درباره انباشت اسید لاکتیک در بدن!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۲۲۲۰۷
۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
۶۱۹۷
از آثار اسید لاکتیک بیش از حد می توان به از بین رفتن قابلیت حرکت و سفتی عضلات اشاره کرد که شدت آنها به مقدار اسید لاکتیک تولید شده در نتیجه فعالیت بدنی بستگی دارد.

عصر ایران: آیا با احساس گزگز یا سوزن سوزن شدن پاها پس از بلند کردن وزنه و کشش عضلات فراتر از آستانه تحمل آنها در باشگاه آشنا هستید؟ این شرایط به واسطه تبدیل کربوهیدرات ها به اسید لاکتیک در بدن برای تامین انرژی در نتیجه افت سطوح اکسیژن رخ می دهد.

درباره انباشت اسید لاکتیک در بدن!

به نقل از "مدیکال دیلی"، از جمله علائم انباشت اسید لاکتیک در بدن می توان به تنفس سریع، سردرگمی، درد شکم، تعریق و حالت تهوع اشاره کرد. این واکنش طبیعی بدن به فعالیت بدنی شدید در زمانی است که عضلات با کمبود انرژی مواجه شده و دردناک می شوند. البته، این شرایط نباید موجب نگرانی شما شود زیرا استراحت کافی و پرهیز از اعمال فشار بیش از حد بر عضلات برای ریکاوری معمولا آن چیزی است که نیاز دارید.

ورزشکاران به این واکنش عادت کرده و بدن خود را به گونه ای تمرین می دهند تا تحمل مقادیر بالای اسید لاکتیک را داشته باشند، در نتیجه، چگونگی مقابله با این ناراحتی شدید را فرا می گیرند.

یک آزمایش خون می تواند سطح اسید لاکتیک تولید شده توسط بدن در موقعیت های استرس‌زا مانند مشکل قلبی، نارسایی کلیوی، کم خونی و استفاده از دارو را نشان دهد.

این شامل یک شرایط پزشکی جدی به نام اسیدوز لاکتیک نیز می شود که می تواند یک عارضه جانبی ناشی از مصرف داروی دیابت متفورمین است. دامنه عادی اسید لاکتیک در خون انسان از 4.5 تا 19.8 میلی گرم در دسی لیتر است.

از آثار اسید لاکتیک بیش از حد می توان به از بین رفتن قابلیت حرکت و سفتی عضلات اشاره کرد که شدت آنها به مقدار اسید لاکتیک تولید شده در نتیجه فعالیت بدنی بستگی دارد. این یک واکنش ضد التهابی برای محافظت از سلول های عضلانی در برابر آسیب عنوان شده است.

در ادامه چند نکته که می توانند به پیشگیری از این شرایط کمک کند، ارائه شده اند.

نوشیدن آب کافی

نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز و همچنین افزودن مواد غذایی با محتوای آب زیاد به رژیم غذایی می تواند به هیدارته نگه داشتن بدن کمک کند. بر همین اساس، از کم آبی بدن، خستگی، تعریق بیش از حد، سرگیجه و کرامپ های شکمی که برخی علائم مرتبط با تولید اسید لاکتیک هستند، پیشگیری می شود.

انجام حرکات کششی پیش از ورزش

انجام حرکات کششی پیش از ورزش می تواند گردش خون را افزایش داده و به افزایش انعطاف‌پذیری عضلات کمک کند که به طور همزمان به بهبود تمرکز نیز منتج می شود. جدا از تمرینات تنفسی، انجام حرکات کششی کامل و درگیر کردن بخش های مختلف بدن به روتین گرم کردن بدن کمک خواهد کرد. همچنین، شما می توانید سرد کردن پس از ورزش را با استفاده از کمپرس سرد روی عضلات دردناک، استفاده از حمام آب گرم و حتی دریافت ماساژ انجام دهید.

افزایش تدریجی شدت تمرینات

اگر به طور ناگهانی انجام فعالیت های بدنی شدید را در باشگاه آغاز کنید، نتیجه ای جز درد عضلات را تجربه نخواهید کرد. بر همین اساس است که دنبال کردن یک برنامه تمرینی متنوع در طول هفته اهمیت دارد. شما می توانید برخی روزها را به انجام تمرینات هوازی و روزهای دیگر را به تمرینات قدرتی اختصاص دهید و به تدریج شدت تمرینات خود را افزایش دهید. این بهترین روش برای پیشگیری از فرسودگی عضلات است که می تواند به آسیب دیدگی منجر شود.

دریافت مواد مغذی به میزان کافی

مصرف انواع مختلف غذاهای مغذی به میزان کافی می تواند سطوح قدرت و استقامت شما را افزایش دهد. به طور ویژه، پروتئین و چربی های سالم برای ساخت عضلات نیاز هستند. مصرف میوه ها، سبزیجات، و الکترولیت هایی مانند منیزیم و پتاسیم نیز در کاهش خستگی عضلانی نقش دارد.

استراحت کافی

برای ریکاوری عضلات باید روزهایی را به تمرینات ورزشی با شدت کم اختصاص دهید. توجه داشته باشید که بدن پیش از آغاز دوباره تمرینات ورزشی با شدت زیاد، برای دفع لاکتات و متابولیت ها به زمان نیاز دارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
آف دکور _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر