حذف نام یک دونده از جدول برنده‌ها به خاطر حجاب
۹۲۲۵۲۱
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
۳۵۵۳
نام یک دختر دونده دبیرستانی با وجود بر جای گذاشتن بهترین رکورد شخصی خود در رقابتی بین دبیرستانی در ایالت اوهایو آمریکا، صرفا به دلیل پوشیدن حجاب از جدول برنده‌ها حذف شد.

خبرگزاری ایرنا: نام یک دختر دونده دبیرستانی با وجود بر جای گذاشتن بهترین رکورد شخصی خود در رقابتی بین دبیرستانی در ایالت اوهایو آمریکا، صرفا به دلیل پوشیدن حجاب از جدول برنده‌ها حذف شد.

نور ابوکرم دانش آموز دبیرستان کالجی در اوهایو، برای شرکت در یک مسابقه دو با دختران دبیرستانی دیگر ثبت نام کرد.

این دختر ۱۶ ساله که از طریق حساب کاربری فیسبوک یکی از بستگانش این داستان را روایت کرد، گفته است که مسئولان فدراسیون دوومیدانی دبیرستانی ایالت اوهایو، یونیفرم‌ها و البسه تیم را بررسی کرده و به یکی از دوندگان گفته اند که لباس خود را برای مطابقت با سایر اعضای تیم عوض کند.

اخبار مربوط به این حادثه یک بار دیگر بحث تبعیض و آیین‌نامه‌های پوشش در آمریکا را داغ کرده است.

وی ادامه داد: بلافاصله با خود گفتم آیا قرار است نفر بعدی من باشم زیرا حجاب داشتم و سرتا پا سیاه پوشیده بودم؛ در تمام زندگیم همیشه ورزش کرده‌ام و هر بار برای مسابقه، فکر بررسی یونیفرم‌ها مرا آزار داده و دچار اضطراب می‌کند.

مقامات برگزار کننده مسابقه به طور مستقیم به ابوکرم چیزی نگفتند و از طریق سرمربی وی، اعلام کردند که تا زمانی که وی حجاب خود را کنار نگذارد، نمی‌تواند در رقابت شرکت کند.

ابوکرم تا بعد از پایان این رقابت و گذشتن از خط پایان، از این موضوع آگاهی نداشته و می‌گوید با وجود اینکه در پایان این مسابقه بهترین زمان شخصی خود را در ۵ کیلومتر به ثبت رسانده بوده است، از اینکه نامش در جدول رده‌بندی درج نشده بوده تعجب کرده و هم تیمی‌های وی به او اطلاع داده‌اند که به علت داشتن حجاب نامش خط زده شده است.

نور در ادامه گفت: آن شرایط مرا در موقعیت یک فرد تحقیر شده، ناامید و مطرود و منزوی قرار داد و حس کردم به عنوان یک ورزشکار حقوقم زیر پا گذاشته شده است.

این در حالی است که در آیین‌نامه هیچ قانونی مکتوبی مبنی بر ممنوع بودن پوشیدن حجاب برای دونده وجود ندارد.

نور در ادامه گفت: این قانونی نانوشته است و حس می‌کنم نباید برای شرکت در مسابقات به خاطر حجابم، مجوز معافیت کتبی ارائه دهم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/08/05
طرفدارای آزادی حجاب چرا خفه شده اند و سر و صدا نمی کنند؟ نکنه ازادی حجاب یعنی فقط مخالفای حجاب ازاد باشند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج