رهایی قاتل زن آمریکایی از اعدام
۹۲۳۹۱۰
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
۱۸۱۳۷
جوانی که یک زن آمریکایی را در دسیسه‌ای شیطانی به قتل رسانده بود از یک قدمی چوبه دار به زندگی بازگشت.

روزنامه خراسان: جوانی که یک زن آمریکایی را در دسیسه‌ای شیطانی به قتل رسانده بود از یک قدمی چوبه دار به زندگی بازگشت. حکم قصاص این پسر جوان که با همدستی دوستش زن آمریکایی را در تهران کشته بود در دیوان عالی کشور مهر تایید خورده بود.

جسد زن آمریکایی

رسیدگی به این پرونده از اوایل سال ۹۱ به دنبال پیدا شدن جسد یک زن در حاشیه جاده صباشهر رباط کریم در دستور کار قرار گرفت. شواهد نشان می‌داد این زن توسط عاملان قتل در جای دیگری خفه شده است و آن‌ها برای رهایی از جنازه اش آن را به حاشیه جاده منتقل کرده اند. جسد زن ناشناس با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و با دستور بازپرس جنایی تیمی از پلیس وارد عمل شدند تا رازگشایی کنند.

رهایی قاتل زن آمریکایی از اعدام

ناپدید شدن زن آمریکایی

یک هفته از پیدا شدن جسد زن ناشناس نگذشته بود که یک مرد نگران و آشفته به پلیس آگاهی تهران رفت و از ناپدید شدن همسر آمریکایی اش به نام ترسا خبر داد. این مرد به پلیس گفت: ۳۵ سال قبل با همسرم در آمریکا آشنا شدم و بعد از این که او مسلمان شد با هم ازدواج کردیم. سه پسرمان در آمریکا زندگی می‌کنند. من و همسرم که مدرس خصوصی زبان انگلیسی است برای زندگی به ایران آمدیم.

ترسا از ایران خوشش می‌آید به طوری که من برای سر زدن به فرزندانم به آمریکا رفتم و همسرم در ایران تنها ماند. هر روز تماس داشتیم تا این که او ناگهان ناپدید شد. مرتب با او تماس گرفتم، اما جوابم را نمی‌داد تا به ایران برگشتم. من که نگران شده بودم از همسایه‌ها کمک خواستم. همسایه‌ها می‌گویند چند روز قبل او را سوار بر ماشینش دیده اند که از خانه خارج شده است، اما از بازگشتنش هیچ اطلاعی ندارند.

شناسایی جسد ترسا

در حالی که نشانی‌هایی که این مرد از همسر آمریکایی اش به پلیس می‌داد با مشخصات جنازه زن ناشناس مطابقت داشت وی به سردخانه پزشکی قانونی رفت و جنازه همسرش را شناسایی کرد.

نخستین سرنخ

با شناسایی جسد زن آمریکایی تحقیقات پلیس جنایی تهران وارد مرحله جدیدی شد و ماموران در بررسی‌های تخصصی دریافتند از کارت سوخت خودروی ترسا در یک جایگاه سوخت گیری استفاده شده است.

بازداشت جوان مرموز

پلیس همچنین به بررسی تماس‌های تلفنی ترسا پرداخت و رد یک پسر ۲۰ ساله به نام اکبر را یافت که ترسا مرتب به صورت شبانه روزی با او در تماس بود! بدین ترتیب اکبر بازداشت شد و با وجود اصرار بر بی گناهی خود در سرنوشت ترسا به کشتن زن آمریکایی با همدستی دوست ۲۱ ساله اش به نام سیامک اعتراف کرد.

جزئیات جنایت

اکبر در بازجویی‌های پلیسی و قضایی گفت: یک روز ترسا اشتباهی شماره تلفن همراه مرا گرفت و این آغاز آشنایی ما بود. او می‌گفت تنهاست و دوست دارد بیشتر با من آشنا شود. من که فهمیده بودم او آمریکایی و زن ثروتمندی است ماجرا را با دوستم سیامک درمیان گذاشتم و به دیدن ترسا رفتم. وی ادامه داد: بعد از مدتی وسوسه شدیم از او سرقت کنیم به خاطر همین ترسا را به حوالی رباط کریم کشاندیم، سیامک او را خفه کرد و دلار‌ها و طلا‌هایی را که همراه داشت با ماشینش دزدیدیم. به دنبال اعتراف‌های این پسر سیامک نیز بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد. همین کافی بود تا برای دو عامل جنایت کیفرخواست صادر شود و آن‌ها در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه بروند.

یک شبهه

در حالی که خانواده زن آمریکایی برای قاتل حکم قصاص خواسته بودند در روند رسیدگی به پرونده شبهه‌ای ایجاد شد. چون در مسلمان بودن قربانی شبهه وجود داشت قرار شد بررسی‌های لازم در این زمینه صورت گیرد تا مشخص شود امکان قصاص وجود دارد؟ در این میان همسر ترسا مدارکی به دادگاه ارائه داد که روشن شد این زن قبل از ازدواج با وی، مسلمان شده بود. با ارائه این مدارک دو متهم پای میز محاکمه ایستادند.

حکم قصاص

قضات دادگاه پس از شنیدن دفاعیات دو پسر جوان، سیامک را به قصاص و اکبر را به جرم معاونت در قتل به ۱۵ سال زندان محکوم کردند. حکم صادر شده، اما به خاطر برخی ایراد‌ها در دیوان عالی کشور تایید نشد.

محاکمه دوباره

با نقض حکم در دیوان عالی کشور دو پسر جوان بار دیگر در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در جلسه دوم دادگاه وکیل اولیای دم برای متهمان اشد مجازات را خواست. سپس سیامک به دفاع پرداخت و گفت: اکبر تلفنی با زن آمریکایی آشنا شده بود. او نقشه سرقت را کشید و از من کمک خواست. وقتی ترسا سر قرار آمد دستش شکسته و در گچ بود.

به همین دلیل اکبر پشت فرمان پژو ۲۰۶ ترسا نشست و من روی صندلی عقب ماشین نشستم. در بین راه اکبر چاقو کشید و ترسا شروع به داد و فریاد کرد. من از ترسم دهان او را گرفتم، اما جان سپرد. باور کنید من قصد کشتن او را نداشتم و مرگ او یک اتفاق بود.

اکبر نیز گفت: قبول دارم برای سرقت ماشین ترسا به رویش چاقو کشیدم، اما ضربه‌ای به او نزدم. ترسا می‌خواست با دستی که در گچ بود بوق بزند تا عابران متوجه ماجرا شوند که سیامک دهان او را گرفت و موجب مرگ وی شد. وی ادامه داد: ما بلافاصله پول و طلا‌های ترسا را برداشتیم و جنازه را از ماشین بیرون انداختیم. در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شد و سیامک را به قصاص و اکبر را به ۱۵ سال زندان محکوم کرد.

رهایی از اعدام

حکم صادر شده پس از بررسی موشکافانه از سوی قضات دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد. در حالی که سیامک در یک قدمی چوبه دار قرار داشت توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند و از یک قدمی چوبه دار به زندگی برگردد. بنابر این گزارش؛ قرار است وی به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/08/09
دعای سرت گم شده بود آخه تو ایران دنبال چی بودی!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/08/09
هردو اعدام بشوند عدالت بهتر اجرا شده و درس عبرت برای .....
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/08/09
خبر های قدیمی و تکراری!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/08/09
خیلی بیشرف بودن این دوتا که اون زن بدبخت را گول زدن .وامارضایت دادن خانواده ترسا کاملا اشتباه بوده چون با رضایت خودشون این دوتا جانی را برا قتل دوم آماده کردن
پاسخ ها
طناز.مراغه
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
ساکت شو سنگین تری.
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
به طناز
زیر کامنت من ریپلای نکن مرسی
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/08/09
مگر توی امریکا اعدام دارند کاش درایران
قصاص می شدند
پاسخ ها
ی آدم معمولی
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
خداییش متن رو خوندی؟؟
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
فازت چیه؟؟؟؟خخخخخخخ اینجا ایرانه نه امریکا که دارن محاکمه میشن
خخخخ
-
17:07 - 1398/08/09
پیره زن خودش دلش بوده به کسی چ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
پیره مردها چقدر چرند میگن.ببندند بهتره
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1398/08/09
ماشالا به پول، مرده رو زنده میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/08/09
مشکلی نداره اگه واقعا خود زنه با اینا رفیق شده یعنی به نوعی به شوهرش خیانت کرده پس مشکلی نداره تا خانوادش هم یه پولی گیرشون اومده و تا کار به.جای باریک نکشیده بود تا بیشتر خیانت کنه مرد و یه پولی هم به بچه هاش رسید الانم شوهرش بره امریکا یه زن دیگه بگیره یا اصلا دوست دختر بگیره خوشی دنیا را بکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
تو ديگه از كجا اومدي؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
این زن امریکایی بود وتو فرهنگ انها صحبت کردن ودوستی با جنس مخالف مشکلی نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
این دوجوان چقدر بیچاره بوده اند که رفیق
پیری عجوزه ..
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/08/09
کاش اعدام میشدن دوتاشون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
دوستی پیرزن با جوان ۲۰ ساله اره تو فرهنگ آمریکایی مشکل ندارد زن شوهر دار که مدعی مسلمان شدن هم دارد
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1398/08/09
شبه در قصاص.
چون در مسلمان بودن مقتول شک ایجاد شد!!
مسلمان بودن مهم است یا انسان بودن؟
پاسخ ها
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
انسان بودن
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1398/08/09
داستان تخیلی، یه جای کار میلنگه
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1398/08/10
مزخرف تر از اين قوانين نداريم چند ماه پيش همين خبر رو نوشتيد و گفتيد ترسا دزديده شده . چون امريکايي بود داريد بهش انگ ميزنيد و يه قاتل رو ازاد ميکنيد . فکر ميکرديم با اومدن اقاي رييسي اين موضوعات حل ميشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
فکر ميکردى با اومدن آقاى رييسى اين موضوعات حل ميشه؟ خب اين از نهايت حماقتت بوده. همونطور كه خيال ميكنى كه اگه اسمت را از هيتلر به گلادياتور و ترامپ و زن شمالى و پسر شمالى و زاپاتا تغيير بدى كسى متوجه هويت داغونت نميشه
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1398/08/10
بله یک جانی را دوباره به جان جامعه انداختن
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1398/08/10
چه قانونهای مزخرف و عجیبی. اینا باید اعدام بشن.
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/08/10
واقعا ببينيد همين يك موردي كه بايد اعدام ميكردند كه نكردند.با اين كار ميتوانستند دهن امريكا رو ببندند كه
1-اينقدر به قوانين داخلي ما ايراد نگيريد
2-اين يعني عدالت كه بين سياه و سفيد فرقي نگذاشتيم
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/08/10
یعنی اگر این زن مسلمان نشده بود حکم قصاص داده نمیشد ؟
عجب
فقط سکوت
ولی آمریکا یک مسیحی رو برای کشتن یک مسلمان بدون تبعض محکوم به اعدام می کنه
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/08/10
انسانها همه انسان هستن با هر دینی قانون نباید تبعیض قائل بشه
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/08/10
یعنی اول باید مسلمان بودن زنه ثابت میشد تا ایندو اعدام شوند پس میبینیم که دین اسلام دین همچین کاملی نیست چون عدالت ندارد یعنی چی ببینیم طرف مسلمان بوده یه نه، طرف انسان بوده یا نه اصلا آدم بوده یا نه؟
پاسخ ها
بدون نام
Sweden
۰۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
بستگی داره که برداشت شما از کامل بودن چی باشه. در همون کشورهای مسیحی هم قوانین بر پایه اصولی تدوین شده که مربوط به عصر جدایی و دوری از دین میشه. ادیان و مذاهب بلااستثنا یادگار دوره زندگی بدوی و قبایلی بشر هستند و هیچ کدومشون با مقتضیات زندگی انسانی در عصر جدید تناسب ندارند. حالا شما درباره اسلام اینطور میگی اما بقیه هم وضع چندان بهتری ندارند. مشکل اینجاست که چون قوانین عصر بوق را ازلی و ابدی و وحیانی و غیبی میدانند خودشان را مطلق میکنند و در برابر تغییر مقاومت می کنند تا وقتی که با تیپا از عرصه بیرون انداخته بشن. در ایران هم دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد.
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/08/10
من موندم اینا که دست به سرقت وقتل میزنن اگ از فقر پس از کجا میارن دیه میدن
خوب مگه مرض دارن
الان باید چند براربر پول کاشین وطلاودلار دیه بدن وزندان برن
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1398/08/10
برترین ها باز هم! اینا داستانه خراسان داستان میزاره واقعی نیست آخه
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/08/11
نظرات من آماری در خبرها فکر کنم غیب شده!!جناب مدیر نظرات درست پیمان باش
United Arab Emirates
07:29 - 1398/08/15
باز هم داستان خیالی و تکراری بود چرا گفته نشده است نصف دیه باید خانواده زن آمریکایی بدهد خالی بندی هم حدی داره خخخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج