هشدار سیلاب و رانش زمین در مناطقی از ژاپن
۹۲۱۱۰۰
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
۴۵۰۷
آژانس هواشناسی ژاپن به مردم توکیو و "ناگانو" شمالی هشدار داد که بارندگی‌های شدید امروز (سه‌شنبه) ممکن است منجر به وقوع سیلاب و رانش زمین در برخی نواحی از جمله مناطقی شود که اخیرا درگیر طوفان بوده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: آژانس هواشناسی ژاپن به مردم توکیو و "ناگانو" شمالی هشدار داد که بارندگی‌های شدید امروز (سه‌شنبه) ممکن است منجر به وقوع سیلاب و رانش زمین در برخی نواحی از جمله مناطقی شود که اخیرا درگیر طوفان‌ بوده‌اند.

آژانس هواشناسی ژاپن اعلام کرد: بارندگی‌های سنگین در طول امروز پیش‌بینی شده و وقوع سیلاب‌ها و طوفان‌هایی همراه با رعد و برق در توکیو و همچنین احتمال بروز سیل و رانش زمین برای بخش‌هایی از استان "ناگانو" واقع در شمال غربی توکیو از جمله شهر "ناگانو" نیز داده می‌شود.

مقامات ژاپن هم‌چنین هشدار داده‌اند که حتی در مناطقی که هشدارهای رسمی صادر نشده است، امکان وقوع سیلاب‌ و رانش زمین وجود دارد.

طوفان "هاگیبیس" اوایل ماه جاری میلادی شمال و مرکز ژاپن را درنوردید. استان‌های "ناگانو"، "فوکوشیما" و "میاگی" بیشترین آسیب را در اثر این طوفان متحمل شدند. طبق اعلام دفتر مدیریت حوادث دولت این کشور، تا روز گذشته (دوشنبه) ۷۰ کشته و ۱۲ مفقود در این طوفان به ثبت رسیده است.

بارندگی‌های شدید ناشی از این طوفان باعث طغیان رودخانه‌ها و آسیب دیدن‌ سدها در ده‌ها نقطه شده است. محصولات کشاورزی از جمله مزارع سیب، کلم و خیار نیز به طور جدی خسارت دیده‌اند. خسارات محصولات کشاورزی ژاپن در این طوفان تا ۷۰ میلیارد ین (۷۰۰ میلیون دلار) تخمین زده شده است.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، مقامات استان "میاگی" که بارش باران تا ۱۰ سانتی‌متر در آن پیش‌بینی شده، هشدار داده‌اند که مناطق آسیب‌دیده از طوفان در این استان به شدت آسیب‌پذیر شده و حتی میزان کم بارندگی در آن‌ها نیز ممکن است با خطر همراه باشد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج