اعتراض جمهوری آذربایجان به سفیر فرانسه
۹۲۳۱۱۷
۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
۶۲۰۱
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز دوشنبه سفیر فرانسه در باکو را در رابطه با امضای یک سند میان شورای منطقه ای اورین - رون - آلپ این کشور و منطقه قره باغ کوهستانی، احضار کرد.

ایرنا: وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز دوشنبه سفیر فرانسه در باکو را در رابطه با امضای یک سند میان شورای منطقه ای اورین - رون - آلپ این کشور و منطقه قره باغ کوهستانی، احضار کرد.

به گزارش وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، "خلف خلف اف" معاون وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با "زاکاری گروس" سفیر فرانسه در باکو در راباطه با ملاقات اخیر "لوران ووکیه" رئیس شورای منطقه اورین - ران - آلپ فرانسه با "ماسیس مایلیان" وزیر امور خارجه رژیم خودخوانده قره باغ کوهستانی در ایروان و امضای بیانیه مشترک فیمابین، یادداشت اعتراض جمهوری آذربایجان را به وی تسلیم کرد.

اعتراض جمهوری آذربایجان به سفیر فرانسه

خلف اف در دیدار با سفیر فرانسه اظهار داشت: مطالب انعکاس یافته در این سند امضا شده لطمه جدی به روند مذاکرات حل مناقشه قره باغ وارد می کند.

در این دیدار همچنین اعلام شد که این سند امضا شده میان یک نهاد محلی فرانسه با رژیم خودخوانده قره باغ کوهستانی غیر قانونی و مغایر با مفاد قانون اساسی فرانسه و مصوبات اتحادیه اروپا است.

همچنین به نظر سفیر فرانسه رسانده شد که امضای چنین سند غیر قانونی بر موضع بی طرفی فرانسه به عنوان یکی از روسای گروه میانجی سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ، تردیدی ایجاد می کند.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین خواستار توضیحات طرف فرانسه در رابطه با دیدار نماینده رسمی این کشور با وزیر امور خارجه رژیم خودخوانده قره باغ کوهستانی شد.

منطقه قره باغ کوهستانی جمهوری آذربایجان و هفت شهرستان در همجواری آن در جریان درگیری های نظامی سال‌های ۱۹۹۲ الی ۱۹۹۴ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان تحت تصرف نیروهای ارمنی درآمد.

آمریکا، روسیه و فرانسه از سال ۱۹۹۷ میلادی ریاست مشترک در گروه میانجی مینسک سازمان المنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ را بر عهده دارند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1398/08/07
هیچ گونه اعتراضی نیس
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1398/08/07
هرجا ندای جدایی طلبی و آشوب و هرج و مرج باشه،دولتهای استعمارگر هم در نهان هم عیان پشتیبانی میکنن،
چرا در فرانسه(و هم پیاله هاشون) کسی نمیگه به معترضین کمک کنیم؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1398/08/07
منطقه قره باغ از نامش(ترکی)معلوم است مال آذربایجان است و این منطقه با همکاری بعضی کشورهای همجوارش اشغال ارمنستان متجاوز شده با قتل عام وحشیانه مردم آن دیار
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1398/08/07
هر سه میانجی مسیحی !!!!عجب
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1398/08/07
این فرانسه دست کمی ازآمریکاندارد!همیشه طرفدارارمنستان بوده!جنگی جدید راه نیندازن!لبنان وسوریه ومصرو...مستعمره آنهابوده!این قره باغ هم پیدایش میشه!بروکشورخودتواصلاح کن،مردم هرروز تظاهرات می کنند!
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1398/08/07
این دولتهای ملعون اروپایی همون استعمار گران و خونخواران سابق هستن که در عصر حاضر پشت نقاب دموکراسی قایم شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج