومی گری عالیییی بوددد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
مطلب جالبی بود کاش سال شروع و اتمام سریال رو میذاشت به شخصه نمیتونم با سریالهایی که واسه بیش از ده سال پیش هست ارتباط برقرار
کنم مخصوصا اونهایی که مال قبل از گوشی هوشمند هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
١٨:٠٩
برو پي كارت
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1398/07/29
ما هم در حاشیه می سازیم تا پزشک ها را دست بندازیم ! نمیخواهم بگم پزشک ها مشکل ندارن ولی تصور کنید به یکی شب روز بگن تو دزدی تو کار بلد نیستی تو فلانی تو بهمانی آیا انگیزه ای برای خوب بودن برایش می مونه ؟! اینها با ساختن این سریال ها به پزشک هاشون انگیزه خوب بودن میدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
بهتره پزشکها به جای دنبال بهانه بودن برای بد کار کردن خودشونو ثابت کنن سهمیه ای و کلاس کنکوری بودنشون کم بود حالا بایداینم تحمل کنیم؟
بدون نام
Netherlands
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
دیدگاه شما بسیار جهان سومی و سطح پایینه دوست عزیز.
اتفاقا شما اگر اهل فیلم و سینما باشید میبینید که اونها در فیلمها و سریالهاشون (و همینطور کتابهاشون) با همه اقشار تخصصی به شدت شوخی میکنن و در هجوشون کار میسازن . در حوزه پزشکی هم همینطور.
این نشون از فرهنگ و جنبه بالاشون داره. متاسفانه در ایران و کشورهایی مثل ما فرهنگ به شدت پایینه و جنبه و ظرفیت افراد کمه و شوخی و طنز رو توهین قلمداد میکنن وسعی میکنن با هر نوع طنز برخورد کنن و جلوش رو بگیرن!ا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
شما برو اون سريالا رو ببيين بعد نظر بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
سريال هاوس بدتر از اينا رو به بزشكا نسبت داد ولي همه ازش استقبال كردند حتي پزشكا! اين فقط پزشكاي سهميه اي ما هستند كه ادعاي تقدس و خدايي دارند
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/08/03
ساختمان پزشكان:)))
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
خخخخخخخخخخخخ
خیلی باحالی داداش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر